Kleje - ogólnie

Łożyska, śrubki, nakrętki, farby, lakiery, smary i inne...
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 11 gru 2018, o 20:48

Ja bym zamówił, ale niestety nie ma tego urządzenia co Ty mówisz, ze jest potrzebne do obróbki:
szlifiereczka.PNG
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
mikegsx400
Lider forum...
Posty: 1882
Rejestracja: 01-10-2014
Lokalizacja: Pruszków/W-wa
Podziękował: 133 razy
Podziękowano: 163 razy

Postautor: mikegsx400 » 11 gru 2018, o 21:14

Wiem, to sprzęt trudno dostępny, też miałem problemy z zakupem, ale dalej masz kilka możliwości wykończenia klejonego elementu:
- jechać papierem ściernym
- skleić tak by nie wymagało obróbki (polecam, żeby zrobić, ale się nie narobić)
- pojechać (z piwem) do kogoś kto udostępni szlifiereczkę (zapraszam :D )

Także tak :P
"...możesz być znacznie szybszy, nie myśl o tym, po prostu to zrób!"
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 11 gru 2018, o 21:19

Z winkiem, z winkiem.
Żeby dynama nie trza było nowego.
Bo jak piwo, to dynamo trza nowe.
Dynamotrzanowe.
Dynamotrzanowa.
Dnamotrzanowa.
Dnamoczanowa.

:vhappy:

Jak się dużo na rowerze jeździ to czasem i dynamo się zużywa... co zrobić. :dk:
Awatar użytkownika
omcKrecik
Maharadża Pendżabu
Posty: 1777
Rejestracja: 11-12-2016
Lokalizacja: Las niedaleko Pułtuska (to nie moja wina)
Podziękował: 217 razy
Podziękowano: 84 razy

Postautor: omcKrecik » 11 gru 2018, o 21:37

mikegsx400 pisze:Wiem, to sprzęt trudno dostępny, też miałem problemy z zakupem, ale dalej masz kilka możliwości wykończenia klejonego elementu:
- jechać papierem ściernym
- skleić tak by nie wymagało obróbki (polecam, żeby zrobić, ale się nie narobić)
- pojechać (z piwem) do kogoś kto udostępni szlifiereczkę (zapraszam :D )

Także tak :P

Mike, sorry ;) , do mnie można bez piwa. Ale z pozytywnym nastawieniem do świata.
Aikus, wpisz "mikrosilnik protetyczny". Tylko na ceny nie patrz jakby co, są też takie za 12 klocków. Dożywotnie profi używkę kupisz za 1000 zetów lub taniej. Takie ledwo wystarczające, ale o niebo poręczniejsze od Dremelka to nawet za 500.
Pozdrowionka od... Andrzeja
Nie umiem latać tak jak Wy, ale się uczę.
W ogóle ciągle się uczę. Wszystkiego, czasem od nowa...
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 11 gru 2018, o 22:15

A...
No ja mam dremelka za 100 złotych i starcza.
Tak, że tego...
Jakby co to mam tego patcha naprawczego do MX-16.
:vhappy:
Awatar użytkownika
mikegsx400
Lider forum...
Posty: 1882
Rejestracja: 01-10-2014
Lokalizacja: Pruszków/W-wa
Podziękował: 133 razy
Podziękowano: 163 razy

Postautor: mikegsx400 » 11 gru 2018, o 22:20

aaa nie no nie obrażam sie, zapraszam także ze wspomnianym winem, wódką a nawet czystym spirytusem :D nad pozytywnym nastawieniem naturalnie popracujemy :P
12 klocków to za 2 sztuki z najwyzszej półki, dobry będzie w sumie każdy bezszczotkowy, a do zastosowań modelarskich spokojnie wystarczy szczotkowy.
Skoro i tak odbiegamy od tematu, to można tez poszukać pod hasłem "szlifierka/miniszlifierka/frezarka/szlifiereczka ;) do paznokci"
"...możesz być znacznie szybszy, nie myśl o tym, po prostu to zrób!"
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 11 gru 2018, o 22:31

Ooo do paznokci to inna sprawa, potwierdzam, mega fajne, delikatne precyzyjne dremelki to są.
Sam kiedyś kupiłem TZ a potem mi się zdarzało czasem zajepożyczać na chwilę.
Tyle, że przestaje się to sprawdzać jak trzeba trochę więcej materiału zebrać, bo mocy za mało.
No ale.
Awatar użytkownika
omcKrecik
Maharadża Pendżabu
Posty: 1777
Rejestracja: 11-12-2016
Lokalizacja: Las niedaleko Pułtuska (to nie moja wina)
Podziękował: 217 razy
Podziękowano: 84 razy

Postautor: omcKrecik » 12 gru 2018, o 00:21

mikegsx400 pisze:12 klocków to za 2 sztuki z najwyzszej półki

Bego sprawdż... Takie na zamówienie, z grawerką nazwiska użytkownika i kolorami skomponowanymi wg. życzenia ;)
Kavo, Schick itp. do szóstaka już dopełzły ? :shock:
aikus pisze:Tak, że tego...
Jakby co to mam tego patcha naprawczego do MX-16.


Aikus, wiesz...nooo...tego....Naszemu Koledze już drugi rok składam takiego szczotkowca i ciągle brakuje jakiegoś drobiazgu do kompletności...

Śrubkę jakąś tam odkręcisz scyzorykiem albo koślawym i tępym śrubokrętem. Ale można i przyjemniej jest użyć dobrze przemyślanego (i niezbyt taniego) wkrętaka Wurtha czy Stanleya czy innego z wyższej półki, leżącego w dłoni dużo lepiej niż scyzoryk i lepiej niż mnóstwo innych śrubokrętów. I śrubka nie ucierpi. Dobre narzędzie daje bardzo dużo, kto nie pracował wysoką półką, ten... się nie zbałamucił ;).
Jak w Twoim Dremelku zmienia się narzędzie ?
Zerknę jeśli chcesz na grupę techników-protetyków, może tam ktoś coś chce oddać. Szczotkowe to już rzadkość w tej branży, więc są czasem za grosze. Jakby co, to tam mogę ogłosić, że jest chętny. Mimo, że to Fujzbuk (też go nie lubię :evil: )

mikegsx400 pisze:[...] winem, wódką a nawet czystym spirytusem :D nad pozytywnym nastawieniem naturalnie popracujemy

Z takim wypasem to nie będzie trudne... :)
Pozdrowionka od... Andrzeja
Nie umiem latać tak jak Wy, ale się uczę.
W ogóle ciągle się uczę. Wszystkiego, czasem od nowa...
Awatar użytkownika
mikegsx400
Lider forum...
Posty: 1882
Rejestracja: 01-10-2014
Lokalizacja: Pruszków/W-wa
Podziękował: 133 razy
Podziękowano: 163 razy

Postautor: mikegsx400 » 12 gru 2018, o 09:25

Bego robi ogólnie sprzęty i materiały dobre i drogie, mam od nich piaskarkę i odlewnie metalu, obie spisują się od kilku lat bez zastrzeżeń. Silników Bego nie kojarzę, u przedstawiciela nic nie znalazłem. Kavo, Schick i NSK to chyba teraz top, nawet z naciskiem na ten ostatni. Ale bezszczotkę można kupić już od 1500. Różnica jest taka jak między serwami KST a MKS :D

Też mogę zerknąć na forum techników, często ktoś sprzedaje silnik używany tylko w szkole, są to co prawda na ogół szczotki, ale na potrzeby modelarskie zupełnie wystarczające.
"...możesz być znacznie szybszy, nie myśl o tym, po prostu to zrób!"
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 12 gru 2018, o 10:49

omcKrecik pisze:Aikus, wiesz...nooo...tego....Naszemu Koledze już drugi rok składam takiego szczotkowca i ciągle brakuje jakiegoś drobiazgu do kompletności...


Tiaaa.... chyba nawet coś o tym kiedyś gdzieś słyszałem (ale mogłem się też przesłyszeć).

omcKrecik pisze:Śrubkę jakąś tam odkręcisz scyzorykiem albo koślawym i tępym śrubokrętem. Ale można i przyjemniej jest użyć dobrze przemyślanego (i niezbyt taniego) wkrętaka Wurtha czy Stanleya czy innego z wyższej półki, leżącego w dłoni dużo lepiej niż scyzoryk i lepiej niż mnóstwo innych śrubokrętów. I śrubka nie ucierpi. Dobre narzędzie daje bardzo dużo, kto nie pracował wysoką półką, ten... się nie zbałamucił ;).


Nom.
Można tak, można tak.
Ale pomiędzy operacją na otwartym sercu przy pomocy siekiery na klepisku za stodołą a zabiegiem wycięcia wyrostka przy użyciu najnowocześniejszego i najlepszego sprzętu przez neurochirurga, jest jeszcze cała gama opcji.
Dremelek za 100 złotych z Casto do moich typowych zastosowań jest jedną z nich.


omcKrecik pisze:Jak w Twoim Dremelku zmienia się narzędzie ?


Odkąd za 4 złocisze dokupiłem futerko szybkomontarzowe (takie jak do wiertarki tylko rzecz jasna mniejsze) ... no to właśnie tak. Łatwo szybko i przyjemnie, bez pierdzielenia w wymianę tulejek na pasujące do takiej akurat grubości ośki.


omcKrecik pisze:Zerknę jeśli chcesz na grupę techników-protetyków, może tam ktoś coś chce oddać. Szczotkowe to już rzadkość w tej branży, więc są czasem za grosze. Jakby co, to tam mogę ogłosić, że jest chętny. Mimo, że to Fujzbuk (też go nie lubię :evil: )


Dziękuję, nie trzeba.


mikegsx400 pisze:Bego robi ogólnie sprzęty i materiały dobre i drogie, mam od nich piaskarkę i odlewnie metalu, obie spisują się od kilku lat bez zastrzeżeń. Silników Bego nie kojarzę, u przedstawiciela nic nie znalazłem. Kavo, Schick i NSK to chyba teraz top, nawet z naciskiem na ten ostatni. Ale bezszczotkę można kupić już od 1500. Różnica jest taka jak między serwami KST a MKS :D


Uhm, czyli głownie w trwałości i niezawodności tak naprawdę.
No ale 1500 za dremelek dla takiego "fachowca" jak ja, to sorry. :]:]:]
Zadowolę się dremelkowym Towerem Pro.

mikegsx400 pisze:Też mogę zerknąć na forum techników, często ktoś sprzedaje silnik używany tylko w szkole, są to co prawda na ogół szczotki, ale na potrzeby modelarskie zupełnie wystarczające.



Mam wrażenie, że zaczynacie się licytować kto może taniej/lepiej/fajniej wyrwać skądś sprzęt, na widok którego wszyscy mający Waszego kalibru potrzeby i umiejętności powiedzą WOOOW.
I gut, fajowo, zakazu nie ma.
Ja na wszelki wypadek podkreślam tylko, że jeśli to by miało być dla mnie to DZIĘKUJĘ, NIE TRZEBA.
I wielkiego Woow z mojej strony niestety też nie będzie... no bo ... Mmmm.... Jakby to powiedzieć.... No zwyczajnie nie docenię tego.

Tym nie mniej doceniam Waszą dobrą koleżeńską wolę.
:piwo:
Awatar użytkownika
omcKrecik
Maharadża Pendżabu
Posty: 1777
Rejestracja: 11-12-2016
Lokalizacja: Las niedaleko Pułtuska (to nie moja wina)
Podziękował: 217 razy
Podziękowano: 84 razy

Postautor: omcKrecik » 12 gru 2018, o 19:04

A My doceniamy Twoją szczerą otwartość :thumb:
:piwo:
Pozdrowionka od... Andrzeja
Nie umiem latać tak jak Wy, ale się uczę.
W ogóle ciągle się uczę. Wszystkiego, czasem od nowa...

Wróć do „Płyty, listwy, pręty, kleje...”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron