Piroflip

Spójrz jak robią to mistrzowie...
Awatar użytkownika
jedrus
Elita forum...
Posty: 599
Rejestracja: 13-05-2010
Podziękował: 69 razy
Podziękowano: 63 razy

Postautor: jedrus » 4 lut 2011, o 23:40

Max S pisze:no i oczywiscie przepraszam wszystkich za moja pisownie :oops:
Daj spokój MaxS - wszyscy (oops, przepraszam prawie wszyscy ;) ) wiedzą o co chodzi i możesz pisać tak ja Ci się podoba i jest Ci wygodnie. Fajnie, że tu jesteś, dzielisz się Swoją wiedzą i tyle w temacie :thumb:
Awatar użytkownika
Luke Skywalker
Administrator
Posty: 515
Rejestracja: 21-02-2010
Podziękował: 53 razy
Podziękowano: 15 razy

Postautor: Luke Skywalker » 4 lut 2011, o 23:53

Max, Panowie: ponawiam prośbę o ZAKOŃCZENIE tematu pobocznego!!!
Wszystko zostało wyjaśnione.
Ł.
Outrage 550 ("Youngtimer")
JR DSX7

Drodzy Forumowicze! Ortografia nie gryzie!
Awatar użytkownika
Sebus
Stały bywalec...
Posty: 166
Rejestracja: 11-10-2010
Lokalizacja: Nowa Sól
Podziękował: 6 razy
Podziękowano: 40 razy

Postautor: Sebus » 5 lut 2011, o 00:52

Gmeracz pisze:A wracając do tutka i głównego wątku... Ostatnio próbowałem pokręcić trochę tymi połówkami... No i okazało się, że chyba mam za bardzo zakurzony symulator, albo wiatr wiał za mocny, albo słońce nie tak świeciło... Trudne to jest albo moje klepki się wypaczyły od wieloletniego słońca na lotniskach :wow2: :juppi:
Ale widziałem że wielu ludzi na filmach idzie jakby na skróty i spłyca ten manewr robiąc go po małym okręgu ale tak bardziej płasko... Że model przechodzi na plecy takim płynnym i mniej efektownym przewrotem
Wiecie, o co mi chodzi?


No po to właśnie mój tutek zawierał te długie koła. Dzięki temu uczymy się prowadzić model podczas tego przejścia na plecy. Jak te koła zmniejszymy z czasem a model będziemy prowadzić tak samo to płasko nie wyjdzie, ponieważ będziemy mieć wyrobione nawyki. Mi zdarzało się z początku ścinać go. Tzn. nie wykonywałem do końca płynnego przewrotu(manewru drążkiem cykliki, nie wykonywałem kół) dlatego też ścinało go w pewnym momencie obrotu i wychodził bardziej piro tic toc niż flip :( O tym należy pamiętać.

Swoją drogą, na pewno wielu z was widziało triczki jak piloci robią szybkie transfery z piro zawisu na plecy i model pirozawisem na plecach unosili w górę, następnie wysoko robili kolejny obrót flipem i wracali w normalu pirozawisem na dół....i tak na zmianę (mam nadzieję że mniej więcej wiadomo o co chodzi bo nie znam nazwy tego).No ale przechodząc do sedna sprawy to pirozawis ten uczony na początku może się przyczynić do ułatwienia wykonania tego triku.

No i przede wszystkim pirozawis + piroflip + te wolne uczenie się prowadzenia heli po okręgu = piękne piro loop-y (bardzo ułatwiona sprawa) co w późniejszym czasie przyczyni się do poprawnej nauki takiej figury jak GLOBUS :)

Mam nadzieję że dojdę do takiego poziomu że będę mogł wszystko razem zaprezentować i zrobić piękny filmik z piroflipem i rzeczami, które dzięki niemu można wykonać.
Rexy:250,450,600N,700N. Sirocco, SM50E i wiele innych
------>SYMULATOR to PODSTAWA!<-------
Khiledim
Zaczyna się rozkręcać...
Posty: 88
Rejestracja: 03-03-2010
Podziękował: 13 razy
Podziękowano: 2 razy

Postautor: Khiledim » 5 lut 2011, o 01:00

Max S pisze:Dzieki za poinformowanie mnie ze robie bledy w pisowni polskiej ale niestety nie napisales nic nowego, wiem i zdaje sobie sprawe z tego.
Mieszkam poza granicami kraju grobo ponad 20 lat a wlasciwie blisko 30 i pisac po polsku zaczalem od momentu gdy zarazilem sie helifluenza i (dolaczylem do polskich forum 8 miesiecy temu :( ).
Tak ze nie dziw sie ze moja pisownia jest troche "zardzewiala".

Nie wiedziałem, w takiej sytuacji pozostało mi tylko przeprosić za nietakt - musiał mnie ominąć post w którym to wytłumaczyłeś. Sorry.

Max S pisze:Naleze do 2 heli klobow i czesto jedni staraja sie pomagac innym czy w nauce latania czy budowie helika, czasem osoba pomagajaca nie zrobi czegos w 100% ale nikt im tego nie wytyka a wrecz poklepujemy po plecach i mowimy kawal dobrej roboty zrobiles.

Myślę, że mogłem zostać źle zrozumiany - nie miałem zamiaru wytykać nic w tutorialu, chciałem wyjaśnić tylko nieścisłości.

Luke Skywalker pisze:Max, Panowie: ponawiam prośbę o ZAKOŃCZENIE tematu pobocznego!!!

Już milknę w tym temacie, sorry!

Gmeracz pisze:Ale widziałem że wielu ludzi na filmach idzie jakby na skróty i spłyca ten manewr robiąc go po małym okręgu ale tak bardziej płasko... Że model przechodzi na plecy takim płynnym i mniej efektownym przewrotem
Wiecie, o co mi chodzi?

Jeżeli mówisz o tym o czym myślę, to wydaje mi się że nie jest to droga na skróty tylko raczej urozmaicenie. :mrgreen:
Przynajmniej jak ja latam, to czasem robię tak dla urozmaicenia. Bo ileż to można się kręcić w kółko w pyroflipie :lol:
Bartek, Olsztyn.
Awatar użytkownika
Luke Skywalker
Administrator
Posty: 515
Rejestracja: 21-02-2010
Podziękował: 53 razy
Podziękowano: 15 razy

Postautor: Luke Skywalker » 5 lut 2011, o 01:05

Bartek, to moja absolutnie OSTATNIA prośba o to, abyś przestał jątrzyć temat. Jeśli nie przestaniesz offtopować w nieskończoność, wylecisz z forum.

Luke
Outrage 550 ("Youngtimer")
JR DSX7

Drodzy Forumowicze! Ortografia nie gryzie!
Awatar użytkownika
edek
Elita forum...
Posty: 582
Rejestracja: 25-02-2010
Podziękował: 20 razy
Podziękowano: 44 razy

Postautor: edek » 5 lut 2011, o 01:10

Wtedy bedziecie musieli i mnie sie pozbyc 8-) :lol:

Dajcie na luz,juz przeciez nikt do nikogo nie skacze. A Admin,ten bardziej upierdliwy IMO przesadza ;)
exTeam Gaui
Awatar użytkownika
Gmeracz
Lider forum...
Posty: 2203
Rejestracja: 16-03-2010
Lokalizacja: UE
Podziękował: 78 razy
Podziękowano: 206 razy
Kontaktowanie:

Postautor: Gmeracz » 5 lut 2011, o 01:57

Panowie, dajcie już spokój... Staram się nie wciągać w te wasze dywagacje...
Zadałem konkretne pytanie, tak? A tu zamiast odpowiedzi jakieś prywatne wycieczki...

Wracamy do meritum piroflipa.

Powtórzę - na filmach widzę, że wielu ludzi robi tak, że pierwszą i w sumie też drugą połówkę robi tak "miękko", czyli na skróty... Tak jakby upraszczał cały ruch....
Czy tak można czy to jest po prostu "widzi mi się"? Czy może to jest po prostu taka uproszczona technika robienia tego ruchu? No bo można już zgłupieć od tych niepełnych, prawie pełnych i ponoć pełnych figur...

I proszę WAS jeszcze raz - dajcie spokój z prywatnymi przepychankami, bo będziemy musieli po raz pierwszy w historii tego forum zamknąć temat!!! My nie jesteśmy [biiiiip] albo [biiiiip] ale szanujemy się na wzajem, OK?
Od śmigła... Sławek
http://www.youtube.com/user/Vipcioo
Khiledim
Zaczyna się rozkręcać...
Posty: 88
Rejestracja: 03-03-2010
Podziękował: 13 razy
Podziękowano: 2 razy

Postautor: Khiledim » 5 lut 2011, o 12:37

Gmeracz pisze:Zadałem konkretne pytanie, tak? A tu zamiast odpowiedzi jakieś prywatne wycieczki...
Wracamy do meritum piroflipa.
Powtórzę - na filmach widzę, że wielu ludzi robi tak, że pierwszą i w sumie też drugą połówkę robi tak "miękko", czyli na skróty... Tak jakby upraszczał cały ruch....
Czy tak można czy to jest po prostu "widzi mi się"? Czy może to jest po prostu taka uproszczona technika robienia tego ruchu? No bo można już zgłupieć od tych niepełnych, prawie pełnych i ponoć pełnych figur...

Gmeraczu, przecież odpisałem wyżej :D

Khiledim pisze:Jeżeli mówisz o tym o czym myślę, to wydaje mi się że nie jest to droga na skróty tylko raczej urozmaicenie. :mrgreen:
Przynajmniej jak ja latam, to czasem robię tak dla urozmaicenia. Bo ileż to można się kręcić w kółko w pyroflipie :lol:

Chyba, że uznałeś, że źle zrozumiem Twój opis figury, co jest całkiem możliwe. :mrgreen:
Bartek, Olsztyn.
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 31 gru 2018, o 11:16

Jak to jest z piroflipem. Czy poprawny piroflip ma określoną ilość obrotów ogonem czy każdy robi jak chce/potrafi/lubi?
Awatar użytkownika
msheli
Elita forum...
Posty: 1490
Rejestracja: 16-05-2015
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Podziękował: 110 razy
Podziękowano: 73 razy

Postautor: msheli » 31 gru 2018, o 11:27

Myślę że tak, bo gdy kręcimy ogonem to w tym samym momencie robimy okrąg drążkiem cykliki, gdy to się nie pokryje wyjdziesz bokiem prosto w ziemię.
Ostatnio zmieniony 31 gru 2018, o 11:35 przez msheli, łącznie zmieniany 1 raz.
XLPower 550 / Goosky S2

Moje loty....
https://www.youtube.com/@wojciechdum75/videos
Awatar użytkownika
Carson
Faraon
Posty: 2200
Rejestracja: 22-05-2018
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
Podziękował: 281 razy
Podziękowano: 112 razy

Postautor: Carson » 31 gru 2018, o 11:32

Miruu polecam lekcje Berta! genialnie gosc tlumaczy. Tu masz o piroflipach:

Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 31 gru 2018, o 11:38

Czyli ile obrotów spełnia pełne kryteria figury? Jeśli takie kryteria w ogóle istnieją?
Awatar użytkownika
wojtekr
Administrator
Posty: 8004
Rejestracja: 22-01-2013
Lokalizacja: W-wa
Podziękował: 299 razy
Podziękowano: 458 razy
Kontaktowanie:

Postautor: wojtekr » 31 gru 2018, o 12:48

1,5 na plecy i 1,5 z powrotem i proces obrotu w obu osiach musi się pokryć
Helikoptery
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 31 gru 2018, o 15:12

Co się pokryć?
Awatar użytkownika
wojtekr
Administrator
Posty: 8004
Rejestracja: 22-01-2013
Lokalizacja: W-wa
Podziękował: 299 razy
Podziękowano: 458 razy
Kontaktowanie:

Postautor: wojtekr » 31 gru 2018, o 16:19

moment obrotu w obu osiach
Helikoptery
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 31 gru 2018, o 18:52

Nadal nie rozumie
Awatar użytkownika
wojtekr
Administrator
Posty: 8004
Rejestracja: 22-01-2013
Lokalizacja: W-wa
Podziękował: 299 razy
Podziękowano: 458 razy
Kontaktowanie:

Postautor: wojtekr » 31 gru 2018, o 19:05

W piroflipie musisz zgrać dwa ruchy modelu: obrót na plecy i 1,5 obrotu w yaw. Czyli na każdy 1 stopień obrotu na plecy masz 3 stopnie obrotu yaw. I to jest pół piroflipa gdzie kończysz na plecach. Potem tak samo tylko z powrotem na płozy
Helikoptery
Awatar użytkownika
PiotrS
Olimp forum
Posty: 3786
Rejestracja: 19-06-2011
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 161 razy
Podziękowano: 238 razy
Kontaktowanie:

Postautor: PiotrS » 31 gru 2018, o 19:08

proste :)
XLPower i Protos rc-heli.pl
Awatar użytkownika
msheli
Elita forum...
Posty: 1490
Rejestracja: 16-05-2015
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Podziękował: 110 razy
Podziękowano: 73 razy

Postautor: msheli » 31 gru 2018, o 19:43

Do ćwiczenia pifoflipa na symku najlepiej wziąć jakąś spaline, jest jakoś na prościej
XLPower 550 / Goosky S2

Moje loty....
https://www.youtube.com/@wojciechdum75/videos
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 31 gru 2018, o 19:43

Czaje. Ale nie rozumie jednej rzeczy. Teraz włączam tryb filozofowanie...

Jak robie pół flipa to kończę go kabiną do siebie. Dlaczego mimo wszystko w piroflipie nie powinienem tak samo? (Czyli np 2, 3... obroty a nie 1.5)

Wróć do „Nauka latania”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości