Co dziś zrobiłeś ze swoją (nie tylko) latającą maszyną

Na każdy temat. Byle kulturalnie...
Regulamin forum
Jakiekolwiek wulgaryzmy, obrażanie innych użytkowników i wszelkie inne działania sprzeczne z powszechnie przyjętymi normami społecznymi będę automatycznie eliminować posty, wątki a nawet autora.
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15948
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 8 lut 2019, o 10:19

Ooooosssie Mati rozgadal... Ale dobrze prawi rację ma!!
Polać mu wódki!!
Awatar użytkownika
Carson
Faraon
Posty: 2201
Rejestracja: 22-05-2018
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
Podziękował: 281 razy
Podziękowano: 112 razy

Postautor: Carson » 8 lut 2019, o 10:54

Zakup kabinki od wiekszego helika tez mi przeszedl przez mysl. Gdzie ja kupowałes?
Awatar użytkownika
Mati
Elita forum...
Posty: 720
Rejestracja: 24-05-2015
Lokalizacja: UK
Podziękował: 205 razy
Podziękowano: 46 razy

Postautor: Mati » 11 lut 2019, o 09:22

To ta:
https://www.banggood.com/GARTT-GT450L-Parts-Glass-Fiber-Canopy-For-Align-Trex-RC-Helicopter-p-965609.html?rmmds=search&cur_warehouse=CN
myślę, że można by sprawdzić również 450L Dominatora. Może nawet od gauki by podeszła na upartego...
Żeby zamontować ustrojstwo, chyba sensownym było by wydłubać nowe dziury. Ja trochę obszedłem zasadzkę i przeniosłem bolce mocujące kabinkę do tyłu (ale w istniejące otwory - żadnego wiercenia w ramie). Musiałem je trochę przedłużyć i tu moja "partyzantka" w dziedzinie modelarstwa mogła rozwinąć skrzydła. Użyłem tulejek mosiężnych w jako dystansów i dałem dłuższe śruby. Wygląda okropnie i prawie działa. Żeby działało lepiej, powinienem albo przesunąć kabinkę w tył o jakieś 2cm, albo dokleić z dołu pasek, który mocniej zahaczy o mocowanie w półce. Planuję, ale powstrzymuje mnie myśl, że jeszcze nie "autorotowałem" modelem, który właśnie sam sobie zmielił kabinkę. Inną rzeczą jest to, że nie chcę zaśmiecać kretowego wątku pierdołami w stylu "skrzywił mi się szpindel - po lekkim pociągnięciu za okucia model wylatał resztę pakietów" Jak już wklejać fotki to z czymś ciekawym. Ogólnie rzecz biorąc - nie jest to jakieś modelarstwo makietowe. ;)
Na plusy można zaliczyć to, że jest czerwona (bo wiadomo, że czerwone są najszybsze). Do tego murowany efekt "wow!" - gawiedź, która mnie zaczepia i chce spytać jaki to ma zasięg, jakby bardziej z szacunkiem patrzy i bardziej boi się dotykać niż jak reksio miał krótkie gacie i wystawały jakieś niepoważnie wyglądające zębatki.
Myślę, że należy się jej +10 do pancerności całego helika. Pięknie otula i chroni.
-10 do wagi. Nie pamiętam ile toto waży (jakby co - mogę sprawdzić), ale jest cięższe od oryginalnego rozwiązania. U mnie montaż tej kabinki zbiegł się z odbudową pokretową, podczas której zapadła decyzja o podwyższeniu obrotów za pomocą zestawu pinion - zębatka odbiorcza - decyzja dobra. Przy tych samych krzywych nawet po założeniu ciężkiej kabinki czułem lekki, acz wyraźny przyrost mocy. Tak jakbym właśnie zdjął taką kabinkę. Ogólnie jestem zadowolony z "moda".

aikus pisze:Ooooosssie Mati rozgadal... Ale dobrze prawi rację ma!!
Polać mu wódki!!

Taaaa - polać polać, a potem zamiast nad ranem kulturalnie kontynuować ze śpiewem na ustach leżenie w rosie to jakieś belty w głowie. Mię to by się chyba przydała kwarta miodowego w zacnym gronie co by wiadomości utrwalać a nie klecić jakieś kabinki w dinozaruach.
;)
Edit - pierdoły, literówki.
"Chwyciło i nie puszcza...
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15948
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 11 lut 2019, o 11:53

Mati pisze:To ta:
https://www.banggood.com/GARTT-GT450L-Parts-Glass-Fiber-Canopy-For-Align-Trex-RC-Helicopter-p-965609.html?rmmds=search&cur_warehouse=CN
myślę, że można by sprawdzić również 450L Dominatora. Może nawet od gauki by podeszła na upartego...
Żeby zamontować ustrojstwo, chyba sensownym było by wydłubać nowe dziury. Ja trochę obszedłem zasadzkę i przeniosłem bolce mocujące kabinkę do tyłu (ale w istniejące otwory - żadnego wiercenia w ramie). Musiałem je trochę przedłużyć i tu moja "partyzantka" w dziedzinie modelarstwa mogła rozwinąć skrzydła. Użyłem tulejek mosiężnych w jako dystansów i dałem dłuższe śruby. Wygląda okropnie i prawie działa. Żeby działało lepiej, powinienem albo przesunąć kabinkę w tył o jakieś 2cm, albo dokleić z dołu pasek, który mocniej zahaczy o mocowanie w półce. Planuję, ale powstrzymuje mnie myśl, że jeszcze nie "autorotowałem" modelem, który właśnie sam sobie zmielił kabinkę. Inną rzeczą jest to, że nie chcę zaśmiecać kretowego wątku pierdołami w stylu "skrzywił mi się szpindel - po lekkim pociągnięciu za okucia model wylatał resztę pakietów" Jak już wklejać fotki to z czymś ciekawym. Ogólnie rzecz biorąc - nie jest to jakieś modelarstwo makietowe. ;)
Na plusy można zaliczyć to, że jest czerwona (bo wiadomo, że czerwone są najszybsze). Do tego murowany efekt "wow!" - gawiedź, która mnie zaczepia i chce spytać jaki to ma zasięg, jakby bardziej z szacunkiem patrzy i bardziej boi się dotykać niż jak reksio miał krótkie gacie i wystawały jakieś niepoważnie wyglądające zębatki.


Nie no fajnie wygląda, zdecydowanie tak jak mówisz - poważniej.
Duża kabinka to jest to, tylko właśnie problem w tym, żeby dobrać coś sensownego.
Założenie na 450tkę kabinki od 500tki to raczej średni pomysł..

Mati pisze:Myślę, że należy się jej +10 do pancerności całego helika. Pięknie otula i chroni.
-10 do wagi. Nie pamiętam ile toto waży (jakby co - mogę sprawdzić), ale jest cięższe od oryginalnego rozwiązania. U mnie montaż tej kabinki zbiegł się z odbudową pokretową, podczas której zapadła decyzja o podwyższeniu obrotów za pomocą zestawu pinion - zębatka odbiorcza - decyzja dobra. Przy tych samych krzywych nawet po założeniu ciężkiej kabinki czułem lekki, acz wyraźny przyrost mocy. Tak jakbym właśnie zdjął taką kabinkę. Ogólnie jestem zadowolony z "moda".


No i good, a nie nic za nic - no trudno.


Mati pisze:
aikus pisze:Ooooosssie Mati rozgadal... Ale dobrze prawi rację ma!!
Polać mu wódki!!

Taaaa - polać polać, a potem zamiast nad ranem kulturalnie kontynuować ze śpiewem na ustach leżenie w rosie to jakieś belty w głowie. Mię to by się chyba przydała kwarta miodowego w zacnym gronie co by wiadomości utrwalać a nie klecić jakieś kabinki w dinozaruach.
;)


Wbijaj do Wincentowa w tym roku!!!
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15948
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 15 lut 2019, o 16:17

Widać jakąś szczególną różnicę między tymi dwoma zdjęciami?

Obrazek

Obrazek

Tak, żeby się coś rzucało w oczy...?
Chyba nie, co?
:lol:
Awatar użytkownika
mikegsx400
Lider forum...
Posty: 1882
Rejestracja: 01-10-2014
Lokalizacja: Pruszków/W-wa
Podziękował: 133 razy
Podziękowano: 163 razy

Postautor: mikegsx400 » 15 lut 2019, o 17:13

No np mi dogfajter się zupełnie w oczy nie rzucił :vhappy:
Najlepszy kombat! Jaki setup?
"...możesz być znacznie szybszy, nie myśl o tym, po prostu to zrób!"
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15948
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 15 lut 2019, o 17:29

mikegsx400 pisze:No np mi dogfajter się zupełnie w oczy nie rzucił :vhappy:

Chyba nie najlepiej sformuowałem pytanie...
Nie chodzi mi o to czy Ty zauważysz różnicę, albo ktokolwiek z ogólnie pojętych "nas", tylko taki ... normalny człow... No dobra jebać! Baba czy zauważy!
No.

mikegsx400 pisze:Najlepszy kombat! Jaki setup?


Stockowy MPXa.
Kupiłem używkę po arthobby... tak zupełnie przy okazji i trochę niechcący...
Byłem odebrać jakieś graty zapisane do kupienia już na jesieni, ale wtedy nie wszystko było i czekałem na dostawę a potem zapomniałem.
W końcu mi się przypomniało, dostawa w międzyczasie była, więc kliknąłem, kupiłem no i ... jak odbierałem to się potknąłem oczami o takiego... powieszonego pod sufitem, zakurzonego, trochę zapomnianego... co to go już nie robią...
;)
Awatar użytkownika
mikegsx400
Lider forum...
Posty: 1882
Rejestracja: 01-10-2014
Lokalizacja: Pruszków/W-wa
Podziękował: 133 razy
Podziękowano: 163 razy

Postautor: mikegsx400 » 15 lut 2019, o 17:47

Baba czy zauważy!


Zależy od baby. Moja by zauważyła - kiedyś :D

Kiedy oblot?
"...możesz być znacznie szybszy, nie myśl o tym, po prostu to zrób!"
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15948
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 15 lut 2019, o 18:06

Kiedyś to i moja zauważy. Jak ją znam to zapyta czy będzie się mogła przelecieć.
Oblot jeszcze nie wiem ale pewnie niebawem. Bo to wszystko jest tylko trzeba wstawić odbiornik trochę bo tam poskładać od czyścić i wyregulować i w górę..
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7200
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 16 lut 2019, o 03:23

Bo to trzeba się konsekwentnie trzymać jednej gamy kolorystycznej i wtedy nikt nic nie zauważy.

received_638935433195246.jpeg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
Piotr_T
Elita forum...
Posty: 1278
Rejestracja: 13-06-2017
Lokalizacja: Józefosław
Podziękował: 70 razy
Podziękowano: 94 razy

Postautor: Piotr_T » 16 lut 2019, o 07:30

Coś w tym jest, choć "parówa" tłumika rzuca się w oczy :-). A parka zacna, bez dwóch zdań.

Pozdrawiam,
Piotr.
Wirniki - XL Power 550, Protos Mini 325 3S, OMP Hobby M2 EXP
Skrzydła - Zeta Wing-Wing Z-84 2S, LIDL EDF 2S
FlySky FS-I6X
Awatar użytkownika
Bi0ly
czyt. Bajlandżaj
Posty: 1141
Rejestracja: 09-12-2014
Lokalizacja: Krosno
Podziękował: 36 razy
Podziękowano: 38 razy

Postautor: Bi0ly » 16 lut 2019, o 09:15

Ja wczoraj zacząłem odgruzowywać mojego miniaka. Głupia podłoga a trzeba było się trochę orobić :D.
Obrazek

Straty okazały się takie: Podłoga, ślizgacz, śruba trzymająca główną zębatkę :D - gdzieś wystrzeliła jak jebło :lol: .
Obrazek

Do regulacji zostały tylko Kąty - ale to już na jutro

Obrazek

W oczekiwaniu na śrubki do silnika w x360 ogarnąłem ogon :)

Obrazek

Mini naprawiony , więc wracam do pracy przy X - sie. Tak mi się podoba ten model że chyba pójdę za radą MWX-a i nastąpi cudowne rozmnożenie :twisted: . Ale z zakupami poczekam do odczuć z lotu.
XL 380\Oxy4 Max\Goblin 550\XL 550\Goblin 700 Black Thunder\Protos 700X- iX12

Pozdrawiam bi0ly :}
Awatar użytkownika
Artja
Garage Manager
Posty: 5055
Rejestracja: 21-10-2013
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 271 razy
Podziękowano: 474 razy

Postautor: Artja » 16 lut 2019, o 09:29

aikus pisze:Widać jakąś szczególną różnicę między tymi dwoma zdjęciami?


Dziwnie, bardzo dziwnie pokleiles tego F16 i jeszcze mu lakier zdarles ;)
W starych modelarniach pod sufitami i w kątach pod ścianami leżą czasem fajne cuda... :)
Pozdrawiam,
Jacek
Awatar użytkownika
Carson
Faraon
Posty: 2201
Rejestracja: 22-05-2018
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
Podziękował: 281 razy
Podziękowano: 112 razy

Postautor: Carson » 16 lut 2019, o 16:50

mwx pisze:Nie :)

Dużo lepszy efekt uzyskasz stosując folię pryzmatyczną i latając w mocnym słońcu.


No i na szczęście myliles się :) efekt pomalowanych na pomarańczowo końcówek łopat genialny! Dysk oswietlony słońcem (pod każdym kątem) wyświetla piękny pomarańczowy pierścień. No rewelacja. Latam od ubiegłej wiosny i to była moja najlepsza sesja :D Wylatalem 7 pakietowów i czułem że mogę latać to co na symku i z grubsza tak latałem. Aczkolwiek przy rainbowach i paru innych figurach pakiety przydychaly więc nie mogłem poszaleć. Zielony muszę zastąpić żółtym bo jest kiepsko widoczny. Postaram się następnym razem nagrać jak to wygląda. Ogólnie polecam, genialny efekt. A jeśli chodzi o gumowy pitch to wymiana łożysk w okuciach załatwiła temat :thumb: generalnie stwierdziłem po dzisiejszym lataniu że 450 ma potencjał na dobrego helika i zostaje u mnie. Po zakupie x360 przekonwertuje go na 6s i dostanie customowa ramę z laminatu. Będę miał dwie maszyny na tych samych pakietach.
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7200
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 16 lut 2019, o 20:06

W mocnym słońcu widać, szczególnie na czarnych łopatach (jak na Rapidach). Ale nadal folia odblaskowa świeci mocniej ;)
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15948
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 16 lut 2019, o 22:32

mwx pisze:Bo to trzeba się konsekwentnie trzymać jednej gamy kolorystycznej i wtedy nikt nic nie zauważy.




Tak sobie jeszcze myśle o tym ... i to chyba nadal nie tak.
Jak masz jednego helika i zrobią się z niego dwa, to każdy to zauważy.
Jak masz dwadzieścia helików i zrobi się nagle 21 to nikt nie zauwazy cokolwiek by to nie było.
Wniosek w sumie taki sam jak zwykle: Tylko początki są trudne.
Mój lifehack to fakt, że latadła były w moim życiu pierwsze :dance:
Awatar użytkownika
Kris1990
Zaczyna się rozkręcać...
Posty: 82
Rejestracja: 13-01-2019
Lokalizacja: Radlin
Podziękowano: 1 raz

Postautor: Kris1990 » 21 lut 2019, o 18:56

Witam no i wkoncu nadszedł ten dzień. Przyszled trex 450 :) zacząłem go skladac i została mi elektronika. Mam pytanie dotyczące serw. Mianowicie mam serwa firmy KST i jak je podłączam do zasilania to one wydaja taki dziwny odgłos. Nie wiem jak to nazwać. Takie PYrkanie. Tak ma być? ? Jest to naturalny odgłos? ?
Awatar użytkownika
windcatcher
Dr Glut
Posty: 2300
Rejestracja: 10-08-2013
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 2 razy
Podziękowano: 155 razy

Postautor: windcatcher » 21 lut 2019, o 19:14

Kris1990 pisze:Witam no i wkoncu nadszedł ten dzień. Przyszled trex 450 :) zacząłem go skladac i została mi elektronika. Mam pytanie dotyczące serw. Mianowicie mam serwa firmy KST i jak je podłączam do zasilania to one wydaja taki dziwny odgłos. Nie wiem jak to nazwać. Takie PYrkanie. Tak ma być? ? Jest to naturalny odgłos? ?


Ale chodzą normalnie i pyrkają czy tylko pyrkają a nie chodzą??

Ustawione prawidłowe parametry serw?
iX12, O210,W360,T470,GX380,D420,P425,... --> Pozdrawiam Michał
Awatar użytkownika
Kris1990
Zaczyna się rozkręcać...
Posty: 82
Rejestracja: 13-01-2019
Lokalizacja: Radlin
Podziękowano: 1 raz

Postautor: Kris1990 » 21 lut 2019, o 19:17

Chodzą, tylko jak są w spoczynku to tak pyrkaja.
Awatar użytkownika
Kris1990
Zaczyna się rozkręcać...
Posty: 82
Rejestracja: 13-01-2019
Lokalizacja: Radlin
Podziękowano: 1 raz

Postautor: Kris1990 » 21 lut 2019, o 19:19

I mi się wydaje ze chodzą za wolno. Nie wiem czy tak ma byc.

Wróć do „Brudnopis”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości