Devil 420

Devile i inne śmiglaki
Awatar użytkownika
wojtekr
Administrator
Posty: 8004
Rejestracja: 22-01-2013
Lokalizacja: W-wa
Podziękował: 299 razy
Podziękowano: 458 razy
Kontaktowanie:

Postautor: wojtekr » 4 lut 2019, o 00:38

To proste, 700 to krowa a 650 z tym samym silnikiem jest o niebo bardziej dynamiczny. Do 600 nie bardzo się da wsadzić 105HZ więc 650 to naprawdę zaje**sty wybór dla osób lubiących napierdalać modelem, mniej martwiących się o zapas mocy w wirniku przed każdym manewrem.

Jedyny mankament to spalanie, czyli porównywalnego 700.

Aikus, tak mi się przypomniało, że Twoje uwagi do nitro dotyczą raczej naszego grajdołka a nie EU, gdzie paliwo jest normalnie dostępne.
Helikoptery
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7198
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 4 lut 2019, o 00:38

Jako delikwent aktualnie kontemplujący zajebistość konstrukcji Black Nitro zgadzam się z powyższym i potwierdzam że SAB zrobił dobrze.
Nitro przeżywa aktualnie taki mały renesans i ten model musiał się pojawić. Czerpie wszystko co się da z dopracowanego do oporu Competition, czyli Black Thundera, a na dodatek ma męski napęd. Dla mnie bomba. Mam swoje zboczenia więc marudzę na niewyważone elementy, ale prawda jest taka że nie ma na rynku kita który miałby wyważone sprzęgło czy wiatrak prosto z pudła. Gadałem z Michalem Bencurem jak składał Glogo - pomimo tego że nad tym modelem spuszczało się całe grono największych świrów z Nitro Nation, a aktualny wypust osobiście pakuje i podpisuje Kyle Dahl .. to też zespół sprzęgła wymagał wyważenia. To po prostu jest stały fragment gry przy budowie modelu nitro i tyle. To jakbym obrażał się na to że w elepstryku trzeba polutować wtyczki.
Mi się ta konstrukcja podoba. Jest trochę ciężka, ale to dotyczy każdego Goblina i z tego wynika tą sztywność którą lubimy.
Jedyne co moim zdaniem mogłoby się pojawić a się nie pojawiło to jakaś lekka amortyzacja pomiędzy zespołem napędowym a resztą ramy. Jest napęd przekazany połączeniem elastycznym (pasek), jest pełna autonomia (osobne moduły, serwo gazu razem z silnikiem) więc niby wystarczyłoby wstawić jakieś elastyczne łączniki. No ale to by może skomplikowało konstrukcję.

Dlaczego 650? Żeby robił wrażenie na pilotach przyzwyczajonych do elektryków które mają nieskończony moment obrotowy. Z resztą - można sobie wybrać 650 albo 700. Albo wystreczować zmieniając kilka elementów.
Awatar użytkownika
wojtekr
Administrator
Posty: 8004
Rejestracja: 22-01-2013
Lokalizacja: W-wa
Podziękował: 299 razy
Podziękowano: 458 razy
Kontaktowanie:

Postautor: wojtekr » 4 lut 2019, o 00:43

Dokładnie, co prawda jak kupowałem 650 to nie było 700 a nawet i teraz to zakup bez sensu.

Co do mocowania silnika i jej amortyzacji to chyba to nie ma racji bytu- polataj i potem zobacz. W Kasamie były takie ale nie powiem żeby coś dawały poza komplikacją konstrukcji.
Helikoptery
Awatar użytkownika
Artja
Garage Manager
Posty: 5055
Rejestracja: 21-10-2013
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 271 razy
Podziękowano: 474 razy

Postautor: Artja » 4 lut 2019, o 00:52

Nie ma amortyzacji mocowania silnika w kasamie. W ramie podłogi są tylko mimośrodowe tuleje ułatwiające ustawienie osi wału pod różne silniki. Kasame można już spokojnie olać jako wyznacznik czegokolwiek poza sztuka dla sztuki ;)
Pozdrawiam,
Jacek
Awatar użytkownika
wojtekr
Administrator
Posty: 8004
Rejestracja: 22-01-2013
Lokalizacja: W-wa
Podziękował: 299 razy
Podziękowano: 458 razy
Kontaktowanie:

Postautor: wojtekr » 4 lut 2019, o 00:53

Nie do końca bo w tych tulejkach mimośrodowych są oringi, które są jakąś amortyzacją - nie wiem czy zamierzoną.

Artja pisze:Kasame można już spokojnie olać jako wyznacznik czegokolwiek poza sztuka dla sztuki ;)


I tu się zawiodłem najbardziej. Bo spodziewałem się, że ta konstrukcja odwdzięczy się zajebistymi lotami. A u Ciebie pokazała środkowy palec głowica, u mnie podobnie. A całość i tak nie była jedwabista jak Aikusowe SAB'y :)
Helikoptery
Awatar użytkownika
wojtekr
Administrator
Posty: 8004
Rejestracja: 22-01-2013
Lokalizacja: W-wa
Podziękował: 299 razy
Podziękowano: 458 razy
Kontaktowanie:

Postautor: wojtekr » 4 lut 2019, o 00:56

I tak z 420 przeszliśmy płynnie do nitro i gasserów :)
Helikoptery
Awatar użytkownika
Artja
Garage Manager
Posty: 5055
Rejestracja: 21-10-2013
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 271 razy
Podziękowano: 474 razy

Postautor: Artja » 4 lut 2019, o 01:07

Się posprząta :) a te oringi... Heh z chwilą ustawienia mimosrodow tak żeby zablokować położenie silnika amortyzacja przestaje działać bo ma różne wymiary i kierunki zwolnionych przemieszczen. Widać to wyraźnie na przelanym silniku na wolnych obrotach albo przy nierównym wchodzeniu na obroty, kasama kolebie tak samo jak każde inne nitro. No chyba że to tłumi jakiś ultrawaski zakres częstotliwości dostępny tylko gościom o nazwiskach Bercik albo Szabo :)
Pozdrawiam,
Jacek
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7198
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 4 lut 2019, o 01:14

Przeszliśmy bo nitro jest zajebiste. Latałem dziś 770 i tylko się zastanawialem jak fajnie byłoby gdyby on na mnie warczał, pierdział i dymił. Jeszcze kiedyś wsadzę zabytkowego .37 do 420stki xD - mamy powiązanie z tematem :dance:

Wracając do wyważania sprzęgła - poruszałem tą kwestię bo uderzyło mnie jak bardzo złe było wyważenie w Black Nitro. Mam porównanie jedynie z Alignem i ThunderTigerem, i to wyłącznie w klasach .30 i .50 więc nie mogę powiedzieć że mam rozeznanie. Jednak w nich wystarczyło "poprawić" wyważenie zespołu sprzęgła, a nie całkowicie "naprawić" jak w SABie. Zapytałem Włochów o to, czy to może nie jest z jakiegoś powodu zamierzone, bo trudno w to uwierzyć.
Ostatnio zmieniony 4 lut 2019, o 01:29 przez mwx, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Artja
Garage Manager
Posty: 5055
Rejestracja: 21-10-2013
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 271 razy
Podziękowano: 474 razy

Postautor: Artja » 4 lut 2019, o 01:26

I co odpowiedzieli? Że mammamia bo pizza też nie jest idealnie okrągła?
Pozdrawiam,
Jacek
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 4 lut 2019, o 04:47

wojtekr pisze:
Co ty,żartujesz? Zatrzymałeś się na etapie Raptora czy czegoś tam innego nitro i mam wrażenie, że Twoje uwagi są mało merytoryczne tylko emocjonalne.

Pisałem o tym wcześniej ale nie odniosłeś się do tego.

Zrobili zaje**sty model, koncepcyjnie chyba najlepszy jaki był, Artja pisał o obawach jakie ma co do mocowania silnika jak wkleiłem zdjęcia swojego ale te obawy się nie potwierdziły, to mocowanie jest zajebiste i praktyczne. To nie miniak MSH ze zwaloną podporą silnika.

Zarówno mocowanie jak i przeniesieni napędu jest bezproblemowe. MWX pisał o potencjalnych problemach jednostronnie podpartego sprzęgła ale nie wygląda, żeby to robiło jakieś problemy, również nie do końca się zgadzam z uwagami dotyczącymi wyważenia sprzęgła - raczej nie ma to większego znaczenia do latania poza rescue, zwłaszcza, ze wygląda to na jednostkowe przypadki.

Latałem 600N, 600 GAS, Kasamą, G650 - uważam, że ten ostatni jest bezkonkurencyjny jako nitro.

A GAS to jak na razie jest 600'tka z konwersją OS15HZ600 (wymagała ostrych kombinacji z zębatką) i Zenoah, nie wiem czy lata dobrze ale Radikal się rozpadał.

I wszystkie poza Zenoah'em, były słabe.


No dobra dobra, oczywiście, że emocjonalne i oczywiście, że gówno o tym wiem, ale powiedz:
Latasz tym Goblinem nitro?
Latasz choćby połowę tego co innymi modelami?
Czy tylko poleciałeś raz albo kilka razy, uznałeś, że zaje**scie lata, nie ma żadnych problemów, jest bezawaryjny, odstawiłeś na półkę i się cieszysz?
Bo mam wrażenie, że ta druga opcja, a to i Radikal by się w ten schemat postępowania złapał.
Może być tak, że się mylę. Nie bywam na Pałacowej, nie spotykam się z Tobą na lotnisku - może tak być.
Więc powiedz tak plus minus 100... ile lotów tym Goblinem zrobiłeś?
Awatar użytkownika
omcKrecik
Maharadża Pendżabu
Posty: 1777
Rejestracja: 11-12-2016
Lokalizacja: Las niedaleko Pułtuska (to nie moja wina)
Podziękował: 217 razy
Podziękowano: 84 razy

Postautor: omcKrecik » 4 lut 2019, o 05:19

mwx pisze:Wracając do wyważania sprzęgła - poruszałem tą kwestię bo uderzyło mnie jak bardzo złe było wyważenie w Black Nitro.

Wyważanie choćby statyczne małych elementów o dynamicznym już nie wspominając to operacja dość trudna i/lub kosztowna. Mam te same problemy z każdym chińskim elementem wirującym, czy to jest wirnik silnika, czy śmigło, czy jego piasta lub kołpak. I jestem podobnie zboczony - nie toleruję drgań i wibracji spowodowanych tymi niedoróbkami. Wielu kolegów samolociarzy tak się przyzwyczaiło do telepawki i brzęczeń modelu (znaczy Chińczyk ich przyzwyczaił), że dziwią się moim zabiegom usuwania żródeł szybkiej degeneracji niemal wszystkiego :masakra:
Pozdrowionka od... Andrzeja
Nie umiem latać tak jak Wy, ale się uczę.
W ogóle ciągle się uczę. Wszystkiego, czasem od nowa...
Awatar użytkownika
wojtekr
Administrator
Posty: 8004
Rejestracja: 22-01-2013
Lokalizacja: W-wa
Podziękował: 299 razy
Podziękowano: 458 razy
Kontaktowanie:

Postautor: wojtekr » 4 lut 2019, o 10:20

Aikus to nie tak, pisałeś, że SAB się zatrzymał a w tym czasie wypuszcza nitro 650, nitro 700 i 420 to nie jest stagnacja. Ja akurat miałem pecha z tym modelem bo kupiłem taki z pierwszych egzemplarzy. Po pierwszym sezonie, w którym latał zaje**scie miałem z nim non stop jakieś problemy ale już następne serie były ok. Dalton składał niedawno i ten model lata zaje**scie, dokładnie bezproblemowo.
Helikoptery
Awatar użytkownika
angry trex
Elita forum...
Posty: 563
Rejestracja: 24-05-2016
Lokalizacja: Swaj - beverly hills Poznania
Podziękował: 7 razy
Podziękowano: 28 razy

Postautor: angry trex » 4 lut 2019, o 10:36

SAB "wypuścił" nitro bo musi być ruch w interesie a marketing firmy która chce sprzedawać i utrzymać się na rynku, nie pozwala stać w miejscu.
Jest nowy model - jest zainteresowanie - mówi się o tym - i SAB żyje nadal.

Devila lepiej niech nie robią nitro, bo rozpadł by się już przy wolnych obrotach :vhappy:

Upgradeowanie Devila do Saba tytułem poprawienia jakości mija się trochę z celem. Już to przerabiałem i skończyło się kupnem 420 protoplasty.
Pozdrawiam, Sławol

Urodzony by latać...
zmuszony do pracy.

.................................
Likwidacja hobby
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 4 lut 2019, o 12:14

No ok ok, na pewno macie wszyscy rację a ja mam błędne wyobrażenie na ten temat. A raczej miałem.
I dobra, tak naprawdę w końcu to pocieszające.
:)
Awatar użytkownika
windcatcher
Dr Glut
Posty: 2300
Rejestracja: 10-08-2013
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 2 razy
Podziękowano: 155 razy

Postautor: windcatcher » 27 lut 2019, o 15:47

Obrazek

Dałem warstwę 300tki do środka i drugą na zewnątrz. Jak dobrze pójdzie to jutro obróbka :)
iX12, O210,W360,T470,GX380,D420,P425,... --> Pozdrawiam Michał
Awatar użytkownika
windcatcher
Dr Glut
Posty: 2300
Rejestracja: 10-08-2013
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 2 razy
Podziękowano: 155 razy

Postautor: windcatcher » 28 lut 2019, o 12:58

Nie mam talentów lakierniczych mistrza mwx-a i dopiero się uczę (na błędach) ;)

Z bliska wygląda słabo ale z daleka powinno być całkiem ładnie ;)

Jak na 1 puszkę sprayu i przerwę obiadową to całkiem całkiem. Może zainwestuję w jakiś biały podkład.

Jutro otwory i fruuuu :)

Obrazek

Obrazek
iX12, O210,W360,T470,GX380,D420,P425,... --> Pozdrawiam Michał
Awatar użytkownika
wojtanek
Domownik forum...
Posty: 456
Rejestracja: 18-11-2014
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 3 razy
Podziękowano: 10 razy

Postautor: wojtanek » 28 lut 2019, o 13:00

Niiieee nooo kozzaaakkk

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
DX8 IIG: KDS CHASE 360, KDS AGILE5.5, GOBLIN 500, GOBLIN 700, DEVIL X360 x2 , 2x SAMOLOT

Pozdrawiam
Wojtek
Awatar użytkownika
windcatcher
Dr Glut
Posty: 2300
Rejestracja: 10-08-2013
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 2 razy
Podziękowano: 155 razy

Postautor: windcatcher » 28 lut 2019, o 13:01

wojtanek pisze:Niiieee nooo kozzaaakkk

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Kolega ;) kisi w szafie 3 ubranka a ja muszę się malowania uczyć ;)
iX12, O210,W360,T470,GX380,D420,P425,... --> Pozdrawiam Michał
Awatar użytkownika
wojtanek
Domownik forum...
Posty: 456
Rejestracja: 18-11-2014
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 3 razy
Podziękowano: 10 razy

Postautor: wojtanek » 28 lut 2019, o 13:03

windcatcher pisze:
wojtanek pisze:Niiieee nooo kozzaaakkk

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Kolega ;) kisi w szafie 3 ubranka a ja muszę się malowania uczyć ;)
Nie 3 a 2 a nauka nie pójdzie w las hyhy

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
DX8 IIG: KDS CHASE 360, KDS AGILE5.5, GOBLIN 500, GOBLIN 700, DEVIL X360 x2 , 2x SAMOLOT

Pozdrawiam
Wojtek
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7198
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 28 lut 2019, o 13:41

Za dużo tego ogona nie maluj, bo zaraz będziesz musiał pół kilo w dziób wpakować

Wróć do „Alzrc”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości