Aliexpress.com

Sklepy znane i polecane, organizacja zakupów zbiorowych. Napotykane problemy i jak sobie z nimi poradzić.
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7200
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 2 lip 2020, o 23:45

Do mnie ostatnio dotarły części w 7 dni (5 dni roboczych).

Wychodzi na to, że niektóre sklepy na Ali są szybsze niż nasze lokalne :P (Nie dotyczy rc-heli.pl - tam jest ekspres, wypas, pełen luxus i jakby tylko były części do mojej 380 to w ogóle nie brałbym od Chinola)

Co nie oznacza oczywiście że nie należy wspierać lokalnych sklepów!
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19689
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 4 lip 2020, o 08:36

Ja ostatnio świętowałem rocznicę :)

Obrazek
Awatar użytkownika
Artz
Elita forum...
Posty: 635
Rejestracja: 06-04-2015
Lokalizacja: Skawina
Podziękował: 23 razy
Podziękowano: 12 razy

Postautor: Artz » 12 paź 2020, o 14:12

Nie mam doświadczenia z ALI bo pierwszy raz coś tam zamówiłem.
Co to oznacza że w trackingu jest "Sorry, there is no updated logistics information.Please try again later." Od samego początku, a dodatkowo "Przewidywany czas dostawy: Paź 07 - Paź 13"
Zamówiłem 24 września.
Awatar użytkownika
Piotr_T
Elita forum...
Posty: 1278
Rejestracja: 13-06-2017
Lokalizacja: Józefosław
Podziękował: 70 razy
Podziękowano: 94 razy

Postautor: Piotr_T » 12 paź 2020, o 18:08

Jeśli masz numer przesyłki, to na https://alipaczka.pl/ zobaczysz chyba najwięcej i w najbardziej przystępnej formie na temat swojej paczki i będzie to w miarę zgodne z prawdą. Przy moich przebojach z zagubioną paczką z akumulatorem do drona tylko Alipaczka i https://globaltracktrace.ptc.post/gtt.web/search.aspx pokazały mi, że mój Li-Po zamiast do Warszawy poleciał do Teheranu. Jak nie masz numeru paczki, to pozostaje cierpliwe czekanie. Rozrzut czasu dostawy przy przesyłkach z Ali może być dość duży - od 2 tygodni do ponad dwóch miesięcy. Z doświadczenia - z rok temu tego samego dnia żona zamówiła trochę "babskiego chińskiego badziewia" dla siebie, sióstr, córki i siostrzenic - było tego z 7 paczek do max. 50 zł wartości od kilku sprzedawców - pierwsza dotarła po 2 tygodniach od zamówienia (byłem w szoku), ostatnia po 2 miesiącach, a jedna zaginęła w akcji :-). Oczywiście użyte były jak najtańsze opcje dostawy.

A komunikat oznacza mniej więcej tyle, że od ostatniego "update" nic się nie zmieniło, co w ich rozumieniu może oznaczać też "brak informacji".

Pozdrawiam,
Piotr.
Wirniki - XL Power 550, Protos Mini 325 3S, OMP Hobby M2 EXP
Skrzydła - Zeta Wing-Wing Z-84 2S, LIDL EDF 2S
FlySky FS-I6X
Awatar użytkownika
Artz
Elita forum...
Posty: 635
Rejestracja: 06-04-2015
Lokalizacja: Skawina
Podziękował: 23 razy
Podziękowano: 12 razy

Postautor: Artz » 12 paź 2020, o 18:45

Dzięki za linki, niestety żaden serwis nie znajduje nic. Numery oczywiście mam. Nie pozostaje mi nic jak czekanie.
Awatar użytkownika
oki188
Elita forum...
Posty: 657
Rejestracja: 24-02-2010
Lokalizacja: Gliwice/Biłgoraj
Podziękował: 22 razy
Podziękowano: 46 razy

Postautor: oki188 » 13 paź 2020, o 04:18

T-Rex 550X BEASTX-Pro // Align TB40 <-zastanawiam się nad nim // Spektrum DX9 Black
Awatar użytkownika
Artz
Elita forum...
Posty: 635
Rejestracja: 06-04-2015
Lokalizacja: Skawina
Podziękował: 23 razy
Podziękowano: 12 razy

Postautor: Artz » 18 paź 2020, o 07:54

:banana: :banana: :banana:
Dopiero wczoraj trakcery pokazały moją przesyłkę, niektóre że przesyłka jest dopiero nadana, inne że w sortowni PL, równocześnie z aplikacja inpostu która pokazuje info trakcie przygotowania.
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7200
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 18 paź 2020, o 10:20

Kto ich zrozumie, tych Chińczyków i naszych pocztowców...
Ja nawet na te trackingi nie patrzę, bo to nie ma wiele związku z rzeczywistością
Awatar użytkownika
Artz
Elita forum...
Posty: 635
Rejestracja: 06-04-2015
Lokalizacja: Skawina
Podziękował: 23 razy
Podziękowano: 12 razy

Postautor: Artz » 27 paź 2020, o 19:32

Jako ciekawostkę napiszę... że na początku zrobiłem błąd, bo kupiłem dwa paraboardy każdy osobno. Sprzedawca niestety nie spakował wszystko w jedną paczkę, ale każdy je oddzielnie(dwie przesyłki).
Pierwsza z zaskoczenia dziś pojawiła się w paczkomacie, druga przez kila ostatnich dni pokazywała "anulowana dostawa" a dziś pokazała się w Belgii i chyba jedzie do PL..

Ciekawe są historie przesyłek jadących do naszego kraju.
Awatar użytkownika
Artz
Elita forum...
Posty: 635
Rejestracja: 06-04-2015
Lokalizacja: Skawina
Podziękował: 23 razy
Podziękowano: 12 razy

Postautor: Artz » 3 lis 2020, o 09:23

Dotarł i drugi paraboard. Więc pierwszy zakup udany.


Ale tutaj ważna uwaga, zalecam przed podłączeniem pakietów do takich ustrojstw, wziąć miernik do ręki i sprawdzić czy nie ma zwarcia między między pinami balansera. Ja takie zwarcie miałem, na płytce dwa piny były zalane cyną.
Dodam też że moje konto zlokalizowane jest w DE. Nie mogę zmienić w opcjach tej lokalizacji, wsparcie ALI zaleciło mi usunięcie konta i założenie nowego. Według nich, konto tworzyłem albo z użyciem VPNa albo będąc w DE.
Problem z tego jest taki że powiadomienia mailowe dostaję po niemiecku.
Awatar użytkownika
Adam12
Elita forum...
Posty: 1286
Rejestracja: 31-10-2015
Lokalizacja: Podhale
Podziękował: 81 razy
Podziękowano: 74 razy

Postautor: Adam12 » 3 lis 2020, o 09:43

Artz pisze:... zalecam przed podłączeniem pakietów do takich ustrojstw, wziąć miernik do ręki i sprawdzić czy nie ma zwarcia między między pinami balansera. Ja takie zwarcie miałem, na płytce dwa piny były zalane cyną....

Płytki sprawdzajmy, kierownice w Teslach dokręcajmy itd. Dziwny jest ten świat...
XL Power 380; Volantex Saber; Spektrum DX8
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7200
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 3 lis 2020, o 10:30

Adam12 pisze:Płytki sprawdzajmy, kierownice w Teslach dokręcajmy itd. Dziwny jest ten świat...


To są koszty ograniczania kosztów ;)
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15948
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1684 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 5 lis 2020, o 09:41

Ograniczenie =/= optymalizacja.
Optymalizacja jest procesem jak najbardziej pożądanym.
Ograniczenia za wszelką cenę nikt przy zdrowych zmysłach stosować nie próbuje, a jak próbuje to z bardzo złym skutkiem i to bardzo szybko.
A szmaciarstwo pozostanie szmaciarstwem i do tego zalicza się absolutnie każdy przypadek, kiedy ja, jako przeciętny jakiś tam sobie aikus, poprawiam jakąkolwiek robotę po jakimkolwiek fachowcu, a jakbym tak blać zliczył wszystkie takie przypadki choćby z ostatniego miesiąca, to trochę by się tego nazbierało.
Patologią natomiast jest fakt, że tak do tego przywykłem, że nawet tych fachowców (do których zaliczam też producentów) nie gnoję i nie strofuję, tylko po prostu robię swoje, żeby mieć dobrze.
...

Wróć do „Zakupy nie tylko za waluty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości