Wing Wing Z-84 EPO 845mm

I inne wydziwaczenia...
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 13 sie 2017, o 21:24

To ja bym sie musial napierdalac twinstarem. Od dawna chce go sprzedac ale TZ nie pozwala. A jakby polegl na polu walki, to no to... coz zrobic - sila wyzsza...
Awatar użytkownika
Artu
Fochmen
Posty: 3469
Rejestracja: 09-01-2011
Lokalizacja: 52°38'25''N, 20°56'31''E
Podziękował: 163 razy
Podziękowano: 414 razy

Postautor: Artu » 16 sie 2017, o 18:26

Pozdrawiam, Artur
"...rzeczy niemożliwe do zrobienia robią ci, którzy o tym nie wiedzą"
Awatar użytkownika
Piotr_T
Elita forum...
Posty: 1278
Rejestracja: 13-06-2017
Lokalizacja: Józefosław
Podziękował: 70 razy
Podziękowano: 94 razy

Postautor: Piotr_T » 11 sie 2020, o 21:25

Jako że mój LIDL-ol mimo przeróbek (zmiana KZS, kombinowanie z SC, skłonem, wykłonem silnika, etc.) jakoś nie dał się nakłonić do poprawnego latania (latał, ale pokracznie i chimerycznie), to zdecydowałem się na zakup czegoś, co zostało policzone, sprawdzone i lata jak należy. Wybór padł na Zetę (Wing-Wing) Z-84 która dziś do mnie dotarła. Na razie wygląda tak...
Obrazek
a LIDL-ol będzie dla niej dawcą części (silnik, serwa, regulator, odbiornik).
No i mam pytanie do praktyków z tym skrzydłem - wzmacniać zawiasy powierzchni sterowych taśmą, czy tak jak jest, jest OK (są dość sztywne)?

Pozdrawiam,
Piotr.
Wirniki - XL Power 550, Protos Mini 325 3S, OMP Hobby M2 EXP
Skrzydła - Zeta Wing-Wing Z-84 2S, LIDL EDF 2S
FlySky FS-I6X
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 11 sie 2020, o 22:06

1. Właśnie na regułach pojawił się ulep z Lidlolota, który lata OBŁĘDNIE!!! Bracia go robili... Pewnie coś źle zrobiłeś... Trzeba by ich zapytać jak dokładnie go wyważyli i tak dalej, ale jakiegoś przesadnego spuszczania się to tam nie było - jak na ulepa przystało - był zrobiony na kolanie. Latał naprawdę OBŁĘDNIE!!! Cicho, stabilnie... po prostu cudo.

2. Zawiasy w Zecie trzeba po pierwsze rozruszać (wygiąć kilka razy od końca - do końca). Następnie wzmocnić, ale nie żadną taśmą tylko cienką warstwą UHU-Pora. Tworzy się z niego fajna, trwała i elastyczna warstwa gumy. Nic lepszego nie potrzeba. No a potem latać obserwować - w razie jakby gdzieś pękało - zabieg powtórzyć.

W ogóle całą zetę należy kleić UHU-Porem ... albo najepiej klejem poliuretanowym do drewna. W żadnym razie Cyjakiem - rozmontuje się w locie.
... iii to chyba tyle.
Setup - - jaki byś nie włożył - będzie latać.
;) Bo to skrzydełko ... lata naprawdę prawie zawsze i na wszystkim...
;)
Awatar użytkownika
mikegsx400
Lider forum...
Posty: 1882
Rejestracja: 01-10-2014
Lokalizacja: Pruszków/W-wa
Podziękował: 133 razy
Podziękowano: 163 razy

Postautor: mikegsx400 » 11 sie 2020, o 22:09

moje doświadczenie z piankami mówi żeby rozruszać zawiasy, kilka razy pełny wychył góra-dół.
sa tacy do poliżą uhu-porem,
sa tacy co przykleją taśmę...
... i tacy co od razu wkleją zawiasy.
"...możesz być znacznie szybszy, nie myśl o tym, po prostu to zrób!"
Awatar użytkownika
Piotr_T
Elita forum...
Posty: 1278
Rejestracja: 13-06-2017
Lokalizacja: Józefosław
Podziękował: 70 razy
Podziękowano: 94 razy

Postautor: Piotr_T » 11 sie 2020, o 23:14

To niezależnie od faktu, że mój Lidl raczej zakończył swoją ewolucję, to chętnie obejrzałbym egzemplarz o którym piszesz. Gdzieś coś grubo musiałem sknocić, bo zdecydowanie nie zachowywał się poprawnie. Natomiast Zetkę zrobię zgodnie ze wskazówkami i mam nadzieję, że będzie latać jak trzeba. Chcę ją zrobić "na lekko" i na razie bez FPV (może kiedyś załaduję jej na pokład jakąś kamerę).

Pozdrawiam,
Piotr.
Wirniki - XL Power 550, Protos Mini 325 3S, OMP Hobby M2 EXP
Skrzydła - Zeta Wing-Wing Z-84 2S, LIDL EDF 2S
FlySky FS-I6X
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 11 sie 2020, o 23:30

W Zetce ciężko jest coś sknocić, a o lidlolota musiałbyś podpytać w wątku Regulskim - tam będzie mentalnie najbliżej.
Bracia w sumie nie wiem czy na forum bywają... jest jakiś 'Qba, ale nie ... no głupia sprawa, ale nie wiem czy to jeden z Braci ;)
Kamilos się z Nimi dobrze zna, to pewnie załatwi zdjęcia.
Stary jakbyś to zobaczył to byś nie uwierzył, że to w ogóle ma prawo latać.
np. wyważanie: Pendrive doklejony taśmą klejącą do statecznika pionowego. SERIO!! i to tak z boku- żeby nie było za porządnie.
W drugiej wersji lidlolot dostał ster kierunku i pendrive wyleciał jako niepotrzebny,bo serwo steru przejęło też jego funkcję.
...
Więc to co mi przychodzi do głowy to wyważenie w pierwszej kolejności.
W drugiej - pionowe umieszczenie SC.
Bracia wyrąbali naprawdę potężną przestrzeń załadunkową w kabince i w kadłubie pod kabinką - aż do centropłata.
Tam siedział pakiet.
Na dziobie - mały silniczek od drona i małe lekkie śmigiełko (chyba jakiś gemfan) - na oko jakieś 4''.
skłon - na oko jakieś 3* - z raportu po oblocie wynika, że trochę za mały, więc można dać 5*.
Wykłon - chyba żaden.

Wiem, że niektórzy próbowali montować lidlolotowi pakiet "na plecach" - jest to zdecydowanie zły pomysł.
to już lepiej pod brzuchem - choć to rozwiązanie ma oczywiste wady - lądujesz na pakiecie.

Aha no i skrzydła były wyprostowane, wręcz "przeprostowane" - zauważyłem to drugiego dnia, w ulepszonej wersji lidlolota, w sensie, że wznios był lekko ujemny ;)
Ale lidlolotowi to nie przeszkadzało.
Latał do tego stopnia fajnie, że stwierdziłem, że tych moich to chyba jednak nie będę sprzedawał.
Niech leżą - jeść nie wołają.

A, własnie, ogłoszenie muszę skasować.
;)
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 12 sie 2020, o 06:06

Ja bym dał taśmę na uhupora.
Taśma w niczym nie przeszkadza a dodatkowo wzmacnia.

Wróć do „Delty, skrzydła, jety”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość