Filmy i foty naszych (i nie tylko) modeli

Panie Reżyserze, ja Pana we wszystkich filmach widziałam!
Awatar użytkownika
Carson
Faraon
Posty: 2200
Rejestracja: 22-05-2018
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
Podziękował: 281 razy
Podziękowano: 112 razy

Postautor: Carson » 30 lip 2019, o 07:55

Aikus takie czasy! Z zepsutymi rzeczami jest to samo. Ja naprawiam co tylko moge. A jak obserwuje ludzi dookola to wszystko co uszkodzone (nawet lekko) laduje na smieciach i do sklepu po nowe. Torba fajna! Nie umiem szyc ale chetnie zrobilbym sobie plecak, w ktorym moglbym zabierac helika na rower - nie widzialem nigdzie takich plecakow
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 30 lip 2019, o 08:39

Carson pisze: A jak obserwuje ludzi dookola to wszystko co uszkodzone (nawet lekko) laduje na smieciach i do sklepu po nowe.

Bo zmieniła się nam proporcja pieniądza do czasu.
Wiele napraw z ekonomicznego punktu widzenia się nie opłaca (w uproszczeniu: gdy szybciej zarobię na nowy przedmiot niż naprawie stary). W tym przypadku naprawy pozostają zasadne jedynie dla pasjonatów naprawiania i sentymentalistów...
Awatar użytkownika
PiotrS
Olimp forum
Posty: 3786
Rejestracja: 19-06-2011
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 161 razy
Podziękowano: 238 razy
Kontaktowanie:

Postautor: PiotrS » 30 lip 2019, o 09:29

Tylko brak nam refleksji co się dzieje z wyrzuconymi rzeczami i skąd się mierze materiał do wyprodukowania nowych rzeczy.
I jak cierpi na tym nasza planeta.
XLPower i Protos rc-heli.pl
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 30 lip 2019, o 09:39

Carson pisze:Aikus takie czasy! Z zepsutymi rzeczami jest to samo. Ja naprawiam co tylko moge.



Ja tak samo, choć nie zawsze ma to sens, a patrząc globalnie, moim naprawianiem czasemi robię więcej szkody niż porzytku... no ale ... JEŚLI się uda - to wygrywam ;) Pryznajmniej w swojej głowie.

Carson pisze:A jak obserwuje ludzi dookola to wszystko co uszkodzone (nawet lekko) laduje na smieciach i do sklepu po nowe.


To akurat kwestia zwykłego zepsucia i dobrobytu. stać nas, więc tak robimy.
Oczywiście to błąd, ale tu wychodzi niedoskonałóść opierania cywilizacji na pieniądzu.
Niestety od czasu Fenicjan nikt nic lepszego nie wymyślił...

Carson pisze:Torba fajna! Nie umiem szyc ale chetnie zrobilbym sobie plecak, w ktorym moglbym zabierac helika na rower - nie widzialem nigdzie takich plecakow


Tutaj widziałbym dwie koncepcje: Jedna - @Copyright by Artja: Prawie każdy, zwykły mały plecack turystyczny. W plecaku - apka i pakiety, a na plecaku, na tyle, na tych takich sznurkach - za płozy przyczepiony helik, ogonem w dół. Przyczepiony jakimiś rzepami najpewniej...
Druga koncepcja to każda zwykła torba na helika, do której dorabiasz szelki i masz plecak.

Problem zaczyna się w momencie kiedy chcesz wieźć na dwie apki, albo i trzy, ładowarkę, trochę gratów, pakiety i chcesz, żeby to wszystko wylądowało w plecaku, bo w ręce trzymasz torbę z modelami i psa, drugą musisz mieć wolną do otwierania sobie drzwi i tak dalej.
...
Można się ratować przytrytkowując sobie do zwykłego plecaka pokrowce na apki - to jakoś działa. Ale te pokrowce się bujają, majtają, utrutniają dostęp do plecaka, a na polu mam ciągle pierdolnik i się ciągle zastanawiam gdzie co połozyłem, bo z trzech pokrowców i trzech apek robi sie już sześć pierdołów zaśmiecających przestrzeń w bagażniku i okolicach...
No nie! To jest wszystko coś nie tak.
I ja znalazłem rozwiązanie - ot i wszystko.



miruuu pisze:Bo zmieniła się nam proporcja pieniądza do czasu


Ooototototo!!!



miruuu pisze:Wiele napraw z ekonomicznego punktu widzenia się nie opłaca (w uproszczeniu: gdy szybciej zarobię na nowy przedmiot niż naprawie stary). W tym przypadku naprawy pozostają zasadne jedynie dla pasjonatów naprawiania i sentymentalistów...


Uhm... I wszystko jest Ok o ile całym tym procederem rządzi po prostu efekt skali.
Ergo, ja, jako krawiec, uszyję pięćdziesiąt nowych toreb i zarobię na tym tyle, że kupie nowy telewizor.
Z kolei fabryka telewizorów w tym samym czasie zamiast naprawiać jeden zepsuty telewizor, zutylizuje pięćdziesiąt starych i wyprodukuje pięćdziesiąt nowych, lepszych i tak dalej.
Na takim obrocie sprawy wszyscy korzystają.
tyle, że to tylko część rzeczywistości.
W wielu przypadkach rządzą tym po prostu błędy systemowe i czysta ekonomia...
... a w ekonomii nie liczy się faktyczny nakład pracy (i zasobów), tylko to ile ona kosztuje.
W świecie zachodu praca jest droga.
W Azji - tania.
...
Efekt jest taki, że wiele rzeczy jest marnotrawionych i żeby tak się nie działo, potrzebne są dyrektywy, które wymuszają takie rzecz jak sortowanie śmieci, zbieranie elektrośmieci i tak dalej...

PiotrS pisze:Tylko brak nam refleksji co się dzieje z wyrzuconymi rzeczami i skąd się mierze materiał do wyprodukowania nowych rzeczy.
I jak cierpi na tym nasza planeta.


No właśnie... No właśnie.

Taki system blać panie, taki system...
Awatar użytkownika
mikegsx400
Lider forum...
Posty: 1882
Rejestracja: 01-10-2014
Lokalizacja: Pruszków/W-wa
Podziękował: 133 razy
Podziękowano: 163 razy

Postautor: mikegsx400 » 30 lip 2019, o 10:42

Carson pisze: Nie umiem szyc ale chetnie zrobilbym sobie plecak, w ktorym moglbym zabierac helika na rower - nie widzialem nigdzie takich plecakow


https://lmgtfy.com/?q=torba+na+rakiety+tenisowe

Np. pierwsza z brzegu, a ulubionego sklepu aikusa :D
"...możesz być znacznie szybszy, nie myśl o tym, po prostu to zrób!"
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7198
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 30 lip 2019, o 11:24

PiotrS pisze:Tylko brak nam refleksji co się dzieje z wyrzuconymi rzeczami i skąd się mierze materiał do wyprodukowania nowych rzeczy.
I jak cierpi na tym nasza planeta.


Dokładnie to skłania mnie do rzeźby w gównie którą regularnie uprawiam.

Gdyby wiedział, że ładowarka którą wrzuciłbym do kosza na elektronikę rzeczywiście zostałaby poddana jakiemuś recyklingowi, to bym się nie pier***ił z naprawianiem, tylko kupił nową, bo w tym czasie który stracę zarobiłbym więcej niż na nową.

Ale wiem że tak nie będzie. Zostanie wywieziona gdzieś na kupę śmieci, albo na biedniejszy kontynent i będzie tam leżeć aż jej resztki spłyną do oceanu, zeżre to ryba a tę rybę zeżre mój praprawnuk, popijając szklanką wody z mikroplastikiem.

My już żremy mikroplastik, a zaczęliśmy produkować go masowo dopiero 50 lat temu.
Awatar użytkownika
Carson
Faraon
Posty: 2200
Rejestracja: 22-05-2018
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
Podziękował: 281 razy
Podziękowano: 112 razy

Postautor: Carson » 30 lip 2019, o 13:37

No wlasnie! Tylko jaki % populacji zawraca sobie glowe takim tematem. Kiedys bardzo dobrze mialy sie serwisy rtv/agd, od dawna widze, ze ten "fach" wymiera bo naprawy sa nieoplacalne ani dla klientów ani dla serwisow - jak przypuszczam. Producenci nastawieni sa na mocno ograniczona dlugosc zycia produktu tak zeby stary zastapiony został nowym a nie naprawiony. Moze gdyby Panstwa/UE jakos dotowaly pracę serwisów to moglibysmy ograniczyc ilosc smieciowej elektroniki jaka trafia na wysypiska. To samo z butelkami szklanymi i plastikowymi. Ludzie nie mysla o srodowisku globalnie, globalnie mysli sie tylko o zyskach. Dla mnie jest nie zrozumiale to, ze kupuje piwa w butelce i pozniej mam problem z ich zwroceniem. Bo wyrzucilem paragon i sklep takiej butelki nie przyjmie. Kolejne fanaberie producentow to fikusne niezwrotne butelki - kto kur.. pozwala na cos takiego. Kupuje Namyslowa/Perłe i butelki musowo leca do koszta. Z Bogiem sprawa jesli pijacy zwraca uwage na sortowanie. Jeden globalny standard butelki, wywalamy kaucje-sraucje i w kazdym miescie musowo publiczne pojemniki na szklane butle a producenci napojow globalnie odpowiadaja za recykling takich butli.
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 30 lip 2019, o 14:08

Carson, to się wszystko powoli dzieje, tylko jednostka NIGDY o czymś takim myśleć nie będzie.
Jednostkę obchodzą tylko wino i igrzyska!
(czy tam nowy ajpod, albo inny samsung 280 cali na ścianie - jeden pies).

A globalnie...
... niestety w dużej mierze liczy się biznes.
ZYSK.
Ekonomia.
Opłacalność.
A ekologia NIE JEST opłacalna. Ekologia - tylko kosztuje.
To właśnie miałem na myśli mówiąc o błędach systemowych, opieraniu cywilizacji na pieniądzu, regulacjach zmuszających do segregacji śmieci i tak dalej...
...
To się powoli dzieje.
Oby nie za wolno...
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 30 lip 2019, o 14:12

... no i wiesz.... w dobie kiedy szczyt klimatyczny mówi o bezwzględnie koniecznej dekarbonizacji cywilizacji, a taka polska mówi "ale my z węgla nie zrezygnujemy bo nam się nie opłaca", albo inny pomarańczowy burak mówi, że pierdoli wszystkie pakty klimatyczne i wraca do węgla, bo on chce takiej ameryki jak było za ojców i dziadków...
... takie rzeczy... jakby to ująć sprawy nie ułatwiają.
I to już nie jest problem w tym, że kilku polityków jest pojebanych.
Problem jest w tym, że za tymi politykami zawsze stoją całe rzesze ludzi....
I co zrobisz... Wyrżniesz połowę świata, bo jest głupia?
...
już kiedyś był jeden taki co tak chciał zrobić...
Swoje porządki chciał zaprowadzić i może i nawet miał dużo racji, ale co z tego?
Nikomu dziś nawet nie przyjdzie do głowy palić ludzi w piecach albo przerabiać na mydło za inne pochodzenie, za kolor skóry i tak dalej...
za poglądy - też nie ...

:dk:
Awatar użytkownika
Osa
Elita forum...
Posty: 903
Rejestracja: 18-01-2014
Lokalizacja: Józefów (ten koło Błonia)
Podziękował: 27 razy
Podziękowano: 44 razy

Postautor: Osa » 30 lip 2019, o 16:05

aikus pisze:Może trochę tak A może tak że jak kiedyś nie było nic to każdy tak czy siak torby robił sobie sam. I robił sobie sam z tego co miał i tak jak potrafił i nikt się temu nie dziwił. A teraz jak się trafi jeden pojeb co chcę sobie sam torbę zrobić to wszyscy do niego patrzą jak na idiotę że po co on sobie sam torbę robi skoro jest tyle różnych toreb do wyboru w przyrodzie...


A mnie się podoba...
Szacun za to, że sam zrobiłeś :nw:
KATANA X-Lite / Horus X10 S na EdgeTX
Pozdrawiam Adam
Awatar użytkownika
zborecque
Elita forum...
Posty: 1496
Rejestracja: 07-12-2014
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 100 razy
Podziękowano: 111 razy
Kontaktowanie:

Postautor: zborecque » 30 lip 2019, o 18:19

zborecque pisze:
wojtekr pisze:
kubacki pisze:Poproszę o wydzielenie tej wypowiedzi do nowego wątku i przypięcia do głównej strony HT
Takich ludzi jest więcej a i mnie trochę zeszło zanim się połapałem co i jak. Dziękuję


Tak, masz rację - wydzieliłem przykleiłem


Hej, popełniłem jeszcze na szybko taki tool do konwertowania linków YT na "forumowy" format: http://zborecque.pl/testpages/yt_linker/index.php
Przyda się?

Działa z większością linków, jakby jakiś link nie działał to podsyłajcie :)


Nie wiem czy ktoś korzysta z tego toola, ale w związku z porządkami na serwerze przeniosłem go pod inny adres:
https://www.zborecque.pl/hosting/forums ... /index.php
GAUI X7 | GAUI X5 | Tarot 450 PRO DFC | 2x TAROT 450 | 4x QUAD RACER | 2x ESA COMBAT more at my profile on ZBRC
Awatar użytkownika
Carson
Faraon
Posty: 2200
Rejestracja: 22-05-2018
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
Podziękował: 281 razy
Podziękowano: 112 razy

Postautor: Carson » 30 lip 2019, o 18:29

Ogladac z dzwiekiem. Ja zbieram szczeke z podlogi. Mega choreografia - ledy, figury, muzyka :wow2:

Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 30 lip 2019, o 22:22

IRCHA...
Jedno z moich marzeń które raczej się nie spełnią... (bo są marzenia do spełnienia i marzenia do marzenia)...
Wszystkie filmiki z tych imprez są turbozajebiste, ale jakoś... tego jednego, z 2012 żaden w mojej klasyfikacji nie może przebić...
Jest tak, że jest IRCHA 2012, potem długo długo długo nic, potem pozostałe IRCHY a potem cała reszta świata RCHeli...

Carson, Ty jeszcze wtedy w pieluchy srałeś, to może obejrzyj ;)

Awatar użytkownika
flyszman
Stały bywalec...
Posty: 125
Rejestracja: 08-04-2019
Lokalizacja: Bydgoszcz
Podziękowano: 6 razy

Postautor: flyszman » 31 lip 2019, o 07:55

:kopara: :thumb: Ten filmik pt. World's Largest R/C Helicopter Event IRCHA jest REWELACYJNY pod każdym względem i w życiu lepszego nie widziałem.

Poza tym ostatnio Ktoś tu pisał o torbie/plecaku. Fajnym pomysłem było by przerobienie torby szermierczej takiej jak no foto (ona jest o ile dobrze pamiętam i torbą z kółkami i plecakiem):
https://www.youtube.com/watch?v=khShEyTRqCs
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 31 lip 2019, o 08:49

Wygląda interesująco. Tylko trochę mało szczegółów...
1. Wymiary
2. dokładniejsze zdjęcia wnętrza
3. czy można to nosić jako plecak? (wiem, że można jako walizkę na kółkach - fajnie, ale to nie wszystko).
4. Gdzie można pomacać / kupić?
5. Jaka cena?
...
W opisie filmu też żadnego linku do strony, a jak próbuję googlać to znajduję dużo różnych rzeczy, w tym przedmiotowy filmik i żadnego innego materiału o dokładnie tej torbie...


Nie żebym był jakoś mocno zainteresowany bo mam już torbę, ale...
... warto wiedzieć ;)
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 31 lip 2019, o 08:56

Update: aha, dobra, mam:
https://www.leonpaul.com/the-team-bag.html

No i po kolei:
Wymiary: 110cm x 28cm x 30cm - jakby o 100% za duża, ale ood przybytku głowa nie boli.
Wymiary górnej cześci: 110cm x 6cm x 30cm - tu by się poupychało jaklieś szpargały - no dobra - jedźmy dalej.

Nie można nosić jako plecak - Mmm... no słabo...
Ale może przy tych wymiarach zmienić koncepcję i używać tego jako wózka do któego przymocuję drugą torbę z modelami?
Wszak maksymalne obciążenie to 25kg - można sporo załadować...
To by było takie eksperymentalne rozwiązanie, ale jakby było tanie (choć czuję przez skórę, że nie jest... ) ...

...

cena: prawie 900 PLN
Heh...
hehehe....
hehehehehe...
Eeeehhh....

:dk:

No co ja poradzę... co ja poradzę...
Awatar użytkownika
flyszman
Stały bywalec...
Posty: 125
Rejestracja: 08-04-2019
Lokalizacja: Bydgoszcz
Podziękowano: 6 razy

Postautor: flyszman » 31 lip 2019, o 09:07

Tu wszystko znajdziesz, zamówisz, zmodyfikujesz: https://www.leonpaulpoland.com/fencing-bags.html poza tym jest jeszcze sklep Nicol i ich asortyment: https://sklepnicol.pl/?s=plecak (w tym sklepie jest fajny kontakt).
Inne torby ala plecaki to asortyment do przewozu materiału biologicznego dla medyków i służb medycznych lub firmy , które robią sprzęt taktyczny dla wojska np. https://militarymarket.pl/pl/p/Torba-5. ... -190L/1512 lub http://www.dobre-produkty.info/torby-sp ... 95505.html oraz plecaki i torby na sprzęt fotograficzny (wybór jest przeogromny): https://teleskopy.pl/images/torba_fotog ... _dod_2.jpg lub https://www.spidersweb.pl/2017/12/thule ... enzja.html .Masz jeszcze pojemniko-plecaki na sprzęt wędkarski https://max-fish.pl/product-pol-11696-7 ... gLzMPD_BwE lub opakowania plecakowe gastronomiczne do lekkiej modyfikacji: http://www.nokaut.pl/produkt:pojemniki- ... ndard.html
.... no i u byle jakiego kaletnika lub szewca zmodyfikujesz Sobie taki plecak/torbę pod Siebie ( a nawet u samego producenta).
3maj się
r
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 31 lip 2019, o 09:48

hmm

No dobra, no to po kolei:



flyszman pisze:Tu wszystko znajdziesz, zamówisz, zmodyfikujesz: https://www.leonpaulpoland.com/fencing-bags.html



No tak tak tak, OK, ja wiem, tylko, że 1000 złotych to jednak dla mnie trochę przeszacowana cena. Sorry, za biedny jestem.
Tym nie mniej - oferta fajna i godna uwagi, na pewno bym się przynajmniej zainteresował, gdyby nie to, że już mam torbę.
;)


flyszman pisze:poza tym jest jeszcze sklep Nicol i ich asortyment: https://sklepnicol.pl/?s=plecak (w tym sklepie jest fajny kontakt).


No tak, w tym sklepie np. to wygląda fajnie:
https://sklepnicol.pl/produkt/torba-duz ... asche-max/

tylko, że znowu nie plecak.
I znowu 620 złotych...
Moja górna granica która byłem gotów zapłacić za coś DOKŁADNIE takiego jak chcę, to było 500 złotych.
Uszycie własnej torby wyniosło mnie... coś tam pisałem, chyba nieco ponad 200...




flyszman pisze:Inne torby ala plecaki to asortyment do przewozu materiału biologicznego dla medyków i służb medycznych lub firmy , które robią sprzęt taktyczny dla wojska np. https://militarymarket.pl/pl/p/Torba-5. ... -190L/1512


Uhm, 1600 złotych - yyaaaaa!!!!
:dance: :dance: :dance:



Uhm, na stronie nic poza lakonicznym zdjęciem.
Klikam "Kup teraz" i zostaję przekierowany do Aliexpress, gdzie widzę jakżę radosny komunikat:

"Przepraszamy, ten przedmiot nie jest już dostępny!"


:thumb:



flyszman pisze:oraz plecaki i torby na sprzęt fotograficzny (wybór jest przeogromny):



Tak tak, temat toreb fotograficznych mam z grubsza przebadany. Żadna nie daje mi DOKŁADNIE tego co chcę.
... i żadna nie jest dostępna w cenie, za którą zgodziłbym się pójść na kompromis.
No ale znowu po kolei:




Za mała.





To była jedna z opcji nad którymi się zastanawiałem.
I tu by mi się może i nawet wszystko zmieściło... Tylko, że nadal nie mam łatwego dostępu do wszystkiego niezależnie... i nadal mam NIE DOKŁADNIE to czego chcę.
Za 500 złotych.
No sorry, ale ni-uja.


flyszman pisze:Masz jeszcze pojemniko-plecaki na sprzęt wędkarski https://max-fish.pl/product-pol-11696-7 ... gLzMPD_BwE


Za małe, za wysokie, za wąskie.
No i cena - bez mała 600 ...



flyszman pisze:lub opakowania plecakowe gastronomiczne do lekkiej modyfikacji: http://www.nokaut.pl/produkt:pojemniki- ... ndard.html


Nawet cholera te torby na pizzę, nad którymi się zastanawiałem, ale nie badałem tematu, wszystkie są ładowane z wąskiej strony jak worek.
NIE MA czegoś takiego, jak plecak, otwierany jak walizka.
I żeby w środku miał przegródki.
PO prostu NIE MA.


flyszman pisze:.... no i u byle jakiego kaletnika lub szewca zmodyfikujesz Sobie taki plecak/torbę pod Siebie ( a nawet u samego producenta).
3maj się
r



No tak tak tak tak...
I kosztuje to tyle kasy i zachodu, że zrobiłem sobie torbę sam.
Dzięki za starania, naprawdę doceniam, ale jak widzisz mam pojebane wymagania i tyle ;)
Awatar użytkownika
flyszman
Stały bywalec...
Posty: 125
Rejestracja: 08-04-2019
Lokalizacja: Bydgoszcz
Podziękowano: 6 razy

Postautor: flyszman » 31 lip 2019, o 10:25

Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 31 lip 2019, o 10:38



No gdzie... super plecak otwierany z każdej strony, żebym przypadkiem nie miał za łatwego wyboru jak go położyć na polu... Porażka kompletna.


,albo to:

Tak się wkleja obrazki:

Obrazek


;) Jo jo... to je dobre.

flyszman pisze:albo to:
Obrazek

;)
r



ooo!!! To ostatnie robi sens!!
Wszystko mi tam wejdzie, łącznie z psem, jego posłaniem, budą i dwiema miskami.
Siadam na rower i jadę na pole!!
:juppi: :juppi: :juppi:
:dance: :dance: :dance:

Wróć do „Filmy i Foty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości

cron