Jaki klej epoksydowy?

Porady, kruczki i sztuczki, setupy, wskazówki... warto korzystać.
Awatar użytkownika
mwx
Lider forum...
Podziękował: 10 razy
Podziękowano: 154 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 4 wrz 2018, o 22:58

Pamiętam że kilka lat temu epoxy tworzyły twardą białą albo przezroczystą spoinę która na prawdę dobrze trzymała się większości materiałów.

Od jakiegoś czasu przerabiam kleje dwuskładnikowe różnych producentów i wszystkie kończą jako częściowo plastyczna, średnio wytrzymała żółtawa skorupa. Może coś się zmieniło, wyeliminowano jakieś rakotwórcze substancje czy inne badziewie że składu. Efekt jest taki, że adhezja i kohezja wydają się nie urywać dupy.

Polecicie jakieś sprawdzone epoxy? Zależy mi na czymś co żeluje w 5-15min i jest na prawdę mocne.
Maciej
Latające muzeum: 600NSP Brain2, FrankenBelt CPX FBL, HS Emax X-450, Debil 380/420, Black Thunder 770 (?!)
T8FG, 9CAP
filmy na YouTube
Awatar użytkownika
gusto
Domownik forum...
Podziękował: 23 razy
Podziękowano: 2 razy

Postautor: gusto » 4 wrz 2018, o 23:05

Ja z dwuskładnikowych polecam i używam metakrylowego. Tworzy twarde połączenie.Szybko zasycha ale pełna wytrzymałość po chyba 12h. Ja mam kolor czarny ale jest chyba jeszcze szary.
Goblin 420 Sport | Goblin Fireball | ??? |
9XR PRO + FrSky Djt
Awatar użytkownika
Carson
Stały bywalec...
Podziękował: 8 razy
Podziękowano: 1 raz

Postautor: Carson » 5 wrz 2018, o 07:10

Ja naprawialem ludziom uszkodzone pałąki sluchawek takim: https://www.motochemia.pl/klej-do-plast ... p-347.html
Mega mocny! Kleilem nim plastik i metalowe usztywnienia zlamanych elementow. Zazwyczaj pałąki pekaja tam gdzie jest najslabszy fragment konstrukcji lub wystepuja najwieksze sily przy rozginaniu na glowie. Wszystkie dzialaja do dzisiaj takze wyprobuj.
+ fajny zapach topionej pleksy przy klejeniu :D

Dzieki temu tematowi przypomnialem sobie, ze mialem przetestowac inne kleje tej marki :thumb:
XK K110 / 450 FBL / FS-i6
Awatar użytkownika
Ramotny
Administrator
Podziękował: 295 razy
Podziękowano: 262 razy

Postautor: Ramotny » 5 wrz 2018, o 11:07

Carson pisze:+ fajny zapach topionej pleksy przy klejeniu :D
bo to taki sam jak ten co pisał gusto.
Ja ostatnio też używałem metakrylowego tylko innej marki - kolor biały mat. Śmierdzi okrutnie - trzeba mieć dobrą wentylację albo po klejeniu jest się nieźle naćpanym...
Pozdrawiam, Grzegorz
Mieć czy latać? Oto jest pytanie...

Wróć do „Warsztat”