Quad racers - drono-bramki

Dział dla tych co wierzą, że rozmiar się nie liczy.
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 30 lis 2018, o 08:57

Wczoraj nawiedziłem Castoramę i kupiłem kilka rurek i łączników:

Obrazek

A potem se je w domu połączyłem:

Obrazek

A potem złożyłem:

Obrazek

I w weekend będe testował :)

Ta wyszła jednak troche za duża, ale skrócić nie problem. Jeśli testy wyjdą pozytywnie, przechodzę do zwiększenia produkcji ;)
Muszę tylko uwzględnić drugą nóżkę podpierającą. Myślałem, że utrzyma się na jednej, ale przy tym rozmiarze, dla większej stabilności będzie potrzebna druga.
Przy mniejszych (tak do metra, bo ta ma ramiona o długości 1.5m) wystarczy podpora po jednej stronie.
Awatar użytkownika
ocean_wro
Elita forum...
Posty: 1453
Rejestracja: 28-12-2013
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 31 razy
Podziękowano: 71 razy

Postautor: ocean_wro » 30 lis 2018, o 09:19

miruuu pisze:
A potem se je w domu połączyłem:.


Ładnie masz w domu. Widziałem w jakimś programie lifestylowym właśnie taką okładzinę a'la cegła. Idziesz z duchem czasu, brawo.

A bramki mogą być trochę mało widoczne, nie bez kozery ludzie wieszają farfocle różne na pałąkach, by to lepiej widzieć.

Gratulacje.
Protos Mini 6S brain
Extra 300S Multiplex
DJI Mavic Pro
Quad 250 FPV naze32
RealFlight G6.5
Spektrum DX9
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 30 lis 2018, o 09:31

Na początku zrobiliśmy te cegiełki tylko w kuchni, ale starej się spodobało więc uznaliśmy, że salon też tak zrobimy... Fajnie, że Ci sie podoba. Na początku miałem trochę wątpliwości, ale po trochu się przekonuje do tego dizajnu.

Na razie przetestuje rozmiar bo wydaje mi się, że to za duże. Farfocle same szybko narosną raczej ;) a jak nie to się jebnie jakąś różową firaneczkę :D
Awatar użytkownika
Artu
Fochmen
Posty: 3469
Rejestracja: 09-01-2011
Lokalizacja: 52°38'25''N, 20°56'31''E
Podziękował: 163 razy
Podziękowano: 414 razy

Postautor: Artu » 30 lis 2018, o 10:20

miruuu pisze:...Farfocle same szybko narosną raczej ;) a jak nie to się jebnie jakąś różową firaneczkę :D

Wybierz sie na jakąś imprezę andrzejkową, i zajumaj serpentyny :mrgreen:
Pozdrawiam, Artur
"...rzeczy niemożliwe do zrobienia robią ci, którzy o tym nie wiedzą"
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 6 gru 2018, o 22:57

I kolejna wersja. Ta będzie bardziej widoczna i mniej drono-psujna.

Muszę tylko dokupić brakujaca gąbkę

Obrazek
Awatar użytkownika
Kenobi36
Olimp forum
Posty: 5099
Rejestracja: 01-10-2014
Podziękował: 68 razy
Podziękowano: 508 razy

Postautor: Kenobi36 » 7 gru 2018, o 00:16

Przerabiałem to
zaczniesz szybciej latać to nie będzie je widać w odpowiednio duzej odległości.
Minimum to pianki 10cm średnicy chociaż to i tak mało bo przy dużej prędkości i szybkich zwrotach lokalizacja następnej bramki będzie problemem.
Więc ostatecznie i szerokość bramki musi być co najmniej 20cm. Pianki 10cm niestety strasznie dużo miejsca zajmują. No i składane bramki z rurek długo się składa i rozkłada. No i jak już jst więcej osób które latają a nie howerują to pianki szybko są przerabiane na konfetti.
Dlatego jesdnak proponuję udać się do Decathlonu, kupić pałąki do namiotu które można wbić bezpośrednio w ziemię, jak ziemia twarda to młot i szpic do zrobienia dziury. Do tego uszyć coś ze szmaty. Dobra szmata na bramki która się nie rwie to Kodura, najlepiej pomarańczowa żarówiasta jak są szyte koła czy kamizelki ratunkowe.
Zamiast pałąków do namiotu można zastosować pręty z włókna szklanego używane w ogrodnictwie do podtrzymywania roślin. Do tego rurki aluminiowe. Kolega z czegoś takiego zrobił, wychodzi dużo taniej. Troszkę dłużej się składa bo nie ma gumki która trzyma pałąki razem. Są też trochę cieńsze niż pałąki więc szmata nie 20cm tylko 15cm bo inaczej na wietrze się będzie bramka kładła. Jeśli jest dostęp do firmy reklamowej można z banera, niestety w tanich chińskich banerach po pewnym czasie pcv kruszeje i zostają same strzępiące się nitki. Cienki baner też się przecina od śmigieł.
Druga sprawa kolory. Najlepiej przekładany jasny i ciemny, ciemnego ja ta czerwona otulina nie będzie widać lecąc powyżej bramki na tle ziemi czy trawy. Jasnego nie widać lecąc nisko na tle nieba. Dlatego dwa kolory przekładane lub żarówiasty pomarańczowy, ten się sprawdza jako sam.
Niech Moc Będzie z Wami,
Ben
DX18 Gasser 700 Goblin 550 Protos Mini
RCmaniak.pl - SAB Goblin, MSH Protos, Spektrum, Fatshark, Cześci Trex, Drony wyścigowe
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 7 gru 2018, o 00:47

I weź tu próbuj teraz coś z dronami robić.
Są już tacy co wszystko wiedzą. Niczego nie odkryjesz :dk:

Nie to co w helikach.
W helikach nawet jak wiedzą to nie powiedzą.
:thumb:
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 7 gru 2018, o 08:56

Dzięki Kenobi. W pełni się zgadzam i tak pewnie zrobie. Na razie zrobiłem na szybko bardziej pod whoopa niż klasycznego racera więc powinna podejść. Jak coś zaczne ogarniać to pod większego na pewno zrobię tak jak pisałeś.
Na razie treningowo zrobiłem sobie taką klatkę żeby trochę popracować nad precyzją. Trochę ją ogarnę to planuję podcinać i zmniejszać do rozmiarów whoopowych bardziej.

Na potrzeby whoopa, zniesie ona wszystko. Gąbka miała w sumie tylk sprawić żeby whoop tez lepiej ją przyjmował :)
Co do widoczności to się zgadzam. Wuja będzie ją widać. Pewnie ciut lepiej niż poprzednią wersję ale i tak słabo. Oblatam ją a w między czasie obmyślam zamontowanie na nią pasków ledowych ze złączkami na kablu tak żeby po złożeniu połączyć wtyczki i dać jeden pakiet na ziemi. Tyle, że musze poszukać tanich pasków na 24v żeby nie kupować kolejnych lipoli tylko bazować na tych co mam.

Oczywiście gdybym miał robić z tego cały tor to bym się strasznie narypał z podłaczaniem światła itp. Ale traktuję tą klatkę jako jeden element z założenia. Tylko po to żeby ją psotawić na środku i się z nią zabawiać i ćwiczyć precyzję lotu. Na potrzeby toru zdecydowanie pójdę w kierunku Twoich rad.
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 20 sty 2019, o 15:45

Dzisiaj poprzednia wersja tylko trochę skurczona (co trochę ogarnę to skracam żeby w końcu trafiać też w mniejsze dziurki).

Jak na moje potrzeby, widoczność jest ok.ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
omcKrecik
Maharadża Pendżabu
Posty: 1777
Rejestracja: 11-12-2016
Lokalizacja: Las niedaleko Pułtuska (to nie moja wina)
Podziękował: 217 razy
Podziękowano: 84 razy

Postautor: omcKrecik » 20 sty 2019, o 23:50

Jaką średnicę wewnątrz mają te rureczki ? Może by się dało dobrać jakieś aku do oświetlenia, które tam wejdą. Łączenie kabelkami pomiędzy bramkami może być nieludzko upierdliwe :masakra: . A tak to zestaw autonomiczny z pstryczkiem i ogonkiem do ładowania ;) .
A pomysł fajny, :thumb: już za samą inicjatywę :)
Pozdrowionka od... Andrzeja
Nie umiem latać tak jak Wy, ale się uczę.
W ogóle ciągle się uczę. Wszystkiego, czasem od nowa...
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 21 sty 2019, o 03:05

W środku pewnie ok 1cm. Mogę sprawdzić, ale nie będę robił oświetlenia bo je bardzo dobrze widzę :)
Awatar użytkownika
kubacki
Lider forum...
Posty: 2049
Rejestracja: 28-12-2015
Lokalizacja: Będzin
Podziękował: 114 razy
Podziękowano: 67 razy

Postautor: kubacki » 21 sty 2019, o 21:28

A moze będziesz chciał polatac w nocy ,a wtedy patent jak znalazł.Uważam że pomysł godny uwagi
Goosky S2 Legend
XL Protos 380 V2
Spektrum NX10
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 21 sty 2019, o 22:20

W nocy to raczej na parkingu podziemnym. Nie chciałbym małego gowna szukać w ciemnym polu.
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 22 sty 2019, o 22:48

A ja dalej mecze kolejne konstrukcje.
Jako że po ostatnim lataniu mój drono-skill wzrósł , levelu -10 na -9 to zmniejszylem po raz kolejny (i nie ostatni) moje brameczki i dodałem kilka nowych...

ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 28 sty 2019, o 17:37

A ja dalej te swoje brameczki robię polatalem trochę po piwnicy (korytarz w kształcie U o szerokości nieco ponad metr więc kolejne brameczki idą już w nieco mniejszym rozmiarze. Tym razem 60x60cm. Jeszcze duże, ale już wejdą do auta bez składania.
Próbowałem odpalić też tryb stabilizacji na chwilę, ale utwierdzilem się szybko w przekonaniu, że to nie dla mnie

Koszt bramki: 25 zł
Czas wykonania: 4 minuty ;)
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Artja
Garage Manager
Posty: 5055
Rejestracja: 21-10-2013
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 271 razy
Podziękowano: 474 razy

Postautor: Artja » 28 sty 2019, o 17:47

W niedzielę na pajacowej widziałem lezącą w sniegu szara piankę izolacyjna, coś ze 2 metry dlugosci. Nie zbierałem, bo pomyślałem że ćwiczysz bardzo niskie przeloty :)
Pozdrawiam,
Jacek
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 28 sty 2019, o 17:48

Haha
To nie moja. To chyba Jacka. To nie śmieć, on zamierza jej jeszcze używać. Chyba ;)
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 28 sty 2019, o 19:59

I kolejne ;)

ObrazekObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 28 sty 2019, o 22:17

Mniejsze jednak fajniejsze. Robię 35tki na dom...

Obrazek
Awatar użytkownika
Artja
Garage Manager
Posty: 5055
Rejestracja: 21-10-2013
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 271 razy
Podziękowano: 474 razy

Postautor: Artja » 28 sty 2019, o 22:51

Niezłe :D następny który zejdzie do piwnicy po ziemniaki, to wyniesie z niej frytki. Pierwszy już widzę że próbował.., została po nim mokra plama przed pierwszą bramką
Pozdrawiam,
Jacek

Wróć do „Racers”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości