Jaki model? Łopaty 360-380mm

Mniej lub bardziej obiektywnie i subiektywne porównania różnych modeli.
Awatar użytkownika
pkali
Lider forum...
Posty: 2911
Rejestracja: 30-09-2014
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 155 razy
Podziękowano: 241 razy

Postautor: pkali » 1 lis 2018, o 06:30

Nie twierdzę, że align nie jest lżejszy i tańszy, pisaliśmy o puszczającym ogonie ;) .
Konstrukcja ogona w oxy z rolką i dużą zębatką jest o wiele lepsza niż malutka zębatka w alignie.
Sam musisz przyznać, że mod, którego zrobiliście uratował Wam model. Może przesadziłem z Wam, ale windcatcherowi na pewno. Bez zwiększenia ratio pasek przeskakiwał na zębatce. Ze względu na konstrukcję w oxy na pewno tego by nie było.
Nie bez znaczenia jest też brak bezużytecznego napinacza, który jest w alignie.


Tapatalk
XLPower 520, protos 380, xl380, protos mini, gaui MX3, oxy2, omphobby M2, omphobby M1
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 1 lis 2018, o 07:43

Paweł, pasek przeskakiwal wyłącznie jak był napięty niezgodnie z manualem :)

A ratio jest ratiem. Niższe ratio oxy, nie będzie większe. Z innych modeli bedzie teudno dopasowac. Czarów nie ma. Ogon na niskich obrotach w nim po prostu puści.
Z resztą z tego powodu Piotr zmieniał łopatki w O4 ogonowe na większe. Z tego co pamiętam aligny 74mm sporo ograniczyły puszczanie. Teraz chyba testuje jeszcze RT
..
Awatar użytkownika
pkali
Lider forum...
Posty: 2911
Rejestracja: 30-09-2014
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 155 razy
Podziękowano: 241 razy

Postautor: pkali » 1 lis 2018, o 08:57

Twoim manualem :D.
Ja cały czas mówię o skopanej mechanice, która bez moda w postaci zębatki od x3 nie daje rady. Przy ostrzejszym lataniu windcatchera powierzchnia styku pasek zębatka była za mała, co skutkowało puszczaniem ogona. Łopatki 74 mm poprawiały trzymanie ogona, ale jedynie w sytuacji, kiedy pasek nie przeskakiwał na zębatce. W oxy tego nie będziesz miał bo ogon jest jest lepiej skonstruowany ;) .
Napiszę to jeszcze raz, stosując obroty i kąty podane w instrukcji do modelu oraz oryginalne części ogon w oxy nie będzie puszczał. W alignie jest to nie do osiągnięcia.
XLPower 520, protos 380, xl380, protos mini, gaui MX3, oxy2, omphobby M2, omphobby M1
Awatar użytkownika
gusto
Elita forum...
Posty: 755
Rejestracja: 11-08-2016
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 46 razy
Podziękowano: 10 razy

Postautor: gusto » 1 lis 2018, o 09:46

Czyli jak dobrze zrozumiałem współczesne modele (przynajmniej z tego zakresu łopat) są konstruowane tak aby latały na wysokich obrotach bo inaczej na niskich ogon nie będzie prawidłowo pracował.
Jeszcze jedna ważna sprawa. Czy w 470-tce naciąga się ogon tak fajnie jak w T-rex 450 tzn. czasem się cofa i pasek luzuje? Czy jest to bardziej dopracowane.
Protos 380 | X360 | Diatone R349 |

Taranis X9D SE
Awatar użytkownika
Adam12
Elita forum...
Posty: 1285
Rejestracja: 31-10-2015
Lokalizacja: Podhale
Podziękował: 81 razy
Podziękowano: 74 razy

Postautor: Adam12 » 1 lis 2018, o 10:31

Aż z ciekawości zmierzyłem. Wałki ogonowe X3 i T470 z założonym paskiem mają jednakową grubość - 10,5 mm. Jak TAM coś puszcza to kwestia raczej modułu zęba wałka.
W sumie po zrobieniu moda z Gaui pasek powinno napinać się tak samo. Skoro rozmiary kół zębatych są takie same i pasek ten sam. Napinacze też są w obu modelach.

gusto pisze:.... Czy w 470-tce naciąga się ogon tak fajnie jak w T-rex 450 tzn. czasem się cofa i pasek luzuje? Czy jest to bardziej dopracowane.

Jak mocno pasek naciągasz to się cofa. Ja wkręcam śrubę, inni obklejają taśmą :dk:
XL Power 380; Volantex Saber; Spektrum DX8
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 1 lis 2018, o 11:04

Adam, mod też jest ten sam. Ja latam na paskach lynxa, które dedykowane są gałce.

Żeby belka się nie cofala trzeba dobrze dokrecic ta mała srubeczke dociskajacą. Ona ma kluczowe znaczenie (A nie te 4 wkręcane w rame). Na początku dawałem krople kleju żeby mieć pewność że się nie cofnie, ale jak się dokręci na chama powinno wystarczyć ;)
Awatar użytkownika
pkali
Lider forum...
Posty: 2911
Rejestracja: 30-09-2014
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 155 razy
Podziękowano: 241 razy

Postautor: pkali » 1 lis 2018, o 11:28

gusto pisze:Czyli jak dobrze zrozumiałem współczesne modele (przynajmniej z tego zakresu łopat) są konstruowane tak aby latały na wysokich obrotach bo inaczej na niskich ogon nie będzie prawidłowo pracował.
Jeszcze jedna ważna sprawa. Czy w 470-tce naciąga się ogon tak fajnie jak w T-rex 450 tzn. czasem się cofa i pasek luzuje? Czy jest to bardziej dopracowane.
Protos 380 nie boi się niskich obrotów ;)

Tapatalk
XLPower 520, protos 380, xl380, protos mini, gaui MX3, oxy2, omphobby M2, omphobby M1

Wróć do „Heli-Ring”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości