Forumowe zakupy problemy i wyjaśnienia

Sklepy znane i polecane, organizacja zakupów zbiorowych. Napotykane problemy i jak sobie z nimi poradzić.
Awatar użytkownika
Artu
Fochmen
Posty: 3468
Rejestracja: 09-01-2011
Lokalizacja: 52°38'25''N, 20°56'31''E
Podziękował: 163 razy
Podziękowano: 414 razy

Postautor: Artu » 13 sty 2019, o 20:04

przemek pisze:W tej cessnie jest jeszcze co innego, dokladnie takie ustrojstwo...

Zasada działania taka sama :grin2: Kupiłeś za 60zł, dołożysz 40zł... Ale niesmak pozostaje :mad2:
Pozdrawiam, Artur
"...rzeczy niemożliwe do zrobienia robią ci, którzy o tym nie wiedzą"
Awatar użytkownika
przemek
Elita forum...
Posty: 800
Rejestracja: 22-10-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 95 razy
Podziękowano: 90 razy

Postautor: przemek » 13 sty 2019, o 20:27

No zasada taka sama, tylko tu ciągną 3 konie, zamiast jednego ;)
Śmigło niestety jest sklejone na amen z zebatka, ono tak czy tak tez jest do wymiany, wiec ostatecznie troche zaryzykowalem i kupilem to:
https://banggood.app.link/vAi98XQ3rT
Rozmiarami wyglada bardzo podobnie, a ze F949 wltoysa jest chyba popularniejszy, to pozniej bedzie latwiej o smigla. Lubią się łamać u początkujących pilotów :)
Protos Mini i dlugo nic :)
Awatar użytkownika
wojtekr
Administrator
Posty: 8004
Rejestracja: 22-01-2013
Lokalizacja: W-wa
Podziękował: 299 razy
Podziękowano: 458 razy
Kontaktowanie:

Postautor: wojtekr » 20 sty 2019, o 15:00

aikus pisze:A tak a'propos... Nie dochodzą do mnie powiadomienia mailowe o PW wysłanych przez użytkownika "macem"
Inne powiadomienia (również te o PW od innych osób" przychodzą zgodnie z ustawieniami.
...


Brak pomysłu, macem do mnie napisał i jak zwykle dostałem trzy maile

Dzięki macem

W sumie zawsze mogę odpisać jak prawdziwy informatyk: "Dziwne, u mnie działa"
Helikoptery
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15935
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 20 sty 2019, o 17:12

No bez niskopoziomowego debugingu się nie obejdzie...
Jeeeebać to.
Awatar użytkownika
wojtekr
Administrator
Posty: 8004
Rejestracja: 22-01-2013
Lokalizacja: W-wa
Podziękował: 299 razy
Podziękowano: 458 razy
Kontaktowanie:

Postautor: wojtekr » 20 sty 2019, o 17:14

Wyłącz i włącz router na 60 sekund - tak radzą na wszystkich infoliniach więc mus zadziałać :lol:
Helikoptery
Awatar użytkownika
emas
Zaczyna się rozkręcać...
Posty: 70
Rejestracja: 06-09-2011
Lokalizacja: Wałbrzych
Podziękował: 2 razy
Podziękowano: 16 razy
Kontaktowanie:

Postautor: emas » 21 sty 2019, o 08:40

Czytam wątek i ...ale jaja... jakiś czas temu miał ten panocek "kamsolik" walizeczkę Futaby i z drżącym palcem wcisnąłem ynter i ją zakupiłem...
Rozumiem, że w związku z tym że wszystko było w porządku powinienem udać się do kolektury lotto, bo innego wytłumaczenia w takim układzie nie ma?

Co do rozwiązań zabezpieczających proponuję do realizacji podać jedno konto bankowe na które miały by być dokonywane zapłaty za przedmioty (np konto admina... byle nie był to miru ani aikus, bo jeden kasę przepuści na modele i je porozbija a drugi przepije) :rotfl: :rotfl: i dopiero po potwierdzeniu że wszystko ok wyznaczona osoba przelewała by kasę sprzedającemu.
Play. Mamy dla Pana ofertę w sieci Play - NIE, STANOWCZO DZIĘKUJĘ
Dyskusja z idiotą to jak granie w szachy z gołębiem. Przeciwnik porozrzuca wszystko, nasra na szachownicę, po czym odleci w przekonaniu o własnym miażdżącym zwycięstwie.
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15935
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 21 sty 2019, o 09:06

Pomysł niby fajny ale zobacz co robisz: obarcza z forum odpowiedzialnością za jakość transakcji. A moim zdaniem forum jako instytucja charytatywna niekomercyjna takiej odpowiedzialności na sobie mieć nie może. Owszem niby możemy to wszystko w dalszym ciągu robić charytatywnie wśród siebie jako koledzy ale gdzieś jest granica której nie można przekraczać. No i teraz pytanie czy czy proponowane przez ciebie rozwiązanie jest już przekroczeniem granicy czy jeszcze nie... bo tak naprawdę jest to cecha równie dobrze PayPala albo innych jakichś tam serwisów aukcyjnych typu Allegro albo coś takiego które zapewnia jakąś tam ochronę kupującym.
Więc generalnie to Jakoś tego nie widzę.
Myślę że dobrze jest jak jest gówno się wylało wielkich strat nie ma i raz na jakiś czas takie rzeczy się zdarzają bo takie jest życie bo tacy są ludzie no niestety. W większości porządnie ale czasem zdarzy się szumowina.
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15935
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 21 sty 2019, o 09:09

A z drugiej strony nawet OLX który jest instytucją stricte komercyjną żadnej ochrony kupującym nie zapewnia i głośno o tym mówi i głośno o tym Ostrzega. To jest tylko tablica ogłoszeń a reszta w gestii kupującego i sprzedającego.
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15935
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 21 sty 2019, o 09:10

No nie wiem trzeba by to jeszcze po pijaku obgadać :piwo:
Awatar użytkownika
emas
Zaczyna się rozkręcać...
Posty: 70
Rejestracja: 06-09-2011
Lokalizacja: Wałbrzych
Podziękował: 2 razy
Podziękowano: 16 razy
Kontaktowanie:

Postautor: emas » 21 sty 2019, o 09:41

Nie ma złotego środka i doskonale sobie z tego zdaję sprawę... Nawet na allegro i paypalu się zawiodłem. Żadne rozwiązanie nie będzie dobre w tym układzie i liczyłem, że ktoś napisze to co właśnie napisałeś... Bo w moim odczuciu jest tak samo bez sensu ograniczanie dostępu powyżej jakiejś liczby postów, bo kto niby da gwarancję, że taka osoba tez nie "wydmucha".
A tak naprawdę jedyną gwarancją udanych zakupów jest kupowanie od osób co do których nie ma się wątpliwości. Samo polecenie przez kogoś też guzik daje bo sam poleciłem tego typa po tym jak przyszła mi walizka do domu i teraz mi głupio... :shock:
Play. Mamy dla Pana ofertę w sieci Play - NIE, STANOWCZO DZIĘKUJĘ
Dyskusja z idiotą to jak granie w szachy z gołębiem. Przeciwnik porozrzuca wszystko, nasra na szachownicę, po czym odleci w przekonaniu o własnym miażdżącym zwycięstwie.
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19685
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 21 sty 2019, o 09:50

Nie dajmy się zwariować. Myślę że niepotrzebnie się nakręcamy. W każdej dziedzinie raz na jakiś czas trafi się buba i tyle.

Ja do tej pory wiele razy sprzedawalem z mocno odroczona platnoscia i nigdy mnie nikt nie wysiurał. Chce wierzyć że tak będzie nadal bez potrzebnych kombinacji.

Bawimy się w bardzo wąskiej grupie i większości znamy się dobrze. A jak się nie znamy to można zawsze popytać. Mnie też czasami niektórzy przez zakupem pytają na privie czy kogoś znam... nie wystarczy?
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7191
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 21 sty 2019, o 10:13

Mnie ktoś spyta o Mirka, ja powiem że znam, on kupi i co?

Opcje są 2:

1. Odbiór osobisty - wtedy można delikwenta wytrząść na miejscu, gdyby zebrało mu się na krętactwa
2. Ustawka na allgiero - po dogadaniu się przez forum sprzedający wystawia przedmiot a kupujący kupuje. Kosztuje to kilka PLN a w razie draki są narzędzia do walki z krętaczem. Allegro nie urywa d. jeśli chodzi o wsparcie kupującego, no ale przynajmniej coś można próbować osiągnąć
Awatar użytkownika
pkali
Lider forum...
Posty: 2911
Rejestracja: 30-09-2014
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 155 razy
Podziękowano: 241 razy

Postautor: pkali » 21 sty 2019, o 10:26

Chłopaki nie demonizujmy. Niejeden z nas sprzedawał, kupował i problemów nie było. Zostańmy proszę przy założeniu, że sobie ufamy i incydenty potraktujmy jak wyjątek od reguły.
XLPower 520, protos 380, xl380, protos mini, gaui MX3, oxy2, omphobby M2, omphobby M1
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15935
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 21 sty 2019, o 10:51

pkali pisze:sorry, nie mogłem się powstrzumać, najebany jestem :)



No i otóż właśnie to chodziło - jeden na którego można liczyć.
Awatar użytkownika
wojtekr
Administrator
Posty: 8004
Rejestracja: 22-01-2013
Lokalizacja: W-wa
Podziękował: 299 razy
Podziękowano: 458 razy
Kontaktowanie:

Postautor: wojtekr » 21 sty 2019, o 12:16

emas pisze:Co do rozwiązań zabezpieczających proponuję do realizacji podać jedno konto bankowe na które miały by być dokonywane zapłaty za przedmioty (np konto admina...


A ja jestem za, nawet bardzo :lol: :lol:
Helikoptery
Awatar użytkownika
Artja
Garage Manager
Posty: 5055
Rejestracja: 21-10-2013
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 271 razy
Podziękowano: 474 razy

Postautor: Artja » 21 sty 2019, o 17:51

aikus pisze:
pkali pisze:sorry, nie mogłem się powstrzumać, najebany jestem :)


No i otóż właśnie to chodziło - jeden na którego można liczyć.

Tak wielu zawdzięcza tak wiele tak nielicznym. Garażyk?
Pozdrawiam,
Jacek
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15935
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 21 sty 2019, o 21:24

PW

Wróć do „Zakupy nie tylko za waluty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości