Align 550X

Align po nowemu...
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 27 paź 2016, o 12:12

blać...
Oni naprawde jakos nie potrafia tych łanłeji robic...
A kiedys potrafili!!!
:dk:
Awatar użytkownika
Kula
Elita forum...
Posty: 1468
Rejestracja: 04-01-2013
Lokalizacja: Pruszków, Warszawa
Podziękował: 55 razy
Podziękowano: 148 razy
Kontaktowanie:

Postautor: Kula » 27 paź 2016, o 12:26

MASA pisze:
Kula pisze:Też trzymam kciuki za Aligna bo bardzo lubiłem tę markę kiedyś. Niestety teraz "nowe" modele to odgrzewane kotlety mocno nieświeże i nie smakują za bardzo.
Co do reakcji firmy na skargi na ogon. Fajnie że coś zrobili. Ciekawe czy wyślą też nowe OWB jeśli padło.

Nie bardzo rozumiem za to jakie tuningi potrzebne były do Protosów. Wylatalem P500, Miniakiem i P380 setki jeśli nie tysiące lotów i nie używałem żadnych tuningów. Jedynie latałem na ramach Fusuno bo były tańsze.


to jest chyba jednostkowe zdarzenie :oops:
kumpel właśnie złożył G380 i też OWB puściło - ja nie słyszałem żeby komuś tak się stało w SAB-ie

Mi też opuściło OWB w G500, a Wojtkowi w G650.
Rzeczywiście w Miniaku miałem problem z OWB ale sam sobie zrobiłem solida i tyle. W P500 nigdy nie miałem problemów.
"Każden jeden musi se czasem polatać..." (Złomek-Auta)

Graupner HOTT
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 27 paź 2016, o 12:28

aikus pisze:@Kula, tez w zadnym protosie nie robilem zadnych upgradow, ale sa tacy co potrzenowali np. mocniejszego ogona w miniaku, bo im puszczal. Ja zbyt lagodnie latam.

A z OBW nie mieliście problemów? Temat stary jak miniak a nie doczekał się porządnego. To samo tyczy się łożysk. Przecież z jakiegoś powodu ściągałeś ze stanów dwa komplety na całego miniaka... Sporo osób zmieniało też oryginalne plastikowane wałeczki na metalowe plus inne Lynxowe upgrady. To samo z luzami na tarczy i innymi takimi. Nie przypominam sobie żeby samo MSH coś w tym temacie zmieniło przez lata produkcji miniaka.
Ja miniaka i tak bardzo lubie, ale idealny nigdy nie był. Z resztą dziesiątki stron leciały na ten temat w okresie miniakowego boomu... :)

EDIT: w tym samym czasie pisaliśmy :)
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 27 paź 2016, o 12:50

miruuu pisze:A z OBW nie mieliście problemów?


W P500? Nigdy.
W Miniaku zawsze do chwili przerobienia na Solida.

miruuu pisze:Temat stary jak miniak a nie doczekał się porządnego.


Wlasnie nie!
Problemu z OWB w Miniaku zaczely sie ARAIR od serii wypuszczonej na wiosne 2014 roku.
Wtedy tarcza jeszcze byla bez luzow.
Luzy w tarczy pojawily sie chyba jesienia tego samego roku albo na wiosne 2015.
Wczesniej model byl IDEALNY.

miruuu pisze: To samo tyczy się łożysk.


Tu sie nie zgodze. IMHO ty ciagle cos zle robisz montujac je ze Ci padaja.

miruuu pisze:Przecież z jakiegoś powodu ściągałeś ze stanów dwa komplety na całego miniaka...


Sciagnalem je bo poniewaz, poza MSH bylo to jedyne miejsce gdzie mozna bylo lozyska o takich wymiarach kupic.
I sa to jedyne lozyska w takim rozmiarze na swiecie i tez odkryte - nie wiem czemu tak jest...
Wszystkie inne mozna kupic na kazdym kroku, ale te od prowdzenia paska w miniaku - dramat.
No mozna chyba EZO po 90 zeta za sztuke czy jakos tak.
Lozysk w Miniaku jest 6, no to latwo policzyc ile by to wyszlo ;D


miruuu pisze:Sporo osób zmieniało też oryginalne plastikowane wałeczki na metalowe plus inne Lynxowe upgrady.


Tu sie zgodze, ale nigdy takich upgradow nie stosowalem. Nie mialem potrzeby.

miruuu pisze:To samo z luzami na tarczy i innymi takimi. Nie przypominam sobie żeby samo MSH coś w tym temacie zmieniło przez lata produkcji miniaka.


Odkad sie popsulo to nie. Nic nie zrobili.
IMHO chcieli poprostu ujebac model, zeby wyjsc z nowym i tyle.

miruuu pisze:Ja miniaka i tak bardzo lubie, ale idealny nigdy nie był. Z resztą dziesiątki stron leciały na ten temat w okresie miniakowego boomu... :)

EDIT: w tym samym czasie pisaliśmy :)



Kiedys byl idealny... ale przestal byc i to juz nie wroci...
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 27 paź 2016, o 13:12

A i najwazniejsze (bo w koncu zapomnialem):)

Sciagnalem te lozyska ze stanow przy okazji innych lozysk z tego sklepu (przy okazji polecam naprawde fajna firma: http://www.avidrc.com/), ale prezlezaly i nigdy nie potrzebowalem ich wymienic. Sam wiesz, bo wszystkie dostales razem z miniakiem ;)
Tak wiec no...
Jedyne lozyska jakie mi padly w miniaku to:
1. W trzeciej podporze silnika - do czasu az zrobilem upgrade by Kula - przerobilem na wieksze lozysko.
2. W walku ogona, raz i tez jestem pewien ze to bylo z mojej winy. Czy za duza sila w czasie montażu czy cos jakos przekosilem - nie wiem... No albo mialem pecha i trafilem akurat na wadliwe lozysko. Wykluczyc tego nie mozna. Ale to by byl jednostkowy przypadek.
3. Jedno lozysko w ramie - ewidentnie moja wina i wiedzialem o tym od poczatku ale olalem temat i wytrzymalo jakies 600 lotow.
(Przy skladaniu najpierw skrecilem rame a potem lozyska nie byly w osi, ale wepchnalem wal na sile i tak zostawilem. hihi... No coz ;) )
A tak poza tym to lozyska w miniaku byly wieczne i nawet ta otwartosc w prowadnicach paska im nie przeszkadzala, a zdarzylo sie kilka razy ze mielily morski piasek (bo jak sie startuje i laduje w plazy to nie ma bata zeby tam sie cos nie dostalo). I nic im nie szkodzilo. Smarowanie swiezym olejem co jakis czas albo wlasnie po takim wyczynie jak starty i ladowania na piaszczystym terenie i w gore.
Awatar użytkownika
wojtekr
Administrator
Posty: 8004
Rejestracja: 22-01-2013
Lokalizacja: W-wa
Podziękował: 299 razy
Podziękowano: 458 razy
Kontaktowanie:

Postautor: wojtekr » 27 paź 2016, o 19:11

Mi w żadnym sabie poza 650 nie puściło OWB a w 650 to się trochę nie liczy bo było to spowodowane błędem konstrukcyjnym, do którego wypuścili kit serwisowy. Po zmianie jest ok
Helikoptery
Awatar użytkownika
angry trex
Elita forum...
Posty: 563
Rejestracja: 24-05-2016
Lokalizacja: Swaj - beverly hills Poznania
Podziękował: 7 razy
Podziękowano: 28 razy

Postautor: angry trex » 27 paź 2016, o 21:26

No cóż, tak jak w całym życiu. Jednemu odpowiada pralka taka, innemu samochód taki, a kto inny lubi tablet ten bo... itd.
Latam Trexami od 2006r i mimo tego że marka była opluwana na lewo i prawo, jej nie zmienię.

Tani model to tłuczenia, z częściami różnie ale są zdobywalne, a ambitne podejście do tego hobby i wyszukiwanie "wyszukanych" modeli mnie nie interesuje.

Nie uważam też, że nowe modele Aligna to odświeżane kotlety. Wiele się zmieniło przez 10 lat i to na dobre, ale to temat na inną dyskusje.

Zastanawia mnie jedynie ruch z 550L na 550X. Będę to analizował i obserwował, czy się pogubili, czy ulegli wpływowi z zewnątrz.
Pozdrawiam, Sławol

Urodzony by latać...
zmuszony do pracy.

.................................
Likwidacja hobby
Awatar użytkownika
angry trex
Elita forum...
Posty: 563
Rejestracja: 24-05-2016
Lokalizacja: Swaj - beverly hills Poznania
Podziękował: 7 razy
Podziękowano: 28 razy

Postautor: angry trex » 9 cze 2018, o 07:26

angry trex pisze:...
Latam Trexami od 2006r i mimo tego że marka była opluwana na lewo i prawo, jej nie zmienię...



Hehe jak to się można w życiu pomylić - nigdy nie mów nigdy :mrgreen:
Hyba już mnie Rexy nie interesują ale lubię popatrzeć jak ktoś nimi ładnie lata.
Można latać ładnie i spokojnie? Można. :thumb:

Świeżynka z wczoraj:
Pozdrawiam, Sławol

Urodzony by latać...
zmuszony do pracy.

.................................
Likwidacja hobby
Awatar użytkownika
marek_c4
Lider forum...
Posty: 1956
Rejestracja: 23-10-2014
Lokalizacja: Swarzędz
Podziękował: 18 razy
Podziękowano: 57 razy
Kontaktowanie:

Postautor: marek_c4 » 9 cze 2018, o 10:39

angry trex pisze:
Świeżynka z wczoraj




Ładnie ;) :thumb:
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
wojtekr
Administrator
Posty: 8004
Rejestracja: 22-01-2013
Lokalizacja: W-wa
Podziękował: 299 razy
Podziękowano: 458 razy
Kontaktowanie:

Postautor: wojtekr » 9 cze 2018, o 12:41

Mam prośbę, nie cytujcie ze zdjęciami czy filmami jak to samo jest post wyżej - ciężko się to ogląda a wątki mają milion stron.
Helikoptery
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 9 cze 2018, o 12:46

Twoja prośba nie zostanie spelniona. Prosiłem już setki razy

Mimo wszystko nadal jestem ciekawy jaka przyświeca idea cytowania posta pod postem.
Awatar użytkownika
marek_c4
Lider forum...
Posty: 1956
Rejestracja: 23-10-2014
Lokalizacja: Swarzędz
Podziękował: 18 razy
Podziękowano: 57 razy
Kontaktowanie:

Postautor: marek_c4 » 9 cze 2018, o 13:08

Sorki - będę pamiętał :oops: ;)
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 9 cze 2018, o 13:11

miruuu pisze:Twoja prośba nie zostanie spelniona. Prosiłem już setki razy


1. To że Ty prosiłeś i zostało to olane, to nie znaczy, że jak Wojtek poprosi to również zostanie olane :rotfl:
2. Na pewno nie setki razy. Ja Ci z kolei milion razy powtarzałem, żebyś nie przesadzał :swir: :swir:
3. Zostanie spełniona, tylko trzeba zadbać o to, żeby do wszystkich dotarła. Jeśli prosisz w jednym konkretnym wątku, jest spora szansa, że duża część użytkowników zwyczajnie tego nie przeczyta. :dk:

miruuu pisze:Mimo wszystko nadal jestem ciekawy jaka przyświeca idea cytowania posta pod postem.


Taka, że w ten sposób łatwiej jest sie odnieść do konkretnej części wypowiedzi przedmówcy :hammer:
Odpowiadanie bez cytowania sprawdza się tylko wtedy kiedy odpowiadasz jednym zdaniem na cały post, albo na domyślną jego część.
Wycinanie z cytatów filmów osadzonych w treści posta - owszem jak najbardziej ma sens. Tak samo jak wycinanie zbędnych części treści posta.

Kiedyś, w usenecie, kiedy czegoś takiego jak webowe forum nie było jeszcze w planach - to był standard, do którego stosowali się wszyscy.
EDIT2: Zasady cytowania stanowiły wręcz część ówcześnie obowiązującej netykiety.
Z ciekawości zajrzałem czym netykieta jest dziś... i wychodzi, że spora część z nas (w tym ja) już dawno powinna zostać zbanowana. Choćby za notoryczne używanie wulgaryzmów :masakra:
O cytowaniu - tylko krótka wzmianka. Żadnego rozwinięcia jak to robić poprawnie...
No cóż ... :dk:

EDIT: Kuźwa no i chciałem odpowiedzieć bezpośrednio pod postem Mirka... ale jak zwykle w czasie mojego pisania ktoś coś napisał... I dupeńka - ta część mojej lekcji poglądowej mi nie wyszła :|

EDIT3: A teraz do rzeczy: Alan Szabo. W czasie kiedy latałem Lamą, to był mój pierwszy idol.
I teraz jak patrzę na młodego, to widzę, że to mistrz za sterami to mistrz. Niby nie robi żadnej kosmicznej niewyobrażalnej dla mnie figury, ale w każdym momencie lotu widać, że w 100% panuje nad tym co się dzieje z modelem. Nawet na zwykły zawis miło by było popatrzeć.
A ja jak latam, to ... no cóż... Model się zachowuje poprawnie więc coś niecoś mi tam wychodzi, ale jest taka masa momentów, które zwyczajnie przeczekuję, żeby model zrobił co do niego należy, zamiast go cały czas kontrolować ...
Echh... z pozoru nic takiego, ale tak naprawdę to cały czas przepaść...
;)

No bo tak... Bo przecież on w tym locie nawet piroflipa nie zrobił.
Ale we wszystkim co zrobił widać po prostu mistrzostwo.
Ostatnio zmieniony 9 cze 2018, o 13:26 przez aikus, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 9 cze 2018, o 13:19

aikus pisze:
miruuu pisze:Twoja prośba nie zostanie spelniona. Prosiłem już setki razy


1. To że Ty prosiłeś i zostało to olane, to nie znaczy, że jak Wojtek poprosi to również zostanie olane :rotfl:
2. Na pewno nie setki razy. Ja Ci z kolei milion razy powtarzałem, żebyś nie przesadzał :swir: :swir:
3. Zostanie spełniona, tylko trzeba zadbać o to, żeby do wszystkich dotarła. Jeśli prosisz w jednym konkretnym wątku, jest spora szansa, że duża część użytkowników zwyczajnie tego nie przeczyta. :dk:

miruuu pisze:Mimo wszystko nadal jestem ciekawy jaka przyświeca idea cytowania posta pod postem.


Taka, że w ten sposób łatwiej jest sie odnieść do konkretnej części wypowiedzi przedmówcy :hammer:
Odpowiadanie bez cytowania sprawdza się tylko wtedy kiedy odpowiadasz jednym zdaniem na cały post, albo na domyślną jego część.
Wycinanie z cytatów filmów osadzonych w treści posta - owszem jak najbardziej ma sens. Tak samo jak wycinanie zbędnych części treści posta.

Kiedyś, w usenecie, kiedy czegoś takiego jak webowe forum nie było jeszcze w planach - to był standard, do którego stosowali się wszyscy.
EDIT2: Zasady cytowania stanowiły wręcz część ówcześnie obowiązującej netykiety.
Z ciekawości zajrzałem czym netykieta jest dziś... i wychodzi, że spora część z nas (w tym ja) już dawno powinna zostać zbanowana. Choćby za notoryczne używanie wulgaryzmów :masakra:
O cytowaniu - tylko krótka wzmianka. Żadnego rozwinięcia jak to robić poprawnie...
No cóż ... :dk:

EDIT: Kuźwa no i chciałem odpowiedzieć bezpośrednio pod postem Mirka... ale jak zwykle w czasie mojego pisania ktoś coś napisał... I dupeńka - ta część mojej lekcji poglądowej mi nie wyszła :|
Mogłeś to zacytować :D

Mi chodzi o to, że cytat ma sens jeśli ponosisz się do jakiegoś wcześniejszego postu. I moim zdaniem jest zacytować to tylko kawałek.

Natomiast cytowanie tego bezpośrednio nad jest dla mnie bez sensu. Chyba że cytujmy konkretne zdanie, do którego chcemy się odnieść.
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 9 cze 2018, o 13:28

No spoooko spooooko... Droczę się przecież.
Wiem, że rozumiesz, dogaduję swoje, bo inni nie koniecznie muszą zrozumieć i odczytać Twoje myśli w domysłach.
Jest gut! Goooood!

:piwo2:
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 9 cze 2018, o 13:59

Ja przecie też

Wróć do „Align - nowa seria”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości