Goblin 280 (Fireball)

Zielone, czerwone czy czarne. Gobliny i ich krewniacy...
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7200
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 4 sie 2017, o 11:46

Kenobi36 pisze:Tam pewnie jest paek gt2, jaką ma szerokosć i długość?


HTD

http://www.goblin-helicopter.com/shop/p ... s_id=27946
Awatar użytkownika
Psychol
Elita forum...
Posty: 512
Rejestracja: 28-03-2015
Lokalizacja: Kielce
Podziękował: 20 razy
Podziękowano: 31 razy

Postautor: Psychol » 4 sie 2017, o 12:30

360 raczej do soft 3DD by byly.
Lataj nisko i powoli... tak mi mowili.
Awatar użytkownika
Kenobi36
Olimp forum
Posty: 5099
Rejestracja: 01-10-2014
Podziękował: 68 razy
Podziękowano: 508 razy

Postautor: Kenobi36 » 5 sie 2017, o 06:58

Gtx i htd xm są zamienne
Niech Moc Będzie z Wami,
Ben
DX18 Gasser 700 Goblin 550 Protos Mini
RCmaniak.pl - SAB Goblin, MSH Protos, Spektrum, Fatshark, Cześci Trex, Drony wyścigowe
Awatar użytkownika
Damdodo
Elita forum...
Posty: 918
Rejestracja: 16-03-2016
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 297 razy
Podziękowano: 46 razy

Postautor: Damdodo » 10 sie 2017, o 22:32

Za przyczyną Mojej Wyjątkowej Lepszej Połowy i przy udziale rodzinki zostałem obdarowany FIREBALL-em :juppi:
Złożyłem go nieco w mękach. Nad jakością wykonania to muszą jeszcze popracować... :dk: Dużo tych niedoróbek. No cóż ale model generalnie fajny. :dance:
Na pokładzie Brain2 BT i pakiety SAB 1050 mAh oraz Spektrum SPM4648.
Poustawiałem Braina i właśnie "zakręciłem" wirnikiem w pokoju i zaskoczył mnie niemiło bo kręci się wokół osi w kierunku CW :dk:
Oczywiście ogon kręci się "pod wirnik" dla obrotów CW wirnika głównego i przesuwa się w dobrą stronę tyle, że nie kompensuje chyba wystarczająco....
:help: Co mam poprzestawiać w Brainie?
G500 SPORT, Protos 380, Protos mini 6s, Goblin Fireball, Oxy2, V977, iX12, DX7, RF7.5

"Mądrość przychodzi z wiekiem, czasami jednak wiek przychodzi sam..."
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19689
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 10 sie 2017, o 22:36

Wirnik główny się kręci w drugą stronę? Zamień dwa kabelki od silnika.
Awatar użytkownika
Damdodo
Elita forum...
Posty: 918
Rejestracja: 16-03-2016
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 297 razy
Podziękowano: 46 razy

Postautor: Damdodo » 10 sie 2017, o 22:40

Wirnik kręci się dobrze. Tylko głupi ja nie umiem patrzyć.... Jednak kompensuje ogon nie w tę stronę :wall: Debil ze mnie.... :hammer:
Idę zakręcić jeszcze raz ;)

Rewers na serwie ogonowym... Zakręciłem i jest OK :banana: Wstyd mi za siebie :oops: Zachowałem się jak gówniarz!

Dość na dzisiaj tej dłubaniny ;)

Kabinka oczywiście też mi popękała :mad2: A obchodziłem się bardzo delikutaśnie po przeczytaniu Waszych postów. Dokręcałem śruby palcami, leciuteńko. Zostawiłem potem na 3 godz, żeby zobaczyć czy jakieś pęknięcia się nie pojawią. Jak przewidywałem nie pojawiły się. oczywiście dopasowanie kabinki to jest zabawa. Musiałem jak Psychol zeszlifować narożniki ramy serw. Ale generalnie byłem bardzo delikatny i ostrożny. Żadnego naciągania na siłę itp. Spasowałem w końcu, zapinają się magnesy, patrzę jest ok. 10 min później pęknięcia.... Co to ku*wa jest za plastik??? :mad2:
Porażka...
Ale model i tak wygląda fajnie :D
Mam nadzieję na fajne latanie :piwo2:

Muszę przemyśleć w nocy czy naklejać naklejki na kabinkę...
G500 SPORT, Protos 380, Protos mini 6s, Goblin Fireball, Oxy2, V977, iX12, DX7, RF7.5

"Mądrość przychodzi z wiekiem, czasami jednak wiek przychodzi sam..."
Awatar użytkownika
Psychol
Elita forum...
Posty: 512
Rejestracja: 28-03-2015
Lokalizacja: Kielce
Podziękował: 20 razy
Podziękowano: 31 razy

Postautor: Psychol » 10 sie 2017, o 23:03

Może będziesz chciał Carbon Edition?

Odnośnie Carbonów - dzisiaj skończyłem w firmie dwutygodniowe zmagania z zamówieniem dla klienta. Mam kilka dni wolnego i zabieram się za Fireballa. Do końca weekendu kopyto, a do końca przyszłego tygodnia formy. Na razie kabinkę i belkę mam przygotowaną do lakierowania. Powoli ale idzie.
Lataj nisko i powoli... tak mi mowili.
Awatar użytkownika
Damdodo
Elita forum...
Posty: 918
Rejestracja: 16-03-2016
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 297 razy
Podziękowano: 46 razy

Postautor: Damdodo » 10 sie 2017, o 23:11

Psychol pisze:Może będziesz chciał Carbon Edition?

A dzisiejsze PW??? :masakra:
G500 SPORT, Protos 380, Protos mini 6s, Goblin Fireball, Oxy2, V977, iX12, DX7, RF7.5

"Mądrość przychodzi z wiekiem, czasami jednak wiek przychodzi sam..."
Awatar użytkownika
Damdodo
Elita forum...
Posty: 918
Rejestracja: 16-03-2016
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 297 razy
Podziękowano: 46 razy

Postautor: Damdodo » 13 sie 2017, o 22:38

No to se polatałam. W sumie 8 pakietów. Wczoraj 4, ale wiało to tylko powisiałem. Dzisiaj 4. Trochę ustawiania.... Jeszcze nieco wymaga kombinacji w Brainie chyba.
Obroty do latania na IDLU i govie z HW to 75% i 85% thr. Kąty 13+ na oko (mam tylko manualny kątomierz do 12 st :( Do tej pory nie potrzebowałem więcej...). Te 75% to do lotów spokojnych ok. W locie żarkokulka jest bardzo stabilna. Natomiast jak się robi flipa to trzeba dać mocniej po kątach bo przepada. Ciężkie bydlę :vhappy: Przy 85% thr już tego efektu nie ma. Także ten...
Generalnie pakiety 1050 mAh przy lataniu pół na pół 75%/85% thr starczą na 4 min. Do 3,8 V.
Paakiety wysunąłem na maksa. Do samej kabinki. Brakuje mu trochę wagi z przodu. W sumie już kupiłem 4 szt. 1050 mAh ale jakby ktoś chciał to bym odsprzedał, albo zamienił na 1250 mAh. A pewnie jakby ktoś zrobił 1450 mAh co by weszły pod kabinkę to fireball też by dał radę... Silnik ma sporo mocy. Ta niedowaga jakoś strasznie nie przeszkadza, ale kiepskiej baletnicy.... Pewnie się przyzwyczaję... Albo i nie. :vhappy:
Co do kabinki to ten plastik to jakaś porażka. Z jednej strony pękła już do samego brzegu. Chyba magnesy przyciągają ją pod kątem a plastik ma tendencje do pękania. No chyba, że to problem wiercenia otworów.... W sumie jeden był ciasny (po tej stronie co pękła całkiem, a drugi luźny. Tu też powstały pęknięcia ale jeszcze nie doszły do brzegu kabinki. W sumie to porażka. To, że coś ma być tanie nie znaczy, że ma być wujowe. :mad2: Wstydziliby się!!!
No i nówkę kabinkę podklejać jeszcze przed lataniem to jest strasznie przykro :dk:
Co do modelu to odczucia mam fajne :dance: , (podobno wszystko przed "ale" jest gówno warte) ale te niedoróbki to na tej klasy firmę to jakaś masakra. A tyle mieli czasu.... :mad2:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Mimo małego narzekania Generalnie jestem bardzo szczęśliwy z posiadania! :banana:
G500 SPORT, Protos 380, Protos mini 6s, Goblin Fireball, Oxy2, V977, iX12, DX7, RF7.5

"Mądrość przychodzi z wiekiem, czasami jednak wiek przychodzi sam..."
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19689
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 14 sie 2017, o 04:28

Ja w tym tygodniu dopiero pierwszy raz polecialem z kabinka bo na łączonych pakietach nie wchodziła. Wniosek mam jeden i go stosuje: latać bez kabinki. Te 60 gram robi mega roznice. Z kabinka lata trochę ociezale, bez kabinki całkiem fajnie. Być może minimalnie gorzej widać, ale ten żółty ogon wystarcza. Polataj trochę bez to ja wypieprzysz w pizdet.

Również czułem minimalne ciągnięcie na ciężki ogon. To przypadłość chyba każdego goblina. 380 tka tez tak miała i pakiet na półce trzeba była układać jak najbardziej na przód.
Masz w brainie parametr, który to pięknie koryguje. Do tego służy "Tail drag compensation". U mnie ustawienie na -10 dało efekt idealny. A jeśli będziesz latał z kabinka to jakieś -6 wystarczy żeby efekt ciężkiego ogona znikł.

Pakietów nie zmieniaj bo to jeszcze bardziej pogrąży ta kulkę. Ja uważam że na pakiecie 1050 bez kabinki to już sensowny max wagowy. Z kabinka lata już źle. A jak zostawiasz kabinke i dorzucić większy pakiet jeszcze to będziesz miał kloca który znosi będzie latał tylko na idlu 100%.
Ja latam na idlu 80% (jest ok, robię to wszystko co potrafie) i 90% (jest moc).
Awatar użytkownika
Damdodo
Elita forum...
Posty: 918
Rejestracja: 16-03-2016
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 297 razy
Podziękowano: 46 razy

Postautor: Damdodo » 14 sie 2017, o 08:16

Tylko czy Ktoś już latał na 1250 mAh? Bo jak faktycznie padnie pod własnym ciężarem to sobie sam zrobię krzywdę... :dk:
Bez kabinki nie będę latał. Zrobiłem dwa pierwsze loty bez. Jestem za cienki. Po prostu nie widzę w jakiej jest pozycji. dupeńka. :nono:
Mam zagwozdkę teraz.
Spróbuję jeszcze skompensować ten fakt parametrem, o którym pisze miruuuu. Zobaczymy....
Zmienialiście coś jeszcze w ustawieniach? Mój czasem wpada w lekkie oscylacje ale nie wiem czy od cykliki czy ogona. Zmniejszyłem ogólnego gaina na cyklice z 29 na 20 ale nie ustąpiło...
Zmniejszę jeszcze ale wczoraj już skończyły mi się pakiety. Chyba, że powinienem iść w innym kierunku? Znaczy innych parametrów? Nie miałem nigdy potrzeby grzebania w Advanced w Brainie... :dk:
G500 SPORT, Protos 380, Protos mini 6s, Goblin Fireball, Oxy2, V977, iX12, DX7, RF7.5

"Mądrość przychodzi z wiekiem, czasami jednak wiek przychodzi sam..."
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19689
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 14 sie 2017, o 08:40

Nie wiem czy ktoś latał, ale widząc jak bardzo model traci przy dodatkowych gramach kabiny nie zaryzykowałbym dokładania kolejnych.

Jeśli chodzi o drgania to zauwazyłem w ten weekendje również u siebie. Nie wiem czy to było wywołane mega wilgontością czy nie (bo wcześniej nie miałem takich objawów), ale póki co nie udało mi się ich wyelimonować. W sumie to miałem o tym napisać w wątku z brainem, ale skoro poruszyłeś temat, to może to będzie bardziej pod fireballa pasować...

U mnie zidentyfikowałem coś takiego, że jak bardzo mocno poszarpie kątami to model wpadla w chwilową drgawkę. To taka drgawka, w które ogon wibruje góra-dół. Troche pobawiłem się ustawieniami, ale brakło mi pakietów żeby to wyeliminować. Moje wnioski są takie:
- to nie jest problem z ogonem. wyłączyłem mu obie kompensacje a gaina ograniczyłem do bardoz niskiego poziomu, przy którym ogon już nie chciał trzymać a efekt pozostał
- obstawiam problem z gainem tarczy. Tarczy - bo w ogonie nie widzę już żadnej innej opcji (ale moge się mylić), Gainem - bo na niskich obrotach efekt jest istotnie mniejszy
- niestety zabawa samym ogólnym gainem tarczy niewiele zmienia. Tzn zmienia ale właśnie niewiele i to na pewno nie załatwia tematu bo efekt pojawiał się nawet przy gainie na poziomie 20, przy którym tarcza trzymała już bardzo koślawo
- jestem niemal pewien, że to kwestia dostrojenia PIDów na tarczy i chyba pewien, że na tarczy w kierunku ELE, ale nie wiem którym parametrem.

Kiedys ktos coś takiego już miał chyba w G500 na Pałacowej.

Ktoś coś kojarzy.
Awatar użytkownika
Damdodo
Elita forum...
Posty: 918
Rejestracja: 16-03-2016
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 297 razy
Podziękowano: 46 razy

Postautor: Damdodo » 14 sie 2017, o 08:45

Właśnie o taki objaw jak u Ciebie chodzi. W locie jakoś tego mocno nie czuć. Raczej nieco słychać. Dobrze za to widać w pompkach.
G500 SPORT, Protos 380, Protos mini 6s, Goblin Fireball, Oxy2, V977, iX12, DX7, RF7.5

"Mądrość przychodzi z wiekiem, czasami jednak wiek przychodzi sam..."
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19689
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 14 sie 2017, o 08:55

Czyli to temat w wątku fireballowym ;)
Próbowałem też kombinować z naciągiem paska, ale to też nie miało znaczenia...
Awatar użytkownika
donia
Elita forum...
Posty: 1016
Rejestracja: 26-09-2014
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 24 razy
Podziękowano: 43 razy

Postautor: donia » 14 sie 2017, o 09:19

Jeśli ogon lata góra-dół zmniejsz gain na elevatorze.
--
donia
=Wrocław=
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19689
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 14 sie 2017, o 11:12

OK. Ale P,I czy D?
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7200
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 14 sie 2017, o 12:58

miruuu pisze:OK. Ale P,I czy D?


Z jaką częstotliwością lata ten ogon?
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19689
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 14 sie 2017, o 12:59

Tak na oko - z 3 razy na sekunde.
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7200
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 14 sie 2017, o 13:18

No to chyba P.

Łopaty masz z równą siłą skręcone? Okucia łopat chodzą na szpindlu pod obciążeniem luźno bez zacięć? Ubabrałem sobie kiedyś łożysko w okuciu loctitem i pojawiły się takie drgawki.
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19689
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 14 sie 2017, o 13:40

Łopaty mam skręcone równo. Łopaty chodziły dobrze, ale sprawdze w domu czy coś się w tym zakresie nie zmieniło.
Czuje jednak, że to kwestia doustawień w brainie.
W każdym razie dam znać.

Wróć do „SAB Goblin”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości