Heli-x

Najlepszy kret, to kret symulowany...
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7198
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 21 cze 2018, o 13:22

Phoenix nie jest zbyt realistyczny, heliki latają jak po sznurku. Do nauki na początek to całkiem spoko, ale potem nie uczy nawyków związanych z korygowaniem pozycji helika podczas różnych manewrów.

HeliX jest całkiem spoko pod tym względem, no i cena niezła.
Awatar użytkownika
JurekG
Zaczyna się rozkręcać...
Posty: 91
Rejestracja: 21-05-2018
Lokalizacja: Mielec
Podziękowano: 3 razy

Postautor: JurekG » 22 cze 2018, o 12:14

Ćwiczę na demo Heli-x i widać różnice do Phenixa. Tak jak piszesz. Dlatego latanie wydawało mi się już tak łatwe. Ale nie narzekam, tez się przydało.
Udało mi się też uruchomić demo Nexta. Wszystko na symulatorze Sm600. Heli-x -> Reflex XTR a Next -> APD. Pierwsze wrażenie w Next podobne do Heli-x. Chociaż w Heli-x deczko lepiej mi idzie. Polatam chwilę i zadecyduję który wybrać.
Pozdrawiam, Jurek

ALZRC 450 Devil pro V2 FBL x 2 gotowe do lotu, V977, V911, wszystko z Flysky FS-TH9X z ER9X.
Awatar użytkownika
werbus
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 19
Rejestracja: 31-07-2018
Lokalizacja: Cieszyn
Podziękował: 3 razy
Podziękowano: 5 razy
Kontaktowanie:

Postautor: werbus » 8 sie 2018, o 07:31

Zainstalowałem i jedno co mogę od siebie powiedzieć... to to latanie nie jest takie proste jak myślałem :D
Awatar użytkownika
marek_c4
Lider forum...
Posty: 1956
Rejestracja: 23-10-2014
Lokalizacja: Swarzędz
Podziękował: 18 razy
Podziękowano: 57 razy
Kontaktowanie:

Postautor: marek_c4 » 8 sie 2018, o 14:08

werbus pisze:Zainstalowałem i jedno co mogę od siebie powiedzieć... to to latanie nie jest takie proste jak myślałem :D

:D będzie dobrze :thumb:
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
werbus
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 19
Rejestracja: 31-07-2018
Lokalizacja: Cieszyn
Podziękował: 3 razy
Podziękowano: 5 razy
Kontaktowanie:

Postautor: werbus » 8 sie 2018, o 14:32

Dzisiaj spróbowałem czy w realu jest tak samo trudno jak na symku… :approve:
Znam już odpowiedź, tak samo... :masakra: Dodatkowo w wysokiej polnej trawie, strasznie długo się szuka odseparowanego śmigła ogonowego hmm
Przede mną dalsze treningi na symulatorze a następnie kolejne próby... ale to już na skoszonym trawniku
Awatar użytkownika
JurekG
Zaczyna się rozkręcać...
Posty: 91
Rejestracja: 21-05-2018
Lokalizacja: Mielec
Podziękowano: 3 razy

Postautor: JurekG » 16 lis 2018, o 19:34

Próbowałem wczytać moja konfigurację Vstabi w symulatorze Heli-X. Niestety efekt jest taki, że konkretny wybrany helik Miniprotos-fbl 450-tka nie chce się oderwać od ziemi. Coś się popsuło. Inne modele, bez konfigurowania Vstabi, działają bez zarzutu. Próby przywrócenia ustawień fabrycznych dla tego modelu, resetowanie, ponowne wczytanie nic nie daje. Macie koledzy jakąś radę na ten problem ?
Pozdrawiam, Jurek

ALZRC 450 Devil pro V2 FBL x 2 gotowe do lotu, V977, V911, wszystko z Flysky FS-TH9X z ER9X.
Awatar użytkownika
JurekG
Zaczyna się rozkręcać...
Posty: 91
Rejestracja: 21-05-2018
Lokalizacja: Mielec
Podziękowano: 3 razy

Postautor: JurekG » 27 lis 2018, o 17:53

Już wszystko ok. Po wielu próbach konfiguracji, resetowania i wczytywania na nowo zaczął latać. Trudno powiedzieć co było naprawdę.
Teraz ćwiczę i ćwiczę , do wiosny ;)

Heli-X7 bardziej mi pasuje do latania. Mam wrażenie, że model lata bardziej realnie niż w Phenixie 5.5. I jest trudniej. Szkoda tylko że Heli-X7 nie ma grafiki Phenixa, byłby prawie doskonały (albo na odwrót, Phenix bardziej realnie latający model). Ale idzie się przyzwyczaić. W Phenixie bardzo dobrze widać model w oddali, nie w lornetce. W Heli-X7 mam z tym trochę problemy. Tracę orientację, w jakiej pozycji jest model i muszę się wspomagać lornetką.
Pozdrawiam, Jurek

ALZRC 450 Devil pro V2 FBL x 2 gotowe do lotu, V977, V911, wszystko z Flysky FS-TH9X z ER9X.
Awatar użytkownika
kubacki
Lider forum...
Posty: 2049
Rejestracja: 28-12-2015
Lokalizacja: Będzin
Podziękował: 114 razy
Podziękowano: 67 razy

Postautor: kubacki » 27 lis 2018, o 18:43

Spróbuj Real Flighta ,grafika lepsza od phoenixa i jest jedeb z lepszych symulatorow jesli chodzi o odwzorowanie lotu.
Jeszcze bardzo dobry (ale to opinia kolegów) jest Next
Goosky S2 Legend
XL Protos 380 V2
Spektrum NX10
Awatar użytkownika
JurekG
Zaczyna się rozkręcać...
Posty: 91
Rejestracja: 21-05-2018
Lokalizacja: Mielec
Podziękowano: 3 razy

Postautor: JurekG » 27 lis 2018, o 19:23

Właśnie udało mi się uruchomić i skonfigurować z SM600 demo Nexta. Działa zachęcająco.
Pozdrawiam, Jurek

ALZRC 450 Devil pro V2 FBL x 2 gotowe do lotu, V977, V911, wszystko z Flysky FS-TH9X z ER9X.
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 27 lis 2018, o 20:06

Next jest bardzo fajny. Jakbym nie miał rralflighta już wcześniej kupilbym pewnie właśnie nexta.
Awatar użytkownika
kubacki
Lider forum...
Posty: 2049
Rejestracja: 28-12-2015
Lokalizacja: Będzin
Podziękował: 114 razy
Podziękowano: 67 razy

Postautor: kubacki » 27 lis 2018, o 20:54

I jak porownanie nasz ulubiony adminie phenixa na ktorym wczesniej latales do RF?
Goosky S2 Legend
XL Protos 380 V2
Spektrum NX10
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 28 lis 2018, o 06:18

Wiem, że pytanie do Wojtka, ale wtrące się w waszą rozmowę. Różnica jest mega. Oczywiście na korzyść RF. Real jest jakby bardziej realny.
Awatar użytkownika
Carson
Faraon
Posty: 2200
Rejestracja: 22-05-2018
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
Podziękował: 281 razy
Podziękowano: 112 razy

Postautor: Carson » 28 lis 2018, o 08:49

A lataliscie w Reflex XTR2? Ja wczoraj na chwile odpalilem (jest demko na 14dni), ustawianie i kalibracja apki jest rewelacyjna. Poza tym to chyba jedyny symek, w ktorym lopaty pierdza jak sie mocniej katy przycisnie :D Co do samej fizyki to mam mieszane uczucia. Upalam RF7 od 2 tygodni a tutaj mialem wrazenie, ze wszsytkiego od nowa sie musze uczyc. No i malo helikow fbl
Awatar użytkownika
JurekG
Zaczyna się rozkręcać...
Posty: 91
Rejestracja: 21-05-2018
Lokalizacja: Mielec
Podziękowano: 3 razy

Postautor: JurekG » 28 lis 2018, o 11:43

Tylko co rozumiemy przez real ?
Dla mnie ważniejsze jest realistyczne odwzorowanie lotu samego modelu. I tu najbardziej sobie cenie Heli-X7. Latam jeszcze w Phoenixie i mniej w RF7 i w demo Next-a. Chyba dzięki trudniejszym wymaganiom pilotażu w Heli-X7 latanie w pozostałych trzech wydaje mi się jakieś łatwiejsze, w tym pierwsze figury w 3d. To moje odczucia.
Natomiast drugi real to otoczenie. W Heli-X7 to co za mną z tyłu to przeszkody rzeczywiste. Natomiast z przodu i z boku to efekt jak na starych filmach. Pojazd w studio a na ekranie obraz przesuwającego terenu. W Heli-X7 przelatuję przez drzewo jak by go nie było albo w ogóle nie mogę do niego dolecieć. Phoenix to pełny real otoczenia. Phoenix jest dla mnie fajny, gdy uczę się czegoś nowego, jest bardzo dobry do tego. Potem przechodzę na ulubionego Heli-X7.
RF7 i Nexta muszę bardziej poznać, na razie zbyt mało w nich latam. Nie ukrywam, że mam chrapkę na Nexta z licencją ;)
Pozdrawiam, Jurek

ALZRC 450 Devil pro V2 FBL x 2 gotowe do lotu, V977, V911, wszystko z Flysky FS-TH9X z ER9X.
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 28 lis 2018, o 11:53

Real dla mnie to fizyka modelu. Reszta ma znaczenie czwartoplanowe.
Awatar użytkownika
Carson
Faraon
Posty: 2200
Rejestracja: 22-05-2018
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
Podziękował: 281 razy
Podziękowano: 112 razy

Postautor: Carson » 28 lis 2018, o 11:59

Jurek zobacz sobie ACCURC 2 - jest na steamie. Mozna polatac 5min. Niektorzy piszą, że to aktualnie najbardziej zaawansowany (+mozliwosci konfiguracji helikow) symek na rynku. Ja czekam na jakies promo na steamie i go kupie bo lata sie naprawde swietnie - nie mylic z latwo ;)
Awatar użytkownika
Mati
Elita forum...
Posty: 720
Rejestracja: 24-05-2015
Lokalizacja: UK
Podziękował: 205 razy
Podziękowano: 46 razy

Postautor: Mati » 28 lis 2018, o 12:19

Carson pisze: Poza tym to chyba jedyny symek, w ktorym lopaty pierdza jak sie mocniej katy przycisnie :D Co do samej fizyki to mam mieszane uczucia.

Eeeee tam. Przecież Phoenix pierdzi jak ta lala. od kiedy pamiętam czyli V4.ileś.
Fizyka w Phoenixie z wersji na wersję była bardzo różna. Aktualizacja na przykład z 5.1 na 5.3 powodowała, że modele zachowywały się całkiem inaczej. Były wersje lepsze i gorsze pod względem fizyki lotu. To zresztą była największa w mojej opinii wada rodu Phoenixów.
Stwierdzenie - Phoenix jest jakiśtam powinno się odnosić do konkretnej wersji.
Zaraz pewnie zostanę zhejtowany przez zwolenników RF czy innych nalepszych symulatorów. Albo przeklęty jak dobrze działający Zyx. :geek:
"Chwyciło i nie puszcza...
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 28 lis 2018, o 12:58

Carson pisze: lata sie naprawde swietnie - nie mylic z latwo ;)
tu nie chodzi o to czy łatwo czy trudno tylko czy możliwie najpodobniej do helika którym ćwiczymy w realu.
Awatar użytkownika
JurekG
Zaczyna się rozkręcać...
Posty: 91
Rejestracja: 21-05-2018
Lokalizacja: Mielec
Podziękowano: 3 razy

Postautor: JurekG » 28 lis 2018, o 15:51

Ale to tylko "spece" od latania są wstanie dobrze ze szczegółami ocenić real lotu modeli. Początkujący aż takiej wprawy w ocenie nie maja. Dlatego prośba do kolegów z dużym doświadczeniem o ocenę symulatorów, ich plusy i minusy, najlepiej w takim zestawieniu porównawczym dla konkretnej klasy helika. Ewentualnie co najbardziej cenią w swoim ulubionym symulatorze(rach).
Pozdrawiam, Jurek

ALZRC 450 Devil pro V2 FBL x 2 gotowe do lotu, V977, V911, wszystko z Flysky FS-TH9X z ER9X.
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 28 lis 2018, o 20:18

Nie jestem specem ale się wypowiem. Wybieram z reguły większy model w symku a potem stroje to tak jak lata mój mniejszy.
Fizyka ta sama co mój a lepiej widoczny na ekranie.

Wróć do „Symulatory”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości