Flymentor / Helicommand - wszystko o...

Żyroskopy, governory, bece, flymentory i inne...
Awatar użytkownika
przynenta
Stały bywalec...
Posty: 163
Rejestracja: 21-05-2011
Podziękował: 18 razy
Podziękowano: 17 razy

Postautor: przynenta » 5 lip 2011, o 14:33

Wszystko rozumiem ale piana mi się toczy z .... ;) bo na symulatorze lepiej gorzej mi wychodzi latanie i lądowanie a zwykłego zawisu nie potrafię zrobić :twisted: , po prostu szukam jakiegoś, może nie złotego ale środka do pomocy.
Pozdrawiam
Tomek

Spekrtum DX7;PhoenixRC; Blade mCPx; Blade MqX; Copterx 250 SE - do modernizacji ;Copter 450 V2 SE z FLYMENTOR
Gaui X5 FES Super Combo
Awatar użytkownika
Ramotny
Administrator
Posty: 3708
Rejestracja: 28-01-2010
Lokalizacja: 52°5'38''N 21°7'3''E
Podziękował: 313 razy
Podziękowano: 294 razy

Postautor: Ramotny » 5 lip 2011, o 14:56

przynenta pisze:Wszystko rozumiem ale piana mi się toczy z .... ;) bo na symulatorze lepiej gorzej mi wychodzi latanie i lądowanie a zwykłego zawisu nie potrafię zrobić :twisted: , po prostu szukam jakiegoś, może nie złotego ale środka do pomocy.
Skoro masz symulator (jaki?) to zapomnij o Flymentorze tylko ćwicz na pecku do upadłego. Uwierz mi że to się bardziej opłaci niż inwestycja w FM.
Pozdrawiam, Grzegorz
Mieć czy latać? Oto jest pytanie...
Awatar użytkownika
super_mario2
Elita forum...
Posty: 980
Rejestracja: 05-02-2011
Lokalizacja: Halinów
Podziękował: 53 razy
Podziękowano: 44 razy
Kontaktowanie:

Postautor: super_mario2 » 5 lip 2011, o 16:27

przynenta pisze:Wszystko rozumiem ale piana mi się toczy z .... ;) bo na symulatorze lepiej gorzej mi wychodzi latanie i lądowanie a zwykłego zawisu nie potrafię zrobić :twisted: , po prostu szukam jakiegoś, może nie złotego ale środka do pomocy.

A ile już wylatałeś godzin w symulatorze ?
Jeśli jest duży stres to: podwozie treningowe (najlepiej zrobione własnoręcznie), orlik z gładką powierzchnią i szuramy helikiem ogonem do siebie na wysokości 50-100 cm nad ziemią. Kilka pakietów i powinno być łatwiej.
Pozdrawiam Mariusz
Goblin 700, T-Rex 450 PRO V2 3GX, 600 ESP BeastX
E-flite MSR, FPVRaptor
Spektrum DX8, Phoenix RC
Awatar użytkownika
AdamskY
Elita forum...
Posty: 674
Rejestracja: 05-07-2010
Lokalizacja: Ostróda
Podziękował: 68 razy
Podziękowano: 35 razy

Postautor: AdamskY » 5 lip 2011, o 16:48

Przyneta... ja prawie 2 lata katowałem symulator zanim się zdobyłem na odwagę na latanie w realu, a przez te 2 lata rozkręcałem i skręcałem helika chyba ze 20 razy, uczyłem się ustawień mechanicznych i elektroniki.

jest parę zasad nauki latania helikami

1. Symulator
2. nauka ustawień
3. Symulator
4. nauka ustawień
5. Symulator
6. nauka ustawień

itd.

Wiec nie kombinuj, tylko do Symulatora i chce zobaczyć spalony zasilacz z twojego kompa :vhappy: :vhappy: :vhappy:
Adam®
www.adam-rcmodel.eu
Awatar użytkownika
przynenta
Stały bywalec...
Posty: 163
Rejestracja: 21-05-2011
Podziękował: 18 razy
Podziękowano: 17 razy

Postautor: przynenta » 5 lip 2011, o 20:32

Zdaję sobie z tego sprawę ale jak mam następne godziny siedzieć przy kompie (nawet dla przyjemności) , to mi się scyzoryk w kieszeni otwiera, dlatego akwarystyka, dlatego modelarstwo i teraz heli.
Pozdrawiam
Tomek

Spekrtum DX7;PhoenixRC; Blade mCPx; Blade MqX; Copterx 250 SE - do modernizacji ;Copter 450 V2 SE z FLYMENTOR
Gaui X5 FES Super Combo
Awatar użytkownika
Ramotny
Administrator
Posty: 3708
Rejestracja: 28-01-2010
Lokalizacja: 52°5'38''N 21°7'3''E
Podziękował: 313 razy
Podziękowano: 294 razy

Postautor: Ramotny » 5 lip 2011, o 20:35

przynenta pisze:Zdaję sobie z tego sprawę ale jak mam następne godziny siedzieć przy kompie (nawet dla przyjemności) , to mi się scyzoryk w kieszeni otwiera, dlatego akwarystyka, dlatego modelarstwo i teraz heli.

W takim razie - jak już wcześniej zasugerowano:
1. podwozie treningowe
2. walizka pakietów
3. pampers
4. latać... :)
Pozdrawiam, Grzegorz
Mieć czy latać? Oto jest pytanie...
Awatar użytkownika
AdamskY
Elita forum...
Posty: 674
Rejestracja: 05-07-2010
Lokalizacja: Ostróda
Podziękował: 68 razy
Podziękowano: 35 razy

Postautor: AdamskY » 5 lip 2011, o 20:38

Ramotny pisze:
przynenta pisze:Zdaję sobie z tego sprawę ale jak mam następne godziny siedzieć przy kompie (nawet dla przyjemności) , to mi się scyzoryk w kieszeni otwiera, dlatego akwarystyka, dlatego modelarstwo i teraz heli.

W takim razie - jak już wcześniej zasugerowano:
1. podwozie treningowe
2. walizka pakietów
3. pampers
4. latać... :)

Edit Pkt:3 walizka pampersow

Pkt 5. grube konto utajnione przed MLP w celu zakupu cześć zapasowych :rotfl:
Adam®
www.adam-rcmodel.eu
Awatar użytkownika
Ramotny
Administrator
Posty: 3708
Rejestracja: 28-01-2010
Lokalizacja: 52°5'38''N 21°7'3''E
Podziękował: 313 razy
Podziękowano: 294 razy

Postautor: Ramotny » 5 lip 2011, o 20:45

AdamskY pisze:Edit Pkt:3 walizka pampersow
Pkt 5. grube konto utajnione przed MLP w celu zakupu cześć zapasowych :rotfl:

Nie strasz kolegi .... :)
Pozdrawiam, Grzegorz
Mieć czy latać? Oto jest pytanie...
Awatar użytkownika
przynenta
Stały bywalec...
Posty: 163
Rejestracja: 21-05-2011
Podziękował: 18 razy
Podziękowano: 17 razy

Postautor: przynenta » 5 lip 2011, o 21:36

Moja druga połowa jest już do tego przyzwyczajona, może któryś chce akwarium założyć z dyskami? Radze sprzedawać swoje heli ;) :rotfl:

Największa wpadka finansowa (ryby) ponad 2-3 modela JR z górnej półki :masakra:
Pozdrawiam
Tomek

Spekrtum DX7;PhoenixRC; Blade mCPx; Blade MqX; Copterx 250 SE - do modernizacji ;Copter 450 V2 SE z FLYMENTOR
Gaui X5 FES Super Combo
Awatar użytkownika
super_mario2
Elita forum...
Posty: 980
Rejestracja: 05-02-2011
Lokalizacja: Halinów
Podziękował: 53 razy
Podziękowano: 44 razy
Kontaktowanie:

Postautor: super_mario2 » 5 lip 2011, o 21:39

Myślałem, że dyski nie lubią wody :rotfl2:
Pozdrawiam Mariusz
Goblin 700, T-Rex 450 PRO V2 3GX, 600 ESP BeastX
E-flite MSR, FPVRaptor
Spektrum DX8, Phoenix RC
military45
Witaj. Zanim zapytasz - poszukaj i poczytaj!
Posty: 2
Rejestracja: 29-10-2011

Postautor: military45 » 29 paź 2011, o 15:26

witaj
spróbuj może w ten sposób, link po niżej, mam również to radio i obecnie czekam na Flymentora KDS-u i też jestem ciekaw jak to będzie u mnie się sprawować, a mam dość nie typową zabawkę bo Dynam E-Razor 450, gdzie napisano że dla początkujących ale na forach opinia jest całkiem odmienna :lol: , ale po mimo tego oraz dwóch nie groźnych kretów jakoś :hammer: hihihi

http://www.youtube.com/watch?v=3CNqVUI- ... plpp_video
obejrzyj wszystkie filmiki - powodzenia
military45
E Razor 450
flymentor 3D
Turnigy 9x
Awatar użytkownika
jedrus
Elita forum...
Posty: 599
Rejestracja: 13-05-2010
Podziękował: 69 razy
Podziękowano: 63 razy

Postautor: jedrus » 29 paź 2011, o 17:23

1. Czy masz żyrko ustawione w trybie HH?
2. Czy masz wyzerowane wszystkie subtrimy/trymery na apce na kanale ogonka?
Awatar użytkownika
przynenta
Stały bywalec...
Posty: 163
Rejestracja: 21-05-2011
Podziękował: 18 razy
Podziękowano: 17 razy

Postautor: przynenta » 1 lis 2011, o 16:03

Ja poległem z KDS -em ustawiał mi gość z Modelarni (wawa), sam się mocno natrudził, wiem, że zasięgał języka od gości z Częstochowy (co by to nie znaczyło).

CopterX sprawdzony - działa a już Belt nie pójdzie z tym systemem.
Pozdrawiam
Tomek

Spekrtum DX7;PhoenixRC; Blade mCPx; Blade MqX; Copterx 250 SE - do modernizacji ;Copter 450 V2 SE z FLYMENTOR
Gaui X5 FES Super Combo
Awatar użytkownika
Artu
Fochmen
Posty: 3469
Rejestracja: 09-01-2011
Lokalizacja: 52°38'25''N, 20°56'31''E
Podziękował: 163 razy
Podziękowano: 414 razy

Postautor: Artu » 1 lis 2011, o 19:59

przynenta pisze:Ja poległem z KDS -em ustawiał mi gość z Modelarni (wawa), sam się mocno natrudził, wiem, że zasięgał języka od gości z Częstochowy (co by to nie znaczyło).

CopterX sprawdzony - działa a już Belt nie pójdzie z tym systemem.

W Radiomodels założą i wyregulują nawet w Lamie :rotfl2:
Pozdrawiam, Artur
"...rzeczy niemożliwe do zrobienia robią ci, którzy o tym nie wiedzą"
military45
Witaj. Zanim zapytasz - poszukaj i poczytaj!
Posty: 2
Rejestracja: 29-10-2011

Postautor: military45 » 23 lis 2011, o 14:51

No tak, jedni lubią symulatory, a drudzy naturę. Ja około pół roku temu zwariowałem i kupiłem E-Razor 450, wszystko pięknie ładnie, ale tak jak większość żółtodziobów miałem problem z oderwaniem się od ziemi, zawsze helika znosiło /stojąc za nim - w lewą stronę ciągnąc do tyłu/, to mnie frustrowało, ze względu na płaszczyznę jaką miałem do nauki. NY to duża mieścina, a bez samochodu to problem, więc latałem w parku na parkingu gdzie nie biegają dzieci ani jakieś czworonogi, których by mogła uszkodzić ta kosiarka. Ubiłem jednego większego i parę mniejszych kretów, próbowałem z podwoziem treningowym, no ale. Zawsze szedłem na całość i nie lubiłem lodów lizać przez szybę albo gumek hihihi. Cały czas latam - uczę się, w terenie co sobota jak tylko pogoda na to pozwala, ale powiem szczerze, po zakupie FLYMENTORa 3D KDSu, moje życie się odmieniło. Zniknęły obawy że jak heli odpływa to uderzę w jakiś samochód stojący na parkingu. Teraz się odrywam od ziemi próbuję zawisów i lotu postępowego. Może to też jest lizanie lodów przez szybę, ale pomaga, człowiek staje się pewniejszy siebie i spokojniejszy.
Polecam żółtodziobom czytanie różnych <forum>, nie tylko polskich, oglądanie filmików na youtube, i samodzielnego myślenia, wybierania wiadomości nas dotyczących.
Z sieci dowiedziałem się bardzo dużo i sam zastosowałem trochę pomysłów innych pilotów, np zamiast podwozia treningowego zastosowałem sanki od t-rexa 500, plastik jest bardzo wytrzymały na udeżenia i b.dobrze amortyzuje niespodziewane upadki.
Ostatnio uczyłem się latać przy wietrze 25-45km/h, to dobre wyzwanie i doświadczenie hihihi
military45
E Razor 450
flymentor 3D
Turnigy 9x

Wróć do „Elektronika pokładowa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości

cron