Płyta izolacyjna zamiast depronu?

Bo każdy ma samolot, ale nie każdy się przyznaje...
Awatar użytkownika
dawo
Sknerus
Posty: 2134
Rejestracja: 06-10-2014
Lokalizacja: Piastów
Podziękował: 46 razy
Podziękowano: 81 razy

Postautor: dawo » 17 lip 2018, o 19:25

Z takich latadeł gotowców do 500 zł to bym szukał w Multipleksie masz do wyboru na początek Fun Cuba, później masz Blizzarda, na koniec Fun Jeta :) Wszystkie poniżej 500 tylko że kity :) serwa możesz kupić raz i przekładać pokolei do wszystkich modeli. Silnik raczej jeden nie podejdzie, pakiety na sile może by się udało.
Heli: 450, V922, 2x250, Protos 380, Protos 500, 2 x XL POWER 550
Samoloty: 2 x Combat, FunCub, MX-S, Sebart Katana 50E, Skrzydło, 2xF16, Hyper Bipe, Hawk EDF, Rad Jet, Akrobat Halowy,Bolt Mavimodels, ASW28 Volantex, E-flight v900 i Mini EDGE 540, Kwarciński Micron 150,
Drony: quad 250 i QX 90,
Samochodziki: Traxxas Rustler i 2 x Rustler 4x4, Slash 2wd, Summit, Arrma Typhon i Infraction 6s
DX9 G2 :)
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 17 lip 2018, o 19:42

Z HK przyjdzie w kilka dni. Grunt żeby brać z EU.
Awatar użytkownika
omcKrecik
Maharadża Pendżabu
Posty: 1777
Rejestracja: 11-12-2016
Lokalizacja: Las niedaleko Pułtuska (to nie moja wina)
Podziękował: 217 razy
Podziękowano: 84 razy

Postautor: omcKrecik » 17 lip 2018, o 19:49

miruuu pisze:Co mam łączyć?

Proletariuszy wszystkich krajów... :lol:
To takie hasło komunistycznej propagandy było przez całą sowiecką okupację, pół wieku :masakra:
Posty, posty... Dzięki :nw:
TomRar pisze: więc po prostu mi się nie chce.

To mi się też już nie chce pisać :P :gas:
TomRar pisze:Tak widziałem, że masz do sprzedania jakieś wysokoobrotowe gówienka

Po czym wnioskujesz, że wysokoobrotowe ?
A po czym z kolei, że chcę komuś gówno wcisnąć ?
I jeszcze gdzie napisałem, że do sprzedania ? Może za free chciałem oddać, wiele osób na tym forum tak robi. Ale nie z gówienkami, bo to byłby obciach kogoś złomem częstować.
Pozdrowionka od... Andrzeja
Nie umiem latać tak jak Wy, ale się uczę.
W ogóle ciągle się uczę. Wszystkiego, czasem od nowa...
Awatar użytkownika
TomRar
Elita forum...
Posty: 681
Rejestracja: 17-07-2015
Lokalizacja: Tarnów
Podziękował: 39 razy
Podziękowano: 12 razy

Postautor: TomRar » 17 lip 2018, o 20:02

Krecik przyjacielu nie dwnerwuj się :)
Wysokoobrotowe wnioskuje po tym, że są one do modelu wyścigowego czy ogólnie silniki wyścigowe, więc w domyśle od razu mi się skojarzyło z drobami wyścigowymi, więc stąd ta ilość kv.
Może i za free, może do sprzedania, chodziło o sens, że masz takie silniki, których mógłbyś się pozbyć.
Nie że chcesz gówno wcisnąć :D "wysokoobrotowe gówienka" w moim tłumaczeniu to właśnie takie małe silniczki, piszczałki (bo wysokobrotowe). Ja po prostu tak nazywam silniki. Gówienka -taki mój modelarski slang.

Przyjacielu a co to dokładnie za silniczki? Gdybyś miał do nich jakieś ESC i kilka serw to bym wziął od Ciebie cały komplet, a jak nie to zamawiam w sklepie i też będzie ;)
Awatar użytkownika
omcKrecik
Maharadża Pendżabu
Posty: 1777
Rejestracja: 11-12-2016
Lokalizacja: Las niedaleko Pułtuska (to nie moja wina)
Podziękował: 217 razy
Podziękowano: 84 razy

Postautor: omcKrecik » 17 lip 2018, o 20:41

Spoko, spoko, ja nie z tych nerwowych, tylko dzisiaj miałem moc upojnych doznań na fotelu dentystycznym :masakra: Dwie i pół godziny jednym ciurem, dwie asystentki uwijały się aż miło, a Kolega chirurg - mistrz nad mistrze - dał pokaz umiejętności :approve: . Polecam :thumb:
Ale ja musiałem grać twardziela :masakra: :masakra: :masakra: :wow2:. Więc na razie jestem dziś bezwzględny dla Świata :twisted:

Te silniczki nie są ani wyścigowe, ani do kopterków, ani takie malutkie, ani wysokoobrotowe. Nie mam do nich ESC, nie mam też tanich serw na zbyciu, bo do modeli nie wkładam fabrycznych serw bez modyfikacji. Ale to dłuższy temat.
Pozdrowionka od... Andrzeja
Nie umiem latać tak jak Wy, ale się uczę.
W ogóle ciągle się uczę. Wszystkiego, czasem od nowa...
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 17 lip 2018, o 21:59

omcKrecik pisze:dwie asystentki uwijały się aż miło,

młode? fartuszki krótkie? Jeśli dwa razy tak, po proszę o namiary na PW ;)
Awatar użytkownika
omcKrecik
Maharadża Pendżabu
Posty: 1777
Rejestracja: 11-12-2016
Lokalizacja: Las niedaleko Pułtuska (to nie moja wina)
Podziękował: 217 razy
Podziękowano: 84 razy

Postautor: omcKrecik » 18 lip 2018, o 09:39

Młode, ale nie w fartuszkach, tylko w białych cienkich obcisłych porteczkach. No wiesz, stosownie do profesji...
Na moim miejscu miałbyś podwójne tortury i chyba bez narkozy nie dałoby rady, ciśnienie nie do opanowania...
Pozdrowionka od... Andrzeja
Nie umiem latać tak jak Wy, ale się uczę.
W ogóle ciągle się uczę. Wszystkiego, czasem od nowa...
Awatar użytkownika
TomRar
Elita forum...
Posty: 681
Rejestracja: 17-07-2015
Lokalizacja: Tarnów
Podziękował: 39 razy
Podziękowano: 12 razy

Postautor: TomRar » 20 lip 2018, o 19:33

Powiem Wam Panowie, że idzie mi gorzej niż myślałem... zrobiłem tylko skrzydło i jeden kawałek kadłuba i to wszystko... Teraz będę miał nocki to mam nadzieję, że do końca tygodnia zrobię cały samolot i podsumuję jakoś tą piankę. Wnioski już wiem jakie będą, bo już trochę się z nią pobawiłem :)
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 21 lip 2018, o 02:36

TomRar - nie wiem jak inni ale ja naprawdę czekam z niecierpliwością;)
(ale spokojnie - wytrzymam).
;)
Awatar użytkownika
mikegsx400
Lider forum...
Posty: 1882
Rejestracja: 01-10-2014
Lokalizacja: Pruszków/W-wa
Podziękował: 133 razy
Podziękowano: 163 razy

Postautor: mikegsx400 » 21 lip 2018, o 08:15

W ramach motywacji dodam, ja też. Mam nadzieję że relacja będzie z fociami.
"...możesz być znacznie szybszy, nie myśl o tym, po prostu to zrób!"
Awatar użytkownika
omcKrecik
Maharadża Pendżabu
Posty: 1777
Rejestracja: 11-12-2016
Lokalizacja: Las niedaleko Pułtuska (to nie moja wina)
Podziękował: 217 razy
Podziękowano: 84 razy

Postautor: omcKrecik » 21 lip 2018, o 09:49

Noo, fotki pomocna rzecz w podpowiedziach jakby co ;) .
Pozdrowionka od... Andrzeja
Nie umiem latać tak jak Wy, ale się uczę.
W ogóle ciągle się uczę. Wszystkiego, czasem od nowa...
Awatar użytkownika
TomRar
Elita forum...
Posty: 681
Rejestracja: 17-07-2015
Lokalizacja: Tarnów
Podziękował: 39 razy
Podziękowano: 12 razy

Postautor: TomRar » 21 lip 2018, o 10:49

Fotki oczywiście, że będą, ale rezultat będzie normalny. To znaczy, że samolot będzie wyglądał i latał tak samo jak przy zielonej piance, więc na jakiś szok bym nie liczył :)
Musicie po prostu kupić tą piankę i sami się przekonać. Jest ona po prostu zajebista i tyle. To czy zbuduję samolot z pianki zielonej czy płyty izolacyjnej to jeden pies, tylko tyle że nie trzeba jej tak bardzo usztywniać.
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 21 lip 2018, o 14:12

Ale fotki i tak daj :)
Awatar użytkownika
TomRar
Elita forum...
Posty: 681
Rejestracja: 17-07-2015
Lokalizacja: Tarnów
Podziękował: 39 razy
Podziękowano: 12 razy

Postautor: TomRar » 23 lip 2018, o 12:48

Powoli prace idą na przód. Dzisiaj powinienem zdążyć wyciąć każdą część samolotu, więc pozostanie tylko sklejenie całości, jakieś wzmocnienia, zamontowanie serw i reszty elektroniki i oblot.
Początkowo chciałem każdą część kadłuba skleić z dwóch arkuszy płyt, żeby był po prostu sztywniejszy, ale docelowo mi się odechciało, więc pozostaje skrzydło sklejone z podwójnej płyty i reszta samolotu z jednego arkusza.
Mam dylemat z tym jak zamocować skrzydło, bo na pewno będzie różnica, ale to potem wstawię fotki i opiszę :)
Jutro lub pojutrze się odezwę.
Awatar użytkownika
TomRar
Elita forum...
Posty: 681
Rejestracja: 17-07-2015
Lokalizacja: Tarnów
Podziękował: 39 razy
Podziękowano: 12 razy

Postautor: TomRar » 25 lip 2018, o 19:17

Dobra, tak jak obiecałem wstawiam jakieś wstępne fotki. Wszystko ładnie wychodzi, samolot faktycznie bardzo łatwy w budowie. Nie wiem jeszcze jak będzie ze stabilnością całego kadłuba, żeby stateczniki się nie wyginały za bardzo. Nie wiem gdzie najlepiej przykleić jakieś listewki drewniane czy pręciki. Skrzydło już wzmocnione pręcikami i faktycznie daje rade.
Mam jeszcze dylemat jak zamontować skrzydło, bo lotki jak widać na zdjęciach są z jednego arkusza a skrzydło z dwóch, więc nie wiem czy ustawić skrzydło tak aby lotki stworzyły pseudo profil KFM2 czy jakoś tak.
To może ja to narysuję :D

Mamy tutaj skrzydło widziane normalnie od boku (podwozie narysowane po to, aby było jasne, gdzie jest góra i dół skrzydła). No i teraz lepiej zamontować skrzydło tak, aby lotki były na górze czy na dole? Ma to w ogóle jakiekolwiek znaczenie aerodynamiczne? Ja bym był skłonny zamontować skrzydło wedle rysunku 1.
rrrr.png


A tutaj reszta zdjęć (oczywiście mam więcej zdjęć, ale tutaj wstawiam tylko te "z grubsza")
1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

7.jpg

8.jpg

9.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 30 lip 2018, o 22:35

Lotkę równo na górze...
Fajnie Ci to wychodzi...
Awatar użytkownika
TomRar
Elita forum...
Posty: 681
Rejestracja: 17-07-2015
Lokalizacja: Tarnów
Podziękował: 39 razy
Podziękowano: 12 razy

Postautor: TomRar » 17 sie 2018, o 23:40

Pomyślałem, że pasuje się odezwać w końcu :D
Model oblatany wielokrotnie. Na początku miałem spore problemy z napędem, który był za słaby. Założyłem więc mocniejszy silnik i jest dużo lepiej, ale czeka mnie jeszcze wymiana pakietu bo 150g to za dużo. Co tu dużo pisać, akrobat lata bardzo fajnie, nie rybkuje wysokością, bardzo łatwo wychodzi z przeciągnięcia itd. Zaliczył dużo kretów, prawie zawsze bez uszkodzeń.
Dzisiejsze pikowanie w ziemię skończyło się złamaniem kadłuba na pół (10 minut i naprawione). Jeśli zdążę nie rozwalić go do końca to nagram jakiś filmik :)
Płyta izolacyjna jak najbardziej spełnia zadanie. Jest po prostu genialna. Jedyne czego żałuję to to, że kupiłem całą paczkę zielonego depronu zamiast drugiej paczki płyty izolacyjnej, więc to najlepsze podsumowanie tego wątku :)
Po prostu nigdy więcej żadnego innego depronu. Jestem zachwycony, że przypadkiem znalazłem tak dobry materiał do budowy samolotów.

Wróć do „Ogólne dyskusje parapeciarzy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości