Goggle Quanum V1 vs. Quanum V2

Nie mylić z google...
Awatar użytkownika
Kenobi36
Olimp forum
Posty: 5099
Rejestracja: 01-10-2014
Podziękował: 68 razy
Podziękowano: 508 razy

Postautor: Kenobi36 » 22 kwie 2016, o 08:19

Soczewki lupookularów są na ogół opisane przy mocowaniu ale fakt że najgrubsza ma najwiecej.

Soczewki testowałem tak że przykładałem do oczu jak okulary a potem przybliżałem i oddalałem drugą dłoń tak aby znaleźć komfortową dla oczu odeległość.
Wybrałem oczywiści tę soczewkę gdzie komfortowa odległość była taka sama jak odległość monitorka w kuble.
Niech Moc Będzie z Wami,
Ben
DX18 Gasser 700 Goblin 550 Protos Mini
RCmaniak.pl - SAB Goblin, MSH Protos, Spektrum, Fatshark, Cześci Trex, Drony wyścigowe
Awatar użytkownika
Artja
Garage Manager
Posty: 5055
Rejestracja: 21-10-2013
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 271 razy
Podziękowano: 474 razy

Postautor: Artja » 4 gru 2016, o 20:15

Ostatnia konfrontacja odbiorniczka video RC832 który noszę w goglach Quanum wykazała jego badziewność w porównaniu z Kenobiowymi goglami Eachine z diversity. Dotychczas nie zwracałem na to uwagi, bo 5,8GHz używałem tylko do retransmisji, raptem parę metrów zasięgu w zupełności wystarczało. No ale nie może tak być, żeby nadajnik 400mW na antenach które uważam za niekiepskie tracił zasięg w okolicach 600m... U Kenobiego obraz z mojego nadajnika był OK. Pod lupę poszły odbiornik i anteny. W oczekiwaniu na panelową dla 5,8GHz zdjąłem ze statywu forumowe diversity, odkąd mam tracker stoi bezczynnie. O ustrojstwie można poczytać tutaj

Obrazek

Zamierzałem tylko wykorzystać płytkę jako źródło odbiorników 5,8GHz, no ale skoro już jest diversity, to czemu go nie użyć... Płytka była projektowana do zamknięcia w obudowie, plus do tego odległość separacji anten i zrobił się spory grabaryt. Testy naziemne wykazały, że głowice 5,8GHz które mam na tej płytce są dużo lepsze niż bebechy RC832, do tego bajkowe oprogramowanie obejmujące skanowanie pasma, kalibrację, video RSSI, pamięć kilku ustawień i wiele innych. W pierwszym podejściu doczepiłem całość do paska trzymającego gogle na łbie. Tak powstały Quanum V2 Viking Edition...

Obrazek

Wynalazek szybko został spacyfikowany przez moją Anulkę, której zajumałem czapeczkę, dodała do tego komentarz per ślimak, ślimak, wystaw rogi, i to ostatecznie sprawiło, że nie poszedłem dalej tą drogą. Powstał prototyp umieszczenia diversity w nowej lokalizacji, wygląda dość obiecująco. Pobawię się jeszcze trochę w krawca, tak żeby schować płytkę pod ubrankiem gogli wystawiając tylko przełączniki, monitorek i gniazda anten. Będzie OK.

Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam,
Jacek
Awatar użytkownika
Kenobi36
Olimp forum
Posty: 5099
Rejestracja: 01-10-2014
Podziękował: 68 razy
Podziękowano: 508 razy

Postautor: Kenobi36 » 4 gru 2016, o 21:12

No właśnie tak staram się przypomnieć wszystkie przypadki i mam wrażenie że te odbiorniki RC832 nie są jakieś czułe.
Niech Moc Będzie z Wami,
Ben
DX18 Gasser 700 Goblin 550 Protos Mini
RCmaniak.pl - SAB Goblin, MSH Protos, Spektrum, Fatshark, Cześci Trex, Drony wyścigowe
Awatar użytkownika
Artja
Garage Manager
Posty: 5055
Rejestracja: 21-10-2013
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 271 razy
Podziękowano: 474 razy

Postautor: Artja » 5 gru 2016, o 10:40

No chyba nie są. Mój egzemplarz jest tak kiepski, że mu wszystko jedno jakie ma anteny. W granicach jego możliwości bacik czy koniczyna - wsio rawno. W diversity mam włożone moduły Boscam RX5808 i różnica jest ogromna.
Pozdrawiam,
Jacek
Awatar użytkownika
Syfon
Domownik forum...
Posty: 334
Rejestracja: 02-03-2015
Lokalizacja: Jaktorów
Podziękował: 63 razy
Podziękowano: 15 razy

Postautor: Syfon » 5 gru 2016, o 16:50

Dobrze to wszystko odczytalem, ze nie ma sensu budowac stacji antenowej na bazie RC832?
Chcialem sobie zbudowac antene na bazie starej wedki i uzyc odbiornika RC832, zeby w zimie siedziec w aucie z apka i goglami, a tylko antene wystawic na zewnatrz.
Ale to co mowicie ze raczej nie tedy droga?
Różne maszyny latające. A i jeżdżące się znajdą.
Awatar użytkownika
Kenobi36
Olimp forum
Posty: 5099
Rejestracja: 01-10-2014
Podziękował: 68 razy
Podziękowano: 508 razy

Postautor: Kenobi36 » 5 gru 2016, o 16:59

Jak masz odbiór OK to czemu nie.
Tyle że ja bym wywalił odbiornik z antenką na maszt a do samochodu pociągnął kabel zasilający odiornik i kabel AV.
Bo jak pociągniesz przewód antenowy to będziesz miał straty.
Niech Moc Będzie z Wami,
Ben
DX18 Gasser 700 Goblin 550 Protos Mini
RCmaniak.pl - SAB Goblin, MSH Protos, Spektrum, Fatshark, Cześci Trex, Drony wyścigowe
Awatar użytkownika
Artja
Garage Manager
Posty: 5055
Rejestracja: 21-10-2013
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 271 razy
Podziękowano: 474 razy

Postautor: Artja » 5 gru 2016, o 17:32

Też nie widzę przeszkód jeśli trafiła się dobra sztuka odbiornika. Chociaż to jeszcze zależy co rozumiesz przez "stację antenową". Samolotem latam kilometrami na 1,2GHz, wtedy 5,8GHz jest tylko transmisji video z trackera do gogli. Byle jaki odbiornik obsłuży takie odległości. Próbowałem latać samolotem na 5,8 ale efekt z tym samym odbiornikiem RC832 był mizerny tak samo jak w kopterze.
Pozdrawiam,
Jacek
Awatar użytkownika
Syfon
Domownik forum...
Posty: 334
Rejestracja: 02-03-2015
Lokalizacja: Jaktorów
Podziękował: 63 razy
Podziękowano: 15 razy

Postautor: Syfon » 6 gru 2016, o 08:55

Kenobi36 pisze:Jak masz odbiór OK to czemu nie.
Tyle że ja bym wywalił odbiornik z antenką na maszt a do samochodu pociągnął kabel zasilający odiornik i kabel AV.
Bo jak pociągniesz przewód antenowy to będziesz miał straty.


No wlasnie taki mialem zamysl, zeby odbiornik z antena dac na wedke. Bede probowal, dzieki.
Różne maszyny latające. A i jeżdżące się znajdą.

Wróć do „Goggle”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość