Ciekawostki i niusy

Na każdy temat. Byle kulturalnie...
Regulamin forum
Jakiekolwiek wulgaryzmy, obrażanie innych użytkowników i wszelkie inne działania sprzeczne z powszechnie przyjętymi normami społecznymi będę automatycznie eliminować posty, wątki a nawet autora.
Awatar użytkownika
Carson
Faraon
Posty: 2200
Rejestracja: 22-05-2018
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
Podziękował: 281 razy
Podziękowano: 112 razy

Postautor: Carson » 27 wrz 2019, o 18:24

Panowie wchodzicie w temat gleboko od strony przedsiebiorcy (moze Piotr poczul sie urazony - niepotrzebnie wg mnie) a ja komentuje artykuł jako konsument - uczciwie zarabiajacy i wydajacy swoje pieniadze w sposob wygodny dla siebie. Z całym szacunkiem dla przedsiebiorcow-handlowców ale ja jako kupujący mam na uwadze jedynie cene koncowa dla mnie i obsluge posprzedażowa. Nie chce wchodzic w zaplacze prowadzenia takiej dzialalnosci bo najzwyczajniej mnie to nie obchodzi i nie bedzie obchodzilo. Jesli dana rzecz, zazwyczaj prosta elektronika uzytkowa jest dostepna na ALI za kilka zlotych z darmowa przesylka a w polandii widze ta sama, dokladnie ta sama rzecz za 30-60zł to mnie krew zalewa. I pal licho gwarancje w przypadku ali. Jesli decyduje sie kupic cos bezposrednio w Chinach to biore na siebie ryzyko, ze jak sprzet wyzionie ducha to bede w plecy. I nie mowie tutaj o sprzecie helikowym bo nawet ostatnio Adam z RCForever udowodnil, ze mozna cenami w pl przebic te z banggooda! (czesci alzrc do x360) :shock: Da sie? da sie! Nie wiem czy zarabia czy doklada do interesu, szczerze licze na to, ze jednak zarabia. Czy wole kupic na BG czy u Niego? Odpowiedz jest oczywista... I tak pisze z staysfakcja bo mieszkam w tym kraju od urodzenia i krew mnie zalewa jak obserwuje wszystko dookola. To, ze rodacy dymaja sie w &^%# na kazdym kroku tylko zeby uczknac cos dla siebie, najlepiej zerowym wysilkiem. I tych ciagnacych towar z chin i sprzedajacych za wielokrotnosc na polskim rynku tez do nich zaliczam. Rynek ma to do siebie, ze szybko weryfikuje co jest potrzebne a co nie. Moze sie za chwile okazac, ze importerzy drobnej chinskiej elektroniki beda zbedni. I niech Ci prowadzacy dzialalnosc nazwijmy to importowo-marzowo-sprzedazowa nie placza ze im rzad polski nie pomaga bo mi tez nie pomaga w zadnen sposob. Aktywnie dokladam sie do programu socjalnego 500/1000/1500zl, ktorego nie pobieram a ktorego skutki mnie dosiegaja kazdego dnia (rosnace ceny). To tyle, musialem spuscic cisnienie jak Aikus :piwo2:
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 27 wrz 2019, o 19:42

Carson pisze: To tyle, musialem spuscic cisnienie jak Aikus :piwo2:
tą samą ręką mogłeś zrobić to lepiej
Awatar użytkownika
mak
Stały bywalec...
Posty: 170
Rejestracja: 14-06-2019
Lokalizacja: Złotokłos
Podziękował: 3 razy
Podziękowano: 16 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mak » 28 wrz 2019, o 00:32

Carson pisze:To tyle, musialem spuscic cisnienie jak Aikus :piwo2:


Rozumiem wszystko to, co napisałeś. Z drugiej strony mnie ciśnienie skacze, jak czytam o tych bajecznych marżach przy imporcie z Chin. Dla ogółu przedsiębiorców to mit. Mitem nie są natomiast wszystkie koszty, które muszą ponosić. Jeśli to będzie niepopularna opinia to trudno, ale zasady i koszty przy imporcie powinny być takie same dla wszystkich. Inaczej nie ma szans na równą konkurencję.

Problem fajnie rozwiązała Australia. Ściga nie drobny import (de facto import do A$1000 jest legalnie bez opłat), ale dużych sprzedawców, typu Ali, BG, HK, eBay i konsekwentnie innych. Powiedzieli im tak: albo będziecie pobierali i odprowadzali VAT (w AU nazywa się GST), albo będziemy zawracać WSZYSTKIE paczki od was. Guess what - wszyscy duzi ściągają i odprowadzają GST! Państwo zarabia, lokalni przedsiębiorcy mają równiejsze szanse, nie ma potrzeby budowanie dużych centrów celnych obsługujących przesyłki. Można? Można.
77HOBBY.PL :: FrSky :: Spirit System :: XLPower / Protos :: OMP Hobby
Awatar użytkownika
Bi0ly
czyt. Bajlandżaj
Posty: 1141
Rejestracja: 09-12-2014
Lokalizacja: Krosno
Podziękował: 36 razy
Podziękowano: 38 razy

Postautor: Bi0ly » 28 wrz 2019, o 04:23

miruuu pisze:
Carson pisze: To tyle, musialem spuscic cisnienie jak Aikus :piwo2:
tą samą ręką mogłeś zrobić to lepiej


:lol:
XL 380\Oxy4 Max\Goblin 550\XL 550\Goblin 700 Black Thunder\Protos 700X- iX12

Pozdrawiam bi0ly :}
Awatar użytkownika
Adam12
Elita forum...
Posty: 1285
Rejestracja: 31-10-2015
Lokalizacja: Podhale
Podziękował: 81 razy
Podziękowano: 74 razy

Postautor: Adam12 » 28 wrz 2019, o 13:16

Spójrzcie na to tak: biorę się za handel. Muszę opłacić ZUS, koszty stałe, pensję i mieć coś extra. Opłacam to z różnicy między ceną zakupu i sprzedaży. Zasada jest jedna: duperela ma marże 500%, drogie rzeczy 20%. Prócz procentów liczy się KWOTA. Bo z tej KWOTY trzeba pokryć koszty. Koszty są kwotowe, a nie procentowe. Procent to pochodna. W tym momencie wchodzi w grę wolumen obrotu. Wystarczy spojrzeć na ilość pracowników w przeliczeniu na m2 powierzchni, mb półki czy wartość towaru w markecie i porównać do sklepiku. Koszty nie rosną proporcjonalnie do ilości towaru (dochodzi może płynność). Dlatego mamy rozwiązania to co @mak pisze czy inne europejskie podatki od marketów.
XL Power 380; Volantex Saber; Spektrum DX8
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7198
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 28 wrz 2019, o 14:33

Carson, cały pic polega na tym, że nikt nie zmusza Ciebie do kupowania w żadnym konkretnym miejscu. Jeśli uważasz że ceny lub obsługa nie są odpowiednie to kupujesz tam gdzie Ci pasuje i tyle. Nie ma żadnego powodu do frustracji, bo to trochę jakbyś wszedł do wypasionej restauracji i zaczął się denerwować na kelnera za to że piwo kosztuje 30PLN, a w oszonie jest za 3.50.
Awatar użytkownika
Carson
Faraon
Posty: 2200
Rejestracja: 22-05-2018
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
Podziękował: 281 razy
Podziękowano: 112 razy

Postautor: Carson » 28 wrz 2019, o 14:53

Ale to nie ja jestem sfrustrowany tylko właściciele takich knajp z piwem za 30zl o to że coraz mniej klientów bo piwo w oszonie znacznie tańsze :) tak jak napisałem, kupuje tam gdzie mi bardziej pasuje. Allegro, olx, Hobbyking, Ali, banggood, sklepy stacjonarne, forumowe giełdy.
Awatar użytkownika
Bi0ly
czyt. Bajlandżaj
Posty: 1141
Rejestracja: 09-12-2014
Lokalizacja: Krosno
Podziękował: 36 razy
Podziękowano: 38 razy

Postautor: Bi0ly » 28 wrz 2019, o 15:03

Ja mam tak. Trzeba mi na już, kupuje w Polsce. Nie mam parcia Ali. BG.

Cieszy mnie obecność polskich sklepów Rc bo nie trzeba czekać 2 nie raz 3 tygodni na części :)

Wysłane z mojego FIG-LX1 przy użyciu Tapatalka
XL 380\Oxy4 Max\Goblin 550\XL 550\Goblin 700 Black Thunder\Protos 700X- iX12

Pozdrawiam bi0ly :}
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 28 wrz 2019, o 15:07

A ja mam tak, że coraz częściej nie opłaca mi się ciągnąć z chin bo lokalnie kupuje w podobnej cenie. Czuć to najbardziej w dronach.
Generalnie dostrzegam właśnie trend przeciwny do tego opisywanego -roznice się zacierają.
Awatar użytkownika
PiotrS
Olimp forum
Posty: 3786
Rejestracja: 19-06-2011
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 161 razy
Podziękowano: 238 razy
Kontaktowanie:

Postautor: PiotrS » 28 wrz 2019, o 16:22

Z tym piwem to nie jest najlepszy przykład. Bo wiadomo sklepu do knajpy nie ma co porównywać.

Bliższy nam jest przykład serwa.
Polski sprzedawca, musi sprzedać w podobnej cenie do tej oferowanej na przykład w BG, żeby sprzedać cokolwiek.
Tylko, że musi on ze swojej marży pokryć VAT, cło, transport.
A BG nie musi, bo nie płaci podatku i cła w Polsce, a poczta mu w dużej mierze finansuje przesyłki.
A jak BG przyciśnie z promką, to choćbyś nie wiem co robił, to takiej samej ceny nie zaoferujesz.
I chodzi o to, że to nie jest uczciwe, więc nie ma co się obrażać na przedsiębiorców, że chcą mieć zbliżone warunki gry.
To tak, jakby część piekarni w mieście nie musiała płacić podatków. Wiadomo, że reszta, która podatki musi płacić, by się burzyła.

Oczywiście, sprzedawcy serw w Polsce nie są są niezbędni, ale ten proceder dotyka inne branże. I jest ich bardzo dużo.
Jak się na to spojrzy szerzej, to nie jest dobre ogółu.

I nie namawiam, żebyś przestał kupować tam, gdzie jest taniej, bo to byłoby bezcelowe. Tylko nie oburzaj się na działania przedsiębiorców dążących do wyrównania szans.
XLPower i Protos rc-heli.pl
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7198
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 29 wrz 2019, o 17:07

Kupując w PL nawet za odrobinę wyższą cenę dostajemy w pakiecie:
1. Wsparcie techniczne
2. Gwarancję
3. Możliwość zwrotu
4. Ekspresową dostawę

Więc przykład z piwem wcale nie jest IMO taki zły. Po prostu oprócz towaru dostajemy tu coś ekstra, co stanowi wartość dodaną.
No i nie łamiemy prawa jak w przypadku ściągania dóbr na lewo z Chin, bez opłacania VATu i ewentualnie cła.
Awatar użytkownika
macdos
Zaczyna się rozkręcać...
Posty: 85
Rejestracja: 02-03-2016
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1 raz
Podziękowano: 7 razy

Postautor: macdos » 8 paź 2019, o 16:33

Ktoś coś wie na temat nowego helika, który pojawił się na Banggood:
https://www.banggood.com/OMPHOBBY-M2-6CH-3D-Flybarless-Dual-Brushless-Motor-Direct-Drive-RC-Helicopter-BNF-With-4-IN-1-Flight-Controller-p-1576058.html?ID=226&cur_warehouse=CN
Ciekawostka to silnik główny, którego wał jest bezpośrednio wałem głównym helika (połączony z głowicą bez żadnej przekładni).
Awatar użytkownika
MacGyverek
Lider forum...
Posty: 2082
Rejestracja: 30-09-2014
Lokalizacja: Rydułtowy/Śląsk
Podziękował: 72 razy
Podziękowano: 159 razy

Postautor: MacGyverek » 8 paź 2019, o 16:41

Wejdź na na YT na kanał alishanmao. Robił jakieś tydzień temu testy tego. Ciekawe. Już się w mniejszej grupie przyglądaliśmy. Miruu nawet liczył kasę na niego ;) może już zamówił. Pytaj ;)
Flota:Align TREX 450L + MSH Brain, ALZRC Devil 420 + MSH Brain, ALZRC X360 + MSH Brain, OMP M2 v2, DJI Mavic Air, HeliQuad 3D, GEPRC CineQueen, ESA, Lidl
Radio: Walkera DEVO 8S + DEVIATIONTX 5.0.0, FrSky Horus X10S + OPENTX
Awatar użytkownika
gcze
Elita forum...
Posty: 927
Rejestracja: 18-01-2019
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 145 razy
Podziękowano: 31 razy

Postautor: gcze » 8 paź 2019, o 18:24

Ciekawe jak będzie z wymianą wału po krecie.
XK K110 | T-REX 250 | Mini Titan | X360 | Trex 600n nadciąga| jumper T12
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 8 paź 2019, o 19:08

Nie zamówiłem bo był tylko ze stanów wtedy i miałem obawy co do części. A cena była dobra coś koło 1000pln z free shipping.
Ciekawy jest.
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 10 paź 2019, o 21:43

Ale to gówniarz jakiś mały....

Anyway, wracając na chwilę do polskich vs banggoodowskich sprzedawców polityk cenowych i tak dalej.
Spuszczę powietrze po mojemu skoro już mnie tu przywołali do tablicy.

Ja mam tak: Nie pamiętam kiedy ostatnio zamówiłem cokolwiek za granicą. Serio.
Inna sprawa, że dużo mniej niż kiedyś kupuję też w Polskich sklepach, bo zwyczajnie nie mam takiej potrzeby (jakoś tak wyszło, żę obkupiłem się dość mocno na rynku wtórnym i mam latania na kilka najbliższych lat chyba)... ale jak już coś potrzebuje to - szczerze i serio i nie jest to żadna propaganda, najpierw przeglądam wszystkie polskie sklepy jakie znam.
I naprawdę dawno już nie spotkałem się z nie wiadomo jakim windowaniem cen w Polskich sklepach.
No oprócz Modelarni, która jak pod tym względem skurwysyńska była, tak jest i nic nie wskazuje na to, żeby miała zamiar sie zmienić i to jest właśnie ciekawostka.
Bo modelarnia to jest sklep, który jak ta restauracja piwo sprzedaje tyle, że nie po 30 złotych a po 90 złotych.
I członek męski.
Wszyscy o tym mówią, wszyscy o tym wiedzą, wszyscy kupują w Modelarni tylko wtedy kiedy muszą...
... no pomijając leszczy, którzy mają zero rozeznania, idą do sklepu i zostawiają jednorazowo 15k za coś co mogliby mieć ... pewnie za 5k albo i mniej (SERIO! Znam OSOBIŚCIE jeden taki przypadek, ale mniejsza o to).
...
I to tak trwa od lat.
Modelarnia nie upada. Nie narzeka na coraz mniej klientów.
Wniosek?
Modelarnie prowadzi genialny biznesmen!
Jebać etyke - liczy się biznes.
On dobrze wie jak to robić.
Nie wie?
Wie!
Sam kupiłem kiedyś u niego wałek do silnika za chyba 57 złotych czy coś takiego.
Wałek. Stalowy blać pręcik, 4mm, ze szlifem pod pchełkę. Taki do silnika elektrycznego 3045 czy jakoś tak.
Mniejsza o to, dlaczego kupiłem i dlaczego nie oddałem - fakt jest taki, że właśnie kupiłem i nie oddałem.
do dziś gdzieś mam paragon.

To nie jest tak, że restauracje które sprzedają drogie wino narzekają na brak klientów - nie nie.
Wręcz przeciwnie.
One zwykle bardzo dobrze prosperują mimo bezczelnego twierdzenia wprost, że są drogie (standardowy tekst od sprzedawców w modelarni "To nie są tanie rzeczy").

No i znowu ja.
Powinienem mieć tak: Omijam ten sklep szerokim łukiem, bo wkurwia mnie jego cwaniactwo i skurwysyństwo.
A mam tak: zachodzę ilekroć jestem w okolicy. Bo ostatecznie jest nieźle wyposażony, a zawsze coś się w hangarze akurat kończy - choćby cyjaczek, UHU-Porek albo pręciki węglowe.

Ale jeszcze ku sprawiedliwości, bo wylałem właśnie trochę jadu na modelarnie - warto to lekko zbalansować: Nie twierdzę (i nigdy nie twierdziłem), że Modelarnia to zły sklep. NIE! Raczej stawiałbym go w pierwszej 10 pod względem ogólnie pojętej jakości sklepu.
Tyle, że jest drogi.
I tu bezapelacyjnie jest na pierwszym miejscu.
Taki model biznesowy przyjął sobie wiele lat temu właściciel, zobaczył, że się sprawdza ... i już.
Bo modelarnia to biznes.


A mniejsze sklepy, te bardziej przez nas lubiane, to hobby.
Z tych sklepów nikt nie ma dochodu pozwalającego na utrzymanie się - każdy właściciel takiego sklepu jakiego znam robi na codzień w innej robocie i z tego tak naprawdę żyje.
A sklep? Dobrze jak jest ciut nad wodą, albo nie wiele pod nią.

Nie szukając daleko: Rcmaniak. Kenobi sam przyznał otwarcie, że wkurzało go, że MSH nie ma dystrybutora w Polsce więc otworzył sklep, zeby zawsze mieć części pod ręka, a przy okazji koledzy skorzystają.
Brzmi znajomo?
Był czas, że sprzedawał tego naprawdę dużo. Po warszawie i po całej Polsce.
Protosy nie były wtedy tanie...
...
No i ... jakoś nie wyprowadził się z bloku do luksusowej willi, a starego Forda nie zastąpił nowiutkim luksusowym Mercedesem.
Dlaczego?
Bo ukrywa te miliony które zarobił??
hehe...
NIE! blać, nie.
Bo nie zarobił na tym żadnych zasranych milionów!


Z resztą... Jakby na to nie patrzeć, mam wrażenie, że cała branża modelarska, począwszy od małych domowych sklepików, poprzez biznesmenów a skończywszy na dużych mocnych sklepach (również zajebistych) o miażdżącym asortymencie i skali działania (w tym ostatnim z polskiego rynku przychodzi mi do głowy tylko abc-rc) składa się w 90% z miłości do tego hobby i pasji a tylko w 10% z biznesu i jeśli któryś ze sklepów się tu jakoś wyróznia to właśnie modelarnia... I to nie znaczy, że w modelarni te proporcje są odwrócone - nie. Są po prostu trochę bardziej zrównoważone.
Smutna prawda.
Albo właściwie - wcale nie smutna! To przecież zajebiste, że są jeszcze ludzie, którzy chcą robić i robią coś fajnego, dlatego, że jest fajne, a nie dlatego, że się opłaca.

Jak ktokolwiek próbuje znaleźć w modelarstwie żyłę złota i receptę na biznes życia - szybciej kończy niz zaczyna - takich sklepików też znamy już co najmniej kilka.



Wracając do prowodyra dyskusji: Carson, ogólnie rzecz mówiąc to luzuj wora!
Mówisz, że się nie frustrujesz, a Twoje posty ociekają frustracją i NIE jest to frustracja sprzedawców - nikt ze sprzedawców się tu nie frustruje.
Kupuj tam gdzie Ci pasuje i nie licz pieniedzy w cudzych kieszeniach, bo gówno wiesz na temat tego na co jeszcze można w tych kieszeniach trafić.

PEACE!!
Awatar użytkownika
MacGyverek
Lider forum...
Posty: 2082
Rejestracja: 30-09-2014
Lokalizacja: Rydułtowy/Śląsk
Podziękował: 72 razy
Podziękowano: 159 razy

Postautor: MacGyverek » 11 paź 2019, o 06:53

Ja jeszcze chciałem zauważyć, że spory handel modelami i asortymentem odbywa się na grupach FB (chyba najwiecej teraz fpv). Nie wiem skąd ludzie to biorą ale stworzyły się handelek częściami, goglami fpv i aparaturami dosyć pokaźny. Minus taki, że w teorii brak gwarancji no i faktury. Ale kto by się fakturami przejmował ;) Mniej dla państwa więcej modelarzowi zostanie ;) Ceny jak w Chinach a jest od ręki.
Jest to nóż w plecy dla sklepów modelarskich działajacych oficjalnie i odprowadzających podatki i inne opłaty związane z działalnością.
Flota:Align TREX 450L + MSH Brain, ALZRC Devil 420 + MSH Brain, ALZRC X360 + MSH Brain, OMP M2 v2, DJI Mavic Air, HeliQuad 3D, GEPRC CineQueen, ESA, Lidl
Radio: Walkera DEVO 8S + DEVIATIONTX 5.0.0, FrSky Horus X10S + OPENTX
Awatar użytkownika
Carson
Faraon
Posty: 2200
Rejestracja: 22-05-2018
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
Podziękował: 281 razy
Podziękowano: 112 razy

Postautor: Carson » 11 paź 2019, o 07:05

aikus pisze:Wracając do prowodyra dyskusji: Carson, ogólnie rzecz mówiąc to luzuj wora!
Mówisz, że się nie frustrujesz, a Twoje posty ociekają frustracją i NIE jest to frustracja sprzedawców - nikt ze sprzedawców się tu nie frustruje.
Kupuj tam gdzie Ci pasuje i nie licz pieniedzy w cudzych kieszeniach, bo gówno wiesz na temat tego na co jeszcze można w tych kieszeniach trafić.

PEACE!!


Sam zluzuj wora ;) Branzy RC nie mialem na mysli (gdybys tylko dokladnie przeczytal moje wypociny gdzie nawet przywowalem do tablicy sklep Adama), wiec nie wiem po co sie spinasz. I nie obchodzi mnie co masz w kieszeniach, moga to byc kozie boby ;) ...naprawde

PEACE!!
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7198
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 11 paź 2019, o 07:47

MacGyverek pisze:Ja jeszcze chciałem zauważyć, że spory handel modelami i asortymentem odbywa się na grupach FB (chyba najwiecej teraz fpv). Nie wiem skąd ludzie to biorą ale stworzyły się handelek częściami, goglami fpv i aparaturami dosyć pokaźny.


Większość tych lataczy to młodzież, która ma zdecydowanie więcej czasu niż kasy, więc kombinują 1. żeby dorobić 2. żeby zaoszczędzić. No i wydaje mi się że występuje spora rotacja - dużo ludzi przychodzi, coś kupuje, nie radzi sobie i sprzedaje.
Awatar użytkownika
MacGyverek
Lider forum...
Posty: 2082
Rejestracja: 30-09-2014
Lokalizacja: Rydułtowy/Śląsk
Podziękował: 72 razy
Podziękowano: 159 razy

Postautor: MacGyverek » 11 paź 2019, o 07:56

Nie do końca. Bo dużo rzeczy jest nowych w foli.
Flota:Align TREX 450L + MSH Brain, ALZRC Devil 420 + MSH Brain, ALZRC X360 + MSH Brain, OMP M2 v2, DJI Mavic Air, HeliQuad 3D, GEPRC CineQueen, ESA, Lidl
Radio: Walkera DEVO 8S + DEVIATIONTX 5.0.0, FrSky Horus X10S + OPENTX

Wróć do „Brudnopis”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości