Gaui X3 vs ALZRC X360

Mniej lub bardziej obiektywnie i subiektywne porównania różnych modeli.
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 6 gru 2019, o 15:33

No to fru. postaram się najuczciwiej jak się da.
Jako, że zacząłem odbudowywać Gaukę i robi mi się z tego combo-hybryda - Gaui - ALZRC, to mogę coś niecoś napisać.
Zacząłem się zastanawiać czy zrobić jakąś tabelkę na plusy jednego i drugiego (minusów żaden nie ma żadnych - w końcu obydwa są latającymi helikopterami, to samo przez się powoduje, żę coś mogąmieć tylko mniej lub więcej plusów), ale doszedłem do wniosku, że co z tego, że zliczymy wszystkie plusy jak i tak one są niepoliczalne..? I jesli różnice w cenie na korzyść ALZRC wycenię na przykład na 10 plusów to jak wycenić fakt, że nie ma wersji 380mm, skoro... jest 370 ... ?
Odpuściłem zatem i będzie lakoniczny opis.
Zatem pierwszym, zasadniczym i oczywistym plusem dla ALZRC jest oczywiście jego cena. To nie ma co dywagować, tak jak mówiłem, JEŚLI przyjdzie mi kiedyś jeszzcze raz kupić Gaukę - pewnie kupię ALZRCa.

Zębatka.
Bardzo ale to bardzo chciałem się przypierdolić do jakości wykonania w ALZRC.
Obejrzałem zębatkę ALZRC (jedyną jaką mam), obejrzałem zębatkę Gaui i ... MAM!!!
Zębatka ALZRC bije!
A zębatka Gaui - nie.
No ale... mam kilka zębatek Gaui. Obejrzyjmy pozostałe...
... No i członek męski.
Zębatki Gaui też biją.
Jedne mniej, drugie bardziej... ta jedna była jakaś dziwnie idealna - jakiś fart.
Do tego zębatki ALZRC są bardziej ażurowe. Nie ważyłem, ale wyglądają na lżejsze.
Nie ma się do czego przyczepić.

Głowica i okucia: Tu mam dylemat.
Mam nierozpakowana głowicę ALZRC, mam nierozpakowaną głowicę LYNXa i mam głowicę GAUI.
Najchętniej bym nie eksperymentował i założył to GAUI, ale w ten sposób nie zrobię eksperymentu.
Jeszcze się zastanowię i napiszę.

Tarcza sterująca.
Mam aluminiową gaui, plastikową Gaui i plastikową ALZRC.
Plastikowa GAUI i Plastikowa ALZRC są takie same i są wyposażone w łożyska o takim samym luzie, przy czym ta Gaui ma luz bo się go dorobiła w 600 lotach, a ta ALZRC ma luz, bo ma. Out of the box.
Luz nie jest jakiś dramatyczny, ale wolałbym go nie mieć.

Pojedynek na tarczę wygrywa zatem (chyba) aluminiowa tarcza Gaui, ale tylko ze względu na to, że jest wyposażona w łożysko bez luzów.

Skrzynka ogonowa w wersji plastik - organoleptycznie to samo, nie wiem czy ALZRC robi metalowe (chyba nie).

Jedno co przegrywa z kretesem to ...kabinka.
Chociaż nie... no nie tak z kretesem.
Kabinka od Gaui była zaskakująco trwała.
Przy kretach pękała, ale trzymała się w jednym kawałku.
Przeżyła wiele kretów zanim zdecydowałem się ją wymienić.
Kabinka ALZRC jak pękła tak mam dwie części.
Jakby nożem przeciął.

Za to kabinka Gaui mi jakoś masakrycznie pożółkła w ciągu chyba półtora roku użytkowania. Niby nic wielkiego, ale jak się ją postawiło przy nowej X360 to różnica była jak między śniegiem białym i żółtym.
Nie wiem czy to była tylko jakaś partia tych kabinek co tak żółkły czy wszystkie Gaui tak mają.


Podsumowując: bardzo liczyłem, żę będę się miał do czego przypierdolić do tego ALZRC.
Szczególnie własnie do zębatki... ale nawet gdybym pozostał przy moim pierwszym wrażeniu, to znaczy porównywał zębatkę ALZRC z tą wyjątkowo udaną zębatką Gaui, to nie mógłbym się czepiać mocno, bo zębatka ALZRC jest naprawdę przyzwoita. Na pewno nie jest to to, co było w czasach klonów T-Rexa.
Zobaczymy jeszcze co będzie w pracy.
zamierzam ją ożenić z ceramiczną zębatką Gaui.
;)

No i jeszcze jedna rzecz: Miru wspominał coś kiedyś o różnicy w grubości belki ogonowej.
Nie mam belki ALZRC, nie wiem co by trzeba było zrobić, żeby weszła do skrzynki / boomblocka Gaui, ale belka GAUI da się obsadzić w skrzynce ALZRC. Wystarczy jedna warstwa taśmy izoacyjnej.
To jest tego rzędu róznica, czyli nic czego by się nie dało obejść.



Narazie - tyle.
Awatar użytkownika
MacGyverek
Lider forum...
Posty: 2082
Rejestracja: 30-09-2014
Lokalizacja: Rydułtowy/Śląsk
Podziękował: 72 razy
Podziękowano: 159 razy

Postautor: MacGyverek » 6 gru 2019, o 16:18

Można kupić skrzynkę ogonowa aluminiową od alzrc. Ma nawet rcforever.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
Flota:Align TREX 450L + MSH Brain, ALZRC Devil 420 + MSH Brain, ALZRC X360 + MSH Brain, OMP M2 v2, DJI Mavic Air, HeliQuad 3D, GEPRC CineQueen, ESA, Lidl
Radio: Walkera DEVO 8S + DEVIATIONTX 5.0.0, FrSky Horus X10S + OPENTX
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 6 gru 2019, o 18:24

Tak, widziałem po napisaniu posta.
Pytanie ile to zmienia.
Ja teraz założyłem ostatecznie skrzynkę aluminiową Gaui... no bo mam, to założyłem, ale nie wiem czy to potrzebne.
Na pewno twardsze do rozwalenia przy krecie ;)
Awatar użytkownika
MacGyverek
Lider forum...
Posty: 2082
Rejestracja: 30-09-2014
Lokalizacja: Rydułtowy/Śląsk
Podziękował: 72 razy
Podziękowano: 159 razy

Postautor: MacGyverek » 6 gru 2019, o 20:17

Ja mam główne okucia alu ale czy coś dają ?? Na razie czekają w woreczku. Latam na plastikach.
Flota:Align TREX 450L + MSH Brain, ALZRC Devil 420 + MSH Brain, ALZRC X360 + MSH Brain, OMP M2 v2, DJI Mavic Air, HeliQuad 3D, GEPRC CineQueen, ESA, Lidl
Radio: Walkera DEVO 8S + DEVIATIONTX 5.0.0, FrSky Horus X10S + OPENTX
Awatar użytkownika
Carson
Faraon
Posty: 2200
Rejestracja: 22-05-2018
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
Podziękował: 281 razy
Podziękowano: 112 razy

Postautor: Carson » 6 gru 2019, o 21:45

aikus pisze:Tak, widziałem po napisaniu posta.
Pytanie ile to zmienia.
Ja teraz założyłem ostatecznie skrzynkę aluminiową Gaui... no bo mam, to założyłem, ale nie wiem czy to potrzebne.
Na pewno twardsze do rozwalenia przy krecie ;)

Fizyka jest nieubłagana jak to mówicie :) teraz przy krecie pewnie uwalisz w ogonie wszystko co się da poza samą skrzynka :twisted:
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 6 gru 2019, o 23:54

Carson pisze:Fizyka jest nieubłagana jak to mówicie :) teraz przy krecie pewnie uwalisz w ogonie wszystko co się da poza samą skrzynka :twisted:

Tak to to nie działa.
Skrzynka, nawet jesłi niszcząc się może coś ochronić to raczej niewiele.
Szpindel, albo wał głowny - owszem, może ochronić całą konstrukcje helika (ramę).

Wiesz, to tak samo jakbyś chciał do samochodu dorobiś strefę kontrolowanego zgniotu w postaci 2cm warstwy pianki na karoserii - wiadomo, że gucio to da, ale polegnie przy najmniejszej przycierce.

BTW przy poprzednim krecie belka poszła w dwóch miejscach, skrzynka w trzech.
Ta by pewnie przetrwala i nic by to nie zmieniło - nie można jeszcze bardziej odrąbać odrąbanej belki ;)
Plastikowa skrzynka prawdopodobnie rozsypała się od przeciążenia.


To czego boję się bardziej, to pancertny sztywny statecznik, made by Wojtek - Msheli.
Przeżył kreta bez szwanku.
Gdyby nie on - może i skrzynka by przeżyła.
Cholera wie - teraz przy pancerniejszej skrzynce będzie łatwiej urąbać belką przy jakimkolwiek przyhaczeniu ogonem o ziemię ...
... więc coś w tym jednak jest.
Masz pan Panie Carson racje.
...
No ale przecież nie założe jakiegoś badziewnego seryjnego statecznika mając taki zaje**sty...
:D:D
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 7 gru 2019, o 00:08

Zima idzie...
Czymś trzeba będzie orać zamarznięte pole.
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 7 gru 2019, o 01:34

Jeśli chodzi o okucia to nie wiem jak gaui ale lynxowa jest zyebana.mam na myśli te długie kulki, które się psują i psują dziury. Alzrc ma krótkie.

Alu skrzynka jest. Miałem, macałem testowałem. Nie umiałem się przyyebac.

ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Carson
Faraon
Posty: 2200
Rejestracja: 22-05-2018
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
Podziękował: 281 razy
Podziękowano: 112 razy

Postautor: Carson » 7 gru 2019, o 07:06

aikus pisze:
Carson pisze:To czego boję się bardziej, to pancertny sztywny statecznik, made by Wojtek - Msheli.
Przeżył kreta bez szwanku.
Gdyby nie on - może i skrzynka by przeżyła.
Cholera wie - teraz przy pancerniejszej skrzynce będzie łatwiej urąbać belką przy jakimkolwiek przyhaczeniu ogonem o ziemię ...
... więc coś w tym jednak jest.
Masz pan Panie Carson racje.
...
No ale przecież nie założe jakiegoś badziewnego seryjnego statecznika mając taki zaje**sty...
:D:D


Zrób strategiczne lekkie nacięcie na powierzchni statecznika przy skrzynce. Jak będzie mialo jebnac to jebnie tam gdzie naciales :)
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 7 gru 2019, o 19:02

miruuu pisze:Jeśli chodzi o okucia to nie wiem jak gaui ale lynxowa jest zyebana.mam na myśli te długie kulki, które się psują i psują dziury. Alzrc ma krótkie.
Alu skrzynka jest. Miałem, macałem testowałem. Nie umiałem się przyyebac.


Kurde... ma nawet rolkę o której myślałem, ale oczywiście zrobioną nie tak jak trzeba, tylko na odpierdol.
...
Bo to jest rolka, której przeznaczenie zrozumiałem dopiero mając Logasa, bo dopiero w logasie ona jest zrobiona tak, że ma sens i spełnia swoje zadanie, a mianowicie zabezpiecza przed przeskakiwaniem paska.
Tylko, zeby to działało to ona musi DOTYKAĆ (nie dociskać) pasek NA ROLCE!! A nie przed nią.

Natomiast w ten sposób jak tu jest to zrobione i jak było w T-Rexach to jest... ... niby trochę zwiększa powierzchnie opasania rolki przez pasek, ale IMHO to daje na tyle nie wiele, że nie warto dokładać tej masy na ogonie.
Poza tym umiejscawiając rolkę w ten sposób zbliżamy do siebie przeciwbieżne strony paska w belce, które i tak jadą tam niebezpiecznie blisko siebie i pewnie nie raz się o siebie ocierają.
Im mniej tym lepiej.
Ja bym tą rolkę wywalił.

Ale tak poza tym to skrzyneczka koncepcyjnie bardzo ładna. Prosta, lekka - wypasik.

Carson pisze:Zrób strategiczne lekkie nacięcie na powierzchni statecznika przy skrzynce. Jak będzie mialo jebnac to jebnie tam gdzie naciales :)


Chyba Cie poszamało - taki ładny statecznik będę poświęcał??
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 7 gru 2019, o 20:11

Aikus. Nie znam się ale próbowałem ręcyma i moim zdaniem ta rolka robi swoją robotę bardzo dobrze.
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 7 gru 2019, o 20:11

Aikus. Nie znam się ale próbowałem ręcyma i moim zdaniem ta rolka robi swoją robotę bardzo dobrze.
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 7 gru 2019, o 20:11

Aikus. Nie znam się ale próbowałem ręcyma i moim zdaniem ta rolka robi swoją robotę bardzo dobrze.
Awatar użytkownika
dawo
Sknerus
Posty: 2134
Rejestracja: 06-10-2014
Lokalizacja: Piastów
Podziękował: 46 razy
Podziękowano: 81 razy

Postautor: dawo » 7 gru 2019, o 20:15

No i teraz Mirek sam narobiłeś sobie roboty z kasowaniem postów ;)
Heli: 450, V922, 2x250, Protos 380, Protos 500, 2 x XL POWER 550
Samoloty: 2 x Combat, FunCub, MX-S, Sebart Katana 50E, Skrzydło, 2xF16, Hyper Bipe, Hawk EDF, Rad Jet, Akrobat Halowy,Bolt Mavimodels, ASW28 Volantex, E-flight v900 i Mini EDGE 540, Kwarciński Micron 150,
Drony: quad 250 i QX 90,
Samochodziki: Traxxas Rustler i 2 x Rustler 4x4, Slash 2wd, Summit, Arrma Typhon i Infraction 6s
DX9 G2 :)
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 7 gru 2019, o 21:20

miruuu pisze:Aikus. Nie znam się ale próbowałem ręcyma i moim zdaniem ta rolka robi swoją robotę bardzo dobrze.


hmm hmm hmm

też się nie znam i nie próbowałem, więc może i ... Może i tak...
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 7 gru 2019, o 21:20

miruuu pisze:Aikus. Nie znam się ale próbowałem ręcyma i moim zdaniem ta rolka robi swoją robotę bardzo dobrze.


hmm hmm hmm

też się nie znam i nie próbowałem, więc może i ... Może i tak...
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 7 gru 2019, o 21:20

miruuu pisze:Aikus. Nie znam się ale próbowałem ręcyma i moim zdaniem ta rolka robi swoją robotę bardzo dobrze.


hmm hmm hmm

też się nie znam i nie próbowałem, więc może i ... Może i tak...

Wróć do „Heli-Ring”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości