[S] Blade 180 cfx na wypasie - prawie oxy2.

Tu możemy dać ogłoszenie że coś nam zbywa.
Regulamin forum
1. Każde ogłoszenie powinno zawierać co najmniej: tytuł zawierający typ ogłoszenia: [S/O/Z], opis, zdjęcie "w naturze" (wyjątkiem są przedmioty nowe i fabrycznie zapakowane), cenę.
2. Ogłoszenie można odświeżyć przez dopisanie nowego postu po 7 dniach od daty ukazania się ostatniego postu. Zmiany ilości i/lub ceny dokonujemy edytując pierwszy post. Ogłoszenia nieaktywne przez okres dłuższy niż 2 miesiące są usuwane.
3. W ogłoszeniach nie prowadzi się dyskusji oceniających dany przedmiot, dopuszczalna jest dyskusja między sprzedającym a zainteresowanymi doprecyzowująca temat lub ofertę.
4. W przypadku złamania którejkolwiek z wymienionych reguł Moderator lub Administrator mają prawo do usunięcia oferty bez podania przyczyny. W wyjątkowych przypadkach należy przed umieszczeniem ogłoszenia uzgodnić odstępstwa od regulaminu z moderatorem działu lub administratorem.
5. Portal i forum Heli-Team.pl nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za treść ogłoszeń, stan i jakość oferowanych towarów oraz transport do miejsca przeznaczenia.
Awatar użytkownika
pkali
Lider forum...
Podziękował: 151 razy
Podziękowano: 162 razy

Postautor: pkali » 2 wrz 2018, o 18:18

Pod młotek idzie helik, który przywrócił mi wiarę i sens posiadania mikrusa. U mnie spędził rok, z tego co mi wiadomo miał kilku właścicieli (od razu uprzedzam pytania, nie jest po-byku;) .
Do mnie trafił z kilkoma upgradami lynxa - metalowymi zębatkami i obudowami serw oraz metalową tarczą lynxa. Po kilkunastu przelatanych pakietach i zmieleniu stockowego ogona dostał lynxowy ogon na pasek.

Nie będę nikogo oszukiwał, nie miał u mnie lekko. Służył za symulator. Sprawdzał się wyśmienicie. Próbkę tego co jest w stanie przeżyć część Was widziała podczas nocnego lotu w Wincentowie. Po chyba trzech kretach w wykoszone lotnisko latał jeszcze przez dwa dni zlotu. Latając nad wysoką trawą można nim walić prawie bezstratnie. Czasami poleci zębatka, zdarza się zmielenie paska (te są mega tanie, w sharku po 10zł. ). Czasami coś się połamie z plastików na ogonie. Nigdy nie rozwaliłem łopat, szpindel skrzywiłem chyba raz, wału głównego ani razu.

Helik dwa lub trzy tygodnie temu przeszedł remont. Nie zauważyłem, że poluzowała mi się jedna z łopat, która podczas kreta przecięła belkę. Wymieniłem belkę, pasek, łopatki ogonowe, wałki z zębatkami ogona ( stare zębatki, które są aluminiowe już się trochę wytarły). Podczas próbnego lotu po odbudowie okazało się, że wymiany wymaga serwo ogona. Wymieniłem je na zapas, który wyjąłem z oxy2.

Do modelu dodaję:
1. Pakiety, łącznie 17 - 10 rocznych slsów kupionych w zeszłe lato. Latam na nich od początku. Jak to slsy nie puchną, trzymają napięcie. Niestety kupiłem je z trochę za niskim "C". O ile na początku latania mi to nie przeszkadzało, to teraz zaczyna mi powoli brakować powera. 5 gensów po poprzednich właścicielach. Do spokojnych lotów wystarczały. 2 praktycznie nowe eachine od lizarda95.
2. Serwa cykliki - kupione w zeszłym roku jako wyposażenie oxy2. U poprzedniego właściciela (galo) zrobiły kilkanaście lotów, u mnie może kilkadziesiąt. Serwa mają wymienione obudowy i zębatki na metalowe lynxy. Zastąpiłem je w oxy mocniejszymi, a te od blade wylądowały w szufladzie. Stare cały czas działają więc te są w zapasie.
3. Okucia łopat głównych i ogonowych - jeśli nowy nabywca nie będzie miał pecha nie będą mu szybko potrzebne. Przez rok ułamałem jedno okucie łopat głównych.
4. Zębatki główne - 8 szt.
5. Elementy ogona - ramiona ślizgacza i ślizgacz.
6. Łopaty węglowe (używane, trochę poszczerbione ale do latania) i łopatki ogonowe (nowe).
7. Wały główne - węglowe i metalowy. Używane ale proste.
8. Dwa szpindle.
Jakieś pierdoły, których nie opisałem.

I teraz wady.
1. Kabinka na modelu jest ciasna i nie wchodzi na slsy. Wygląda praktycznie jak nowa i jeśli ktoś jest estetą może być zakładana na półkę. Latałem z poklejoną kabinką angry bird.
2. Podwozie pękło przy którymś krecie, na szczęście plastik super się zgrzewa hotairem. Miejsca pęknięć wzmocniłem wstawkami ze starego podwozia.
3. Tak jak w oxy2 statecznik na ogonie jest integralną częścią skrzynki ogonowej. Przy trzecim, który się ułamał stwierdziłem, że nie ma sensu kupować kolejnego i sam go dorobiłem.

Ufff... Jeśli jeszcze ktoś czyta i nie zasnął - powód sprzedaży :).
W pudełku mam drugiego oxy2, który zostanie ulotniony. Ostatnio zacząłem latać lizardem95, który współdzieli z oksiakami pakiety. Logistycznie już to mi się nie składa. Po prostu mam już tego za dużo. Przez rok latania blejdzikiem zrobiłem kolosalny postęp, będzie na pewno mi go brakowało, jednak mam świadomość, że będę nim latał coraz mniej :( .

Cena - zacznę od 900 zł.

ObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Ostatnio zmieniony 2 wrz 2018, o 18:18 przez pkali, łącznie zmieniany 6 razy.
protos 380, protos mini, gaui MX3, oxy2, blade180cfx, dx9
Awatar użytkownika
windcatcher
Lider forum...
Podziękował: 2 razy
Podziękowano: 107 razy

Postautor: windcatcher » 2 wrz 2018, o 18:27

Potwierdzam - fajny helik, który dobrze kretuje i dalej lata.
Tylko pakiety zmień na jednosezonowe bo 10 letnich nikt nie kupi ;)
iX12, Warp 360, Chase 360, Align 470lm, Oxy3 285, Gaui X3(80), HCP100S i inne latadła --> Pozdrawiam Michał
Awatar użytkownika
Damdodo
Elita forum...
Podziękował: 272 razy
Podziękowano: 31 razy

Postautor: Damdodo » 2 wrz 2018, o 19:24

Widziałem niejednokrotnie co ten mikrus potrafi przeżyć ;)
A że Paweł bardzo dba o stan helików i ich sprawność techniczną to mogę z czystym sumieniem polecić.
Sam się zastanawiałem, zanim jednak Paweł wystawił Blade'a zapadła inna decyzja....
Na czymś trzeba się uczyć :)
G500 SPORT, Protos 380, Protos mini 6s, Goblin Fireball, V977, iX12, DX7, RF7.5

"Mądrość przychodzi z wiekiem, czasami jednak wiek przychodzi sam..."
Awatar użytkownika
przemek
Elita forum...
Podziękował: 83 razy
Podziękowano: 85 razy

Postautor: przemek » 2 wrz 2018, o 21:00

Pkali, sory za offtop, ale jak Ci sie lata lizardem? :)
Protos Mini i dlugo nic :)
Awatar użytkownika
pkali
Lider forum...

Postautor: pkali » 2 wrz 2018, o 21:10

Ciekawie :) . Nie licząc whoopa to mój pierwszy quadzik fpv, wylatałem nim z 20 pakietów więc to dopiero początki. Na razie odczucia są fajne.

Tapatalk
Awatar użytkownika
przemek
Elita forum...
Podziękował: 83 razy
Podziękowano: 85 razy

Postautor: przemek » 2 wrz 2018, o 21:20

Quadzik jest super, ja go upalam zawsze, kiedy tylko uda mi sie pojechac na Palacowa. To z dzisiaj:
https://youtu.be/1CAUKaLYAmU
Ok, powodzenia w sprzedazy Blejda!
Protos Mini i dlugo nic :)
Awatar użytkownika
pkali
Lider forum...

Postautor: pkali » 10 wrz 2018, o 06:50

Up. 800 zł.

Tapatalk
Awatar użytkownika
windcatcher
Lider forum...
Podziękował: 2 razy
Podziękowano: 107 razy

Postautor: windcatcher » 10 wrz 2018, o 18:11

Nie wiem jak zapatrujesz się na zamianę ale z braku kupujących chciałbym zaoferować pod rozwagę 21 długich lasek kleju hot glue diamond black specjal o zapachu słodkawym przewiązanych rurką termokurczliwą o sporym promieniu.

Obrazek

Obrazek
iX12, Warp 360, Chase 360, Align 470lm, Oxy3 285, Gaui X3(80), HCP100S i inne latadła --> Pozdrawiam Michał
Awatar użytkownika
pkali
Lider forum...

Postautor: pkali » 10 wrz 2018, o 20:16

Zarobiony jestem, nie zauważyłem oferty.
Powiem tak... musiałbyś do tego kleju zdradzić wszystkie tajniki stosowania. Zapewniam Cię, że przy ilości rzeczy, do których go używasz i faktu, że umysłowo zbyt lotny nie jestem na pewno dołożyłbyś do tego interesu. Kolegom takich rzeczy się nie robi ;) .
Awatar użytkownika
Myszor
Domownik forum...
Podziękował: 59 razy
Podziękowano: 9 razy

Postautor: Myszor » 12 wrz 2018, o 10:59

PW.
Protos Max V2 Leggero Evoluzione stretch, Goblin 500 Sport stretch, Puzzle Standard 210, LDARC 95GT, UR65 Miejsce na półce :-), DX18, X-Lite

Wróć do „Supermarket - sprzedam”