Banggood.com

Sklepy znane i polecane, organizacja zakupów zbiorowych. Napotykane problemy i jak sobie z nimi poradzić.
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15948
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 18 cze 2019, o 14:31

No i tak trzeba - jak jest paypal to nie wiem nad czym się tu w ogóle zastanawiać...
Awatar użytkownika
dismalK
Domownik forum...
Posty: 272
Rejestracja: 29-09-2015
Lokalizacja: Radom
Podziękował: 18 razy
Podziękowano: 20 razy

Postautor: dismalK » 18 cze 2019, o 14:59

Powitac.

Chcialem dokonac pierwszego zakupu na BG:
https://m.banggood.com/fr/ALZRC-X360-FA ... rehouse=CN

Bede placil prawdopodobnie tradycyjnym przelewem z konta w PLN.
Czy ktos obeznany w temacie zamowien bylby uprzejmy zdradzic:

- na co zwrocic uwage
- jaki rodzaj przesylki wybrac (o ile sie da)
- jak wyglada sprawa dodatkowych oplat
- jakies inne problemy/zjawiska rodem z Czajna

???
"...nawet Diabeł ma swojego Anioła, który stara mu się umilić piekło..."
Black Thunder 700, Scorpion, Spektrum iX12, Msh Brain, VTX Blades...
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15948
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 18 cze 2019, o 15:19

dismalK pisze:Bede placil prawdopodobnie tradycyjnym przelewem z konta w PLN.


Odpowiesz na przewrotne pytanie dlaczego?
Zwłaszcza w kontekście rozmowy o tym, że tak naprawdę tylko paypal stanowi skuteczne zabezpieczenie przed wychujaniem ...?
Awatar użytkownika
dismalK
Domownik forum...
Posty: 272
Rejestracja: 29-09-2015
Lokalizacja: Radom
Podziękował: 18 razy
Podziękowano: 20 razy

Postautor: dismalK » 18 cze 2019, o 15:36

Odpowiem. Mam konto razem z malzonka (moje zamknalem jakis czas temu) W PayPal nie da sie podpiac konta, ktore ma 2 wlascicieli. Nie bede zakladal konta i laczyl go z PP bo chyba dla zakupow "raz na rok" nie ma sensu.

Czyli przy zaplacie z konta nie ma zadnej gwarancji przed "wyczlonkowaniem" ;)?
"...nawet Diabeł ma swojego Anioła, który stara mu się umilić piekło..."
Black Thunder 700, Scorpion, Spektrum iX12, Msh Brain, VTX Blades...
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15948
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 18 cze 2019, o 15:42

Oyesssu.... :masakra:
hmm

Nie wiem czy nie ma, ale jesteś sam.
Ty vs Chińczyk.
...
Lepiej poproś kogoś, żeby Ci zrobił te zakupy jeśli tak...
... albo ... no nie wiem, nie wiem...

:dk:
Awatar użytkownika
Pietrek
wcześniej: Piotr G
Posty: 970
Rejestracja: 13-07-2015
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 70 razy
Podziękowano: 51 razy

Postautor: Pietrek » 18 cze 2019, o 15:50

Dokładnie jak Aikus pisze, lepiej jak ktoś Ci kupi z PP bo tak to w razie czego możesz składać reklamację w PP.
Jednak dodam, że było to już opisywane wielokrotnie jak rozmawiać z BG. Ale nie ma problemu, powtórzę, bo będzie to szybsze niż przeglądanie 44 stron wątku. ;)

Do tej chwili składałem z 5 razy reklamację i za każdym razem scenariusz był ten sam.
1 mail = propozycja zwrotu dodatkowych punktów na kolejne zakupy. (śmiech)
2 mail = propozycja zwrotu 10% wartości towaru (śmiech)
3 mail = propozycja zwrotu 50% wartości towaru (śmiech)
4 mail = propozycja zwrotu całości kasy lub wysyłka jeszcze raz tego samego towaru (postanowiłem przystać na tę propozycję). ostatni przykład z przed miesiąca z ponowną wysyłką RJX550.

i w sumie tyle.
Pozdrawiam...
Piotr
--------------
nie potrafię ale spróbuję się nauczyć...
XL power 380 / XL power 550 / DX9 / Traxxas e-revo 1:16
Awatar użytkownika
dismalK
Domownik forum...
Posty: 272
Rejestracja: 29-09-2015
Lokalizacja: Radom
Podziękował: 18 razy
Podziękowano: 20 razy

Postautor: dismalK » 18 cze 2019, o 16:05

Macie absolutnie racje Panowie. PP bedzie najlepszym rozwiazaniem. Cena kusi wiec bede musial cos wymyslic...
Piotrek - dzieki za oszczedzenie mi tych 44 stron i szczegolowy opis walki z chinolem ;)

A co do ewentualnych oplat lub rodzaju przesylki? Jakas sprawdzona opcja?
"...nawet Diabeł ma swojego Anioła, który stara mu się umilić piekło..."
Black Thunder 700, Scorpion, Spektrum iX12, Msh Brain, VTX Blades...
Awatar użytkownika
pkali
Lider forum...
Posty: 2911
Rejestracja: 30-09-2014
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 155 razy
Podziękowano: 241 razy

Postautor: pkali » 18 cze 2019, o 16:39

dismalK pisze:Odpowiem. Mam konto razem z malzonka (moje zamknalem jakis czas temu) W PayPal nie da sie podpiac konta, ktore ma 2 wlascicieli. Nie bede zakladal konta i laczyl go z PP bo chyba dla zakupow "raz na rok" nie ma sensu.

Czyli przy zaplacie z konta nie ma zadnej gwarancji przed "wyczlonkowaniem" ;)?
Wyrób sobie kartę revolut:
https://www.revolut.com

Podpinasz taką karte pod paypal, zasilasz przed zapłatą gpay'em, przewalutowujesz bez prowizji... Ja tak zamawiam od jesieni.

Tapatalk
XLPower 520, protos 380, xl380, protos mini, gaui MX3, oxy2, omphobby M2, omphobby M1
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15948
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 18 cze 2019, o 17:44

pkali pisze:
dismalK pisze:Odpowiem. Mam konto razem z malzonka (moje zamknalem jakis czas temu) W PayPal nie da sie podpiac konta, ktore ma 2 wlascicieli. Nie bede zakladal konta i laczyl go z PP bo chyba dla zakupow "raz na rok" nie ma sensu.

Czyli przy zaplacie z konta nie ma zadnej gwarancji przed "wyczlonkowaniem" ;)?
Wyrób sobie kartę revolut:
https://www.revolut.com

Podpinasz taką karte pod paypal, zasilasz przed zapłatą gpay'em, przewalutowujesz bez prowizji... Ja tak zamawiam od jesieni.



Aż się bałem czegoś takiego proponować ... bo jak ktoś sobie likwiduje własne konto, żeby mieć jedno jedyne wspólne z małżonką, to ...
:dk:
ale generalnie revolut - owszem, mam i polecam, miażdży system.
I co najważniejsze - nic nie kosztuje ;)
Awatar użytkownika
dismalK
Domownik forum...
Posty: 272
Rejestracja: 29-09-2015
Lokalizacja: Radom
Podziękował: 18 razy
Podziękowano: 20 razy

Postautor: dismalK » 18 cze 2019, o 19:05

aikus pisze:
pkali pisze:
dismalK pisze:...bo jak ktoś sobie likwiduje własne konto, żeby mieć jedno jedyne wspólne z małżonką, to ...


Stary odejdz czasem od kompa albo uzyj "braina" innego niz w heliku bo krew mi z oczu leci jak czytam takie bzdury.... :hammer: nie czuje nawet potrzeby tlumaczyc Ci czemu zamknalem konto i zostalem poki co ze wspolnym.... ale jak masz zamiar snuc takie teorie mongolskie to lepiej daruj sobie wogole swoje "madrosci" bo w sumie na moje konkretne pytania nie napisales nic pozytecznego.
PS. Jak juz bedziesz mial zone, meza tudziez innego partnera i kredyt na 30 lat (czego Ci nie zycze) to moze zrozumiesz skad biora sie WSPOLNE konta bankowe :masakra:
Za dobre rady dziekuje.
"...nawet Diabeł ma swojego Anioła, który stara mu się umilić piekło..."
Black Thunder 700, Scorpion, Spektrum iX12, Msh Brain, VTX Blades...
Awatar użytkownika
PiotrS
Olimp forum
Posty: 3786
Rejestracja: 19-06-2011
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 161 razy
Podziękowano: 238 razy
Kontaktowanie:

Postautor: PiotrS » 18 cze 2019, o 19:24

Ja tak sobie myślę, że ja przecież mam wspólne konto i mam Paypala.
Może czegoś nie zrozumiałem, albo teraz zasady się zmieniły.
XLPower i Protos rc-heli.pl
Awatar użytkownika
gcze
Elita forum...
Posty: 927
Rejestracja: 18-01-2019
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 145 razy
Podziękowano: 31 razy

Postautor: gcze » 18 cze 2019, o 19:48

dismalK pisze:PS. Jak juz bedziesz mial zone, meza tudziez innego partnera i kredyt na 30 lat (czego Ci nie zycze) to moze zrozumiesz skad biora sie WSPOLNE konta bankowe :masakra:
Za dobre rady dziekuje.

Tez mam kredyt i wspólne konto. W umowie nie było żadnego zapisu o konieczności likwidowania innych kont, bądź obowiązku aktywnego korzystania z tego wspólnego.
Nie wiem, może nieuważnie czytałem :dk:
Brr, aż mi ciarki po plecach przeszły jak przeczytałem o wspólnym koncie, jakby ktoś zamieścił zdjęcia rozczłonkowanych zwłok, czy coś w tym stylu :rotfl2:
Spoko na pewno miałeś swoje sensowne powody, ale każdy patrzy na to przez własną perspektywę, nie ma się co obrażać.
Do paypala, w ogóle jest potrzebne konto bankowe? Ja na początku podpiąłem tam chyba kartę kredytową.
XK K110 | T-REX 250 | Mini Titan | X360 | Trex 600n nadciąga| jumper T12
Awatar użytkownika
Artu
Fochmen
Posty: 3469
Rejestracja: 09-01-2011
Lokalizacja: 52°38'25''N, 20°56'31''E
Podziękował: 163 razy
Podziękowano: 414 razy

Postautor: Artu » 18 cze 2019, o 20:01

gcze pisze:Zakup poszedł przez paypal...
To luzik :thumb: Otwierasz spór, i wszystko zostanie załatwione :juppi:
Pozdrawiam, Artur
"...rzeczy niemożliwe do zrobienia robią ci, którzy o tym nie wiedzą"
Awatar użytkownika
gcze
Elita forum...
Posty: 927
Rejestracja: 18-01-2019
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 145 razy
Podziękowano: 31 razy

Postautor: gcze » 18 cze 2019, o 20:07

Artu pisze:
gcze pisze:Zakup poszedł przez paypal...
To luzik :thumb: Otwierasz spór, i wszystko zostanie załatwione :juppi:


Dlatego jeszcze jestem spokojny, wolałbym załatwić to polubownie. Ostatnio jak załatwiałem przez Paypal to czekałem chyba z 2 tygodnie na werdykt. Sprzedający ma ileś tam czasu na odpowiedź. Nie odpowiedział wcale i czekałem do końca tego czasu.
Ale może coś wtedy źle zrobiłem.
XK K110 | T-REX 250 | Mini Titan | X360 | Trex 600n nadciąga| jumper T12
Awatar użytkownika
dismalK
Domownik forum...
Posty: 272
Rejestracja: 29-09-2015
Lokalizacja: Radom
Podziękował: 18 razy
Podziękowano: 20 razy

Postautor: dismalK » 18 cze 2019, o 20:16

gcze pisze:Brr, aż mi ciarki po plecach przeszły jak przeczytałem o wspólnym koncie, jakby ktoś zamieścił zdjęcia rozczłonkowanych zwłok, czy coś w tym stylu :rotfl2:


Lepej wspolne konto niz wspolna zone :grin2:

Sprawa wyglada tak, ze zmieniam jeden zlodziejskk parabank na inny... mniej zlodziejski (bez nazw bo nastepna gownoburza bedzie totalnie o nic) Do tego dochodza tematy firmowe i terminy - w tym terminuruchomienia rachunku, ktory nie pokryje sie z obnizka ceny na BG...
Zasilenie rachunku PayPal mozna zrobic z kazdego dowolnego konta alle podpiecie konta tak zeby odbierac platnosci wymaga identycznych danych wlasciciela i PP i rachunku bankowego (ktorego wspolwlascicielem jest moja wife)
Pomyslalem: cykne przelew ze zwyklego konta na BG, zapytam wczesniej o rade kolegow z foruma i po sprawie... a tu członek męski... zaraz teorie spiskowe :rotfl:
"...nawet Diabeł ma swojego Anioła, który stara mu się umilić piekło..."
Black Thunder 700, Scorpion, Spektrum iX12, Msh Brain, VTX Blades...
Awatar użytkownika
dawo
Sknerus
Posty: 2135
Rejestracja: 06-10-2014
Lokalizacja: Piastów
Podziękował: 46 razy
Podziękowano: 81 razy

Postautor: dawo » 18 cze 2019, o 20:44

Przecież wszyscy zgodnie potwerdzili, że tylko PP ma sens wiec odpowiedź uzyskałeś. Jak nie masz PP swojego to zrób przelew koledze, który dokona zakupu za Ciebie na własne konto i po sprawie - ja tak już na naszym forum robliem :)
Heli: 450, V922, 2x250, Protos 380, Protos 500, 2 x XL POWER 550
Samoloty: 2 x Combat, FunCub, MX-S, Sebart Katana 50E, Skrzydło, 2xF16, Hyper Bipe, Hawk EDF, Rad Jet, Akrobat Halowy,Bolt Mavimodels, ASW28 Volantex, E-flight v900 i Mini EDGE 540, Kwarciński Micron 150,
Drony: quad 250 i QX 90,
Samochodziki: Traxxas Rustler i 2 x Rustler 4x4, Slash 2wd, Summit, Arrma Typhon i Infraction 6s
DX9 G2 :)
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7200
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 18 cze 2019, o 23:35

Pozostaje tylko pytanie jak potem żonie wytłumaczyć przelewy do kolegów :D

A tak serio to też polecam Revoluta. Oprócz wirtualnej karty fajna jest też ta plastikowa - można dać żonie/kochance/koledze/dziecku/psu na wakacje i mniej kasy przepierdzieli bo raz - nie ma bandyckich opłat i kursów, a dwa - będzie się hamować bo wie że widzisz co robi :dance:
Ostatnio zmieniony 18 cze 2019, o 23:50 przez mwx, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15948
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 18 cze 2019, o 23:39

dismalK pisze:
Stary odejdz czasem od kompa albo uzyj "braina" innego niz w heliku bo krew mi z oczu leci jak czytam takie bzdury.... :hammer: nie czuje nawet potrzeby tlumaczyc Ci czemu zamknalem konto i zostalem poki co ze wspolnym.... ale jak masz zamiar snuc takie teorie mongolskie to lepiej daruj sobie wogole swoje "madrosci" bo w sumie na moje konkretne pytania nie napisales nic pozytecznego.
PS. Jak juz bedziesz mial zone, meza tudziez innego partnera i kredyt na 30 lat (czego Ci nie zycze) to moze zrozumiesz skad biora sie WSPOLNE konta bankowe :masakra:
Za dobre rady dziekuje.


Nie no spoko, wiem już więcej niż chciałem.
Niczego tak naprawdę nie napisałem, ograniczyłem się do stwierdzenia faktów, za to Ty ...
... Ty wiesz już wszystko, a ponad wszelką wątpliwość, że nie mam żony, dzieci, kredytu na 30 lat, nie miałem w życiu współnego ani nie wspolnego konta bankowego, jedyne moje konto bankowe to konto studenckie, do tego jestem późno-nastoletnim gówniarzem, którego świat składa się wyłącznie z modeli RC, Brainów, kompa i netu, ale tylko tego przed firewallem.
Spoko - dla mnie gut.
Bo w sumie to mnie jebie równo Twoje wyobrażenie na mój temat, oraz to jak bliskie albo dalekie jest od prawdy.

A jako, że moje posty są dla Ciebie tak skrajnie bezwartościowe - polecam listę wrogów.
Dopisujesz mnie do niej i od tej pory widzisz moje posty tylko na własne wyraźne życzenie.
Ja z tej listy korzystam i właśnie powiększa ona swoją zawartość o jeden login.
Awatar użytkownika
dismalK
Domownik forum...
Posty: 272
Rejestracja: 29-09-2015
Lokalizacja: Radom
Podziękował: 18 razy
Podziękowano: 20 razy

Postautor: dismalK » 19 cze 2019, o 12:25

mwx pisze:Oprócz wirtualnej karty fajna jest też ta plastikowa - można dać żonie/kochance/koledze/dziecku/psu na wakacje i mniej kasy przepierdzieli bo raz - nie ma bandyckich opłat i kursów, a dwa - będzie się hamować bo wie że widzisz co robi :dance:


Właśnie czytałem o tej karcie w plastiku. Jak się złoży wniosek i założy konto przez stronę www to kartę przesyłaja za free więc fajna opcja. Nie doczytałem tylko czy są za nie jakieś opłaty stałe albo za np. wypłaty z bankomatów za granicą... jak się rozpędzę z zakupami od chinola to nie ma opcji - trzeba uruchomić ten Revolut.
Co do PP kasa już przelana, czekam na zaksięgowanie i składam zamówienie. Trzeba by do kita X360 zamówić jeszcze jakieś graty ale to już w innym wątku ...
"...nawet Diabeł ma swojego Anioła, który stara mu się umilić piekło..."
Black Thunder 700, Scorpion, Spektrum iX12, Msh Brain, VTX Blades...
Awatar użytkownika
Gmeracz
Lider forum...
Posty: 2203
Rejestracja: 16-03-2010
Lokalizacja: UE
Podziękował: 78 razy
Podziękowano: 206 razy
Kontaktowanie:

Postautor: Gmeracz » 22 cze 2019, o 19:52

Dodam, że w przypadku bardziej cennych przesyłek zawsze robię fotki opakowania i tego, co jest w środku po otwarciu.
Poza tym w przypadku uszkodzeń itp. zawsze wysyłam fotki z pokazaniem, co konkretnie dolega.
Zaoszczędziło mi to parę razy sporo czasu.

Nie używam PP, ale nie miałem jeszcze akcji, żeby nie przysłali zamiennika i był problem z rozliczeniem.
Ale fotki to podstawa. Dla nich to też podkładka.

I to dotyczy Banggood jak i Aliexpress, czy Gearbest.
Od śmigła... Sławek
http://www.youtube.com/user/Vipcioo

Wróć do „Zakupy nie tylko za waluty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości