Odbiorniki Spektrum

Najlepszy sposób na powiększenie... anteny...
Awatar użytkownika
wojtekr
Administrator
Posty: 8004
Rejestracja: 22-01-2013
Lokalizacja: W-wa
Podziękował: 299 razy
Podziękowano: 458 razy
Kontaktowanie:

Postautor: wojtekr » 18 lut 2018, o 14:49

Ja miałem TM1000 na 12S i działało
Helikoptery
Awatar użytkownika
wojtekr
Administrator
Posty: 8004
Rejestracja: 22-01-2013
Lokalizacja: W-wa
Podziękował: 299 razy
Podziękowano: 458 razy
Kontaktowanie:

Postautor: wojtekr » 18 lut 2018, o 17:30

do czasu jak zamieniłem + z - :)
przestał się bindować.

Ale w sumie to warto opisać ten przypadek:

kupiłem jakieś kabelki chyba z HK, takie które pasują do tych porypanych gniazdek z TM 1000- niestety miały zamienione kolory. Po "prawidłowym" podłączeniu przestał się bindować - tak załatwiłem dwa TM1000 zanim wpadłem, że to taki kabelek pojebany.
Helikoptery
Awatar użytkownika
Adam12
Elita forum...
Posty: 1285
Rejestracja: 31-10-2015
Lokalizacja: Podhale
Podziękował: 81 razy
Podziękowano: 74 razy

Postautor: Adam12 » 8 cze 2018, o 21:47

Odbiornik Spektrum AR 610 DSMX. W górnej części zdjęcia tak jak ma być. W dolnej urwany kawałek anteny. Jaki ma to wpływ na zasięg ? Czy można dokupić samą antenę i wymienić ?
antena.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
XL Power 380; Volantex Saber; Spektrum DX8
Awatar użytkownika
oki188
Elita forum...
Posty: 656
Rejestracja: 24-02-2010
Lokalizacja: Gliwice/Biłgoraj
Podziękował: 22 razy
Podziękowano: 46 razy

Postautor: oki188 » 30 lip 2019, o 22:19

Jakie odbiorniki na dzień dzisiejszy polecacie do nadajników pracujących tylko w DSMX
Mi dzisiaj Orange R615X stracił zasięg 2 razy (około 150m odległości za pierwszym razem oraz 200m za drugim razem)
Z kolei odbiornik R610V2 nie binduje się wcale pomimo że pisze na nim DSM2/DSMX COMPATIBLE
Oba pracowały za to idealnie z DX6i zapewne łącząc się po DSM2
Bez_tytułu_1.jpg


Obecnie szukam czegoś małego do samolotów. Zastanawiałem się nad odbiornikami z chin
AR6210 DSMX - https://pl.aliexpress.com/item/33044131721.html
Redcon CM703 DSMX - https://pl.aliexpress.com/item/32886474134.html
Ktoś może testował te tanie zamienniki jak wypada ich zasieg ??
Innych małych odbiorników niestety nie widzę a szkoda :( chyba że znacie jakieś.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
T-Rex 550X BEASTX-Pro // Align TB40 <-zastanawiam się nad nim // Spektrum DX9 Black
Awatar użytkownika
zborecque
Elita forum...
Posty: 1496
Rejestracja: 07-12-2014
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 100 razy
Podziękowano: 111 razy
Kontaktowanie:

Postautor: zborecque » 31 lip 2019, o 06:23

Dokładnie taki Orange R610 też mi ostatnio ze dwa razy stracił zasięg, też ok. 150 m (na szczęście odzyskał za kilka sekund, a skrzydełko w międzyczasie nie zdążyło za bardzo się przewrócić).
Głównie używam oryginlanych odbiorników i z tymi problemu nigdy nie miałem - ten za $15 na Ali to może być podróba.
Korzystam za to sporo z Redcona - ale tylko satelitek (i tylko do ścigaczy). Kilka razy zdarzyło mi się co prawda stracić zasięg, ale zwykle okazywało się, że to antenki satelitki podwinęły się i zasłaniał je carbon (po ich wyprostowaniu - zasięg wracał do miejsc gdzie go wcześniej nie było). Albo zdarzało się, że straciłem zasięg - ale to jak już mega daleko odleciałem (trochę ponad 200 m, co przy włączonym vTX i tak daje w sumie niezły zasięg, bo przy niektórych setupach FPV zdarzało mi się, że oryginalne spektrumy mi spadały po 40-50 metrach).
GAUI X7 | GAUI X5 | Tarot 450 PRO DFC | 2x TAROT 450 | 4x QUAD RACER | 2x ESA COMBAT more at my profile on ZBRC
Awatar użytkownika
mikegsx400
Lider forum...
Posty: 1882
Rejestracja: 01-10-2014
Lokalizacja: Pruszków/W-wa
Podziękował: 133 razy
Podziękowano: 163 razy

Postautor: mikegsx400 » 31 lip 2019, o 06:56

miałem 4 sztuki r615X, 3 juz wywaliłem, ostatni lata w 450 bo latam nią blisko, ale z tamtymi tez była padaka z zasięgiem.
kupiłem na próbę 2 redcony które wrzuciłeś, na razie mało na nich latałem, ale i kombata i szybowiec 1.4m w zasiegu wzroku działa bez problemów, na BG z reszta miały chyba ponad 700 posytywnych opinii.
"...możesz być znacznie szybszy, nie myśl o tym, po prostu to zrób!"
Awatar użytkownika
oki188
Elita forum...
Posty: 656
Rejestracja: 24-02-2010
Lokalizacja: Gliwice/Biłgoraj
Podziękował: 22 razy
Podziękowano: 46 razy

Postautor: oki188 » 31 lip 2019, o 10:41

Dzięki wielkie czyli moje przypuszczenia co do R615x się sprawdziły nie nadaje się do DSMX.
Zamówię dwa chińskie 6210 i dwa te Redcony i dam znać jak to pracuje.
W 450 mam 2 satelitki DSMX Pro
b3edede5-b049-404c-953e-44e20fe575b6.JPG

Testy na ziemi w trybie redukcji mocy link zaczęło zrywać po 45m a zerwało całkowicie po 50m
więc powinny pracować prawidłowo.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
T-Rex 550X BEASTX-Pro // Align TB40 <-zastanawiam się nad nim // Spektrum DX9 Black
Awatar użytkownika
oki188
Elita forum...
Posty: 656
Rejestracja: 24-02-2010
Lokalizacja: Gliwice/Biłgoraj
Podziękował: 22 razy
Podziękowano: 46 razy

Postautor: oki188 » 7 sie 2019, o 15:57

Dzięki Andrzejowi "Kuk70" otworzyliśmy jego Chiński odbiornik AR6210 w celu zobaczenia jakości wykonania i porównania z oryginałem.
Na pierwszy rzut okaz kopie można rozpoznać po wkrętach na krzyżaka oraz gniazdach na kabelek łączący odbiorniki (brak charakterystycznego wycięcia).
Odbiornik ten niczym innym nie różni się od oryginału. Co do jakości wykonania PCB to wszystkie luty wykonane są bardzo ładnie, jedyny minus
daje słabemu przewodowi który wykorzystali do zrobienia antenek na pewno zasługuje na wymienię na solidniejszy. Test zasięgu na
aparaturach w trybie LOW POWER oraz ustawieniu mocy EU-328 wypadł następująco.
DX6i - około 50m
DX7s - około 55m
DX9 - około 60m
Wynik uważam na bardzo zadowalający.

Fotki odbiornika
1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg


Fotki satelitki
5.jpg

6.jpg

Pozdro.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
T-Rex 550X BEASTX-Pro // Align TB40 <-zastanawiam się nad nim // Spektrum DX9 Black
Awatar użytkownika
oki188
Elita forum...
Posty: 656
Rejestracja: 24-02-2010
Lokalizacja: Gliwice/Biłgoraj
Podziękował: 22 razy
Podziękowano: 46 razy

Postautor: oki188 » 11 wrz 2019, o 07:39

Chciałbym zaprezentować tani odbiornik FSFLY F801 (8 kanałowy) działający z systemem Spektrum w technologii DSM-2 oraz DSM-X a więc do wszystkich nowszych i starszych aparatur firmy Spektrum bez problemu będzie pasował.
Cena odbiornika to niecałe 50zł na Ali ale można znaleźć taniej.

Parametry podane przez producenta:

Typ: odbiornik pełno zasięgowy (1.5-2km)
Liczba kanałów: 8
Modulacja: DSM-2, DSM-X 2.4 GHz
Rozmiar: 47mm X 24mm X 14mm
Waga: 12g
Zakres napięcia: 3.5-9.6 V
Wymiary urządzenia: 47mm X 24mm X 14mm

Odbiornik po podłączeniu do bindowania zgłosił się jako DSM-X 22ms. W odbiorniku zamontowano dwie diody LED:
Pomarańczowa informuje nas miganiem o trybie parowania oraz świeceniem o pracy urządzenia po sparowaniu z nadajnikiem.
Czerwona: o aktywnym wyjściu PPM na kanale GEAR, o tym trybie pracy opowiem przy okazji.
Przedmiot dostajemy w foliowym antystatycznym woreczku razem z dziwną zworką do bindowania która jest mało poręczna z uwagi na potrzebę jednoczesnego wciśnięcia przycisku jak i podpięcia zasilania do modelu (bądź samego odbiornika). Służy za to ona do jeszcze jednej funkcji.
Po sparowaniu odbiornika z radiem i jego uruchomieniu naciskamy podłączony „bind plug” RAZ by aktywować sygnał PPM na piątym kanale GEAR. Wówczas w odbiorniku zapala się ( dodatkowa czerwona) dioda LED informująca o aktywności sygnału PPM). Niestety reset zasilania wymaga ponownego kliknięcia przyciskiem aby mieć dalej PPM. Dla mnie to jakaś paranoja i nie popieram takiego rozwiązania. Po prostu nie da się uzyskać ciągłego sygnału PPM na wyjściu.
Oryginalne odbiorniki posiadają funkcje informowania miganiem czerwonej diody w przypadku utraty zasięgu (ilość mignięć = ile razy utracono zasięg) tu niestety producent ZREZYGNOWAŁ z tej funkcji i po wyłączeniu radia pomarańczowa dioda LED po prostu gaśnie, po uruchomieniu radia zapala się ciągłym światłem informując o przywróceniu zasięgu. Odbiornik wyposażony jest w dwie anteny o długości całkowitej 145mm każda.
Po otworzeniu widzimy dwie płytki z których górna jest częścią odbiorczą a dolna częścią przetwornika na kanały PWM.
Na płytce RF oprócz układu odbiorczego CYRF6936 producent umieścił niskoszumowy wzmacniacz sygnału odbieranego MAX2644 (może na tym polega ta ich „lepszość” i daleki zasięg odbiornika deklarowany przez producenta). Rozwiązania tego na pewno nie spotkamy w oryginalnych odbiornikach Spektrum.
Wracając natomiast do samych anten można zauważyć że jedna wcale nie jest podłączona. Widząc dwie anteny myślałem wręcz o jakimś układzie przełączającym je gdyż miejsca na płytce sporo a tu proszę równie dobrze mogło by jej wcale nie być a odbiornik nie stracił by na jakości. Jako dipol to też nie pracuje gdyż antena główna ma około 118mm ekranu. Przyjmuje więc że dodanie tego „wąsa” było czystym zagraniem wizualnym by odbiornik prezentował się bardziej profesjonalnie.
Testy odbiornika w trybie redukcji mocy RF wykazały że po odejściu na przepisowe 30m odbiornik wciąż łapał idealny sygnał zapewniając pełną kontrolę. No to idziemy dalej.. dopiero po przejściu 60m odbiornik zaczął czasami migać sygnalizując początek problemów z zasięgiem. Wynik ten uważam za bardzo pozytywny.
Podsumowując za kwotę około 50zł otrzymujemy bardzo dobry odbiornik o wielu kanałach z możliwością w przyszłości dopięcia satelitki dla jeszcze stabilniejszego linku. Odbiorniki te sprzedawcy określają jako lepszy zamiennik modelu AR8000 a czy to prawda… to się okaże po testach w powietrzu.

Plusy:
* Kompaktowe wymiary.
* Ilość kanałów.
* Możliwość podpięcia satelitki.
* Niska cena.

Minusy:
* Brak powiadomień o utracie zasięgu
* Beznadziejny sposób uruchamiania wyjścia PPM
* Brak ciągłej pracy odbiornika z wyjściem PPM

DSCF0100.JPG

DSCF0101.JPG

DSCF0103.JPG

DSCF0110.JPG

DSCF0114.JPG

DSCF0115.JPG

DSCF0116.JPG

DSCF0123.JPG
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
T-Rex 550X BEASTX-Pro // Align TB40 <-zastanawiam się nad nim // Spektrum DX9 Black
Awatar użytkownika
mikegsx400
Lider forum...
Posty: 1882
Rejestracja: 01-10-2014
Lokalizacja: Pruszków/W-wa
Podziękował: 133 razy
Podziękowano: 163 razy

Postautor: mikegsx400 » 11 wrz 2019, o 08:17

Dzięki za recenzję, dobra robota :)
Czekam jeszcze na info jak się sprawdzi w powietrzu.
"...możesz być znacznie szybszy, nie myśl o tym, po prostu to zrób!"
Awatar użytkownika
oki188
Elita forum...
Posty: 656
Rejestracja: 24-02-2010
Lokalizacja: Gliwice/Biłgoraj
Podziękował: 22 razy
Podziękowano: 46 razy

Postautor: oki188 » 28 sie 2020, o 21:23

mikegsx400 pisze:Dzięki za recenzję, dobra robota :)
Czekam jeszcze na info jak się sprawdzi w powietrzu.

Odbiornik FSFLY F801od dłuuugiego czasu lata w mojej Wildze i chodzi super problemów nie mam oprócz za słabego BEC-a który nie dość że obsługuje 6 serw to jeszcze oświetlenie a ma tylko 1A wydajności :lol:

Natomiast ostatnio na forum rozmawialiśmy na temat odbiorników REDCON CM703 gdzie Chińczycy spartaczyli podłączenie anten.
Niestety pomimo odłączenia 1 z nich co powinno rozwiązać problem odbiornik ten TO SZAJS nich Chińczycy sobie go wsadzą w cztery litery.
Zrywa zasięg przez co mój ESA w ciągu miesiąca miał tyle kretów co w ciągu 4 lat :masakra:
NIE POLECAM REDCON.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
T-Rex 550X BEASTX-Pro // Align TB40 <-zastanawiam się nad nim // Spektrum DX9 Black
Awatar użytkownika
LechuW
Elita forum...
Posty: 598
Rejestracja: 12-04-2017
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 32 razy
Podziękowano: 10 razy
Kontaktowanie:

Postautor: LechuW » 23 wrz 2022, o 08:29

Panowie czy ktoś z Was lata na takim odbiorniku:
SPM4651T
https://www.scorpio-polska.pl/katalog/s ... 64201.html

mam taki i chce go umieścić za trochę w Raw 420, aby mieć telemetrię.
Problem taki że znalazłem info w necie, że przy napięciu bec 8V coś niedobrego się z nim dzieje.
Zalecają ustawić 7,4V- z tym, że szkoda to zrobić jak serva mają lepsze parametry na 8V.

Zastanawiam się czy w ogóle go montować albo ewentualnie dodać dodatkową satelitę i ustawić wszystko na 8V.
Pozdrawiam,
Leszek
Goosky S2 Goosky RS4 Venom
SAB Raw 420 SAB Kraken 580
Vcontrol EVO
Awatar użytkownika
oki188
Elita forum...
Posty: 656
Rejestracja: 24-02-2010
Lokalizacja: Gliwice/Biłgoraj
Podziękował: 22 razy
Podziękowano: 46 razy

Postautor: oki188 » 28 wrz 2022, o 06:03

Właśnie od niedawna używam ten odbiornik w Alignie 470LM przy napięciu BEC 7.4V Trochę dziwne aby przy napięciu o 0.6v wyższym coś się działo tam siedzi tylko stabilizator liniowy który obniża napięcie do 3.3v na procesor i tyle.
T-Rex 550X BEASTX-Pro // Align TB40 <-zastanawiam się nad nim // Spektrum DX9 Black
Awatar użytkownika
kudzu
Elita forum...
Posty: 812
Rejestracja: 27-06-2020
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 138 razy
Podziękowano: 65 razy

Postautor: kudzu » 28 wrz 2022, o 15:47

Zbij jedną diodą krzemową
Adam
Goblin 380, XL380, Belt CPX, V911s, MX-16 HoTT
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 28 wrz 2022, o 23:30

Ale na sam odbiornik.
DO serw plus trzeba pociągnąć prosto z BECa.

Wróć do „Spektrum”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości

cron