Heli Piknik - Bąków 2019

Zawody (nie tylko miłosne), większe spotkania, pokazy, targi lotnicze, wydarzenia.

Moderator: Kowal

Awatar użytkownika
windcatcher
Dr Glut
Posty: 2300
Rejestracja: 10-08-2013
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 2 razy
Podziękowano: 155 razy

Postautor: windcatcher » 5 maja 2019, o 16:39

witek9 pisze:Witam morze Świdnica niedaleko Wrocławia lotnisko modelarskie duże 5 hektarowe zadbane ,Bez żadnych opłat i zobowiązań hulaj dusza. Pozdrawiam Witek


Prąd jest Witku?
Zapraszasz czy tylko tak piszesz?
iX12, O210,W360,T470,GX380,D420,P425,... --> Pozdrawiam Michał
Awatar użytkownika
witek9
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 48
Rejestracja: 12-10-2016
Lokalizacja: Swiebodzice
Podziękowano: 2 razy

Postautor: witek9 » 5 maja 2019, o 18:01

Witam lotnisko jest 1 kilometr od zabudowań dojazd jest dobry , Tydzień temu odbył piknik modelarski było ponad 80 osób .
Sprawa prądu mamy dwa agregaty i duże akumulatory.
Awatar użytkownika
witek9
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 48
Rejestracja: 12-10-2016
Lokalizacja: Swiebodzice
Podziękowano: 2 razy

Postautor: witek9 » 5 maja 2019, o 18:04

Oczywiście zapraszam jak tylko macie ochotę uzgodniłem z prezesem.
Awatar użytkownika
windcatcher
Dr Glut
Posty: 2300
Rejestracja: 10-08-2013
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 2 razy
Podziękowano: 155 razy

Postautor: windcatcher » 5 maja 2019, o 18:27

Słuchajcie - ja ze względów Rodzinnych przez bardzo chorą Babcię mam sporo nieoczekiwanych obowiązków i mniej czasu na cokolwiek innego. Jak dam radę i sytuacja pozwoli to chętnie przyjadę na piknik w Bąkowie, Świdnicy lub okolicy ale moje moce organizacyjne się posypały w ostatnich dniach.

Fajnie jakby ktoś pociągnął dalej ten temat bo chętnych jest sporo. Kibel załatwić to nie problem a resztę jak drewno to też chwila.

W wątku udziela nam się @VaderJK, który ma sporo do napisania i może zechce przejąć organizację..

jest też @wodzu @pkali @wojtanek i inni Wrocławiacy. Panowie ogarnijcie to jakoś bo szkoda by było jakby miało się nie odbyć...
iX12, O210,W360,T470,GX380,D420,P425,... --> Pozdrawiam Michał
Awatar użytkownika
witek9
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 48
Rejestracja: 12-10-2016
Lokalizacja: Swiebodzice
Podziękowano: 2 razy

Postautor: witek9 » 5 maja 2019, o 19:24

Kibelek też się znajdzie
Awatar użytkownika
pkali
Lider forum...
Posty: 2911
Rejestracja: 30-09-2014
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 155 razy
Podziękowano: 241 razy

Postautor: pkali » 5 maja 2019, o 20:38

@witek9 dziękujemy za zaproszenie. Mam nadzieję, że w przyszłym tygodniu będziemy wiedzieli czy i na jakich warunkach zostanie nam udostępniony Bąków.

Co do Waszego lotniska - dla mnie jest idealne. Gdyby nie brak prądu porównałbym je z Wincentowem, pomimo mniejszego terenu spokojnie mogą latać jednocześnie cztery heliki.
To co wywarło na mnie mega wrażenie to Wasza otwartość i zaangażowanie w środowy piknik. Pozdrawiam.
XLPower 520, protos 380, xl380, protos mini, gaui MX3, oxy2, omphobby M2, omphobby M1
Awatar użytkownika
witek9
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 48
Rejestracja: 12-10-2016
Lokalizacja: Swiebodzice
Podziękowano: 2 razy

Postautor: witek9 » 5 maja 2019, o 21:37

Dziękuje za opinię.Co do lotniska teren który mamy posiada 5 hektarów, My tyko kosimy 100 na 100 m resztę terenu kosi rolnik na sianko.
Awatar użytkownika
VaderJK
Lider forum...
Posty: 1533
Rejestracja: 30-09-2014
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 19 razy
Podziękowano: 83 razy

Postautor: VaderJK » 6 maja 2019, o 15:08

Co do organizowania to niestety nie dysponuję czasem i możliwościami, co do pomocy na pikniku - jak najbardziej, tzn co będzie trzeba pomóc, przygotować, itp - jak najbardziej. I jestem za Świdnica jeżeli z Bakowem są takie problemy i wymagania. Jeżeli są agregaty to zrzutka na paliwo i już. Ale niech się może inni wypowiedza co im bardziej pasuje.

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Psychol
Elita forum...
Posty: 512
Rejestracja: 28-03-2015
Lokalizacja: Kielce
Podziękował: 20 razy
Podziękowano: 31 razy

Postautor: Psychol » 7 maja 2019, o 15:05

Szczerze mówiąc, zawracanie czterech liter z tym "Dniem Dziecka". Moim zdaniem, jak już uda się spotkać raz na rok, to fajniej byłyby jednak w klimacie śmigłowcowo/modelarskim niż skakać koło gówniaków i odwalać szopkę, oraz być zdanym na łaskę Pani Sołtys...

Jeżeli piknik miałby się odbyć w Świdnicy, to popieram w 100%.
Lataj nisko i powoli... tak mi mowili.
Awatar użytkownika
pkali
Lider forum...
Posty: 2911
Rejestracja: 30-09-2014
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 155 razy
Podziękowano: 241 razy

Postautor: pkali » 7 maja 2019, o 15:44

Informacje z frontu... Michał chwilę rozmawiał z Panią Sołtys, zdecydowanie stwierdziła, że organizujemy piknik, niestety nie była w stanie długo rozmawiać. Zobowiązałem się przejąć negocjacje. Wieczorem zadzwonię i mam nadzieję wiedzieć więcej.

Koledzy proszę zrozumcie, że znaleźliśmy się w trochę niezręcznej sytuacji. Z jednej strony zaczęliśmy rozmowę z Bąkowem, z drugiej pojawiła się możliwość organizacji pikniku w Świdnicy. Każda z lokalizacji ma swoje plusy i minusy. Rozmowy z Panią Sołtys prowadzone są w kierunku ograniczenia do minimum naszego zaangażowania w dzień dziecka. Michał zaproponował za użyczenie terenu przekazanie środków zebranych z naszego "wpisowego" na rzecz dzieciaków. Wieczorem będę próbował dzwonić i ostatecznie wybadać oczekiwania. Ponieważ czasu jest coraz mniej do końca tygodnia musimy podjąć jakąś decyzję.

Jedno jest pewne... nie zwalniajcie terminu. Tu lub tu, ale wspólnie polatamy ;)
XLPower 520, protos 380, xl380, protos mini, gaui MX3, oxy2, omphobby M2, omphobby M1
Awatar użytkownika
witek9
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 48
Rejestracja: 12-10-2016
Lokalizacja: Swiebodzice
Podziękowano: 2 razy

Postautor: witek9 » 7 maja 2019, o 17:59

Witam lotnisko można zobaczyć na stronie RC Świdnica
Awatar użytkownika
wrobelx
Stały bywalec...
Posty: 131
Rejestracja: 30-09-2014
Podziękowano: 3 razy

Postautor: wrobelx » 8 maja 2019, o 10:44

Nic tylko pozazdrościć fajowe.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
Protos Mini, Protos 380, Gaui X5, Futaba 14SG
Awatar użytkownika
witek9
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 48
Rejestracja: 12-10-2016
Lokalizacja: Swiebodzice
Podziękowano: 2 razy

Postautor: witek9 » 8 maja 2019, o 21:50

Witam po rozmowach z prezesem dostaniemy gratis
1 Toj toj
2 Paliwo do agregatu 20 litrów
3 Duży Namiot 3m na 9m
4 Duże palenisko ogrodowe
Gdyby nie wypaliło w Bąkowie
Awatar użytkownika
pkali
Lider forum...
Posty: 2911
Rejestracja: 30-09-2014
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 155 razy
Podziękowano: 241 razy

Postautor: pkali » 8 maja 2019, o 21:55

Rozmawiałem z Panią Sołtys. Dzisiaj już padam na ryj, rano postaram się streścić co ustaliliśmy.

Wysłane z mojego CMR-W09 przy użyciu Tapatalka
XLPower 520, protos 380, xl380, protos mini, gaui MX3, oxy2, omphobby M2, omphobby M1
Awatar użytkownika
AdamP
Elita forum...
Posty: 792
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Góra Kalwaria
Podziękował: 84 razy
Podziękowano: 120 razy

Postautor: AdamP » 9 maja 2019, o 09:58

Nie chce nic sugerować ale na Waszym miejscu przeniósł bym Bąków do Świdnicy a pani sołtys powiedział, że latanie helikami w śród dzieciarni to nie jest dobry pomysł. Poza tym, że w Świdnicy macie świetne warunki do latania, trzeba korzystać z hojności prezesa, co się oczywiście może zmienić za rok lub dwa.
Cała sytuacja przypomina mi jak sześć lat temu przenosiliśmy z Kubą Kociszew do Wincentowa i udało się.
Kto grubo lata, jebnąć musi.
T-Rexy i Gobliny Futaba T14SG
Awatar użytkownika
pkali
Lider forum...
Posty: 2911
Rejestracja: 30-09-2014
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 155 razy
Podziękowano: 241 razy

Postautor: pkali » 9 maja 2019, o 10:58

Temat dnia dziecka w Bąkowie nie jest jeszcze ruszony. Sołtys rozwiesiła we wsi informację o spotkaniu osób, które byłyby chętne pomóc w organizacji imprezy. Zebranie ma się odbyć w sobotę o 17.
Na nasz piknik jest zgoda rady sołeckiej, niestety jeszcze nie wiadomo w jakiej formie. Sołtys nie wyklucza sytuacji, w której dzień dziecka się nie odbędzie, albo będzie trwał dwie czy trzy godziny. Wszystko zależy od tego czy znajdą się chętni do pomocy. Podejrzewam, że stąd też na spotkaniu w Bąkowie pojawiło się tak wiele punktów programu, które mielibyśmy zrobić we własnym zakresie.
Pani Sołtys zobowiązała się uzyskać zgodę na latanie nad polami (nie powinno być z tym problemu).
Na dzień dzisiejszy gmina, do której należy teren nie ma firmy koszącej boisko, nie wiadomo kiedy i czy będzie kto miał przygotować płytę na piknik.
Przekazanie kasy ze składek nie wchodzi w grę, nie mogą od nas przyjąć pieniędzy, możemy jedynie przekazać coś materialnego, co zostanie w we wsi i będzie służyło społeczności.

Podczas wczorajszej rozmowy zobowiązałem się, że możliwie najszybciej zorientuję się na ilu uczestników możemy liczyć i ile uda nam się zebrać ze składek.

@witek9 dzięki za informację. Przedyskutowaliśmy z windcatcherem i wodzem Waszą propozycję i skłonni jesteśmy z niej skorzystać. W Bąkowie niestety jest za dużo niewiadmych, pod względem latania - obsadzenie drzewami i ogrodzenie teren jest gorszy od Świdnicy.

Pytanie do deklarujących obecność w Bąkowie - czy pojawicie się w Świdnicy?
https://goo.gl/maps/ambXqNpQDi9xLMKy5





Wysłane z mojego CMR-W09 przy użyciu Tapatalka
XLPower 520, protos 380, xl380, protos mini, gaui MX3, oxy2, omphobby M2, omphobby M1
Awatar użytkownika
wrobelx
Stały bywalec...
Posty: 131
Rejestracja: 30-09-2014
Podziękowano: 3 razy

Postautor: wrobelx » 9 maja 2019, o 11:09

Dla mnie swidnica ok!

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
Protos Mini, Protos 380, Gaui X5, Futaba 14SG
Awatar użytkownika
Sulim
Stały bywalec...
Posty: 191
Rejestracja: 28-07-2015
Podziękował: 8 razy
Podziękowano: 12 razy

Postautor: Sulim » 9 maja 2019, o 11:53

Moim zdaniem, a byłem w Bąkowie na wszystkich imprezach,
formuła Bąkowa się trochę wyczerpała. I nie chodzi o organizację i atmosferę, bo ta zawsze była fantastyczna, tylko o warunki do latania. Są, nie oszukujmy się, wątpliwe.
Latanie za płotem (kiedyś go nie było) to dodatkowe utrudnienie. Na placu przed płotem, jak latało 2-ch pilotów, to już był ścisk i niebezpiecznie.
Ponadto, nie kuśmy losu z tym dniem dziecka. Wiadomo, że latanie wśród dzieci aż się prosi o incydent. A ten, jak nastąpi, to się pilot długo nie pozbiera.
Moim zdaniem, albo dzień dziecka, albo latanie. W żadnym razie oba na raz. Dlatego propozycja Witka jest bardzo rozsądna.
Tylko pytanie co z noclegiem w namiotach na polu ??
Awatar użytkownika
pkali
Lider forum...
Posty: 2911
Rejestracja: 30-09-2014
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 155 razy
Podziękowano: 241 razy

Postautor: pkali » 9 maja 2019, o 12:06

Z nocowaniem na polu nie będzie problemu. Jest na tyle dużo miejsca, że wszystko się zmieści. Obrazek


Obrazek
XLPower 520, protos 380, xl380, protos mini, gaui MX3, oxy2, omphobby M2, omphobby M1
Awatar użytkownika
wrobelx
Stały bywalec...
Posty: 131
Rejestracja: 30-09-2014
Podziękowano: 3 razy

Postautor: wrobelx » 9 maja 2019, o 12:37

Ja wezme dodatkowe dwa aku samochodowe kazdy po 80 Ah do ładowania pakietow, więc prundu też powinoo byc ok

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
Protos Mini, Protos 380, Gaui X5, Futaba 14SG

Wróć do „Imprezy krajowe i zagraniczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości