[S] serwa Tower pro 5szt

Tu możemy dać ogłoszenie że coś nam zbywa.
Regulamin forum
1. Każde ogłoszenie powinno zawierać co najmniej: tytuł zawierający typ ogłoszenia: [S/O/Z], opis, zdjęcie "w naturze" (wyjątkiem są przedmioty nowe i fabrycznie zapakowane), cenę.
2. Ogłoszenie można odświeżyć przez dopisanie nowego postu po 7 dniach od daty ukazania się ostatniego postu. Zmiany ilości i/lub ceny dokonujemy edytując pierwszy post. Ogłoszenia nieaktywne przez okres dłuższy niż 2 miesiące są usuwane.
3. W ogłoszeniach nie prowadzi się dyskusji oceniających dany przedmiot, dopuszczalna jest dyskusja między sprzedającym a zainteresowanymi doprecyzowująca temat lub ofertę.
4. W przypadku złamania którejkolwiek z wymienionych reguł Moderator lub Administrator mają prawo do usunięcia oferty bez podania przyczyny. W wyjątkowych przypadkach należy przed umieszczeniem ogłoszenia uzgodnić odstępstwa od regulaminu z moderatorem działu lub administratorem.
5. Portal i forum Heli-Team.pl nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za treść ogłoszeń, stan i jakość oferowanych towarów oraz transport do miejsca przeznaczenia.
Awatar użytkownika
wojtekr
Administrator
Podziękował: 288 razy
Podziękowano: 426 razy
Kontaktowanie:

Postautor: wojtekr » 11 lut 2019, o 23:24

Z tych tanich kiedyś używałem cyfrowych serw Corona z HK. Tylko mają słabe mocowania i często się łamały ale parametry bardzo dobre.
Helikoptery
Awatar użytkownika
macem
Zaczyna się rozkręcać...
Podziękowano: 1 raz
Kontaktowanie:

Postautor: macem » 11 lut 2019, o 23:51

tylko ze komplet takich serw to ok 400zl :) a takich mg90s to 60zl, ja uzywam ich w heliku na flybarze.
kds 450sv, miniTitanV2, trex 450 PRO, trex 450 PRO DFC, trex 450L Dominator
Awatar użytkownika
omcKrecik
Maharadża Pendżabu
Podziękował: 191 razy
Podziękowano: 66 razy

Postautor: omcKrecik » 12 lut 2019, o 03:45

- A czemu to pan kierowca jechał na łysych oponach, autem bez hamulców, po zmroku na postojówkach i wjechał w tych biednych ludzi na przystanku ?
- A bo Panie Władzo... Opony kupiłem używane, bo nowe za drogie, klocki były w sklepie ale też drogie, żarówki się poprzepalały a nowe drogie... A jechać jakoś musiałem...
Pozdrowionka od... Andrzeja
Nie umiem latać tak jak Wy, ale się uczę.
W ogóle ciągle się uczę. Wszystkiego, czasem od nowa...
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Podziękował: 722 razy
Podziękowano: 494 razy

Postautor: aikus » 12 lut 2019, o 12:51

Bez przesady krecik, serwa w 450tce a hamulce w samochodzie to trochę inny kaliber ważności.
Jak imałem 450tke i ktoś mi powiedział o magicznych serwach MKS, które PONOĆ są takie trwałe pancerne i w ogóle, ale też powiedział mi o ich cenie, to uznałem,że chyba bym był głupi, żeby kupować serwa które będą kosztowały dwa razy tyle co cały helikopter.
Serwa MKS są drogie - to prawda.
Ale odkąd je w końcu mam (a nie kupiłbym prawdopodobnie nigdy, gdyby nie fakt, że trafiły mi się okazyjnie tanie używki w BDB stanie) to tak jakoś....
... jak już w końcu przyjdzie ten dzień, że się posypią to będę się mocno zastanawiał czy brać relatywnie tanie KST / TGY i wymieniać po kretach wymieniać zębatki, czy znowu odżałować trochę grosiwa i mieć znowu naprawdę niezniszczalne serwa na długie lata i ciężkie krety.
No niestety - prawda jest taka, żę serwa MKS się po prostu w ogółe nie psują i jakby na to nie patrzeć - są warte swojej ceny.
ALE, należy zaznaczyć uczciwie, że chodzi TYLKO o ich trwałość.
Jeśli chodzi o parametry, zachowanie w locie i tak dalej - nie widzę ŻADNEJ różnicy pomiędzy MKSami a TGY albo KST (mowa oczywiście o TGY 306 i KST 251, w żadnym razie KST 113!!!).
Tak więc... tutaj odpowiedź naprawdę nie jest oczywista i jednoznaczna.
Narazie moje MKSy działają, więc nie mam problemu, ale jak się skończą to będę miał dylemat...
Znaczy na początku pewnie też nie będę miał, bo mam jeszcze w hangarze serwa TGY i KST kupione kiedyś "na zaś", więc pewnie włożę to co mam, ale jak się one skończa i będę musiał znowu kupić ... no to nie wiem co kupię, naprawdę nie wiem.
Awatar użytkownika
omcKrecik
Maharadża Pendżabu

Postautor: omcKrecik » 12 lut 2019, o 14:07

aikus pisze:
omcKrecik pisze:
mwx pisze:No nie wiedziałem że one mają już taką wartość kolekcjonerską....

TP SG90 to od początku tylko taką... Parę lat temu podobno działały nawet dość przyzwoicie jak na serwo za 7,50 zeta. HXT 900 są (były ?) znacznie lepsze, chyba to Aikus do helika takie włożył i latał sobie tu i tam...

Owszem, latałem i na tych i na tych i na wielu innych tanich gówno-serwach, w 450tce z ZYXem ( o pręcie nie wspominam).
Niektóre były ciut lepsze, niektóre ciut gorsze.
Wszystkie miały kilka wspólnych cech:
1. były dostatecznie dobre do nauki zawisów i lotów postępowych, maksymalnie jakichś prostych pętli /beczek.
2. Były jednorazowe - przytarcie łopatami o glebę oznaczało wymianę serwa o kretach nie wspominając.
3. Jak się ktoś zapomniał i szarpnął drążkiem to był w stanie połamać zębatki nawet w czasie "normalnego" lotu.

Ty to może zdążysz się uchylić, ale ktoś obok to niekoniecznie :masakra:
Zwykły kret to też zwykle drożej niż dobre serwo.
Awatar użytkownika
gcze
Zaczyna się rozkręcać...
Podziękował: 16 razy
Podziękowano: 1 raz

Postautor: gcze » 12 lut 2019, o 14:24

omcKrecik pisze:Ty to może zdążysz się uchylić, ale ktoś obok to niekoniecznie :masakra:
Zwykły kret to też zwykle drożej niż dobre serwo.

Przy tych serwerach MKS to raczej bym polemizował. Kit x360 można kupić za 460zł. Co to musi być za kret, żeby ponad połowa helika była do wymiany. To się chyba nie przytrafia codziennie ;-)
Ktoś kto kręci ostre 3d po bandzie 600 to jednak trochę inny poziom zagrożenia, niż anemiczne ćwiczenie zawisu 450. Wracając do samochodowej analogii, zaraz wyjdzie na to, że każdy kto nie jeździ nową S klasą to morderca :-)
XK K110 | Mini Titan | jumper T12
Awatar użytkownika
Osa
Zaczyna się rozkręcać...

Postautor: Osa » 12 lut 2019, o 14:33

To ja śpię spokojnie bo jeżdżę starym poczciwym S...60 z 2002 roku.
Kita X360 bez silnika kupiłem za 362 plny z przesyłką póki co, jaka będzie kwota finalna nie wiem zobaczę jak dojdzie
Pozdrawiam Adam
Awatar użytkownika
omcKrecik
Maharadża Pendżabu

Postautor: omcKrecik » 12 lut 2019, o 14:43

gcze pisze:Przy tych serwerach MKS to raczej bym polemizował.

Przy MKS-ach to tak, ale KST215 to już na granicy peszka a jeszcze jedna półka niżej też wystarcza. Odnosiłem do cytowanych SG90 za 7,50 zeta.
gcze pisze: Wracając do samochodowej analogii, zaraz wyjdzie na to, że każdy kto nie jeździ nową S klasą to morderca

Eee tam... Bez przesady. Nie tylko S klasa posiadać może sprawne hamulce, dostatecznie dobre sprawne światła i nie łyse opony.
Kompromis trza jakiś sensowny znajdować, nie przeginać w te czy we wte... ;)
Serwa, które tracą zęby przekładni od nieostrożnego ruchu drążkiem to jednak nie teges do helika. Może nie schodżmy poniżej pewnego poziomu technicznego Naszych zabawek - nie zabawek. Tak czy inaczej może się zdarzyć, że będziemy wzorem dla potomnych :oops:
Uchylam się jak mogę przed dziadostwem z konieczności. Albo nie-dziadostwo, albo niekoniecznie konieczność.
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec

Postautor: aikus » 12 lut 2019, o 22:26

omcKrecik pisze:Ty to może zdążysz się uchylić, ale ktoś obok to niekoniecznie :masakra:

Tak czy siak ponoszę odpowiedzialność na zasadzie ryzyka.
Do tego NIGDY nie miałem kreta z powodu awarii żadnego z przedmiotowych serw.
W ogóle w tamtych czasach prawie nigdy nie miałem kretów z powodów awarii.
Zawsze winny był pilot a kretowałem dużo.
Jeden wyjątek który pamiętam to odcięcie zasilania na złączkach T-Deans.
Po tym przelutowałem całą flotę na XT60.

omcKrecik pisze:Zwykły kret to też zwykle drożej niż dobre serwo.

No nie wiem... W 450tce nigdy nie miałem kreta droższego niż jakieś 50 złotych.
A jak serwo kosztuje ciutkę tylko więcej niż serwo saver no to ...

omcKrecik pisze:
gcze pisze: Wracając do samochodowej analogii, zaraz wyjdzie na to, że każdy kto nie jeździ nową S klasą to morderca

Eee tam... Bez przesady. Nie tylko S klasa posiadać może sprawne hamulce, dostatecznie dobre sprawne światła i nie łyse opony.

Dokładnie.
Miałem Uniaczka którego ostatecznie sprzedałem za coś koło tysiaka i do samego końca był w 100% sprawny. Wszystkie przeglądy przechodził legalnie, bez żadnego "załatwiania".
Był bezpieczny dla innych użytkowników drogi i dla mnie - jak na standardy lat 80'tych :D (czyli raczej ch****o).

omcKrecik pisze:Kompromis trza jakiś sensowny znajdować, nie przeginać w te czy we wte... ;)

omcKrecik pisze:Serwa, które tracą zęby przekładni od nieostrożnego ruchu drążkiem to jednak nie teges do helika.

No tylko, że znowu trochę nie tak.
Czy w prawdziwym śmigłowcu możesz szarpać drążkiem jak Ci się podoba i nic się nie stanie?
Chyba nie, co?
To tutaj było tak samo. De facto, daj mi dowolnego helika a udowodnię Ci, że jestem go w stanie zdezyntegrować w powietrzu tylko poruszając drążkami.
Pilot powinien być świadomy ograniczeń swojej maszyny - that's it!
Serwa nie pękały od nieostrożnych ruchów drążkami tylko od pewnej ściśle określonej ich kombinacji w określonych warunkach.
Pewnych manewrów po prostu na tych serwach nie należy wykonywać i koniec.
To jest raz.
Dwa: Pęknięcie jednego czy nawet kilku ząbków przeważnie nie oznaczało, że helik spadał.
Po prostu sterowność mocno się pogarszała, spadała precyzja, ale serwo jakoś tam działało.
Dawało się wylądować.

omcKrecik pisze:Może nie schodżmy poniżej pewnego poziomu technicznego

Popieram.

omcKrecik pisze:Uchylam się jak mogę przed dziadostwem z konieczności. Albo nie-dziadostwo, albo niekoniecznie konieczność.

Dla jednych dziadostwo to TowerPro SG-90, dla innych TGY306.
Oceniając to obiektywnie, ergo mając na swoim koncie doświadczenia w lataniu na w.w. serwach oraz na wielu pośrednich między nimi (takich jak wspominane już Coronki) mogę powiedzieć, że moim żadne z nich nie jest definitywnym dziadostwem. Niektóre po prostu mają pewne ograniczenia.

Co zatem jest dziadostwem?
A proszę bardzo, na przykład to:

https://hobbyking.com/en_us/hobbykingtm ... c-10g.html
https://hobbyking.com/en_us/hobbykingtm ... ec-8g.html

Dwa przykłady ewidentnego dziadostwa.
Tak jest, te serwa też swego czasu przetestowałem (brakowało mi czegoś do zapełnienia paczki więc dorzuciłem między innymi je).
Straszny syf.
Ale - owszem - zamontowałem je do 450tki z ZYXem.
Poleciała.
Była sterowna, przez chwilę nawet leciała całkiem poprawnie, potem zaczęła się dziwnie zachowywać, więc wylądowałem.
Co się stało?
Ano... silniczek w serwie się troszkę rozgrzał i plastikowa zębatka atakująca zaczęła się kręcić na ośce.

:dk:

No, tak, to jest dziadostwo.
I tego serwa nie włożyłem więcej nawet do samolotu (chyba, że na klapy, ale też szybko pokończyły żywoty, ostatnie takie serwo właśnie przerabiam na monoblok silnik z przekładnią do czegoś tam - mniejsza o to do czego.)
Awatar użytkownika
dawo
Elita forum...
Podziękował: 19 razy
Podziękowano: 30 razy

Postautor: dawo » 13 lut 2019, o 09:52

A te serwa co pisałeś to mam zamienione właśnie z Hxt 900 bo mi zaczęły szarpać-dygotać. O dziwo te białe Hk działają do dziś - tylko częstotliwość latania kombatem mocno mi spadła :)

Edit literówka ;)
Ostatnio zmieniony 13 lut 2019, o 13:47 przez dawo, łącznie zmieniany 2 razy.
1x450,V922, Protos mini, Protos 380, Protos 500,Trex 600, 2xCombat, FunCub, EFX racer, Extra 300, Katana mini, Skrzydło, 2xF16, quad 250 i QX 90, Hyper Bipe, Hawk EDF, Rad Jet, Akrobat Halowy,Bolt z Mavimodels, Himoto on Road, DX7S :)
Awatar użytkownika
Artja
Olimp forum
Podziękował: 246 razy
Podziękowano: 419 razy

Postautor: Artja » 13 lut 2019, o 10:08

Dla mnie cała elektronika użytkowa która dostała nalepke hobbyking to dziadostwo z przeznaczeniem do dziadowskich zastosowań. To nie znaczy że te zastosowania nie są fajne. Są, tylko porażkę maja wpisaną w eksploatację na równi z sukcesem, i nie ma ze zdziwko jak coś się wykaszani :)
Pozdrawiam,
Jacek
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec

Postautor: aikus » 13 lut 2019, o 10:33

dawo pisze:A te serca co pisałeś to mam zamienione własne z Hxt 900 bo mi zaczęły szarpać-dygotać. O dziwo te białe Hk działają do dziś - tylko częstotliwość latami kombatem mocno mi spadła :)

Bo one działają!!! O ile ich choć odrobinę nie przeciążysz.
No ale widzisz, nawet te serwa nie są ewidentnym dziadostwem.

Artja pisze:Dla mnie cała elektronika użytkowa która dostała nalepke hobbyking to dziadostwo z przeznaczeniem do dziadowskich zastosowań. To nie znaczy że te zastosowania nie są fajne. Są, tylko porażkę maja wpisaną w eksploatację na równi z sukcesem, i nie ma ze zdziwko jak coś się wykaszani :)

Dokładnie tak jest, dokładnie tak jest.
I nie ma co srać ogniem, że przez dziadowskie serwa 450tka komuś łep upierdoli, bo może nawet i upierdoli, ale jak ktoś ma pecha to i w dupie palec złamie.
Awatar użytkownika
mikegsx400
Elita forum...
Podziękował: 50 razy
Podziękowano: 39 razy

Postautor: mikegsx400 » 13 lut 2019, o 11:55

dawo pisze:A te serca co pisałeś to mam zamienione własne z Hxt 900 bo mi zaczęły szarpać-dygotać. O dziwo te białe Hk działają do dziś - tylko częstotliwość latami kombatem mocno mi spadła :)

Dawo, weź czasem przeczytaj czy Ci słownik nie odwala kreciej (ooo sorry Krecik :piwo: ) roboty :D
"Gdybyś chciał nas kiedyś odwiedzić, zadzwoń najpierw - żeby na pewno nie było mnie w domu."
Awatar użytkownika
Artja
Olimp forum

Postautor: Artja » 13 lut 2019, o 12:46

O jak mnie wpienia ten słownik... Bardziej niż zdychajace rozruszniki z hobbykinga, i nie mówię o tych od serca. Tfu, dziadostwo :/ a swoją drogą, ciekawe czy jakiś Janusz biznesu już nie wpadł na to żeby pompowac sztuczne serducho pompka i otwierać aorte serwem z HK :swir:
Pozdrawiam,
Jacek
Awatar użytkownika
dawo
Elita forum...

Postautor: dawo » 13 lut 2019, o 13:19

Poprawione - nie dopatrzyłem się na czas.
1x450,V922, Protos mini, Protos 380, Protos 500,Trex 600, 2xCombat, FunCub, EFX racer, Extra 300, Katana mini, Skrzydło, 2xF16, quad 250 i QX 90, Hyper Bipe, Hawk EDF, Rad Jet, Akrobat Halowy,Bolt z Mavimodels, Himoto on Road, DX7S :)
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec

Postautor: aikus » 13 lut 2019, o 13:31

Ale dalej latami kombatem coś tam...
Awatar użytkownika
dawo
Elita forum...

Postautor: dawo » 13 lut 2019, o 13:50

:wall: nienawidzę pisać na forum z tableta albo komórki zawsze coś te słowniki poprzestawiają po swojemu _killer

:hammer:
Ostatnio zmieniony 13 lut 2019, o 16:10 przez dawo, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
mikegsx400
Elita forum...
Podziękował: 50 razy
Podziękowano: 39 razy

Postautor: mikegsx400 » 13 lut 2019, o 14:17

Nienawidzę*

:vhappy:
"Gdybyś chciał nas kiedyś odwiedzić, zadzwoń najpierw - żeby na pewno nie było mnie w domu."
Awatar użytkownika
Artja
Olimp forum

Postautor: Artja » 13 lut 2019, o 18:49

No pacz, i wyedytowal :gas: ale nastawiania kulasa będzie bronił jak niepodległości, że to miało być do ortopedy :mrgreen:
Pozdrawiam,
Jacek
Awatar użytkownika
dawo
Elita forum...

Postautor: dawo » 13 lut 2019, o 19:09

Mike lepiej wychwytuje niż słownik w moim tablecie, a jak już wytknął to poprawiłem :klamca:

Wróć do „Supermarket - sprzedam”