Heli-x

Najlepszy kret, to kret symulowany...
Awatar użytkownika
mwx
Lider forum...
Podziękował: 10 razy
Podziękowano: 154 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 21 cze 2018, o 13:22

Phoenix nie jest zbyt realistyczny, heliki latają jak po sznurku. Do nauki na początek to całkiem spoko, ale potem nie uczy nawyków związanych z korygowaniem pozycji helika podczas różnych manewrów.

HeliX jest całkiem spoko pod tym względem, no i cena niezła.
Maciej
Latające muzeum: 600NSP Brain2, FrankenBelt CPX FBL, HS Emax X-450, Debil 380/420, Black Thunder 770 (?!)
T8FG, 9CAP
filmy na YouTube
Awatar użytkownika
JurekG
Pierwsze koty za płoty...

Postautor: JurekG » 22 cze 2018, o 12:14

Ćwiczę na demo Heli-x i widać różnice do Phenixa. Tak jak piszesz. Dlatego latanie wydawało mi się już tak łatwe. Ale nie narzekam, tez się przydało.
Udało mi się też uruchomić demo Nexta. Wszystko na symulatorze Sm600. Heli-x -> Reflex XTR a Next -> APD. Pierwsze wrażenie w Next podobne do Heli-x. Chociaż w Heli-x deczko lepiej mi idzie. Polatam chwilę i zadecyduję który wybrać.
Pozdrawiam, Jurek

ALZRC 450 Devil pro V2 FBL pierwsze próby, V977, V911, wszystko z Flysky FS-TH9X z ER9X.
Awatar użytkownika
werbus
Podziękował: 3 razy
Podziękowano: 5 razy
Kontaktowanie:

Postautor: werbus » 8 sie 2018, o 07:31

Zainstalowałem i jedno co mogę od siebie powiedzieć... to to latanie nie jest takie proste jak myślałem :D
Awatar użytkownika
marek_c4
Lider forum...
Podziękował: 18 razy
Podziękowano: 57 razy
Kontaktowanie:

Postautor: marek_c4 » 8 sie 2018, o 14:08

werbus pisze:Zainstalowałem i jedno co mogę od siebie powiedzieć... to to latanie nie jest takie proste jak myślałem :D

:D będzie dobrze :thumb:
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
werbus
Podziękował: 3 razy
Podziękowano: 5 razy
Kontaktowanie:

Postautor: werbus » 8 sie 2018, o 14:32

Dzisiaj spróbowałem czy w realu jest tak samo trudno jak na symku… :approve:
Znam już odpowiedź, tak samo... :masakra: Dodatkowo w wysokiej polnej trawie, strasznie długo się szuka odseparowanego śmigła ogonowego hmm
Przede mną dalsze treningi na symulatorze a następnie kolejne próby... ale to już na skoszonym trawniku
Awatar użytkownika
JurekG

Postautor: JurekG » wczoraj, o 19:34

Próbowałem wczytać moja konfigurację Vstabi w symulatorze Heli-X. Niestety efekt jest taki, że konkretny wybrany helik Miniprotos-fbl 450-tka nie chce się oderwać od ziemi. Coś się popsuło. Inne modele, bez konfigurowania Vstabi, działają bez zarzutu. Próby przywrócenia ustawień fabrycznych dla tego modelu, resetowanie, ponowne wczytanie nic nie daje. Macie koledzy jakąś radę na ten problem ?
Pozdrawiam, Jurek

ALZRC 450 Devil pro V2 FBL pierwsze próby, V977, V911, wszystko z Flysky FS-TH9X z ER9X.

Wróć do „Symulatory”