Warszawa - Reguły - spotkania

Zanim polecisz poinformuj o tym lokalną lożę szyderców...

Moderator: Kowal

Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19689
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 13 lip 2019, o 21:26

A może macie ochotę tym razem zaznać palacowskiej gościny? Pani Anna już ma pełną skrzynie kamieni na jutro naszykowana na pewno :D
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15948
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 13 lip 2019, o 21:32

Ja jutro dużo.
Awatar użytkownika
dawo
Sknerus
Posty: 2135
Rejestracja: 06-10-2014
Lokalizacja: Piastów
Podziękował: 46 razy
Podziękowano: 81 razy

Postautor: dawo » 13 lip 2019, o 21:44

No z Majkiem żeśmy się wylatali - deszczyk dwa razy przeszkadzał ale miło było - bo Aikusa nie było _killer :juppi:
Heli: 450, V922, 2x250, Protos 380, Protos 500, 2 x XL POWER 550
Samoloty: 2 x Combat, FunCub, MX-S, Sebart Katana 50E, Skrzydło, 2xF16, Hyper Bipe, Hawk EDF, Rad Jet, Akrobat Halowy,Bolt Mavimodels, ASW28 Volantex, E-flight v900 i Mini EDGE 540, Kwarciński Micron 150,
Drony: quad 250 i QX 90,
Samochodziki: Traxxas Rustler i 2 x Rustler 4x4, Slash 2wd, Summit, Arrma Typhon i Infraction 6s
DX9 G2 :)
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15948
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 13 lip 2019, o 22:21

Pocałuj mnie w d u p e i vice versa!
Awatar użytkownika
Artja
Garage Manager
Posty: 5055
Rejestracja: 21-10-2013
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 271 razy
Podziękowano: 474 razy

Postautor: Artja » 14 lip 2019, o 00:19

Streszczenie już było, więc pora na dokumentację dzisiejszego zlotu.
Widok ogólny:
Obrazek

Z archiwum X - Aikus na rozpasie, żeby nie powiedzieć na rozdrożu
Obrazek

PiotrG przechwycony na wyjeździe
Obrazek

Lot Piotra'eSa. No i tu wtopa, bo dopiero uczę się kadrowania mavic'em i wyszło słabo, ale coś tam widać. Telefon w słoneczny dzień to porażka nawet w cieniu. Jedyna słuszna opcja to wiadro na łeb i dopiero widać na ekranie znaczniki kadru, co jest ważne szczególnie przy użyciu zooma
Pozdrawiam,
Jacek
Awatar użytkownika
mikegsx400
Lider forum...
Posty: 1882
Rejestracja: 01-10-2014
Lokalizacja: Pruszków/W-wa
Podziękował: 133 razy
Podziękowano: 163 razy

Postautor: mikegsx400 » 14 lip 2019, o 09:12

Jak nic się nie zmieni to koło 16 będę :)
"...możesz być znacznie szybszy, nie myśl o tym, po prostu to zrób!"
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15948
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 15 lip 2019, o 13:36

Artja pisze:Lot Piotra'eSa. No i tu wtopa, bo dopiero uczę się kadrowania mavic'em i wyszło słabo, ale coś tam widać. Telefon w słoneczny dzień to porażka nawet w cieniu. Jedyna słuszna opcja to wiadro na łeb i dopiero widać na ekranie znaczniki kadru, co jest ważne szczególnie przy użyciu zooma



Szczerze mówiąc to (abstrachując to o czym mówisz) wydaje mi się, tak jak teraz na to patrze, że generalnie średnim pomysłem jest nagrywanie latającego modelu helika z drona.
Zwłaszcza helika latającego 3D.
No bo tak: Zoom w mavicu, oczywiście jest zaje**sty, szacun i tak dalej, ale możliwości ma ograniczone i w porównaniu z szybkością działania kadrowania zwykłego jakiegoś tam lepszego cyfraka - ssie.
Z kolei nie podlecisz takim maviciem bliżej takiego oszalałego helika - wiadomo - ze względów bezpieczeństwa.
Tak, że stojąc na ziemii, za pilotem, cyfrakiem bez większego trudu jestem w stanie porobić dużo lepsze filmy i zdjęcia niż takie coś nad czym Ty tutaj nie dość, że się trochę napociłeś, to jeszcze wyszło ... no tak sobie.

Ale tak poza tym - i get the point.


Generalnie DJI miażdzy system.
1. laska która nie ma pojęcia o czym kolwiek, przyjeżdza na pole z maviciem którego dostała w prezencie i po półgodzinnym wprowadzeniu lata i robi zdjęcia i jest zachwycona.
2. W niedziele niechcący musiałem przetestować awaryjną procedurę RTH. Latam sobie latam, i nagle bez wyraźnej przyczyny CIACH!! Nie ma obrazu, nie ma sterowania... ciemno.
I to nie tak jak juz mi się zdarzało, czyli że coś tam rwało, ale wracało - nie. Ciach i nie ma nic.
Jak obszył, Duszek Regulski odpalił swój nadajnik iskrowy.

Phi - no cóż... Czekamy! Wydaje mi się, żę widzę kropkę tam gdzie spodziewam się drona, ale głowy nie tam.
Jak nie wróci w ciągu 5 minut to ruszamy z misją ratunkową (wiem dokładnie gdzie był - oglądałem sobie robotę rolników z wysokości jakichś 20 - 30 metów).
Nie wiem czy minęła minuta czy dwie, ale zobaczyłem bardzo wyraźnie, że kropka się powiększa a chwilę później ją uslyszałem.
Przyleciała precyzyjnie nad punkt RTH, elegancko się zniżyła i wylądowała na helipadzie z dokładnością do kilku cm od miejsca startu.

No blać...

Wiem, że to nic nadzwyczajnego i że ten element świata już istnieje i działa od kilku lat, ale ja się z tym własnie dopiero zapoznaję.
I o ile do niedzieli poprostu miałem takie przekonanie, że w dronach liczy sie DJI i nic więcej i było to przekonanie bazujące na opiniach innych ludzi i takiej ogólnej fuzzy znajomości tematu, tak teraz przekonanie wzmocniło się o własne doświadczenia.

Jedyna wada jest taka, że żeby tym urządzeniem mieć choćby namiastkę wrażenia latania FPV, no to trzeba się nauczyć nim odpowiednio operować.
Przydaje się też ustawienie czułości drążka RUD na 50% i jakieś 50% expo (żeby nawet nie chcący nie powodować efektu kręcenia światem, który tak mnie wkurwiał w pierwszych filmach Artji).
No ale - to już moje wydziwiactwa - to urządzenie nie służy z założenia do lotów FPV tylko do filmowania z powietrza, więc...
...
Ale szczerze mówiąc...
... tak sie polubiłem z tym FPV...
A teraz mając do dyspozycji taką jakość obrazu i taką niezawodność...
...
Nawet nie mam jakoś specjalnie ochoty naprawiać skrzydełka rozbitego w Wincentowie.
Chcę sobie polatać FPV - latam sobie Maviciem.
...
Jeszcze trochę trzeba, żeby im to wszystko siadło i okrzepło bo zrobiłem tym do tej pory jakieś kilkanaście lotów dopiero, ale ...
.. .no ale na chwilę obecną - tak, to wygląda.
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15948
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 19 lip 2019, o 00:01

A dzisiaj na Regułach, jebając sobie na szybko psiospacerowe osiem pakiecików (6 GX3 i 2 Logo 550) miałem przesympatycznego gościa.
Przyjechał w trakcie drugiego lotu logaskiem na crossowym motorku, zaparkował w bezpiecznej odległości i się gapił.
Kiedy lądowałem, podjechał bliżej.
Był zachwycony tym - jak to ujął - darmowym pokazem, zadawał trochę pytań,ale żadnych głupich, same sensowne (np. ile czasu trzeba się uczyć, żeby tak latać) ...
...
Powiedział też, że myśli o "czymś takim" od jakiegoś czasu, ale jakoś się nie składa...
...

A pewnie!!
Mając takiego crossa pod dupą pewnie też by mi się nie specjalnie składało....

O motocyklu więcej nie opowiem, bo z tego wszystkiego - jakoś się nie złożyło, żeby zapytać.
Ale był fajny.
Ładny, miał mocny silnik, grube z grubym bieżnikiem opony i kulturalnego kumatego kierowcę.
To nie zbyt częste zestawienie.

Zaprosiłem z całą serdecznością w weekend, powiedziałem, ze dziś jestem sam, ale przeważnie bywa nas tu więcej, zwłaszcza w weekendy i żeby wpadał, choćby popatrzeć.
Zapowiedział się, że wpadnie.
Podałem też adres naszej strony - mam nadzieje, że znajdzie, może nawet wpadnie na ten wpis, zarejestruje się i opowie cokolwiek więcej o swoim motocyklu (ja zapamiętałem jeszcze tylko, że był biało pomarańczowy no i że właściciel mieszka niedaleko, więc rzeczywiście nie wykluczone, że kiedyś jeszcze wpadnie).

Od razu mówię, że początkowo byłem dość zachowawczy, ale starałem się być najgrzeczniejszy jak to możliwe.
Gdyby jednak trochę mi nie poszło - mam nadzieję, że ów jegomość się tu ujawni, a wtedy będę miał okazję złamać się w pół w pokłonach, pobić się w pierś, uklęknąć, przeprosić, zaprosić, postawić miodowe i tak dalej.
Stereotypy- te sprawy - wiadomo.

tak czy siak - ponawiam zaproszenie!!
Wpadaj, ściągaj znajomych i rodzinkę.
Bywa tłoczno, ale zawsze jest miło.
---
---
---
A Rolnicy, chyba się wkurzyli na to ile ropy idzie na pędzenie motopompy do podlewania pół z traktora i postanowili zainwestować w napęd nuklearny:

Obrazek
Awatar użytkownika
Pan Szampan
Elita forum...
Posty: 596
Rejestracja: 28-08-2016
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 3 razy
Podziękowano: 40 razy

Postautor: Pan Szampan » 19 lip 2019, o 01:25

Awatar użytkownika
dawo
Sknerus
Posty: 2135
Rejestracja: 06-10-2014
Lokalizacja: Piastów
Podziękował: 46 razy
Podziękowano: 81 razy

Postautor: dawo » 25 lip 2019, o 22:03

A ja dziś wpadłem koło 18ej na 11 pakietów Protosem 380 i Trexem 600 i spotkałem kolegę na KTMie... powiedział że w weekend może wpadnie. Jak chwile pogadalismy to był zaskoczony, że ceny tak zmalały za nasze cudeńka :)
Heli: 450, V922, 2x250, Protos 380, Protos 500, 2 x XL POWER 550
Samoloty: 2 x Combat, FunCub, MX-S, Sebart Katana 50E, Skrzydło, 2xF16, Hyper Bipe, Hawk EDF, Rad Jet, Akrobat Halowy,Bolt Mavimodels, ASW28 Volantex, E-flight v900 i Mini EDGE 540, Kwarciński Micron 150,
Drony: quad 250 i QX 90,
Samochodziki: Traxxas Rustler i 2 x Rustler 4x4, Slash 2wd, Summit, Arrma Typhon i Infraction 6s
DX9 G2 :)
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15948
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 25 lip 2019, o 23:09

dawo pisze: na KTMie...



Na czym??
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19689
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 26 lip 2019, o 06:38

KTM - może takie stowarzyszenie "K.... To My"?
Awatar użytkownika
dawo
Sknerus
Posty: 2135
Rejestracja: 06-10-2014
Lokalizacja: Piastów
Podziękował: 46 razy
Podziękowano: 81 razy

Postautor: dawo » 26 lip 2019, o 07:48

Na motocyklu typu cross...
Heli: 450, V922, 2x250, Protos 380, Protos 500, 2 x XL POWER 550
Samoloty: 2 x Combat, FunCub, MX-S, Sebart Katana 50E, Skrzydło, 2xF16, Hyper Bipe, Hawk EDF, Rad Jet, Akrobat Halowy,Bolt Mavimodels, ASW28 Volantex, E-flight v900 i Mini EDGE 540, Kwarciński Micron 150,
Drony: quad 250 i QX 90,
Samochodziki: Traxxas Rustler i 2 x Rustler 4x4, Slash 2wd, Summit, Arrma Typhon i Infraction 6s
DX9 G2 :)
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15948
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 26 lip 2019, o 08:51

Aaa...
to może ten sam co do mnie wtedy przyjechał...
Awatar użytkownika
dawo
Sknerus
Posty: 2135
Rejestracja: 06-10-2014
Lokalizacja: Piastów
Podziękował: 46 razy
Podziękowano: 81 razy

Postautor: dawo » 26 lip 2019, o 11:07

Noon tak ten sam... i powiedział że jeszcze nas odwiedzi...
Heli: 450, V922, 2x250, Protos 380, Protos 500, 2 x XL POWER 550
Samoloty: 2 x Combat, FunCub, MX-S, Sebart Katana 50E, Skrzydło, 2xF16, Hyper Bipe, Hawk EDF, Rad Jet, Akrobat Halowy,Bolt Mavimodels, ASW28 Volantex, E-flight v900 i Mini EDGE 540, Kwarciński Micron 150,
Drony: quad 250 i QX 90,
Samochodziki: Traxxas Rustler i 2 x Rustler 4x4, Slash 2wd, Summit, Arrma Typhon i Infraction 6s
DX9 G2 :)
Awatar użytkownika
Pietrek
wcześniej: Piotr G
Posty: 970
Rejestracja: 13-07-2015
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 70 razy
Podziękowano: 51 razy

Postautor: Pietrek » 27 lip 2019, o 06:58

Elo!
W związku z pojawieniem się naszej Anny boskiej pałacowskiej z całym majdanem (niestety obstawiam, że na cały weekend) i w celu uniknięcia kolejnych rzutów kamieniami w moim kierunku (tak tak jebnięta) to postanowiłem wpaść ponownie do Was na gościnne loty. :)
Ktoś się wybiera ok. 9:00 - 9:30?
Pozdrawiam...
Piotr
--------------
nie potrafię ale spróbuję się nauczyć...
XL power 380 / XL power 550 / DX9 / Traxxas e-revo 1:16
Awatar użytkownika
Artja
Garage Manager
Posty: 5055
Rejestracja: 21-10-2013
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 271 razy
Podziękowano: 474 razy

Postautor: Artja » 27 lip 2019, o 07:59

Jo, będziemy, chociaz tak naprawdę to mam wielką chcice zobaczyć te latające kamienie :) Ostatnio na pałacowej pierdzialem kosiarka ale nie było waszej sublokatorki. Czy ona lubi dźwięk dwusuwa pod płotem? Nikt jej nie powiedział przy zakupie ziemi że tamtędy biegnie żyła wodna? Co to w ogóle za pomysł kupić działkę poniżej minimum budowlanego w samym środku obszaru rolnicze rekreacyjnego na ziemi i w powietrzu? W takich miejscach chemitrailsy szczaja na płot, lecą z nieba i wylaza spod ziemi :)
Pozdrawiam,
Jacek
Awatar użytkownika
Pietrek
wcześniej: Piotr G
Posty: 970
Rejestracja: 13-07-2015
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 70 razy
Podziękowano: 51 razy

Postautor: Pietrek » 27 lip 2019, o 08:08

Ach czyli to Ty jesteś naszym tajemniczym kosiarzem. :) Dzięki!
Wpadaj częściej na Palacową to kamień Anny i Ciebie i helika będzie próbował dosięgnąć. ;)
Nie wiem czym się kierowała kupując tam działkę, nie wiem po co wczoraj mając kampera rozstawiła jeszcze 3 namioty (dodam, że tylko z męzem swoim przyjeżdża), nie wiem po co rozstawia zawsze stragan z wodą ale wiem, że ma zdrowo zryty beret. ;)

No nic ja już jestem i do zobaczyska.
Pozdrawiam...
Piotr
--------------
nie potrafię ale spróbuję się nauczyć...
XL power 380 / XL power 550 / DX9 / Traxxas e-revo 1:16
Awatar użytkownika
Luke Skywalker
Administrator
Posty: 515
Rejestracja: 21-02-2010
Podziękował: 53 razy
Podziękowano: 15 razy

Postautor: Luke Skywalker » 27 lip 2019, o 19:10

Cześć Panowie,
O co chodzi z Anną Kamienistą? Ktoś ma kłopot z modelami śmigłowców na łące?

Zdrówka!
Luke
Outrage 550 ("Youngtimer")
JR DSX7

Drodzy Forumowicze! Ortografia nie gryzie!
Awatar użytkownika
mikegsx400
Lider forum...
Posty: 1882
Rejestracja: 01-10-2014
Lokalizacja: Pruszków/W-wa
Podziękował: 133 razy
Podziękowano: 163 razy

Postautor: mikegsx400 » 27 lip 2019, o 19:29

Czy jutro ktoś coś koło 15?
"...możesz być znacznie szybszy, nie myśl o tym, po prostu to zrób!"

Wróć do „Spotkania modelarzy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości