Esky - Big Lama

Fuwa
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 21
Rejestracja: 07-07-2013

Postautor: Fuwa » 10 lip 2013, o 21:44

Tak bawiłem się nim ustawiałem maks potem tyle ile było.Dzwoniłem do nich i kazał go przynieść ,że zajmie się tym
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 11 lip 2013, o 10:26

Obejrzałem film i moje wnioski:

1. Obracanie się w jedną stronę:
- poza trymerem przy gałkach, masz dodoatkowo śrubę, chyba "proportional" w nadajniku/regulatorze (bo to chyba jedna całość). Pokręć nią i potestuj - powinno wyrównać. Z tym, że nie rób tego dopuki nie będzie sie unosił, bo może się okazać, że przy większych obroatach wszystko samo się ładnie wyrówna i niepotrzebnie poprzestawiasz.

2. Brak mocy:
- jeżeli helik dłuużej stał, to możliwe że padł pakiet - zrób test na innym, ale nie swoim tylko takim co na pewno dobrze działa
- możliwe, że ładowarka Ci nie ładuje pakietów dobrze - ale najpierw sprawdz co powyżej
- jeśli helik jutr troche latał, to możliwe że poszły mu juz szczotki. One się szybko zużywają. w stockowej wersji trzeba wymienić silniki (najlepiej na "extreme", które droższe ale zdecydowanie tansze w dłużej perspektywie i spoooro mocniejsze). Jesli masz extremy, to wymiana szczotek.
Fuwa
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 21
Rejestracja: 07-07-2013

Postautor: Fuwa » 11 lip 2013, o 12:14

Nie mam innego pakietu orginał zgubiłem i musiałem kupić nowy też esky silniki są nowe nawet jednego pakietu nie przelatałem ot tylko to co na filmie widać . Oddałem go do naprawy więc za bardzo nie mam jak go sprawdzać
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 11 lip 2013, o 13:44

łalaboga :plask:
takie rzeczy się znami robi a nie oddaje do serwisów jakiś!!
:hammer:
Fuwa
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 21
Rejestracja: 07-07-2013

Postautor: Fuwa » 11 lip 2013, o 14:08

No i co i tak i tak do sklepu po części musiałbym dymać fora mają to do siebie ,że nie zawsze pomagają kupiłbym nowy pakiet okazało by się ,że to nie to i zostaje z niepotrzebnym pakietem i 100 w plecy.Dzwoniłem do sklepu w którym kupiłem Rcshop niestety zamknęli się gościu zaproponował żebym poszedł do Riku bo to jedno i to samo na miejscu dopytałem się dosyć ładnej pani jakie koszty poniosę i powiedziała mi ,żę jedynymi kosztami będzie koszt naprawy czyli kupna tego co się zepsuło
Ostatnio zmieniony 11 lip 2013, o 14:12 przez Fuwa, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 11 lip 2013, o 14:10

Fuwa pisze:i zostaje z niepotrzebnym pakietem i 100 w plecy

Gdzie Ci za tyle pakiety do Lamy sprzedają? :wow2:
Jeśli dobrze kojarzę, to tam będzie coś ok 1300 mAh 3S?

EDIT: Już sprawdziłem: 800 mAh 3S. Rozumie, że te 100pln to mocna przenośnia :)

EDIT2: :)
Pakiet do Big Lamy kosztuje tyle.
Fuwa
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 21
Rejestracja: 07-07-2013

Postautor: Fuwa » 11 lip 2013, o 14:15

Może o dychę się pomyliłem ale nie latam na tyle często żebym musiał kupować pakiet za 89 zł przeczytaj mój poprzedni post
http://www.rcshop.pl/pl/p/EK1-0188-Paki ... g-Lama/730
http://www.sklep.modelarnia.pl/index.ph ... 1336-e-sky
Omg jakbym wiedział o tej stronię to bym kupił niedługo urodziny :twisted: to może domówię coś do Lamy
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 11 lip 2013, o 14:20

Przeczytałem teraz. Edytowałeś gdy ja już byłem w amoku pisanio-edytowania mojego postu :)

W każdym razie na Twoim miejscu ustaliłbym w sklepie, żeby dali znać odnośnie kosztów, zanim władują to co się uszkodziło.
Z lamą jest tak, że nie zawsze opłaca się naprawiać. Wszystko zależy co poszło. Gdyby na przykład poszedł regulator, to cena nowego jest wyższa niż używana big lama z działającym... itp itd...

No nic. w takim razie czekamy na info po oględzinach!
Fuwa
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 21
Rejestracja: 07-07-2013

Postautor: Fuwa » 11 lip 2013, o 14:25

Ta ładna pani mówiła ,że najpierw zadzwoni z kosztorysem a dopiero po tym jak pozwolę zaczną naprawiać
Możesz polecić części do Tuningu Lamy lub ewentualnie jego zamiennika.Jeszcze jedno pytanie i odezwę się dopiero kiedy serwisant zadzwoni czym różni się Big Lama 500 od zwykłej Bl
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 11 lip 2013, o 14:38

Niestety (a może stety...) nie mialem Big Lamy, więc moja wiedza bazuje tylko na klasycznej lamce, którą kiedyś latałem. Ponieważ to to samo tylko większe, to spróbuję coś doaradzić.

Nie obraź się, ale według mnie najlepszym tuningiem jakiejkolwiek lamy jest jej sprzedaż i zakupienie czegoś innego.
Przechodziłem juz przez to. Wydalem kupe kasy, straciłem kupe czasu i nigdy sensownie nie polatałem. Dlaczego? Bo nię nie da. Lama doskonale wisi, ale żeby polatać, to już znacznie gorzej. Będziesz nią regulował i naprawiał do końca jej istnienia.

Tak czy siak, jeśli masz ochotę się nią jeszcze troche pobawić, to na pewno nie wydawałbym kasy na zbędne węgle i boskie ramy, które nic nie dają.
Z elementów wartych (a nawet koniecznych) zakupienia to:
- silniki z wymiennnymi szczotkami (kiedyś były to xtreme, teraz nie wiem czy nie jakieś inne) ponieważ są sporo mocniejsze i wymieniasz tylko szczotki, które sa tanie a nie całe sinliki
- łopaty xtreme, bo klasyczne się kruszą od razu
- pakiety nie esky, bo są bardzo słabe. One mają chyba 10C. Za ok 10$ możesz kupić znacznie mocniejsze, przy których helik będzie zachowaywał się zdecydowanie lepiej.

W tym dziale znajdziesz wątek o lamie. Jest tam bardzo dokładnie opisane co kupowac a czego nie i dlaczego. Wszystko jest napisane na bazie mniejszej lamy, ale spokojnie się możesz naszymi opiniami tam przedsawionymi sugerować.
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 11 lip 2013, o 14:40

Fuwa pisze:Ta ładna pani mówiła

Jak ładna to pewnie połowy niedosłyszałeś :vhappy:
Strzel dla nas focie przy odbiorze ;)
Fuwa
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 21
Rejestracja: 07-07-2013

Postautor: Fuwa » 11 lip 2013, o 14:48

A jego zamiennik może być prawie gotowy do loty lub gotowy do lotu maksymalnie do 600zł może być używka lub z zagranicy w mirę tanie części oraz prostota może być 4 lub 6 kanałowy
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 11 lip 2013, o 15:03

Wiesz co. Po lamie kupiłem sobie mikruska Easycopter Colibri Pro v2 czy jakos tak. Genralnie coś takiego tylko pod inną nazwą: - mały helik

Niby to małe, takie pirdołowate, ale latało o wiele lepiej niż lama. Pomimo, że waży 40 gram lata na średnim wietrze (tak do 10kmh luzik, powyżej 13kmh da się, ale się człowiek nawalczy), generalnie lata i nie zatrzymuje się po kilku metrach jak lama (i każdy innny coaxial 4ch). I moge śmiało powiedzieć, że nauczyłem się na tym prypciu o wieeele więcej niż na lamie. Nie mówiąc już o zabawie, małej ilości napraw i śmiesznych cenach części.

W helikopterach (zabawkach i modelach) jest tak, że istnieje pewna luka w cenach. Do 200 masz zabawki, ale niektóre całkiem fajne, takie jak ten helik co podałem, biedrony itp. Potem masz dużą lukę, w której znajdują sie różne lamy i inne wynalazki, które pochłaniają kasę i nic nie dają. Później, gdzieś ok 800 pln mozna już złożyć lepsiejszego klona, którym się dobrze lata.
Oczywiście można zrobić helikoter taniej, ale nie koniecznie jest to łatwe.
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 13 lip 2013, o 21:56

I jak efekty reklamacji?
Fuwa
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 21
Rejestracja: 07-07-2013

Postautor: Fuwa » 15 lip 2013, o 08:04

Jeszcze nie dzwonili czekam do wtorku jak nie zadzwonią do idę do nich dowiedzieć się o co chodzi
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 15 lip 2013, o 15:10

Jestem zdumiony. Na oględziny lamy na prawdę nie trzeba więcej niż minutę...
Fuwa
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 21
Rejestracja: 07-07-2013

Postautor: Fuwa » 15 lip 2013, o 16:47

Ktoś miał już styczność z tym sklepem bo w zakupie niby problemów nie ma ale o serwisie nie mogę znaleźć informacji
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 15 lip 2013, o 16:56

Osobiście nie korzystalem, ale jeśli nie potrafili zdiagnozować lamy na miejscu (nie wspominając o tym ile u nich leży) to co by bylo gdybys im 450tke zaniosl?? Nie naleze do stekaczy ale wnioski przychodzą mi same do glowy...
Fuwa
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 21
Rejestracja: 07-07-2013

Postautor: Fuwa » 15 lip 2013, o 20:02

Takie mało finezyjne pytanie czy mógłbyś sprawdzić ten model oczywiście za opłatą co jest nie tak z nim ja mieszkam na Mokotowie .Skoro mówisz ,że ta operacja powinna trwać kilka minut to przejdę się do nich jutro bo chyba jutro wtorek ?
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 15 lip 2013, o 20:56

Oplata nie wchodzi w gre. Sprawdzić mogę bez problemu, ale w następnym tygodniu. Teraz mnie nie ma :(

Wróć do „Esky”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości