ToTo-0

Nie masz pomysłu gdzie pogadać o swoim samolocie? Pisz tu. Wojtek posprząta...
Awatar użytkownika
kamdz
Domownik forum...
Posty: 255
Rejestracja: 24-04-2017
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 2 razy

Postautor: kamdz » 1 cze 2017, o 18:10

No to chyba, że tak :) ale żeby potem nie było wymówek ;)
Awatar użytkownika
Artu
Fochmen
Posty: 3469
Rejestracja: 09-01-2011
Lokalizacja: 52°38'25''N, 20°56'31''E
Podziękował: 163 razy
Podziękowano: 414 razy

Postautor: Artu » 1 cze 2017, o 18:24

kamdz pisze:...ale żeby potem nie było wymówek ;)

Właśnie zdobyłeś pierwszy punkt... ujemny :grin2:
Pozdrawiam, Artur
"...rzeczy niemożliwe do zrobienia robią ci, którzy o tym nie wiedzą"
Awatar użytkownika
arcidi
Witaj. Zanim zapytasz - poszukaj i poczytaj!
Posty: 7
Rejestracja: 25-05-2017
Lokalizacja: Barczewo, okolice Olsztyna

Postautor: arcidi » 1 cze 2017, o 20:46

Artu, jeśli naprawdę byś mógł, było by super. Niestety jak wspomniałem, narazie model nie jest gotowy, i jak się dziś okazało, u mnie w mieście nawet kleju nie dostane :( Więc najprawdopodobniej pojutrze udam się do Olsztyna, dokupić klej, i reszte co mi tam będzie potrzebne, i może wtedy zacznę model składać, a wtedy obiecuję, że ładnie to udokumentuje zdjęciami i wstawię tutaj. Generalnie, myślałem trochę nad przełożeniem budowy modelu, ze względu na to, że pracuję nad swoją grą (prostą, ale zawsze), a do wakacji chciałbym mieć ją gotową. Gre planowałem na tydzień, robię już miesiąc, i im bliżej końca tym wolniej mi to idzie :D A w wakację, o dziwo będę miał mniej czasu, a bo to z kolegami nad jezioro, a bo to coś, i tak w sumie wychodzi, że czasu potrafię mieć mniej jak przez resztę roku. Chciałem przełożyć budowę modelu na wrzesień, ale przekonaliście mnie, robię teraz. Więc muszę dokupić klej, i parę innych rzeczy, i się spodziewajcie relacji z budowy modelu :)I dwa pytania. Jest jakiś dobry symulator open source? Dodałbym, żeby był dostępny na linuxa, ale wątpie by był jakiś open source i nie był dostępny na linuxie :D I drugie pytanie, którę zadaje trzeci raz, i chyba nikt nie odpowiedział, chociaż przy tych 60 postach w temacie, mogłem pominąć, jaki odbiornik do tego samolotu? Apkę mam dx6i :)
Awatar użytkownika
omcKrecik
Maharadża Pendżabu
Posty: 1777
Rejestracja: 11-12-2016
Lokalizacja: Las niedaleko Pułtuska (to nie moja wina)
Podziękował: 217 razy
Podziękowano: 84 razy

Postautor: omcKrecik » 1 cze 2017, o 21:16

arcidi pisze:Jest jakiś dobry symulator open source?

Zobacz, czy da się zerżnąć ze strony Multiplexa, czasm okresowo się coś zaćpawało : http://pfmrc.eu/index.php?/topic/45701- ... symulator/
Nawet dość słaba grafkarta ogarnia go bez łaski, ale jak robisz w grach to... wiesz, co ;)
Jakby co, to nie polecałem tego całego "sąsiedniego" forum ;) ...
Z odbiornikiem nie potrafię Ci podpowiedzieć, latam na 35 MHz.
Pozdrowionka od... Andrzeja
Nie umiem latać tak jak Wy, ale się uczę.
W ogóle ciągle się uczę. Wszystkiego, czasem od nowa...
Awatar użytkownika
mikegsx400
Lider forum...
Posty: 1882
Rejestracja: 01-10-2014
Lokalizacja: Pruszków/W-wa
Podziękował: 133 razy
Podziękowano: 163 razy

Postautor: mikegsx400 » 1 cze 2017, o 21:20

Każdy odbiornik będzie dobry :)

(W sensie każdy kompatybilny z aparaturą)
"...możesz być znacznie szybszy, nie myśl o tym, po prostu to zrób!"
Awatar użytkownika
TomRar
Elita forum...
Posty: 681
Rejestracja: 17-07-2015
Lokalizacja: Tarnów
Podziękował: 39 razy
Podziękowano: 12 razy

Postautor: TomRar » 1 cze 2017, o 22:22

Dokładnie, każdy kompatybilny z aparaturą :D
Czyli tak wiele i nic, bo niby wiesz jaki odbiornik szukać, ale tak na prawdę nie wiesz jaki :D
Swego czasu gdy miałem dx6i to kupiłem do niej odbiornik z banggooda za 20zł z rzekomą telemetrią. Działał normalnie, bindował się za każdym razem, więc mogę go polecić.
https://m.banggood.com/REDCON-2_4G-6CH-Microlite-DSM2-Full-Range-Receiver-CM621-p-1007463.html?rmmds=search
Chyba to tego kupowałem. Nic tańszego nie znajdziesz a zapewniam, że ten odbiornik działa.
Możesz też poszukać jakiegoś w cenie 50zł z DSM2 i też będzie kompatybilny.
Awatar użytkownika
arcidi
Witaj. Zanim zapytasz - poszukaj i poczytaj!
Posty: 7
Rejestracja: 25-05-2017
Lokalizacja: Barczewo, okolice Olsztyna

Postautor: arcidi » 1 cze 2017, o 22:33

omcKrecik pisze:
arcidi pisze:Jest jakiś dobry symulator open source?

Zobacz, czy da się zerżnąć ze strony Multiplexa, czasm okresowo się coś zaćpawało : http://pfmrc.eu/index.php?/topic/45701- ... symulator/
Nawet dość słaba grafkarta ogarnia go bez łaski, ale jak robisz w grach to... wiesz, co ;)
Jakby co, to nie polecałem tego całego "sąsiedniego" forum ;) ...
Z odbiornikiem nie potrafię Ci podpowiedzieć, latam na 35 MHz.


Niestety, z moim niemieckim to ja tam wiele nie rozumiem. A z google translate jedynie udało mi się znaleść link do pobrania exe. Więc raczej nie spełnia żadnego z dwóch wymogów, opensource i na linuxa. Jedyne co znalazłem to CRRCsim, kod źródłowy dostępny na sourceforge pod gplv2, niestety, strona projektu nie działa, więc zakładam, że jest martwy. I powiem szczerze, raczej nie miałem zamiaru robić symulatora, liczyłem, że sobie polatam troszkę bez potrzeby szukania w domu kompa z windowsem (jest jeden, ale brata...). Chociaż zrobienie takiego brzmi jak ciekawe wyzwanie, a ja lubię wyzwania. Jednak nawet nie mam zamiaru zaczynać w tej chwili, narazie brak mi umiejętności, nie robiłem jeszcze nic w 3d a do tego, zrobienie symulatora pewnie wymagało by zrobienia własnego silnika fizycznego, ale jeśli by nie wymagało... Brzmi jako ciekawy projekt. W każdym razie, jak wyjdzie godot 3.0* to postaram sie sprawdzić co da się zrobić, nie obiecuję, że znajdę na to czas i chęci, chociaż "Symulator lotu modelami rc" w CV byłby dosyć ciekawy, więc może to będzie wystarczająca motywacja :D

*Godot jest to silnik gier, służy jak nazwa wskazuje do robienia gier, i jest to coś co posiada: Silnik graficzny, fizyczny, przechwytuje input (np. wciśnięte klawisze na klawiaturze). Obecnie jest w wersji 2, jednak twórcy zapowiadają, że wersja 3 będzie dostępna mniej więcej w 2-3 kwartale tego roku.
Awatar użytkownika
omcKrecik
Maharadża Pendżabu
Posty: 1777
Rejestracja: 11-12-2016
Lokalizacja: Las niedaleko Pułtuska (to nie moja wina)
Podziękował: 217 razy
Podziękowano: 84 razy

Postautor: omcKrecik » 2 cze 2017, o 00:14

Moja wiedza nt. Linuxa jest nader skromna...
Zipa nie przemielisz ? MULTIFlight_setup.z01.zip - to już z haczykiem
Do stworzenia symulatora potrzebna jest wyższego rzędu wiedza z zakresu lotnictwa i ogromna praktyka modelarska oraz pilotażowa - tak to widzę po wierności, z jaką Phoenix odtwarza nawet drobne zmiany dokonane w realnym modelu i przeniesione do algorytmu symulatora - lub też odwrotnie. Odnoszę wrażenie, że KTOŚ nad tym długo i dobrze pracował.
Już stareńki i zasłużony FMS dawał niezłe możliwości modelowania matematycznego projektu. Zerknij na te kilkadziesiąt cech/wielkości charakterystycznych latadła, to daje jakieś pojęcie o skali komplikacji sprawy.
Ale ambity zamysł - życzę powodzenia (bez ironii ;) ), chyba trochę Ci się zejdzie... Będziesz miał czas na zrobienie czegoś latającego ?
Pozdrowionka od... Andrzeja
Nie umiem latać tak jak Wy, ale się uczę.
W ogóle ciągle się uczę. Wszystkiego, czasem od nowa...
Awatar użytkownika
arcidi
Witaj. Zanim zapytasz - poszukaj i poczytaj!
Posty: 7
Rejestracja: 25-05-2017
Lokalizacja: Barczewo, okolice Olsztyna

Postautor: arcidi » 2 cze 2017, o 06:06

Jak wspomniałem, zajmę się tym jak będę miał czas, to znaczy kiedy zrobię coś latającego i raczej jako projekt poboczny, czyli w tygodniu raczej niewiele godzin mu poświęcać :D I wiem, że wymaga to ogromnej wiedzy, ale to dla mnie jeszcze większa motywacja, lubię zdobywać wiedzę. Jako, że projekt byłby open source każdy może dodać własną cegiełkę, każdy może dodać swoje linijki kodu, każdy może sobię cały kod wziąść, i stwierdzić, że on sobie to teraz będzie rozwijał sam jako osobny projekt. I jeśli udało mi by się zrobić podwaliny które działają, reszte dokończy społeczność. Biorąc pod uwagę, że jest dostępny kod źródłowy CRRCsim myślę, że to będzie dobre miejsce by zacząć, podpatrzeć jak to ktoś zrobił. W każdym razie narazie się skupiam na innych rzeczach :D
Awatar użytkownika
omcKrecik
Maharadża Pendżabu
Posty: 1777
Rejestracja: 11-12-2016
Lokalizacja: Las niedaleko Pułtuska (to nie moja wina)
Podziękował: 217 razy
Podziękowano: 84 razy

Postautor: omcKrecik » 2 cze 2017, o 06:53

arcidi pisze:Jak wspomniałem, zajmę się tym jak będę miał czas, to znaczy kiedy zrobię coś latającego i raczej jako projekt poboczny, czyli w tygodniu raczej niewiele godzin mu poświęcać :D I wiem, że wymaga to ogromnej wiedzy, ale to dla mnie jeszcze większa motywacja, lubię zdobywać wiedzę. Jako, że projekt byłby open source każdy może dodać własną cegiełkę, każdy może dodać swoje linijki kodu, każdy może sobię cały kod wziąść, i stwierdzić, że on sobie to teraz będzie rozwijał sam jako osobny projekt. I jeśli udało mi by się zrobić podwaliny które działają, reszte dokończy społeczność. Biorąc pod uwagę, że jest dostępny kod źródłowy CRRCsim myślę, że to będzie dobre miejsce by zacząć, podpatrzeć jak to ktoś zrobił. W każdym razie narazie się skupiam na innych rzeczach :D

Weż pod lupę Phoenixa - może się przydać ;)
Na początek możesz coś Swojego tam dodać - da się.
Pozdrowionka od... Andrzeja
Nie umiem latać tak jak Wy, ale się uczę.
W ogóle ciągle się uczę. Wszystkiego, czasem od nowa...
Awatar użytkownika
arcidi
Witaj. Zanim zapytasz - poszukaj i poczytaj!
Posty: 7
Rejestracja: 25-05-2017
Lokalizacja: Barczewo, okolice Olsztyna

Postautor: arcidi » 13 cze 2017, o 18:05

Okej, melduje się z moim toto :D Troche mineło od ostatniego posta, ale albo nie miałem materiałów, albo rozwalony palec, albo coś. W każdym razie oto zdjęcie:

Obrazek
I pare pytań:
Czy silnik i reszta na dzień dziecka dalej aktualne? :D
Z czego zrobić/gdzie kupić rurki które będą sterowały lotkami? Jak się one nazywają? Czy tutaj będzie potrzebne coś jeszcze?
Czy odbiornik z zasięgiem 400m będzie wystarczający?
I teraz tak, w skrzydłach są "żeberka" jednak nie wiem ile ich mam powycinac, bo nie pisze :D Wie ktoś?
Awatar użytkownika
Artu
Fochmen
Posty: 3469
Rejestracja: 09-01-2011
Lokalizacja: 52°38'25''N, 20°56'31''E
Podziękował: 163 razy
Podziękowano: 414 razy

Postautor: Artu » 13 cze 2017, o 18:18

arcidi pisze:Okej, melduje się z moim toto :D ... W każdym razie oto zdjęcie
Nieco "na chybcika" ten kadłub poklejony... brak staranności :nono:

arcidi pisze:Czy silnik i reszta na dzień dziecka dalej aktualne? :D
Ja się nie wycofuję z obietnic, ale brakuje jeszcze skrzydła. Przyłóż się do jego budowy, bo to najważniejszy element w modelu.

arcidi pisze:Z czego zrobić/gdzie kupić rurki które będą sterowały lotkami? Jak się one nazywają? Czy tutaj będzie potrzebne coś jeszcze?
I teraz tak, w skrzydłach są "żeberka" jednak nie wiem ile ich mam powycinac, bo nie pisze :D Wie ktoś?
Wszystko jest opisane w temacie Motylastego: http://www.motylasty.pl/toto000b.html

arcidi pisze:Czy odbiornik z zasięgiem 400m będzie wystarczający?
"Cienko", ale na początek powinien wystarczyć...
Pozdrawiam, Artur
"...rzeczy niemożliwe do zrobienia robią ci, którzy o tym nie wiedzą"
Awatar użytkownika
arcidi
Witaj. Zanim zapytasz - poszukaj i poczytaj!
Posty: 7
Rejestracja: 25-05-2017
Lokalizacja: Barczewo, okolice Olsztyna

Postautor: arcidi » 13 cze 2017, o 18:30

Nie mogę się dopatrzeć ile tych żeberek ma być. Czytałem chyba z 3 razy. Tak samo nie ma tam z listy tego co trzeba kupić, żadnych materiałów, wszystko dalej, a jak coś pominę to mam problem. Ale może po prostu jestem ślepy. Co do słabego wykonania... Na początku dosyć ciężko było mi wyciąć elementy depronowe, i trochę słabo to zrobiłem, a w tej chwili nie mam dostępu do drukarki, by wydrukować szablon od nowa, więc uznałem, że będzie jak będzie, jak mi powiecie, że latać nie będzie zrobię od nowa, ale znowu latać do punktu ksero... Rozumiecie. Co do skrzydeł, przyjełem, postaram się bardziej! :)
Awatar użytkownika
Artu
Fochmen
Posty: 3469
Rejestracja: 09-01-2011
Lokalizacja: 52°38'25''N, 20°56'31''E
Podziękował: 163 razy
Podziękowano: 414 razy

Postautor: Artu » 13 cze 2017, o 18:39

arcidi pisze:Nie mogę się dopatrzeć ile tych żeberek ma być. Czytałem chyba z 3 razy.
A wystarczyło popatrzeć i POLICZYĆ :masakra:

Obrazek

arcidi pisze:Tak samo nie ma tam z listy tego co trzeba kupić, żadnych materiałów, wszystko dalej, a jak coś pominę to mam problem.
Bo to jest konstrukcja "na myślenie", a w zasadzie na to, co można zaadoptować do budowy :thumb: Szprycha rowerowa na dźwignie lotek (jest w opisie), rurki takie, jakie dopasujesz do tej szprychy...
Myśl, myśl, myśl :hammer: Temat budowy jest na prawdę bardzo dobrze opisany i zobrazowany zdjęciami :thumb:
Pozdrawiam, Artur
"...rzeczy niemożliwe do zrobienia robią ci, którzy o tym nie wiedzą"
Awatar użytkownika
TomRar
Elita forum...
Posty: 681
Rejestracja: 17-07-2015
Lokalizacja: Tarnów
Podziękował: 39 razy
Podziękowano: 12 razy

Postautor: TomRar » 15 cze 2017, o 18:41

Nie wiem Panocku czy nie wziąłeś sobie na początek "zbyt trudnego modelu". ToTo-0 może i był fajny 30 lat temu, kiedy każdy jarał się własnoręcznie sklekotanym (sklejonym) modelem. Starzy wyjadacze zaczynali od ToTo i dlatego go polecają, ale czasy się zmieniają. Według mnie najlepszym wyjściem są chłopcy z flitetest :D Mają dużo modeli, również proste trenerki, a co najważniejsze każdy samolot jest podparty kilkugodzinnym filmem, który łopatologiczne krok po kroku pokazuje jak to wszystko posklejać, żeby na pewno poleciał.
Jak już rozbijesz toto (nie żebym Ci źle życzył, tylko zapewne tak będzie, bo to taki standardowy początek) to odpuść sobie takie wynalazki i zbuduj coś made in flitetest, a zapewniam, że poleci :)
Awatar użytkownika
kamdz
Domownik forum...
Posty: 255
Rejestracja: 24-04-2017
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 2 razy

Postautor: kamdz » 15 cze 2017, o 19:00

A mógłbyś dać link do jakiegoś konkretnego? Takiego żeby bebechy od toto 0 pasowały...
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19689
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 15 cze 2017, o 19:28

A nie lepiej po prostu orzelka i latac?

Kamdz - klamoty ode mnie będą pasować do orzelka i dwa serwa wystarcza.

TomRar - Ciebie na orzelka namowilem i chyba nie żałujesz? :)
Awatar użytkownika
wojtekr
Administrator
Posty: 8004
Rejestracja: 22-01-2013
Lokalizacja: W-wa
Podziękował: 299 razy
Podziękowano: 458 razy
Kontaktowanie:

Postautor: wojtekr » 15 cze 2017, o 19:36

Orzeka oddam w dobre ręce

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka
Helikoptery
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19689
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 15 cze 2017, o 19:39

Ostatnio mówiłeś ze konia.

Co masz za orzelka? Jeśli kowal odbierz od Ciebie samolotem i mi przywiezie to bym wziął.
Awatar użytkownika
kamdz
Domownik forum...
Posty: 255
Rejestracja: 24-04-2017
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 2 razy

Postautor: kamdz » 15 cze 2017, o 19:45

Wojtek a za ile?

Wróć do „Trenery, parkflajery i inne...”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości