[S] Hisky HCP-100S + części + 3 pakiety (używany, do lekkiej naprawy)

Tu możemy dać ogłoszenie że coś nam zbywa.
Regulamin forum
1. Każde ogłoszenie powinno zawierać co najmniej: tytuł zawierający typ ogłoszenia: [S/O/Z], opis, zdjęcie "w naturze" (wyjątkiem są przedmioty nowe i fabrycznie zapakowane), cenę.
2. Ogłoszenie można odświeżyć przez dopisanie nowego postu po 7 dniach od daty ukazania się ostatniego postu. Zmiany ilości i/lub ceny dokonujemy edytując pierwszy post. Ogłoszenia nieaktywne przez okres dłuższy niż 2 miesiące są usuwane.
3. W ogłoszeniach nie prowadzi się dyskusji oceniających dany przedmiot, dopuszczalna jest dyskusja między sprzedającym a zainteresowanymi doprecyzowująca temat lub ofertę.
4. W przypadku złamania którejkolwiek z wymienionych reguł Moderator lub Administrator mają prawo do usunięcia oferty bez podania przyczyny. W wyjątkowych przypadkach należy przed umieszczeniem ogłoszenia uzgodnić odstępstwa od regulaminu z moderatorem działu lub administratorem.
5. Portal i forum Heli-Team.pl nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za treść ogłoszeń, stan i jakość oferowanych towarów oraz transport do miejsca przeznaczenia.
Awatar użytkownika
zborecque
Elita forum...
Podziękował: 94 razy
Podziękowano: 96 razy
Kontaktowanie:

Postautor: zborecque » 29 lip 2018, o 11:10

Cześć wszystkim!

TLDR:
Do sprzedania: Hisky HCP-100S BNF (bez satelitki) - sprawny, latający, kilka drobnych uszkodzeń + dużo części + 3 pakiety
Cena: 250 zł, przesyłka na terenie PL w cenie

Obrazek

Wersja pełna:
Ponieważ coraz bardziej dociera do mnie, że kończę swoją przygodę z mikrusami (jednak 450+ to jest ostatnio rozmiar dla mnie) postanowiłem wystawić mojego Hisky HCP-100S wraz ze wszystkim co do niego mam.
Model kupiony na BG 2.11.2015, latał do tej pory bez większych zarzutów (nie wystąpiło w nim nic, co by nie było i tak poruszane na forach).

Latał na DX9 z moją satelitką, dlatego sprzedaję jako BNF (kupilem go bez apki, wpiąłem własną satelitkę i tak latałem), dlatego też w komplecie NIE MA ani apki ani satelitki widocznej na zdjęciach.

Oprócz standardowych, znanych mankamentów (deadband na ogonie, nie uruchamiający się silnik ogonowy co jakiś czas itp.)
w sprzedawanym przeze mnie modelu dodatkowo:
- jest zmasakrowana rama główna, a dokładnie urwane 2 z 4 mocowań kabinki. Jedno kiedyś ratowałem za pomocą poxipolu i zapałki (widać na foto), ale i to się ułamało. Niestety nie mam zapasowej ramy. Myślę, że gdybym go nie sprzedawał naprawiłbym ją wklejając jakieś metalowe albo węglowe pręciki na gorąco w plastik. W tej chwili rama ma tylko dwa mocowania i kabinka trochę się trzęsie i wisi krzywo.
- od czasu do czasu nie załączy wirnik główny (rzadko, wystarczy dać gaz na 0 i ruszyć ponownie), oraz nieco już ćwierka główna przekładnia - zakładam, że zębatka atakująca może wymagać wymiany (możliwe, że się zaostrzyła, albo jakoś inaczej okresowo zahacza o zębatkę główną).
- belka ogonowa pod naciskiem ugina się góra-dół. nie wiem czy to jest uszkodzony sam węgiel tej belki - czy gniazdo w ramie, ale myślę, że do dość szybkiej naprawy.
- widoczne na foto śmigiełko ogonowe najprawdopodobniej ślizga się na wałku ogonowym, bo nie da się na nim latać. Albo trzeba podkleić CA albo założyć inne, na innym lata OK.
- niektóre dziurki na śrubki w ramie są "przekręcone"
- gniazda od serw w płytce głównej mają powyłamywane niektóre ścianki. Ogólnie wtyczki siedzą dość mocno, ale przy solidniejszej glebie zdarzało mi się, że wypadały. Przydałoby się te gniazda albo przelutować (hardkor), albo dosztukować ścianki jakimś poxpipolem (mniejszy hardkor), albo ewentualnie lekko wkleić wtyczki na CA - pamiętając, aby gdy kiedys przyjdzie nam je odpinać - to nie rwać za kabelki jak nastolatka za uszy, tylko delikatnie podważyć nożykiem w miejscu "kapnięcia" CA :)

Żeby nie było - model wciąż lata, pomimo powyższych drobiazgów, wczoraj (sobota, 28.07.2018) oblatałem go na trzech pakietach, lata bez zarzutu. Tic-tocki, piroflipy, ósemki odwrócone, wszystko udawało się bez większego problemu :)

Ponadto, do modelu dorzucam wszystko, WSZYSTKO co do niego mam, i widać na foto, a więc:
- 3 pary czarnych łopat (używane)
- 6 par łopat zielonych fluo (większość nowa, jedna albo dwie pary mogą być używane)
- 3 oryginalne pakiety, w pełni sprawne, starczają na 3 - 3.5 minuty pełnego wyciskania
- płytka CD z manualem
- zapasowe podwozie (nowe)
- zapasowy ogon (używany, sprawny)
- zapasowy koszyczek ogona (nowy)
- zapasowy silniczek ogona (sprawny, ale urwane ma kabelki przy samych zwojach - jeśli masz jaja to możesz spróbować dolutować, ale bardziej bym to traktował jako ciekawostkę xD )
- zapasowa belka ogonowa (nowa)
- zapasowa kabinka (nóweczka, nielatana)
- 4 okucia (nowe)
- serwo linearne (nowe, zapakowane)
- 2 wały główne (nowe, zapakowane)
- komplet śrubek (nowe, zapakowane)
- zestaw starych śrubek (i nowe, i używane)
- 5 damperów głowicy (nowe)
- 8 gumek kabinki (nowe)
- 1 zapasowy popychacz tarczy (tarcza - serwo)
- 9 zapasowych popychaczy tarcza-okucie (nowe)
- 5 śmigiełek ogonowych
- płytka z ESC (używana, sprawna, wymieniłem kiedyś żeby sprawdzić, czy nie-odpalanie ogona co jakiś czas to kwestiwa ESC, ale okazuje się, że to ogólna przypadłość Hisky)
- 2 zapasowe łożyska tarczy (nowe)
- 4 zapasowe łożyska tarczy (nowe, zapakowane, ale jestem na 99% pewien, że są złe, bo mają inny rozmiar, mają napisane HCP60 na opakowaniu, i musiałem je kupić po pijaku, albo pomylili się skośnoocy a ja nie zauważyłem, rodzice nie chcieli zapłacić okupu, i tak już zostały - dorzucam je gratis, może przydadzą się do czego innego)
- 1 szpindel (używany, i chyba nawet prostowany)
- 1 stary kabelek od serwa z wtyczką
- 2 stare kabelki ogonowe z wtyczkami
- 2 zapasowe zębatki główne

Mam nadzieję, że wszystko wymieniłem, w razie czego możecie przeszukać foto jeszcze raz :-)

Model raczej polecam komuś, kto ma już Hisky, i potrzebowałby zamienników, ewentualnie latał już mikrusami i szuka kolejnego i nie straszne mu są prace przy takim małym modelu. Ogólnie model może latać od razu, chociaż kabinka siedzi na nim niepewnie. Jeśli ktoś chciałby latać - polecałbym naprawić ramę główną tak jak pisałem powyżej.

Cena za wsio: 250 zł (przesyłka jest już w cenie).

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek
Ostatnio zmieniony 29 wrz 2018, o 10:06 przez zborecque, łącznie zmieniany 1 raz.
GAUI X7 | GAUI X5 | Tarot 450 PRO DFC (1) | Tarot 450 PRO FBL (2) | Hisky HCP100S | "AFRONAZA" 250 Racing Quad FPV | "AFRONAZA" 180 Racing Quad FPV | 2x Kombat Skrzydełko | DX9 Black Edition
Awatar użytkownika
zborecque
Elita forum...
Kontaktowanie:

Postautor: zborecque » 7 wrz 2018, o 18:25

UP!

+ nowa cena: 275 PLN :-)
GAUI X7 | GAUI X5 | Tarot 450 PRO DFC (1) | Tarot 450 PRO FBL (2) | Hisky HCP100S | "AFRONAZA" 250 Racing Quad FPV | "AFRONAZA" 180 Racing Quad FPV | 2x Kombat Skrzydełko | DX9 Black Edition
Awatar użytkownika
zborecque
Elita forum...
Kontaktowanie:

Postautor: zborecque » 29 wrz 2018, o 10:06

UP!

+ jeszcze taniej :-)

Wróć do „Supermarket - sprzedam”