Polowanie na kreta - video i foto relacje z własnych kretobić

Panie Reżyserze, ja Pana we wszystkich filmach widziałam!
Awatar użytkownika
Carson
Faraon
Posty: 2200
Rejestracja: 22-05-2018
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
Podziękował: 281 razy
Podziękowano: 112 razy

Postautor: Carson » 28 cze 2020, o 18:58

To Patafiany z Was! :D A ja glupi myslalem, ze to przez slonce mnie tak piecze wszystko
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 28 cze 2020, o 22:43

No... W każdym razie oblatałem gaueczkę po odbudowie i remoncie.
Wymieniłem serwo ogonowe na MKS... i przez chwile ... musiałem się przyzwyczaić do tego jak jest znowu zaje**scie, o mi się wydawało, że coś jest ch****o :D:D
Nooo...
Nie ma przebacz.
Serwa ogonowe Lynxa w rozmiarze micro (czyli https://www.lynxheli.com/product_info.p ... s_id=27516 ; parametry mam stąd, bo nastronie LYNXa już ewidentnie end-of-life: https://www.thehelihangar.ca/products/k ... -servo-1pc KST Lynx DS213X - 760us Micro Tail Servo, o parametrach:
DS 213X Servo Specification:

- Operating Voltage: 6.5 - 7.4V
- Dimension: 22.90 * 12.27 * 24.50mm
- Torque: 3.00kg/cm - 6.5V
3.60kg/cm - 7.4V   
- Speed: 0.06sec / 60° - 6.5V
0.04sec / 60° - 7.4V
- Motor: 12mm Coreless
- Working Frequence: 760us / 560Hz


Versus:
http://mks-servo.com/DS95i
Torque (4.8V): 1.92 kg-cm / 26.7 oz-in
Torque (6.0V): 2.40 kg-cm / 33.3 oz-in
Speed: 0.047 s (4.8V) / 0.038 s (6.0V)
Weight: 21.21 g (0.75 oz)

Na papierze z grubsza to samo, nie?


No to jest blać jak dzień do nocy.
Dokładnie ten sam helikopter, dokładnie ta sama geometria całej mechaniki ogona, przełożenia, prędkości - WSZYSTLKO! Wszystko dokładnie to samo.
I w MKSie mam np. na najniżsyzm Idlu czułość 60% i ogon trzyma jak żyleta i ani drgnie w overspeedach, a w Lynxie miałem czułość 30%, w overspeedach sie wzbudzał i generalnie był miękki.
Nie było źle - nie nie. Było do tego stopnia "można się przyzwyczaić", że jak mówię się przyzwyczaiłem.
I to też wcale nie było tak, że ja z tym LYNXem nie kombinowałem! Nie, oczywiście, że nie. Ja próbowałem mu wydłużyć orczyk, skrócić orczyk... no ale cudów nie ma, to po prostu nie jest najlepsze serwo ogonowe na świecie.

Może... MOŻE jest tak, że ja na awionice mam 6V, bo uważam, że nie ma potrzeby, zeby było więcej...
... no i w przypadku MKSa... Miałem 5, mam 6 - nie ma żadnej różnicy.
A w przypadku Lynxa, minimum co podaje producent to 6,5.
...
Trochę w to nie wierzę, żeby różnica była aż taka, ale ...
... Ale nie - nie będę robił kolejnego eksperymentu, przekładał serwa i podnosił napięcia.
Jeszcze mi coś pierdolnie i będzie.
Na MKSie jest dobrze i tego się trzymam.

MKS jest dwa razy droższy - no jest.
No ale MKSa też już miałem, bo kiedyś u Kenobiego okazyjnie kupiłem i tak leżał.
Natomiast generalnie błędem było trzymanie się rozmiaru micro w tej klasy modelu, zwłaszcza, że bez żadnego problemu można tam wsadzić serwo midi. A tu już nie ma absolutnie żadnego problemu, żeby znaleźć naprawdę porządne serwo ogonowe w dość przystępnej cenie.


No tak czy siak - mam dwa serwa ogonowe lynxa, będą do sprzedania, natomiast ... narazie wstępnie zaklepał je sobie majki, więc z oficjalnym ogłaszaniem się nie śpieszę.
Jedno jest używane, zero zauważalnych luzów, drugie - nówka sztuka, nierozpakowane.


No!
Wracając jednak do świeżo odbudowanej Gauki.
Dziiiizzz... Jak to ładnie lata... jaki fajny nieuszojebny dźwięk ma... No miód malina.
Przesiałem z łopat Aligna na Taroty bo okazało się, że wyważanie niesparowanych łopat przez dokładanie 2 gramów w taśmie to już jest lekki overkill - łopat nie dało się wytorować...
... no i tu kolejny transcendentny wniosek.
Przy dokładnie tym samym helikopterze i dokładnie tych samych ustawieniach wszystkiego, Taroty w porównaniu z Alignami są:
- żwawsze jeśli chodzi o cyklikę.
- zmuliste jeśli chodzi o skok ogólny.

Trochę to na oko w sprzeczności stoi jedno z drugim, ale tak dokładnie jest.
Przy tych samych najniższych obrotach nie mam teraz żadnego problemu, żeby robić tic-toci, natomiast muszę uważać, żeby mi ciągu nie zabrakło np. przy wychodzeniu z pętli.
Na Alignach było dokładnie odwrotnie.

No i tyle.
Chcę sobie znów polatać... achhh... tak było zaje**scie...


_buja_w_oblokach _buja_w_oblokach _buja_w_oblokach
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 28 cze 2020, o 22:45

Carson pisze:To Patafiany z Was! :D A ja glupi myslalem, ze to przez slonce mnie tak piecze wszystko


Nie blać z nas, tylko z Ciebie!
Nie wiedziałeś, że Regulski Duszek uodparnia na promienie UV?
Byś przyjechał to by Ci nic nie było...
:swir: :swir:
Awatar użytkownika
Lukasz
Stały bywalec...
Posty: 182
Rejestracja: 12-02-2019
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 6 razy
Podziękowano: 15 razy

Postautor: Lukasz » 4 lip 2020, o 10:01

Tak dobrze mi ostatnio zaczelo 3D latanie isc ze krecior ten dedykuje zakonczeniu etapu 2d i 2,5d :)

Cwiczylem zakrety samolotowe odwroconym debilem - za mocno sie w ziemie skierowal, odbilem, odwrocilem plozami w dol jak bozia przykazala i ladnie juz prosto popierdalal w przod tyle ze juz prawie w trawie - i wtedy sie mi pojebalo i pieknie nosem walnalem cala predkoscia w glebe. Na lace normalnie slad jak po tupolewie :) Bateria poleciala sobie w dal, z dziesiec minut szukalem.

Pozegnalem sie z:

2 lopaty glowne
3 orczyki
rurka od serwa ogonowego
kabinka ma wyrwany dol
boom i jego mocowanie
ramie glowicy, szpindel albo i cala glowica bo cos dziwnie wygieta
polka pod serwo ogonowe o dziwo w kawalkach

Serwa chyba przezyly.

IMG_20200704_104713875.jpg

IMG_20200704_104758213.jpg

IMG_20200704_103805383.jpg

IMG_20200704_103727557.jpg

IMG_20200704_103740666.jpg

IMG_20200704_103755585.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
--
Oxy 2, Devil 420, Specter 700, Spektrum DX8e, EVPEAK CD3, ISDT T8 MAX, >>> RC photos <<<
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 4 lip 2020, o 13:59

Lukasz pisze:Tak dobrze mi ostatnio zaczelo 3D latanie isc ze krecior ten dedykuje zakonczeniu etapu 2d i 2,5d :)

Cwiczylem zakrety samolotowe odwroconym debilem - za mocno sie w ziemie skierowal, odbilem, odwrocilem plozami w dol jak bozia przykazala i ladnie juz prosto popierdalal w przod tyle ze juz prawie w trawie - i wtedy sie mi pojebalo i pieknie nosem walnalem cala predkoscia w glebe. Na lace normalnie slad jak po tupolewie :) Bateria poleciala sobie w dal, z dziesiec minut szukalem.



Qrwa łukasz, jakby można było dać dwa dzięki za jednego posta to bym Ci dał.
1. za przepięknego kreta - aleś chłopie przyjebał:D:D
2. Za przepiękny jego opis.
Normalnie prawie jakbym ja to pisał... może jeszcze ze dwie kurwy bym gdzieś wcisnął :grin2: :grin2:
:piwo2: :piwo2: :thumb:
Awatar użytkownika
Lukasz
Stały bywalec...
Posty: 182
Rejestracja: 12-02-2019
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 6 razy
Podziękowano: 15 razy

Postautor: Lukasz » 4 lip 2020, o 15:17

A dziekuje dziekuje, to moj zdecydowanie najlepszy kret, na razie ;)

Co do kurwy - mowisz i masz:

blać raz - jeszcze pasek ogona jest naciety
blać dwa - glowica ma zmiazdzone wypustki mocowania ramion, do wymiany
--
Oxy 2, Devil 420, Specter 700, Spektrum DX8e, EVPEAK CD3, ISDT T8 MAX, >>> RC photos <<<
Awatar użytkownika
Artja
Garage Manager
Posty: 5055
Rejestracja: 21-10-2013
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 271 razy
Podziękowano: 474 razy

Postautor: Artja » 4 lip 2020, o 15:56

Opis piękny jak sam kret, normalnie jakbym siebie widział. Takie bezrefleksyjne zaoranie gleby przy locie wprost to moja specjalność. Nie ma nic lepszego niż zostawić po sobie ślady jak po tupolewie. Gratulacje kolego! :thumb:
Pozdrawiam,
Jacek
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 4 lip 2020, o 15:59

Cud miód kreciol. Takie lubimy najbardziej :D
Awatar użytkownika
redb
Elita forum...
Posty: 817
Rejestracja: 24-08-2010
Lokalizacja: Lublin
Podziękował: 16 razy
Podziękowano: 60 razy

Postautor: redb » 17 lip 2020, o 15:25

Początkowo miałem się tym nie chwalić, bo wstyd ... no ale tak oto zakończyłem pierwszy lot na spiricie. Nie wiem czy to setup sknociłem (po cichu na to liczę) czy to po prostu moje gapiostwio. Nigdy wcześniej tak szybko nie doszedłem, zawsze przynajmniej przez chwilę był wzwód a tu o ... przedwczesny wytrysk.

‐------------------‐----------
Hurricane 425 | Belt CP vel. trup | Dron homemade | XL 380 | XL 700
Taranis X9 lite S
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 17 lip 2020, o 16:11

Ooohohooooo no faktycznie, ale żeś się nalatał... :D:D
Na oko wygląda jak odwrotna kompensacja w osi AIL - ale to sprawdzisz w hangarze, nawet po krecie.
Jeśli tak było, to jako pilot NIE MIAŁEŚ NAJMNIEJSZYCH SZANS UNIKNĄĆ KRETA!
Z odwrotną kompensacją dowolnego zyroskopu NIE WYGRA ŻADEN PILOT, nawet Tareq Alsaadi.
Nie ma szans.
No a jako mechanik powinieneś pójść do więzienia ... :D:D
Natomiast czy to wstyd.... no na pewno jakiś, ale kurde, niech pierwszy rzuci aparaturą ten który niczego nigdy nie spieprzył... uszy do góry!
;)
Awatar użytkownika
redb
Elita forum...
Posty: 817
Rejestracja: 24-08-2010
Lokalizacja: Lublin
Podziękował: 16 razy
Podziękowano: 60 razy

Postautor: redb » 17 lip 2020, o 16:55

No właśnie kompensacja była sprawdzana bo o ile na boki zawsze było dobrze o tyle przód tył źle i pisalem tu na forum i do PiotraS na priv i pomogli. Nic to, model wyklepany, lopaty poklejone ... będzie można probować dalej ... ale w normalu tym razem a nie od razu idlu :P
‐------------------‐----------
Hurricane 425 | Belt CP vel. trup | Dron homemade | XL 380 | XL 700
Taranis X9 lite S
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 17 lip 2020, o 20:22

Słodkie :)
Ja tak miałem jak się brajan źle zalogował :)
Awatar użytkownika
Adam12
Elita forum...
Posty: 1285
Rejestracja: 31-10-2015
Lokalizacja: Podhale
Podziękował: 81 razy
Podziękowano: 74 razy

Postautor: Adam12 » 17 lip 2020, o 20:30

Ja za ten numer ZYXa sprzedałem. Łachudra połamał mi łopaty ledwo z folii wyjęte :rotfl2: W końcu to nie wina pilota, że sprzętowi zaufał bez sprawdzania :rotfl:
XL Power 380; Volantex Saber; Spektrum DX8
Awatar użytkownika
Carson
Faraon
Posty: 2200
Rejestracja: 22-05-2018
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
Podziękował: 281 razy
Podziękowano: 112 razy

Postautor: Carson » 17 lip 2020, o 22:05

A mowio zeby sprawdzac kompensacje po kazdym podpieciu pakietu :D
Awatar użytkownika
redb
Elita forum...
Posty: 817
Rejestracja: 24-08-2010
Lokalizacja: Lublin
Podziękował: 16 razy
Podziękowano: 60 razy

Postautor: redb » 17 lip 2020, o 22:20

Może i mówio ale nie wszyscy słyszo albo wiedzo ... a z reszto kto by pomintoł
a tak serio to muszę to do checklisty dopisać ... myślałem szczerze mówiąc, że jak raz to ustawię to na wieki wieków amen a tu widzę nie ma letko
‐------------------‐----------
Hurricane 425 | Belt CP vel. trup | Dron homemade | XL 380 | XL 700
Taranis X9 lite S
Awatar użytkownika
mikegsx400
Lider forum...
Posty: 1882
Rejestracja: 01-10-2014
Lokalizacja: Pruszków/W-wa
Podziękował: 133 razy
Podziękowano: 163 razy

Postautor: mikegsx400 » 17 lip 2020, o 22:26

A jesteś pewny, że model nie zahaczył się o trawę/korzeń lub coś co przytrzymało płozę?
Tak kombinuje, bo ostatnio tak postawiłem helika, że chciał wystartować dokładnie tak samo.
"...możesz być znacznie szybszy, nie myśl o tym, po prostu to zrób!"
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 17 lip 2020, o 23:38

Nie no ale on sprawdził i jest źle..

Wiecie... odnośnie tego co mo "mówio" to ja też zawsze to mówie.
Żeby sprawdzać. Przed każdym lotem.
Kompensację, kierunki reakcji na drążek sterowy - to jest dosłownie sekunda. taki przydatny nawyk.
I zawsze to robię.
ZAWSZE.
Prawie.
Bo ostatnio jak wymieniałem serwo ogonowe, pojechałem na reguły i tego nie zrobiłem.
Postawiłem helika, spróbowałem rozkręcić wirnik i obróciło mi go o 180*.
Na szczęście się nie przewrócił.
Na szcęście#2 szybko zareagowałem holdem.

Okazało się, że serwo Lynxa ma wychylenia odwrotnie niz MKS, więc po wymianie serwa trzeba zmienić rewers.
Pikuś.
Banał.
Ale nie wziąłem ze sobą lapka, więc wracałem do domu.

Natomiast ... znamienne jest to, że ... po serwisie nie sprawdziłem czegoś, co sprawdzam ZAWSZE przed każdym rutynowym lotem.
A przecież powinienem zwłaszcza po serwisie sprawdzić, nie?

No i co...
No i jajco.
Ten nie popełnia błędów kto nic nie robi.
Awatar użytkownika
Gmeracz
Lider forum...
Posty: 2203
Rejestracja: 16-03-2010
Lokalizacja: UE
Podziękował: 78 razy
Podziękowano: 206 razy
Kontaktowanie:

Postautor: Gmeracz » 18 lip 2020, o 02:12

Tia... Szczególnie, gdy tyle doradza innym.
No i co...
No i jajco.
... I milion podobnych wypowiedzi.

Kolego... Masz duży swój udział w forum. Dlatego uprzejma prośba - proszę skupić się na tematach modelarskich bardziej, niż na prywatnych wycieczkach i istnieniu jako samozwańczy gwiazdor na forum. Inaczej będziemy zmuszeni ograniczyć działalność i dostęp do pisania postów.
W razie wątpliwości polecam regulamin naszego forum.

Global MOD
Od śmigła... Sławek
http://www.youtube.com/user/Vipcioo
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 18 lip 2020, o 07:23

Gmeruś chyba dawno Cię tu nie było i za dużo karniaków miodowego przyjąłeś - dla przypomnienia, pisanie na trzeźwo na tym forum jest tylko jedną (i nieobowiązkową) z wielu opcji więc luzujemy wory :D
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 18 lip 2020, o 08:50

Gmeracz pisze:Tia... Szczególnie, gdy tyle doradza innym.
No i co...
No i jajco.
... I milion podobnych wypowiedzi.

Kolego... Masz duży swój udział w forum. Dlatego uprzejma prośba - proszę skupić się na tematach modelarskich bardziej, niż na prywatnych wycieczkach i istnieniu jako samozwańczy gwiazdor na forum. Inaczej będziemy zmuszeni ograniczyć działalność i dostęp do pisania postów.
W razie wątpliwości polecam regulamin naszego forum.

Global MOD



Łoooo kuźwa...
DOBRA!
Dzięki! Dzięki!
Dziś zaoszczędziłem na kawie.

Wiesz co Gmeracz... Masz pecha, bo wspomniałeś w swojej wypowiedzi o czymś takim jak prywatne wycieczki.
Ja generalnie pamiętliwy nie jestem, ale to - zapamiętałem, bo wisi niewyjaśnione między nami od dawna. A co wisi, to kiedyś spaść musi.
Więc teraz przypomnę., bo nie mam cienia wątpliwości, że to o to chodzi.
To się zaczęło tu:

viewtopic.php?p=176122#p176122

I pomijając fakt, kto pierwszy tu zaczął swoją personalną wycieczkę (bo tylko z pozoru ja do Ciebie, ja zostałem sprowokowany i napisałem dokładnie czym).
Pomijając nawet, że przyganiał kocioł garnkowi.
Zamilkłeś wtedy.
Przez jakiś czas nie reagowałeś na moje posty.
Pomyślałem "No trudno... Albo w duchu przyznał mi racje, ale mu wstyd i nie jest w stanie wyjść ponad to... Albo rzeczywiście wrzucił mnie do wrogów i nie czyta moich postów... Przykre to trochę, ale trudno - co poradzę, nic więcej zrobić nie mogę..."
I tak to sobie wisiało.
A teraz spadło.

Normalnie bym to olał.
Normalnie, prawdopodobnie trafiłbyś już dawno do listy moich wrogów, tak jak kilka innych postaci, które zatruwają mój byt na tym forum i nie będę się tu teraz rozpisywał na temat tego czym on jest dla mnie (ten mój tutaj byt) bo to nie o to chodzi.
Normalnie, to znaczy gdybyś był jakimś kolejnym barankiem.
Bo Ty, jak dla mnie to masz ZA MAŁY wkład w istnienie tego forum, żeby mi mówić co mi wolno a co nie wolno.
Ot, wpadasz raz na jakiś czas, w stanie jak dla mnie wskazującym na ewidentny nadmiar albo niedobór miodowego i rzucasz parę tekstów z końcówki układu pokarmowego.
To takie trochę .... niskie. Jak dla mnie.


ALE:
Ty nie jesteś kolejnym jakimś barankiem który pojawił się znikąd.
Ty jesteś GlobalModem. HGW co to tak naprawdę znaczy, ale wskazuje na coś w rodzaju szarej eminencji - może wszystko, niczego nie musi.
Ponad to, z pogaduszek lotniskowych, tu i ówdzie Twoja ksywka się wysącza... Głównie przy okazji wspominek o dawnych czasach przy których mnie nie było.
Wysącza się głownie z ust ludzi, których znam bardzo dobrze, szanuję i generalnie jest otoczona raczej superlatywami.
To wszystko nie pozwala mi w ocenianiu i klasyfikowaniu Ciebie, jako człowieka (którego de fakto na oczy w życiu nie widziałem) bazować jedynie i wyłącznie na moich własnych doświadczeniach.

Do tego dochodzi oczywiście fakt, że jak sam powiedziałeś, ja tu jestem TYLKO SAMOZWAŃCZYM GWIAZDOREM, któremu GlobalMod zaraz może pokazać gdzie jego miejsce.

No a teraz dostaję od tegoż GlobalModa taki oto właśnie RED ALERT.
Który w dodatku, jakby na nie go nie patrzeć, nie pozwala podejść do niego inaczej, niż poważnie i oficjalnie.

To jest coś, co wywraca moje wyobrażenie na temat tego forum totalnie do góry nogami i na lewą stronę.
Być może to wyobrażenie było błędne.
Być może wszystko o czym byłem przekonany tylko mi się wydawało.
Na to wskazywała by odpowiedź Mirka...
... no ale Mirkowi w oczy zajrzałem. Tobie nie.
Poza tym Mirek jest Administratorem - Ty GlobalModem.
HGW kto tu więcej może i czyje zdanie jest ważniejsze - tak czy siak, w administracji forum mamy rozłam.
Spór w doktrynie.


Powiem więc krótko:
Ze smutkiem zatem stwierdzam, że nie pozostaje mi nic innego, jak zawiesić swoją działalność na tym forum, do czasu OFICJALNEGO I PUBLICZNEGO wyjaśnienia sprawy przez jego administrację, której jesteś członkiem.



P.S. Dla wszystkich, którzy chcą się ze mną skontaktować: raczej wiecie gdzie mnie znaleźć, ale: aikus małpka poczta.fm, 69E Z97 7O8

Wróć do „Filmy i Foty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości