Wybór serwa - do spaliny .50 lub .90

Gdy je o coś prosisz, wzruszają ramionami...
Awatar użytkownika
Artja
Garage Manager
Posty: 5055
Rejestracja: 21-10-2013
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 271 razy
Podziękowano: 474 razy

Postautor: Artja » 20 lis 2017, o 23:36

Rapciu fajnie lata na pręcie i nie trzeba go psuć ;)
Pozdrawiam,
Jacek
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7198
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 21 lis 2017, o 01:01

Zależy co kto lubi. Na oryginalnej głowicy ma jednak dość "maslany" styl i lubi sobie czasem zaliczyć boomstrike.
Wiem, bo pomimo najtwardszych gum i metalowego huba zawsze miałem obtłuczoną belkę ogonową. Co ciekawe - nigdy nie skończyło się glebą, zawsze tylko wgniotki na rurze.
Awatar użytkownika
oki188
Elita forum...
Posty: 656
Rejestracja: 24-02-2010
Lokalizacja: Gliwice/Biłgoraj
Podziękował: 22 razy
Podziękowano: 46 razy

Postautor: oki188 » 21 lis 2017, o 19:56

Artja - Popieram na pręcie fajnie Rapi lata i tak zostanie u mnie.
T-Rex 550X BEASTX-Pro // Align TB40 <-zastanawiam się nad nim // Spektrum DX9 Black
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7198
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 25 lis 2017, o 23:46

mwx pisze:Zima jest, więc zaczyna się wymyślanie głupot.

W trexie 600N zmieniłem ostatnio serwo na gazie z wielkiego, ciężkiego HS635 na nieco lżejsze i szybsze DS520. Nadal jest to lekka przesada, biorąc pod uwagę to że siły na przepustnicy są żadne.

Teraz będę dodawał jeszcze serwo do regulacji składu mieszanki, no i zaczynam kombinować żeby jeszcze bardziej oszczędzić na masie.

Mam sporą bazę HS65HB/MG, które wcześniej śmigały w 450. Są leciutkie, szybkie i mocne, na pewno dałyby radę siłom występującym na gazie i iglicy. Zastanawiam się tylko, czy wytrzymają wibracje :dk: Nie mają nawet mocowania "przez gumkę" jak większe serwa. Czy ktoś z szanownych Państwa próbował wtykać takie malutkie serwa do nitrowibratora?

Jako alternatywę przyjmuję serwa z serii 80 (HS81/82/85) - mam tego trochę po zabawach w aircombat, te raczej wytrzymują wytrząsanie, no ale to jest dodatkowe 20g do i tak mocno niedopowerowanej maszyny :?



Zagadka rozwiązała się niejako sama.

Zamówiłem na Litwie (bo nigdzie już nie ma części do mojego nitroszrotu) Alignowe mocowanie serwa do regulacji mieszanki i adapter na mniejsze serwo do gazu.

No i jest tak: w mocowanie serwa do mieszanki pasuje HS65. A w adapter do serwa gazu HS81.

Nie wiem jak to nazwać... kompromis? remis? nonsens?
Gaz chodzi lżej niż iglica w gaźniku, jak już to powinno być odwrotne, ale co ja tam wiem.
Awatar użytkownika
wojtekr
Administrator
Posty: 8004
Rejestracja: 22-01-2013
Lokalizacja: W-wa
Podziękował: 299 razy
Podziękowano: 458 razy
Kontaktowanie:

Postautor: wojtekr » 26 lis 2017, o 00:20

A zdjąłeś mu tą sprężynkę z igły? I czy będziesz sterował tym serwem przez miksowani z aparatury czy zdobyłeś ten gadżet/sterownik/co/zapomniałem/jak/się/nazywa?
Helikoptery
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7198
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 26 lis 2017, o 00:51

Mieszanką będzie zawiadywał CarbSmart na podstawie danych z czujnika temperatury w głowicy.

Oczywiście sprężynka wyleci.

Do tego dojdzie GOV z braina2 zamiast aktualnie używaniego przeze mnie RevMax'a i to chyba będzie już szczyt możliwości Hyperka. Ciekawe ile wytrzyma.
Awatar użytkownika
oki188
Elita forum...
Posty: 656
Rejestracja: 24-02-2010
Lokalizacja: Gliwice/Biłgoraj
Podziękował: 22 razy
Podziękowano: 46 razy

Postautor: oki188 » 9 gru 2017, o 10:37

Po wielu przemyśleniach zdecydowałem się na wybór serw Power HD-8312TG patrząc na ich pozytywne opinię nic sensowniejszego nie znalazłem co by sprawdziło się w spalinie.
T-Rex 550X BEASTX-Pro // Align TB40 <-zastanawiam się nad nim // Spektrum DX9 Black

Wróć do „Serwa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość