WLtoys - V911

Wszystkie maluszki do polatania w domu i w hangarze. Chociaż wiele z nich potrafi też poszaleć na dworze...
Awatar użytkownika
manner
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 40
Rejestracja: 27-12-2017
Lokalizacja: Orzesze
Podziękował: 5 razy

Postautor: manner » 13 lut 2018, o 13:07

nawet pomijając że ten mikrolot ma - ponoć - 4 kanały? bo rzeczywiście ustawiłem jedynie pierwsze 4. obadam jak tylko wrócę do domu :)
choć z drugiej strony nie wiem czy jest sens, bo po godzinie na symku już widzę że nie ma to nic wspólnego z lataniem czymś normalnym
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 13 lut 2018, o 14:28

Nie zauważyłem, że to dotyczy 4-kanałowca. Potwierdzam, nie ma sensu :)
Męcz lepiej symka :)
Awatar użytkownika
manner
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 40
Rejestracja: 27-12-2017
Lokalizacja: Orzesze
Podziękował: 5 razy

Postautor: manner » 13 lut 2018, o 15:12

no aż tak łatwo to sie nie poddam :) kret na ekranie to jednak nie to samo co kret naturalny :) nawet takim małym g* :D
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 13 lut 2018, o 15:40

Jasne. Po chałupie zawsze mozna kierunki poćwiczyć... :)
Awatar użytkownika
manner
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 40
Rejestracja: 27-12-2017
Lokalizacja: Orzesze
Podziękował: 5 razy

Postautor: manner » 14 lut 2018, o 12:02

miruuu pisze:Jasne. Po chałupie zawsze mozna kierunki poćwiczyć... :)

Ano :) a takie może jeszcze głupie pytanie - za sterowanie silnikiem ogonowym odpowiada kanał RUD ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 14 lut 2018, o 12:36

Tak
Awatar użytkownika
manner
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 40
Rejestracja: 27-12-2017
Lokalizacja: Orzesze
Podziękował: 5 razy

Postautor: manner » 14 lut 2018, o 17:55

hmmm... to jednak łatwo nie będzie :) póki co z tego co widzę nie reaguje zupełnie na tym kanale, popyla ze stałą prędkością. na oryginalnej apce działa ok czyli od zera w pozycji lewej gimbala do max w pozycji prawej. w taranisie na apce widać w podglądzie ze wartości sie zmieniają -100 .. 100 ale goovienko ma to gdzieś. nawet jak ustawiłem na przełaczniku "override" na tym kanale z wartością -150 nie ma efektu. popyla sobie spokojnie po swojemu. kolejne pomysły mile widziane
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 14 lut 2018, o 18:06

A sprawdzałaś pozostałe kanały?
Awatar użytkownika
manner
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 40
Rejestracja: 27-12-2017
Lokalizacja: Orzesze
Podziękował: 5 razy

Postautor: manner » 14 lut 2018, o 18:34

pozostałe działają prawidłowo tzn w porównaniu do oryginalnej apki reagują identycznie
nie wiem - może kolejność trzeba pozmieniać? obadam
w input mam teraz 1:thr 2:ail 3:ele 4:rud a w mix 1:ail 2:ele 3:thr 4:rud wg jakiegoś opisu z sieci

albo może poczytam instrukcję tej apki (o ile jest)
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 14 lut 2018, o 18:39

Sprawdź kolejne
Awatar użytkownika
Mati
Elita forum...
Posty: 720
Rejestracja: 24-05-2015
Lokalizacja: UK
Podziękował: 205 razy
Podziękowano: 46 razy

Postautor: Mati » 15 lut 2018, o 09:03

hmm
Nie bardzo się znam, ale czy nie jest tak, że WL Toys (choćby dla ograniczenia kosztów produkcji) korzysta z jednego "schematu rozkładu kanałów" czy też może z takiej samej "kolejności kanałów" dla poszczególnych osi? Wybaczcie brak odpowiedniej nomenklatury. :masakra:
Idąc moim pokrętnym myśleniem:
Nigdy nie posiadałem 911stki, ale miałem v922 i tam był rozkład kanałów z throttlem na trzecim kanale czyli o ile mnie się nie pomyliło:
1 - Ail
2 - Ele
3 - Thro
4 - Rud
:?:
Nie mam pojęcia czy to może jakoś wpłynąć na rozwiązanie zagadki (wszakże Rud jest na tym samym kanale), ale tak jakoś mi przyszło do głowy... :dk:
"Chwyciło i nie puszcza...
Awatar użytkownika
manner
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 40
Rejestracja: 27-12-2017
Lokalizacja: Orzesze
Podziękował: 5 razy

Postautor: manner » 15 lut 2018, o 10:06

tak, wg wszelkich opisów jakie znalazłem taki właśnie ma układ v911.
o ile ja dobrze kumam to w taranisie (a dokladniej w open-tx) sterowanie odbywa się poprzez ustawienie odpowiednich wartości kolejno w trzech krokach
input - mix - output dla wszystkich kanałów. w apce ustawia sie domyślne ustawienia drążków (mode 2 RTEA) i kanałów - u mnie AETR ale nie wydaje mi się żeby tu był jakiś błąd. znalazłem parę templejtów do v911 ale wielkiej różnicy nie robią. a teoretycznie - jest w ogóle możliwość uruchomienia głównego silnika bez ogonowego? czy może w samym goovienku elektronika może mieć jakiś wpływ na sterowanie tym silnikiem?
Awatar użytkownika
manner
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 40
Rejestracja: 27-12-2017
Lokalizacja: Orzesze
Podziękował: 5 razy

Postautor: manner » 15 lut 2018, o 20:58

kuwa. jak to się mówi jak się nie ma w głowie... to coś tam - w każdym razie, jakby kogoś interesowało w ustawieniach modułu (u mnie iRangeX) trzeba wybrać
FlySky Standard - I nic innego, nawet jak nie chce się kilka razy zbindować a na innym łapie od strzała. teraz już wszystko śmiga bez żadnych skomplikowanych mixów :)
utopia
Stały bywalec...
Posty: 116
Rejestracja: 11-01-2012
Podziękował: 4 razy
Podziękowano: 8 razy

Postautor: utopia » 19 sty 2019, o 19:52

Majfrendy robią przedsprzedaż wesji fbl https://m.banggood.com/WLtoys-V911S-2_4 ... mds=search

Jeśli juz było to sorry
Jedni twierdzą ze jestem hoojem inni przeciwnie że anioł . Wszyscy mają rację. Traktuję ludzi z wzajemnością. ;-)
karoldmcfc
Witaj. Zanim zapytasz - poszukaj i poczytaj!
Posty: 3
Rejestracja: 20-04-2020

Postautor: karoldmcfc » 21 kwie 2020, o 15:01

Witam, jestem w posiadaniu v911 w wersji pro. Kupiłem jako używany lecz mam kilka problemów. Po pierwsze śmigłowiec po oderwaniu się od ziemi zatacza delikatne kręgi ( po łuku w lewo) , po drugie mam dwa akumulatory ale każdy z nich wydaje mi się już zużyty. Energii wystarcza na maksymalnie dwa wzniesienia się pod sufit a potem przy maksymalnej mocy lata co najwyżej na wysokości do jednego metra. Pytanie czy warto zamówić nowe Aku czy lepiej zamówić nowy ? Aktualnie na bg wersja s kosztuje 170 zł plus przesyłka a ten kosztował mnie 100zl. Co myślicie ?
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 22 kwie 2020, o 08:10

Myślę, że to kwestia lipo. Czy warto brać drugi? Chyba nie, to o czym piszesz to albo z braku mocy albo złych ustawień raczej.

Btw. uzupełnisz awatar i lokalizację?
Awatar użytkownika
Piotr_T
Elita forum...
Posty: 1278
Rejestracja: 13-06-2017
Lokalizacja: Józefosław
Podziękował: 70 razy
Podziękowano: 94 razy

Postautor: Piotr_T » 22 kwie 2020, o 11:28

Czyli masz efekt g... kręcącego się w kibelku (tzw. Toilet Bow Effect - TBE).

Tak jak napisał Mirek - kup nowe LiPo, tym bardziej, że kosztują grosze. Wyeliminujesz zdecydowanie zbyt niskie obroty wirnika. Poza tym sprawdź, czy:
1. wał główny jest prosty, ale wtedy miałbyś wyraźne wibracje
2. flybar i jego popychacze poruszają się płynnie, swobodnie i bez zacięć, a jednocześnie nie mają wyraźnych luzów
3. flybar nie stracił ciężarków i jest prosty
Generalnie flybar ma być na tyle luźny, że pacnięty palcem musi się swobodnie "pokolebać", ale nie latać luźno w każdej osi.
4. łopaty w "okuciach" obracają się płynnie, swobodnie i bez zacięć, a jednocześnie nie mają wyraźnych luzów wzdłużnych i poprzecznych i nie są mocno zmęczone
5. tarcza sterująca i jej popychacze przemieszczają się luźno, ale nie mają wyraźnych luzów (szczególnie tarcza)
6. serwa nie mają jakichś mega-luzów

Generalnie cała głowica i tarcza sterująca mają chodzić płynnie, bez zacięć i możliwie bez luzów (taka mantra ;) ).

Tu masz mały elaborat na temat TBE - https://www.rchelicopterfun.com/toilet-bowl-effect.html :-)
I przykładowy wątek dotyczący TBE w V-911 - https://www.rcgroups.com/forums/showthr ... owl-Effect

Ja na początek skupiłbym się na flybarze.

Pozdrawiam,
Piotr.
Wirniki - XL Power 550, Protos Mini 325 3S, OMP Hobby M2 EXP
Skrzydła - Zeta Wing-Wing Z-84 2S, LIDL EDF 2S
FlySky FS-I6X
karoldmcfc
Witaj. Zanim zapytasz - poszukaj i poczytaj!
Posty: 3
Rejestracja: 20-04-2020

Postautor: karoldmcfc » 22 kwie 2020, o 12:45

Dziękuję za szybką i wyczerpującą odpowiedź. Co do kupowania nowego chodziło o oddanie tego i zamówienie drugiego. Zamówię nową baterię i przygladnę się helkowi, dam znać jaki był tego efekt ;) . Jak chodzi o Aku to widziałem też o innych pojemnościach niż 130mAh (150 lub 200). Warto kupić większy czy różnica jest niewielka z uwagi na np zwiększenie wagi ?
Ps.
Już uzupełniam profil ;)
Awatar użytkownika
Piotr_T
Elita forum...
Posty: 1278
Rejestracja: 13-06-2017
Lokalizacja: Józefosław
Podziękował: 70 razy
Podziękowano: 94 razy

Postautor: Piotr_T » 23 kwie 2020, o 10:11

Większy akumulator wyda z siebie trochę więcej energii, ale będzie też cięższy. W tym modelu liczy się każdy gram. Jak fabrycznie dają 130 mAh, to te 150 mAh możesz kupić. 200 bym odpuścił, bo zysk z pojemności pewnie pójdzie na bardziej intensywne "mieszanie powietrza", a nie długość lotu, a helikopter straci na zwinności.

Pozdrawiam,
Piotr.
Wirniki - XL Power 550, Protos Mini 325 3S, OMP Hobby M2 EXP
Skrzydła - Zeta Wing-Wing Z-84 2S, LIDL EDF 2S
FlySky FS-I6X

Wróć do „Mikro heliki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość