Filmy i foty naszych (i nie tylko) modeli

Panie Reżyserze, ja Pana we wszystkich filmach widziałam!
Awatar użytkownika
HeliPilotRC
Zaczyna się rozkręcać...
Posty: 54
Rejestracja: 11-07-2019
Lokalizacja: Śląsk
Podziękował: 1 raz
Podziękowano: 2 razy
Kontaktowanie:

Postautor: HeliPilotRC » 31 lip 2019, o 10:53

aikus pisze:... kiedy szczyt klimatyczny mówi o bezwzględnie koniecznej dekarbonizacji cywilizacji,...

Taki szybki off-top: ale wiecie że ta dekarbonizacja i redukcja CO2 to jedna wielka ściema? Chodzi tylko o to aby co poniektórzy się na tym nachapali. Zwróćcie uwagę na to które państwa najbardziej za tym lobbują.

Jednakże śmieci to inna sprawa. Tego jest masa. Np. w takim McDonald życie opakowania to jest max 10 minut i to właśnie powinno być zakazane. A nie jakieś dyrdymały o CO2.
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 31 lip 2019, o 10:57

Tak samo z paragonami w marketach. Najpierw wypluwa mi wydruk a potem jeszcze jakieś durne karteczki - do tej pory nie wiem co na nich jest. Może wygrałem milion dolarów i nie wiem?
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 31 lip 2019, o 11:36

HeliPilotRC pisze:Taki szybki off-top: ale wiecie że ta dekarbonizacja i redukcja CO2 to jedna wielka ściema? Chodzi tylko o to aby co poniektórzy się na tym nachapali. Zwróćcie uwagę na to które państwa najbardziej za tym lobbują.


Niestety mylisz się.
Jesteś na etapie na którym wielu z nas było (w tym ja). To nawet wygodne, pocieszać się, że nie ma żadnego globalnego ocieplenia, a jeśli już jest, to, że jego geneza nie jest antropogeniczna (wywołana działalnością człowieka).
Niestety - to błąd.
Jest i to bardzo.
Globalne ocieplenie to fakt.
Konieczność dekarbonizacji cywilizacji to kolejny fakt.
Jeszcze nawet 10 lat temu w świecie naukowym wokół tego tematu było bardzo dużo kontrowersji.
Ale dziś, te kontrowersje to historia.
Wiemy bardzo dokładnie co się stało i jak do tego doszło.
wiemy bardzo dokładnie co się stanie w każdym z możliwych scenariuszy przyszłości.

Kolejny fakt, to, że są tacy, którzy próbują ja tym zarobić. Oczywiście, że są.
A dlaczego?
Bo Fenicjanie wynaleźli pieniądze ;)
Awatar użytkownika
gcze
Elita forum...
Posty: 927
Rejestracja: 18-01-2019
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 145 razy
Podziękowano: 31 razy

Postautor: gcze » 31 lip 2019, o 11:54

aikus pisze:Wiemy bardzo dokładnie co się stało i jak do tego doszło.
wiemy bardzo dokładnie co się stanie w każdym z możliwych scenariuszy przyszłości


Z tym to bym się tak nie rozpędzał. Takie twierdzenia to właśnie woda na młyn tych co wyśmiewają globalne ocieplenie.
Dokładnie to nie potrafimy przewidzieć pogody za 2 dni.
A dokładnie przewidzieć kazdy możliwy scenariusz potrafię bez badań.
Za 2 dni będzie padało, albo nie ;-)
Wiemy, że klimat się zmienia i człowiek ma w tym najprawdopodobniej spory udział.



Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka
XK K110 | T-REX 250 | Mini Titan | X360 | Trex 600n nadciąga| jumper T12
Awatar użytkownika
flyszman
Stały bywalec...
Posty: 125
Rejestracja: 08-04-2019
Lokalizacja: Bydgoszcz
Podziękowano: 6 razy

Postautor: flyszman » 31 lip 2019, o 12:10

Ja nieskromnie dodam swoją uwagę, że nawet jeśli by teraz uczciwie wszyscy zaczęliby zmieniać swoje nawyki konsumpcji energii i emisji syfu to ten proces ocieplenia + niszczenia ziemi jest nie do zatrzymania.
r
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 31 lip 2019, o 12:37

gcze pisze:
Z tym to bym się tak nie rozpędzał. Takie twierdzenia to właśnie woda na młyn tych co wyśmiewają globalne ocieplenie.


Racja, ale są warte tyle samo co stwierdzenie, że globalne ocieplenie to fake.
Jak mówię tak, Ty mówisz inaczej.
Chcesz dyskutować na sensowne argumenty, to nie ma sprawy, siadamy do opracowań naukowych, studiujemy je przez tydzień albo dwa....
...


gcze pisze:Dokładnie to nie potrafimy przewidzieć pogody za 2 dni.
A dokładnie przewidzieć kazdy możliwy scenariusz potrafię bez badań.
Za 2 dni będzie padało, albo nie ;-)


Jasne, jasne, bo trzeba określić co to znaczy dokładnie.
Np. mogę Ci powiedzieć na 100%, że w tym roku w lipcu w Polsce nie będzie padał śnieg...
... I jakby nie patrzeć, dla kogoś kto nie wie nic, taka informacja może być bardzo istotna.
W kwestii GO do niedawna tak właśnie było.
Coś nam się wydawało, ale tak naprawdę to nie wiedzieliśmy nic.
No a teraz już wiemy.


gcze pisze:Wiemy, że klimat się zmienia i człowiek ma w tym najprawdopodobniej spory udział.


Nooo tak..
... trochę bardziej niż "najprawdopodobniej"... ;)
Ale ok, nie dzielmy zapalniczki na czworo.



flyszman pisze:Ja nieskromnie dodam swoją uwagę, że nawet jeśli by teraz uczciwie wszyscy zaczęliby zmieniać swoje nawyki konsumpcji energii i emisji syfu to ten proces ocieplenia + niszczenia ziemi jest nie do zatrzymania.
r


No i właśnie to na szczęście też nie jest prawdą.
Jest kilka mechanizmów ujemnego sprzężenia zwrotnego, które powstały przez miliardy lat kształtowania się naszej planety do stanu w którym jest obecnie.
Jednym z nich był węgiel, który tak naprawdę nie był nasz - to był zapas energetyczny planety, który zostałby wyzwolony w czasie gdyby miała nadejść kolejna epoka lodowcowa.
To co my zrobiliśmy to wyzwoliliśmy go... o kilka(naście) tysięcy lat za wcześnie... (bo ta epoka lodowcowa się właśnie zbliżała i gdyby nie my, to ziemia by się właśnie powolutku ochładzała (wielokrotnie wolniej niż się obecnie ociepla)
No i nie wypaliliśmy tego węgla w powolnym procesie przez miliony lat tylko w ciągu 200 lat... (to chyba najodważniejszy szacunek, bo generalnie za początek GO uważa się rewolucję przemysłową).
Kopniak energetyczny zaje**sty, ale to na szczęście jeszcze nie znaczy jeszcze, że już pozamiatane, bo takich mechamizmów jest więcej i jednym z nich są np. algi, które właśnie w tej chwili spowodowały, że Ameryka ... praktycznie nie ma Florydy. ;) Tej swojej pięknej słonecznej plażowej wizytówki.
...
Ale to tam ... pikuś - wiadomo.
Tak czy siak sprawa JESZCZE nie jest pozamiatana.
(co oczywiście nie znaczy,że temperatura nie będzie rosła - nie nie, będzie rosła i to jeszcze przez dłuuugie lata), ale żeby zmiany były odwracalne, to... i tu już nie pamiętam dokładnie, ale zdaje się, że 80% dekarbonizacji musi nastąpić w ciągu najbliższych 11 lat (tak jest, 11, bo od tego stwierdzenia minał już prawie rok i nie ma litości, licznik cyka).

No i ... pfff...
Tyle no, co tu więcej gadać.
Albo to zrobimy i liczmy że się nie pomyliliśmy i się uda, albo szukamy sobie nowej planety, bo z tej się niedługo zrobi coś a'la Wenus ... i też liczymy, że się uda...
... Oczywiście to się nie stanie za naszego życia, ale pierwsze cholernie bolesne skutki zaczniemy odczuwać - owszem - już za naszego życia.
Bo to, że nie ma w Polsce zim i, że dzieci sobie nie zjeżdżają na sankach to też jest pikuś...

Tak czy siak mamy przejebane. Możemy tylko mnieć mniej przejebane, albo bardziej przejebane.

Więc jakby to powiedział Ryba w trochę innym filmie:
"Dekarbonizujcie ludzie, dekarbonizujcie! Tak będzie dla was lepiej... Nie wiele lepiej! Ale lepiej!"
Awatar użytkownika
gcze
Elita forum...
Posty: 927
Rejestracja: 18-01-2019
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 145 razy
Podziękowano: 31 razy

Postautor: gcze » 31 lip 2019, o 12:49

aikus pisze:Racja, ale są warte tyle samo co stwierdzenie, że globalne ocieplenie to fake.
Jak mówię tak, Ty mówisz inaczej.
Chcesz dyskutować na sensowne argumenty, to nie ma sprawy, siadamy do opracowań naukowych, studiujemy je przez tydzień albo dwa...."


No właśnie, czyli nic nie są warte. Dokładnie to właśnie miałem na myśli. Bo chyba kogoś kto nie twierdzi, że globalne ocieplenie to fake, nie masz zamiaru przekonywać?
No i z czego wnioskujesz, że uważam, że to fake, bo nie łapię ? ;-)
XK K110 | T-REX 250 | Mini Titan | X360 | Trex 600n nadciąga| jumper T12
Awatar użytkownika
HeliPilotRC
Zaczyna się rozkręcać...
Posty: 54
Rejestracja: 11-07-2019
Lokalizacja: Śląsk
Podziękował: 1 raz
Podziękowano: 2 razy
Kontaktowanie:

Postautor: HeliPilotRC » 31 lip 2019, o 13:24

Kurczę napisałem posta a go nie widzę. A nie chce mi się pisać na nowo.
Ale w skrócie: naukowcom nie można wierzyć. Są ważniejsze sprawy niż dekarbonizacja, jak ogólna eliminacja zanieczyszczeń jak śmieci czy np. zakaz dieseli w małym transporcie. Dekarbonizacja to temat zastępczy (oprócz już ekonomicznego i politycznego), dyrdymały. :-)
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 31 lip 2019, o 13:28

gcze pisze:
No właśnie, czyli nic nie są warte.


Rozumując w ten sposób żadne słowo nie jest nic warte.
Nawet najsilniejszych naukowych dowodów nie da się przedstawić bez użycia słów.
Gdzieś ZAWSZE musi sie pojawić .... wiara ;) Wiara w to co ktoś mówi, albo przypuszczenie, że może mówić prawdę.
I to jest miejsce w które doprowadziłem @HeliPiotrRC - dalej niech radzi sobie sam ;)


gcze pisze:Dokładnie to właśnie miałem na myśli. Bo chyba kogoś kto nie twierdzi, że globalne ocieplenie to fake, nie masz zamiaru przekonywać?


Absolutnie nie.
Za słaby jestem na to i nie chce mi się.
Będzie chciał, to sam się przekona, nie - to nie.

gcze pisze:No i z czego wnioskujesz, że uważam, że to fake, bo nie łapię ? ;-)


Znadinterpretowałeś (albo zniedointerpretowałeś).
Moje słowa:

Jak mówię tak, Ty mówisz inaczej.


to był abstrakcyjny przykład, nie odnoszący się do naszej (Twojej i mojej) sytuacji.
;)


HeliPilotRC pisze:Kurczę napisałem posta a go nie widzę. A nie chce mi się pisać na nowo.
Ale w skrócie: naukowcom nie można wierzyć. Są ważniejsze sprawy niż dekarbonizacja, jak ogólna eliminacja zanieczyszczeń jak śmieci czy np. zakaz dieseli w małym transporcie. Dekarbonizacja to temat zastępczy (oprócz już ekonomicznego i politycznego), dyrdymały. :-)



Fmmm.... No tyle, że to wszystko o czym mówisz to właśnie elementy dekarbonizacji...
A, że media zrobiły z tego słowa słowo klucz i czesto go nadużywają i używają niewłaściwie to inna bajka...
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 12 sie 2019, o 11:26

co najważniejsze - koaksjal! a nie żaden jebany multirotor!!
:D:D
Awatar użytkownika
MacGyverek
Lider forum...
Posty: 2082
Rejestracja: 30-09-2014
Lokalizacja: Rydułtowy/Śląsk
Podziękował: 72 razy
Podziękowano: 159 razy

Postautor: MacGyverek » 20 sie 2019, o 20:54

Zapraszam na moja relację z pikniku Bobrowniki - War Birds 2019

Flota:Align TREX 450L + MSH Brain, ALZRC Devil 420 + MSH Brain, ALZRC X360 + MSH Brain, OMP M2 v2, DJI Mavic Air, HeliQuad 3D, GEPRC CineQueen, ESA, Lidl
Radio: Walkera DEVO 8S + DEVIATIONTX 5.0.0, FrSky Horus X10S + OPENTX
Awatar użytkownika
SeKLeS
Lider forum...
Posty: 1860
Rejestracja: 26-09-2014
Lokalizacja: Riom (Francja)
Podziękował: 29 razy
Podziękowano: 135 razy

Postautor: SeKLeS » 20 sie 2019, o 22:33

zaje**sty filmik i zlocik patrząc po maszynach i pogodzie. Może kiedyś będzie okazja...

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka
Za co krzywo patrzy na mnie kobieta:
ReX 500EFL 3GX vel ŚPIOCH
Protos Mini vel... Miniak?
Protos Pincet
Extra 260 PA vel WiDmO
Reactor vel Papierzak
F16 - w budowie
Aurora 9
Awatar użytkownika
Carson
Faraon
Posty: 2200
Rejestracja: 22-05-2018
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
Podziękował: 281 razy
Podziękowano: 112 razy

Postautor: Carson » 22 sie 2019, o 18:11

Piekne maszyny na filmiku z pikniku :piwo2: A ja dzisiaj sobie polatalem! Lot ala Pkali czyli ja, sciana drzew i helik :D Zdecydowanie nie moje klimaty, stres byl przez co przelecialem nad swoja glowa i troche tez przystrzyglem trawe - zabraklo mocy/katow, pitch max a helik nurkuje :gas:

Awatar użytkownika
Bi0ly
czyt. Bajlandżaj
Posty: 1141
Rejestracja: 09-12-2014
Lokalizacja: Krosno
Podziękował: 36 razy
Podziękowano: 38 razy

Postautor: Bi0ly » 22 sie 2019, o 22:34

Kurde nieźle :). Super lejki ;)

Wysłane z mojego FIG-LX1 przy użyciu Tapatalka
XL 380\Oxy4 Max\Goblin 550\XL 550\Goblin 700 Black Thunder\Protos 700X- iX12

Pozdrawiam bi0ly :}
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 23 sie 2019, o 00:16

Ej, carson ale wiesz co? Latales kiedyś ryanairem?
Bo zamiast tej muzyczka co masz na alarmie, aż się prosi żeby ustawić to co ma Ryanair zawsze zaraz po lądowaniu a przed brawami.
No a jak skrecisz to - wiadomo braw nie ma...
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7198
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 23 sie 2019, o 06:40

Ludzie w Ryanerze klaszczą nie dlatego że gratulują lądowania. To taka rozpaczliwa reakcja na myśl o wypuszczeniu z puchy w których składowano ich w niehumanitarnych warunkach ;)
Awatar użytkownika
SeKLeS
Lider forum...
Posty: 1860
Rejestracja: 26-09-2014
Lokalizacja: Riom (Francja)
Podziękował: 29 razy
Podziękowano: 135 razy

Postautor: SeKLeS » 23 sie 2019, o 06:51

Kiedy myślałeś, że zarówno Ty jak i Twój model jesteście szybcy i wściekli...

https://youtu.be/LuDZF4IGUaw

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka
Za co krzywo patrzy na mnie kobieta:
ReX 500EFL 3GX vel ŚPIOCH
Protos Mini vel... Miniak?
Protos Pincet
Extra 260 PA vel WiDmO
Reactor vel Papierzak
F16 - w budowie
Aurora 9
Awatar użytkownika
Carson
Faraon
Posty: 2200
Rejestracja: 22-05-2018
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
Podziękował: 281 razy
Podziękowano: 112 razy

Postautor: Carson » 23 sie 2019, o 07:11

aikus pisze:Ej, carson ale wiesz co? Latales kiedyś ryanairem?
Bo zamiast tej muzyczka co masz na alarmie, aż się prosi żeby ustawić to co ma Ryanair zawsze zaraz po lądowaniu a przed brawami.
No a jak skrecisz to - wiadomo braw nie ma...


yyyy nie mialem okazji ryanairem ale zorientuje sie i specjalnie dla Ciebie kolejny lot nagram z ta muzyczka :piwo:

SeKLeS pisze:Kiedy myślałeś, że zarówno Ty jak i Twój model jesteście szybcy i wściekli...

https://youtu.be/LuDZF4IGUaw

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka


No predkosc mega ale wydaje mi sie, ze ten filmik jest w wielu miejscach podkrecony mocno (widac po pracy kamery/telefonu)
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 23 sie 2019, o 08:02


Wróć do „Filmy i Foty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości