Ciekawostki i niusy

Na każdy temat. Byle kulturalnie...
Regulamin forum
Jakiekolwiek wulgaryzmy, obrażanie innych użytkowników i wszelkie inne działania sprzeczne z powszechnie przyjętymi normami społecznymi będę automatycznie eliminować posty, wątki a nawet autora.
Awatar użytkownika
MacGyverek
Lider forum...
Posty: 2082
Rejestracja: 30-09-2014
Lokalizacja: Rydułtowy/Śląsk
Podziękował: 72 razy
Podziękowano: 159 razy

Postautor: MacGyverek » 6 lis 2019, o 22:48

A lądowaliście kiedyś z wiszącym pakietem pod płozami. Pakiet trzymał się tylko na xt60. ;) Robiłem oblot bez kabinki i wyjechał z zaczepu przy pętli. ;)
Flota:Align TREX 450L + MSH Brain, ALZRC Devil 420 + MSH Brain, ALZRC X360 + MSH Brain, OMP M2 v2, DJI Mavic Air, HeliQuad 3D, GEPRC CineQueen, ESA, Lidl
Radio: Walkera DEVO 8S + DEVIATIONTX 5.0.0, FrSky Horus X10S + OPENTX
Awatar użytkownika
dawo
Sknerus
Posty: 2135
Rejestracja: 06-10-2014
Lokalizacja: Piastów
Podziękował: 46 razy
Podziękowano: 81 razy

Postautor: dawo » 6 lis 2019, o 22:50

Heli jeszcze nie ale samolotem juz kilka razy - ostatnim razem posiałem na polu 3s 1300 :hammer:
Heli: 450, V922, 2x250, Protos 380, Protos 500, 2 x XL POWER 550
Samoloty: 2 x Combat, FunCub, MX-S, Sebart Katana 50E, Skrzydło, 2xF16, Hyper Bipe, Hawk EDF, Rad Jet, Akrobat Halowy,Bolt Mavimodels, ASW28 Volantex, E-flight v900 i Mini EDGE 540, Kwarciński Micron 150,
Drony: quad 250 i QX 90,
Samochodziki: Traxxas Rustler i 2 x Rustler 4x4, Slash 2wd, Summit, Arrma Typhon i Infraction 6s
DX9 G2 :)
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15948
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 6 lis 2019, o 23:03

mwx pisze:Może się nie znam, ale zdaje się że taki szybol jako FailSafe powinien mieć ustawione jakieś klapy i lotki w pozycji powodującej przeciągnięcie i coś w rodzaju płaskiego korkociągu. Tak jak kiedyś te szybolki wystrzeliwane silnikami rakietowymi z mechanicznymi timerkami na pokładzie.


Też mi się tak wydaje, ale kurde szybolek tak się zachowujący nie odrąbałby kobiecie głowy... chyba co?
Więc może w tym wypadku ... pech to nie taka całkiem jedyna i oczywista przyczyna nieszczęścia... Bo jak pilot tego nie ustawił no to...
...
... ale może ustawił?
A nie zadziałało?

mwx pisze:Co do łapania helika... głupie odruchy macie.


No sam to mówię przecież...

mwx pisze:Ostatnio kolega opowiadał o takim przypadku sprzed lat u nas na lotnichu. Wykręcił 600N trochę za niską pętlę i hacząc o beton ułamał podwozie z jednej strony. Poleciał dalej, ale z jedną płozą.
No i zaczęła gawiedź kombinować co tu z tym fantem zrobić. Od razu odrzucili opcje w postaci łapania helika


Odrzucili...
...Czyli się pojawiła.
Tak, czepiam się i droczę, ale wiesz na czym psycho-socjologicznie polega odrzucenie jakiejś opcji w grupie ludzi jak się ona już pojawia?
Najczęściej jest to zdanie jednej osoby, która pierwsza najgłośniej wypowie swoje zdanie.
;)
Co oczywiście nie zmienia faktu, że dobrze się stało w tym akurat wypadku, ale ... wcale nie było to takie zdecydowane jakby się mogło wydawać.


mwx pisze: i wybrali obserwację oraz ewentualne turlanie się ze śmiechu. W końcu skończyło się paliwo a przy lądowaniu maszynę przemieliło i tyle.


No można było przynajmniej jakoś próbować ... klocek jakiś postawić o wysokości tej połowki podwozia i próbować ją posadzić bardzo precyzyjnie.

No ale to sie łatwo mówi po fakcie, oczywiście, najrozsądniejsza opcja to po prostu lądowanie - tak jak jest.
Hold, trzymać maszynę w poziomie najdłużej jak się da, dodając kątów i zwalniając wirnik aż się zwali...
... a potem niech się dzieją prawa netwona i te wszystkie inne...
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19689
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 7 lis 2019, o 06:43

A ja bym nagrywał stojąc z pilotem :)
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15948
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 7 lis 2019, o 11:43

MacGyverek pisze:A lądowaliście kiedyś z wiszącym pakietem pod płozami. Pakiet trzymał się tylko na xt60. ;) Robiłem oblot bez kabinki i wyjechał z zaczepu przy pętli. ;)



Ja kiedyś widziałem jak pakiet wypadł z modelu w czasie kiedy model był wirnikiem do dołu.
Fajna mielonka się zrobiła.
Natomiast z pakietem dyndającym na kablach wiele razy lądowałem samolotami.
Raz Bixlerem, kiedy w odwróconej pętli odfrunęła kabinka. Pakiet wysunął się na zewnątrz i wyciągnął za sobą jeszcze regiel z kawałkiem kabla.
O dziwo nic się nie rozłączyło, więc wylądowałem takim kulapetą wlokącym swoje wnętrzności po trawie.
A potem wiele razy tak mi się działo w tym .. .no.... w Shiningu.
To był taki samolot, że on z założenia miał mocowanie pakietu do luftu... tak jak wiele innych rzeczy.
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7200
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 7 lis 2019, o 12:32

MacGyverek pisze:A lądowaliście kiedyś z wiszącym pakietem pod płozami. Pakiet trzymał się tylko na xt60. ;) Robiłem oblot bez kabinki i wyjechał z zaczepu przy pętli. ;)



To było jeszcze przed czasami popularności XT60, węc mowa o goldach 2mm.

Uczyliśmy kolegę latać jakimś piankolotem z EPP. Po jakimś czasie przód i nie tylko składał się głównie z CA i przyspieszacza, no ale latał dalej, więc nie było problemu. Czasem odpadł w locie silnik, ale trzymał się na przewodach.

W jednym z lotów pakiet utrzymywany przez trytytkę przyklejoną na CA z dużą ilością przyspieszacza do pozostałych elementów z CA postanowił się ewakuować. Zawisł na goldach, więc poleciliśmy koledze, żeby spróbował wylądować.

Po chwili szarpania modelem goldy się wysunęły a pakiet dał nura na beton. Spanikowany kolega rzucił nadajnikiem w naszą stronę krzycząc "ratujcie! wylądujcie nim!"

NIe ratowaliśmy, kulaliśmy się po trawie. :rotfl:
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15948
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 7 lis 2019, o 14:12

blać... własnie podsunął mi się ... pomysł...
... miałem mówić na 1 kwietnia ale to by nie przeszło.
Na jakiegoś natrętnego gadacza najlepiej.
trzeba tylko mieć dwie apki jakoś skitrane.
Jedną naprawdę pilotuję a druga tylko jest.
W razie czego biorę tę wyłączoną, oddaję natrętowi i mówię "Ja pierdole, nie latam, masz... "
... albo jakoś tak...
...
Tak jak ten kierowca autobusu co robił pasażerom kawały.. Np. udawał totalnie najebanego, szedł do kabiny, odpalał silnik... pasażerowie w popłochu uciekali z autobusu...
A kiedyś jak zjeżdżał z jakiejś krętej góry otworzył drzwi, wyrzucił ze środka dodatkową kierownicę i krzyknął" Ja pierdolę, urwała mi się kierownica!!" ...
Ponoć za ten numer wyjebali go w końcu z roboty.
Awatar użytkownika
tom74
Elita forum...
Posty: 655
Rejestracja: 05-01-2013
Lokalizacja: Opole
Podziękował: 49 razy
Podziękowano: 32 razy

Postautor: tom74 » 14 lis 2019, o 22:30

moja największa pasja:
http://banici.pl/bam/Tom/Busa/BUSA_5.mp4
https://www.youtube.com/user/modificationsdrives/videos?view_as=subscriber
Awatar użytkownika
Carson
Faraon
Posty: 2201
Rejestracja: 22-05-2018
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
Podziękował: 281 razy
Podziękowano: 112 razy

Postautor: Carson » 18 lis 2019, o 21:22

Awatar użytkownika
Carson
Faraon
Posty: 2201
Rejestracja: 22-05-2018
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
Podziękował: 281 razy
Podziękowano: 112 razy

Postautor: Carson » 11 sty 2020, o 21:05

Awatar użytkownika
tom74
Elita forum...
Posty: 655
Rejestracja: 05-01-2013
Lokalizacja: Opole
Podziękował: 49 razy
Podziękowano: 32 razy

Postautor: tom74 » 19 lut 2020, o 23:34

Wyścigowy dron w skali 1:1. Jeszcze chwila i przestaną być, to modele zdalnie sterowane :)

https://www.youtube.com/watch?v=6xJ27BtlM0c
https://www.youtube.com/watch?v=kXf03cfm2x4
moja największa pasja:
http://banici.pl/bam/Tom/Busa/BUSA_5.mp4
https://www.youtube.com/user/modificationsdrives/videos?view_as=subscriber
Awatar użytkownika
Artu
Fochmen
Posty: 3469
Rejestracja: 09-01-2011
Lokalizacja: 52°38'25''N, 20°56'31''E
Podziękował: 163 razy
Podziękowano: 414 razy

Postautor: Artu » 20 lut 2020, o 09:27

Oby nikomu nie było potrzebne, ale... Nie niszczy, nie pozostawia osadu, kompaktowy rozmiar w stosunku do proszkowych.

Pozdrawiam, Artur
"...rzeczy niemożliwe do zrobienia robią ci, którzy o tym nie wiedzą"
Awatar użytkownika
Piotr_T
Elita forum...
Posty: 1278
Rejestracja: 13-06-2017
Lokalizacja: Józefosław
Podziękował: 70 razy
Podziękowano: 94 razy

Postautor: Piotr_T » 22 maja 2020, o 11:01

No to sobie chłopaki polatają mikrusami, tylko... czy to jeszcze są mikrusy?
https://www.defence24.pl/kolejne-czarne ... la-us-army
I polecam dokonanie kilku prostych obliczeń matematycznych. Nasze zabawki przy tym to małe miki :-).

Pozdrawiam,
Piotr.
Wirniki - XL Power 550, Protos Mini 325 3S, OMP Hobby M2 EXP
Skrzydła - Zeta Wing-Wing Z-84 2S, LIDL EDF 2S
FlySky FS-I6X
Awatar użytkownika
Wiktor
Elita forum...
Posty: 953
Rejestracja: 02-05-2010
Lokalizacja: Wadowice
Podziękował: 130 razy
Podziękowano: 67 razy

Postautor: Wiktor » 23 maja 2020, o 12:44

a pierwszą wersję odkupiła polska armia ...
Awatar użytkownika
Piotr_T
Elita forum...
Posty: 1278
Rejestracja: 13-06-2017
Lokalizacja: Józefosław
Podziękował: 70 razy
Podziękowano: 94 razy

Postautor: Piotr_T » 26 maja 2020, o 23:30

Był sobie, chyba, kiedyś wątek o "przyszłości" elektroniki w heli RC i o tym, że może ona bardzo mocno wspomagać pilota. Nie mogę go coś znaleźć, ale pamiętam, że Aikus bardzo się wtedy zbulwersował ;). Rzecz dotyczyła modelu JCZK 300C posiadającego na pokładzie kontroler lotu z kompasem, GPS, itd. w związku z czym helik miał takie "dronowe" cuda, jak zawis na GPS, RTH, stabilizację i kontrolę wysokości lotu. Teraz Chińczyki poszły o krok dalej i oferuja to:
https://www.banggood.com/FLY-WING-FW450 ... 84742.html
a to coś potrafi to:

I teraz ja się zbulwersuję - to ja (i pewnie nie tylko ja) w pocie czoła szlifuję na symku ósemki, cyrkle i pierwsze flipy, do wymienionych "figur" w pozycji odwróconej nawet nie dotarłem, na polu z Miniakiem w powietrzu prawie że potrzebuję pampersa z obawy, żeby go znowu nie rozwalić, a w tym śmigłowcu byle leszcz z użyciem dwóch pstryczków będzie "robił" flipy i "latał" ósemki niezależnie od orientacji? Jedyny plus jaki widzę w tym rozwiązaniu to to, że rzeczywiście może zmniejszyć ilość kretów na początku "kariery" i w locie odwróconym można to ustawić tak, żeby kierunki działały jak w normalnym heliku CP, co w połączeniu ze stabilizacją rzeczywiście może pomóc w ogarnięciu tajników (kierunków) lotu odwróconego i "po bożemu", płozami do ziemi. No i jest to "450" z łopatami 360 mm z silnikiem na ogonie... aż nie będę drażnił Aikusa... bo o zmianie kierunku "ciągu" nic nie piszą ;).

Edyta - można też kupić sam kontroler lotu - https://www.aliexpress.com/i/4000390295305.html
Ponoć pasuje do każdego helika CP 6CH.

Pozdrawiam,
Piotr.
Wirniki - XL Power 550, Protos Mini 325 3S, OMP Hobby M2 EXP
Skrzydła - Zeta Wing-Wing Z-84 2S, LIDL EDF 2S
FlySky FS-I6X
Awatar użytkownika
Piotr_T
Elita forum...
Posty: 1278
Rejestracja: 13-06-2017
Lokalizacja: Józefosław
Podziękował: 70 razy
Podziękowano: 94 razy

Postautor: Piotr_T » 27 maja 2020, o 06:52

I obyś miał rację, choć z 15 lat temu pewnie podobnie mówiono o FBL-ach ;). Nadzieja w tym, że w sumie analogiczne, choć bez głupich funkcji, układy od DJI (Naza-H, WooKong-H i Ace One) jakoś uznania nigdy nie znalazły, przynajmniej wśród modelarzy (może były zbyt drogie, ale jak pomyślę o silnikach turbinowych w makietach, to ten argument jakoś upada), więc może... rzeczywiście... "nikomu to nie potrzebne", a już na pewno nie w tej formie.

Pozdrawiam,
Piotr.
Wirniki - XL Power 550, Protos Mini 325 3S, OMP Hobby M2 EXP
Skrzydła - Zeta Wing-Wing Z-84 2S, LIDL EDF 2S
FlySky FS-I6X
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7200
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 27 maja 2020, o 07:48

Takie systemy są już od dawna do kupienia ale nikt się na to nie rzuca. Chcesz mieć drona to kupujesz żyrandol który wisi w miejscu, a nie helika.
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15948
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 27 maja 2020, o 09:45

Piotr_T pisze:Był sobie, chyba, kiedyś wątek o "przyszłości" elektroniki w heli RC i o tym, że może ona bardzo mocno wspomagać pilota. Nie mogę go coś znaleźć, ale pamiętam, że Aikus bardzo się wtedy zbulwersował ;).


Pioter, kuwa, co jest z Tobą nie tak?
Pamiętam bardzo dobrze ten wątek, to było chyba tu (kilka stron wcześniej, też mi się nie chce szukać).
I już wtedy mówiłem, że się nie bulwersuję (wbrew Twojej ocenie).
TERAZ się bulwersuję, że znowu mi to imputujesz. :hammer: :hammer: :hammer:
NIE!!! NIE BULWERSUJĘ SIĘ.
Po prostu wtedy jak i teraz szacuję, że szanse na komercyjne powodzenie tego projektu są bliskie zera.
Z wielu powodów.
Jak dotąd się w moich szacunkach nie pomyliłem.
Awatar użytkownika
Piotr_T
Elita forum...
Posty: 1278
Rejestracja: 13-06-2017
Lokalizacja: Józefosław
Podziękował: 70 razy
Podziękowano: 94 razy

Postautor: Piotr_T » 27 maja 2020, o 11:40

Ok. Przepraszam za insynuacje. Znalazłem już sobie te posty.
Natomiast wracając do tematu - mimo niewielkiej dotychczasowej popularności tego typu kontrolerów lotu jakoś mam wrażenie, że te funkcjonalności (no, może bez orbitowania, autoflipu i auto "8" :-) ) jednak wejdą, pewnie jako opcja, w zestaw funkcji typowych FBL -i i będą używane jako aktywne wspomaganie antykretowe dla początkujących, lub w przypadku baaardzo drogich makiet jako zabezpieczenie i sposób na "wygładzenie" lotu (gdy właściciel modelu bardziej czuje się konstruktorem, niż pilotem, a są tacy). Zwiastunem jest tu Geolink Spirita, tyle że tu nie do końca potwierdziła się jego skuteczność ;).

Pozdrawiam,
Piotr.
Wirniki - XL Power 550, Protos Mini 325 3S, OMP Hobby M2 EXP
Skrzydła - Zeta Wing-Wing Z-84 2S, LIDL EDF 2S
FlySky FS-I6X

Wróć do „Brudnopis”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 7 gości