Pewny, sprawdzony pakiet 4S 60C

Wtyczki, kable, ładowanie pakietów, teorie prądowe i inne elektro-zagwostki.
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 27 lis 2019, o 15:37

.... Ssssswojądrogą...
Przydałby mi się taki BMS do LiPola 10s 12Ah.

Mam takie coś w rowerze i każdorazowe wypinanie tego z roweru i wpinanie do ładowarki jest cokolwiek upierdliwe.
Firma udostępniła w garażu gniazdka do ładowania takich wynalazków, ale nie postawię tam ładowarki modelarskiej, bo przecież...
...
:masakra:

hmm

Fajnie by było jakby ładowarką do tego ustrojstwa był jakiś zwykły zasilacz.
Ale największe BMSy jakie widzę to 6s... a nie ma tak być.
Ma być 10s, żebym tych moich dwóch pakietów 5s połączonych w szereg nie musiał do ładowania przełączać na równoiegle.

No i nie do 18650, tylko tak jak mówię do LiPo 12000.

Jest takie coś?
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7198
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 27 lis 2019, o 15:49

Musisz lepiej poszukać.

BMS jest w każdym pojeździe czy narzędziu zasilanym bateriami litowymi. Jeśli są takie na 10S to muszą być i BMSy na 10S.

Tylko nie myl BMSa z ładowarką. BMS dba o to żeby ogniwa nie wyszły poza swoją strefę komfortu napięciowego i termicznego i w razie wykrycia zagrożenia odcina zasilanie. Niektóre umieją też balansować.
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 27 lis 2019, o 16:13

Dobra mam chyba...

https://pl.aliexpress.com/item/32887940 ... 709d10c5-0

Wygląda sensownie - dobrze myślę?
Czyli jakbym to miał to potrzebuję potem jeszcze tylko zasilacza.

i znowu HGW jakiego.
50V?
Napięcie ładowania 42V to max do czego dojdzie pakiet, ale chyba nie napięcie zasilacza...
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7198
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 27 lis 2019, o 16:19

Zapytaj lepiej na forum jakichś ePedalarzy zanim zaczniesz Chińczykom wysyłać swoje $.
Może są jakieś układy które jednocześnie pełnią rolę BMSów, ładowarki i balansjera.

Mam w pracy kumpla który buduje ebajki, ale wolałbym go nie dopytywać, bo jak zacznie opowiadać to padnę z nudów podobnie jak on pada gdy zaczynam pierdzielić o helikach. Masz tu namiar: http://ebisef.blogspot.com/
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 27 lis 2019, o 16:59

Właśnie dlatego nawet nie próbuję pytać epedalarzy - po co mam się dowiadywać, żę jak nie mam tytanowych hamulców tarczowych to w ogóle cały mój rower się nadaje na złom albo czegoś podobnego...
...
Właśnie dlatego pytam tu, gdzie podejście do lipola jest takie do jakiego jestem przyzwyczajony.
...
...
Echh... NVM... z tą ładowarką modelarską nie jest tak źle.
Awatar użytkownika
SeKLeS
Lider forum...
Posty: 1860
Rejestracja: 26-09-2014
Lokalizacja: Riom (Francja)
Podziękował: 29 razy
Podziękowano: 135 razy

Postautor: SeKLeS » 28 lis 2019, o 09:06

Aikus, weź nie pjerdol, tylko rozejrzyj się dobrze, gdzir przedstawić problem. Faktycznie, jeżeli zapytasz o BMS w dziale hamulców, możliwe jest, że pogonią Cię w pistu.
Ludzie nie takie rzeczy budują. Przecież nie każdy kupuje gotową baterię za 500-1000E!
Poza tym, zastanów się, bateria zbudowana z ogniw lion o napięciu wyjściowym około 44V (mój bracki takiej używa), ile będzie miała pakietów w szeregu? Jakieś 12 prawda? Całości pilnuje BMS. Może więc kupić trupa z martwymi celami i wyszabrować BMS? Używki już wyszabrowane też są w obiegu.
Za co krzywo patrzy na mnie kobieta:
ReX 500EFL 3GX vel ŚPIOCH
Protos Mini vel... Miniak?
Protos Pincet
Extra 260 PA vel WiDmO
Reactor vel Papierzak
F16 - w budowie
Aurora 9
Awatar użytkownika
CichyBart
Stały bywalec...
Posty: 159
Rejestracja: 21-02-2018
Lokalizacja: Konin / Poznań
Podziękował: 10 razy
Podziękowano: 4 razy

Postautor: CichyBart » 28 lis 2019, o 09:08

A ja w międzyczasie kombinuję 18650 na 4S, lecz z 20A... mam w pracy znawcę od tych pakietów, ale wątpię, żeby taki amperaż osiągnąć...
Jeśli nie wiesz co robić, nabieraj wysokości. Nikt się jeszcze nie zderzył z niebem.
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7198
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 28 lis 2019, o 09:30

Żaden problem, musisz tylko kupić markowe wysokoprądowe 18650. Takie jak są w narzędziach albo deskorolkach.
Awatar użytkownika
CichyBart
Stały bywalec...
Posty: 159
Rejestracja: 21-02-2018
Lokalizacja: Konin / Poznań
Podziękował: 10 razy
Podziękowano: 4 razy

Postautor: CichyBart » 28 lis 2019, o 09:36

Coś w stylu Samsung INR18650-30Q, lecz "oryginalna" puszka ma swoje wymiary pod Turnigy, więc będę kombinować małe co nieco.
Patrzcie, znając zagrożenie dot. LiPo i tak z nim latałem, a dopiero Wy "zmusiliście" mnie do ponownego przemyślenia i będę zmieniać na 18650, skoro są bezpieczniejsze.
Dzięki
Jeśli nie wiesz co robić, nabieraj wysokości. Nikt się jeszcze nie zderzył z niebem.
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7198
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 28 lis 2019, o 10:15

Prędzej coś w rodzaju US18650VTC5

Jak 18650 mają za dużą pojemność (3000mAh) to zazwyczaj nie mają takiej dużej wydajności prądowej.
Wspomniane wcześniej forum epedalarzy na pewno Tobie też by pomogło, bo oni montują na 18650 z demontażu niezłe potwory.
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 28 lis 2019, o 13:18

SeKLeS pisze:Aikus, weź nie pjerdol, tylko rozejrzyj się dobrze, gdzir przedstawić problem. Faktycznie, jeżeli zapytasz o BMS w dziale hamulców, możliwe jest, że pogonią Cię w pistu.
Ludzie nie takie rzeczy budują. Przecież nie każdy kupuje gotową baterię za 500-1000E!
Poza tym, zastanów się, bateria zbudowana z ogniw lion o napięciu wyjściowym około 44V (mój bracki takiej używa), ile będzie miała pakietów w szeregu? Jakieś 12 prawda? Całości pilnuje BMS. Może więc kupić trupa z martwymi celami i wyszabrować BMS? Używki już wyszabrowane też są w obiegu.


Nie nie pjerdol tylko tak jak napisałem: zapytałem TU i koniec.
Dostałbym odpowiedź - super.
Nie dostaję - nie ma tematu.
Mówi się trudno i zyje się dalej.

Cały nakład mojej pracy i energii jaki muszę poświęcić na to, żeby "się dobrze rozejrzeć", "nie pytać w dziale hamulców" (a w ogóle zacznijmy od tego, że znaleźć odpowiednie forum (nie takie jak elektroda, tylko bardziej takie jak HT)), znaleźć na giełdzie zdechły aku ze sprawnym BMSem jest czymś co przerasta moją chęć posiadania BMSa w moim akumulatorze.
Przynajmniej na chwilę obecną.

Po prostu, nie chcę się już tym zajmować i koniec.
Wolę wyjmować aku i ładować z użyciem ładowarki modelarskiej tak jak do tej pory.
Koniec, kropka.
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7198
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 28 lis 2019, o 15:29

Mówiąc o "dobrym forum takim jak HT" masz na myśli takie na którym zadajesz losowe pytanie w dowolnym wątku, ktoś coś Ci odpowiada a Ty nadal nie znasz odpowiedzi?

No to chyba każde forum.
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 28 lis 2019, o 15:50

Dobre =/= odpowiednie.

Aczkolwiek opis który podajesz to tylko część charakterystyki forum, w dodatku nie istotna, bo, jak sam stwierdzasz, charakteryzuje się tym chyba każde forum.
To tak jakby powiedzieć "Potrzebuję człowieka, który oddycha." No to jeśli wykluczymy prosektoria i cmentarze, plus dla ścisłości niewielki odsetek populacji będących akurat przy życiu, ale w stanie nieoddychającym, to mamy do wyboru coś około 9mld egzemplarzy spełniających warunek, najbliższy przeważnie w zasięgu kilku kroków od siebie, najdalszy - najpewniej gdzieś na niskiej orbicie okołoziemskiej, a jeśli wykluczyć i to, to na antypodach.

Chodziło mi o coś zupełnie innego, ale mniejsza o to.
Nie chcę żadnego BMSa, nie interesuje mnie ten temat, nie interesują mnie inne fora - już.
Koniec tematu.
Awatar użytkownika
CichyBart
Stały bywalec...
Posty: 159
Rejestracja: 21-02-2018
Lokalizacja: Konin / Poznań
Podziękował: 10 razy
Podziękowano: 4 razy

Postautor: CichyBart » 27 gru 2019, o 11:42

Napęd kupiony, wracam do tematu... Na grupie paralotniowej niektórzy używają LifePo4, zamiast LiPo. Nawet mają ładowanie tego w locie zrobione... (chyba musi to być bezpieczne, skoro ładują w locie ;/).
Mieliście z tym do czynienia?
A ja na razie czekam na szarpaczkę do napędu z chin :) (po co przepłacać...)
Jeśli nie wiesz co robić, nabieraj wysokości. Nikt się jeszcze nie zderzył z niebem.
Awatar użytkownika
Carson
Faraon
Posty: 2200
Rejestracja: 22-05-2018
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
Podziękował: 281 razy
Podziękowano: 112 razy

Postautor: Carson » 12 kwie 2020, o 18:11

Panowie potrzebuje rady jakiegos speca od uzbrajania rowerow, hulajnóg w pakiety li-ion. Chce naprawić siostrzenicy hulajnogę. Przestała działać, zasilacz ktorym sie laduje hulajnoge nie uruchamial ladowania (widac po diodzie, ktora wskazuje, ze wlasnie laduje). No to wzialem sie za rozkrecanie. W srodku pakiet 7s2p na ogniwach INR18650E 2000mAh + jakis tam BMS. Pomierzyłem cele, wiekszosc miala po 3,5-3,6V wiec ok, natomiast cela 3 i 5 mialy napiecie okolo 1V. No to wiadomo dlaczego zasilacz nie uruchamial ladowania. Poczytalem i stwierdzilem, ze sprobuje ozywic te dwie cele (2x2 ogniwa) moim ISDT w trybie NIMH. Udalo sie podniesc napiecie do ~3V. Dalej doladowalem programem LI-ION do 3.5V i po tym uruchomilem ladowanie calosci fabrycznym zasilaczem. Szlo dobrze do momentu az wiekszosc celi miala okolo 4.10V ale na jednej zobaczylem 4.27! :shock: Dotykam ogniwa i czuje, ze temp wyzsza niz pozostałe. No to odlaczam zasilacz bo nie chce sfajczyc chalupy. I teraz pytanie, WTF!? :) Czytam o tych BSM'ach wrzucanych do hulajnog i sam nie wiem co mam o tym myslec. Czesc z tych BSM ma odciecie ogniwa przy 4.25-4.35. Jak to ma dlugo dzialac? Przeciez to katowanie ogniw. Teraz po ladowaniu monitoruje spadek napiecia na celach bez obciazenia. Jestem sklonny wymienic siostrzenicy wszystkie ogniwa zeby mogla sie znow cieszyc hulajnoga, ale jak pomysle, ze pakiet dalej bedzie ladowal taki beznadziejny BSM to troche mi szkoda... Jest na to jakis patent? Jakies lepsze BSMy? No bo przeciez nie kupie siostrzenicy imax'a b6 i nie kaze ladowac za kazdym razem jak nasze modelarskie pakiety. Wiem, ze to byloby chyba najlepsze dla zywotnosci pakietow ale wolalbym jednak cos prostrzego w obsludze. Jakies rady? :dk:
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7198
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 12 kwie 2020, o 20:08

Nie pier**l się z tym za długo bo wpakujesz więcej siana i czasu niż ta hujanoga warta.
Wymień uszkodzone ogniwa, poinstruuj użytkowniczkę żeby w miarę możliwości ładowała bezpośrednio przed jazdą i tyle.

Wróć do „Prądownia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości