Ustawienie Raptora 50

Tu nauczymy Cię terminologii, pomożemy Ci wybrać zabawki, a potem je bezpiecznie uruchomić.
Awatar użytkownika
Ciosku
Witaj. Zanim zapytasz - poszukaj i poczytaj!
Posty: 6
Rejestracja: 02-09-2019
Lokalizacja: Kielce Świętokrzyskie

Postautor: Ciosku » 8 wrz 2019, o 22:00

Witam Kolegów, jako że jestem Tu nowy i moje doświadczenie nie jest najbogatsze, bo do tej pory latałem małymi heli 4ch i było spoko. Następnie kupiłem Trex 150 do nauki latania 6ch, tu głównie trenowałem zawisy na systemie MRS, Kupiłem nowszy system GRS i tu pojawił mi się problem gdyż nie chce mi się połączyć z aparaturą. Niby łączy się z apką i z Futabą ustawia się, wszystko działa, ale gdy odłączam apke na tablecie helik nie binduje się z futabą.

Ale do rzeczy, Czy jest ktoś z Kolegów z okolic Kielc, Świętokrzyskiego, kto mógłby mi pomóc z ustawieniem z aparaturą (Futaba T10J) Raptora 50. Pomóc w oblotach itp. Mogę dojechać więc to nie problem, Helik jest obecnie ustawiony do nauki przez poprzednika. Ponoć bardzo mało latał.
Będę wdzięczny za pomoc.
Marcin
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7200
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 8 wrz 2019, o 23:38

GRS - podeślesz jakis link do opisu?

Z innych postów wyczytałem że maszyna sporo stała - przydałoby się przed odpalaniem otworzyć silnik i sprawdzić stan łożysk itp. Jeśli stał kilka lat to może i tak nie chcieć się obrócić bez walki która może mu zaszkodzić.

Druga sprawa to te eliptyczne łączniki między mikserami a ramionami flybara - one z czasem sztywnieją i mogą pękać - trzeba je pomiętośic przed lotem - lepiej jak pękną w palcach niż w locie. To samo dotyczy wszystkich snapów i w zasadzie całej tworzywowej mechaniki.
Awatar użytkownika
Ciosku
Witaj. Zanim zapytasz - poszukaj i poczytaj!
Posty: 6
Rejestracja: 02-09-2019
Lokalizacja: Kielce Świętokrzyskie

Postautor: Ciosku » 8 wrz 2019, o 23:55

GRS to nowa stabilizacja do trex150. Dodałem fotkę.
A ja szukam kogoś kto mi pomoże z ustawieniem i oblataniem Raptora. Oraz przekaże kilka wskazówek itp.
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19689
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 9 wrz 2019, o 03:52

Napisz PW do psychola, może pomoże, jest z Kielc, ale chyba rzadko zagląda tutaj ostatnio.

Wróć do „Jak zacząć fascynującą przygodę”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości