Raptor 50 Przejście na głowicę Flybarless

Awatar użytkownika
oki188
Pierwsze koty za płoty...

Postautor: oki188 » 20 maja 2018, o 19:55

Jako że dostępność łopat do klasycznej głowicy prętowej jest już praktycznie zerowa a coraz więcej osób lata na flybarless i chwali sobie, postanawiam też przesiadkę na ten system.
Wszystko fajnie pięknie ale tu nasuwają się pytania. Dodam że jestem nowicjuszem i jak dotąd tylko pręt się dla mnie liczył.
1. Mój nadajnik to poczciwy Spektrum DX6i DSM-X a system który wybrałem to Spektrum AR7210BD z BEAST-X.
Wybór podyktowany mniejszą ilością kabli i zintegrowanym odbiornikiem spektrum.
Ponoć ma obsługę tarczy 90 stopni i jest prosty w ustawieniach i dobrze stabilizuje spaline ale czy podejdzie do 6 kanałowego radia ??
2. Głowica hmm.... i tu zaczynają się schody i to niezłe. Napaliłem się na głowicę RJX-600 ale w Polsce jej w sklepach nie widzę już dostępnej.
Czy może zna ktoś jakiś sprawdzony (nawet zagraniczny) sklep gdzie można by ją nabyć w sensownych pieniądzach a może ktoś ma używaną na sprzedaż.
Rozważam też zastosowanie innej głowicy, podejrzewam że DFC od rexa 600 odpada z uwagi na inną długość wału w starej konstrukcji rapciucha.
Dlatego pytam was o poradę jak ten temat ugryźć z ta głowicą do FBL może ktoś coś poleci sensownego przystępnej kasie.
3. Pozostają jeszcze inne kwestie serw , zasilania, łopaty ale to już ogarnąłem CC Bec 20A + serwa 3xSavox 1258TG + łopaty 600 Zeal do FBL
Oczywiście po skompletowaniu będę miał masę pytań co z czym i jak to spiąć w całość więc proszę o wyrozumiałość :)
Raptor 50SC / T-rex 450L/ Spektrum DX6i
Awatar użytkownika
dawo
Elita forum...
Podziękował: 19 razy
Podziękowano: 22 razy

Postautor: dawo » 21 maja 2018, o 00:10

Bartek kiedyś przerobił już ten temat - poczekaj na jego wypowiedź :) ja tylko napisze że widziałem jak latał jego Raptor.
1x450,V922, Protos mini, Protos 380, Protos 500,Trex 600, 2xCombat, FunCub, EFX racer, Extra 300, Katana mini, Skrzydło, 2xF16, quad 250 i QX 90, Hyper Bipe, Hawk EDF, Rad Jet, Akrobat Halowy,Bolt z Mavimodels, Himoto on Road, DX7S :)
Awatar użytkownika
mwx
Lider forum...
Podziękował: 10 razy
Podziękowano: 146 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 22 maja 2018, o 07:03

Zapomnij o DFC, lepiej coś normalnego.
Kup sobie głowicę CX600 z ehirobo.
Jest śmiesznie tania a robi robotę. Nie ma sensu za dużo inwestować w Rapcia ;)

Jak bardzo się uprzesz i nie chcesz czekać to mam jedną nadmiarową - kupiłem drugą na zapas :P

Mniejszą ilością kabli nie kieruj się w heliku klasy 600. Z resztą co to za oszczędność? Jeden kabelek od satelitki mniej. Wybierz system przy ustawieniach którego ktoś Ci pomoże - taki ja jakim latają inni w Twojej okolicy.
Mnie by szlag trafił na ustawianie FBLa z drąga aparatury... mamy 2018 rok...
Maciej
Latające muzeum: 600NSP Brain2, FrankenBelt CPX FBL, HS Emax X-450, Debil 380/420, Black Thunder 770 (?!)
T8FG, 9CAP
filmy na YouTube
Awatar użytkownika
oki188
Pierwsze koty za płoty...

Postautor: oki188 » 23 maja 2018, o 09:54

Sprawdziłem tą głowice i faktycznie jest tania i podobna do RJX więc pomyślę nad nią bo obecnie walczę z efektem "woof" w głowicy prętowej i po kolejnej klęsce w wyeliminowaniu tego naprawdę przesiądę się na flybarless. Także obecnie nie mam parcia na szkło, na obecną chwilę zorientuje się na jakich systemach latają i pomyślę nad wyborem właściwego.
Raptor 50SC / T-rex 450L/ Spektrum DX6i
Awatar użytkownika
mwx
Lider forum...
Podziękował: 10 razy
Podziękowano: 146 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 23 maja 2018, o 10:37

Jak nie chcesz pakować nie wiadomo ile forsy i nie zależy Ci na rescue to weź po prostu kbara gold warrior.
Jest to chamski klon pełnowymiarowego Mikado Vbara. Odkładając rozterki moralne na bok - za 150PLN albo mniej masz na prawdę dobry i sprawdzony system FBL.
Sam kupiłem go z myślą o Rapciu, ale zdążyłem sprzedać maszynę przed konwersją.

Polecam Ci full-size zamiast mini, bo łatwiej podpiąć czujnik governora, no i sam żyroskop jest w osobnej puszce na jednym kabelku, więc łatwiej go dobrze umieścić i odizolować od wibracji.
Maciej
Latające muzeum: 600NSP Brain2, FrankenBelt CPX FBL, HS Emax X-450, Debil 380/420, Black Thunder 770 (?!)
T8FG, 9CAP
filmy na YouTube

Wróć do „Thunder Tiger”