Blade mcpx

Blade mCX, mCX Tandem Rescue, CX2, CX3, mSR, SR, 120, 120SR, CP PRO, 400 3D
Awatar użytkownika
Wiktor
Elita forum...
Posty: 953
Rejestracja: 02-05-2010
Lokalizacja: Wadowice
Podziękował: 130 razy
Podziękowano: 67 razy

Postautor: Wiktor » 31 maja 2011, o 03:12

BL mod taki jak na http://www.helifreak.com/showthread.php?t=299653
silnik i esc (z osobna jest taniej niż w kicie :rotfl2: ). W zasadzie jest to walkerowski zestawik z innymi naklejkami
konwerter sygnału
zębatka]zębatka 9T otwór1.5mm M0.3
Obrazek

zębatek wziąłem trochę więcej. Nie ma się co dziwić bo 10centów za sztukę 8-)
Obrazek

autor modu z helikreak pisze, że użył "Stock 8T pinion" a to nie prawda bo ma stock ale od silnika czyli 12T i do tego 0.25 moduł walkerowski. Niby sie tak da ale zębatką odbiorcza ma przekichane. Poza tym dalej musiał odsunąć silnik ( więcej powycinać)
a wyciąć troszkę trzeba
Obrazek

Obrazek
przy 9t dla śrub mocujących silnik musimy przemieścić otwory o jakieś 0.2-0.5mm

po złożeniu w całość
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zasadniczo czuć różnicę w mocy (jakieś 40-50%) i to by była jedna z dwóch zalet tej konwersji. Druga to fakt, że silnik ma maleńką bezwładność, znacznie mniejszą niż szczotka i przy krecie z holdem nawet snapy nie spadają.

reszta mojego opisu to wytykanie wad przy czym poniższy punkt opuszczam bo jestem na niego skazany
-zastosowany konwerter sygnału jest od lamki na 2s i do prawidłowej pracy potrzebuje zasilania 5v. jeśli podepniemy mu prąd z 1s to świeci się na nim dioda ale w ogóle nie podaje sygnału. Natomiast bez zasilania sygnał z niego wychodzi tyle że nie ma niskich obrotów. zakres obrotów jaki uzyskujemy to około 40%do 100% (dla normalnej skali 0-100 w nadajniku)
można zastosować innykonwerter i uzyskać płynną regulacją obrotów ale cza mieć pojęcie i sprzęt do lutowania :oops:
- waga modelu: silnik BL 11g+esc 4g+ conv 2g - stary silnik 8g = dodatkowe 9gram czyli 20% cięższy helik. W najbliższym czasie wymienie jeszcze tens ilnik na 5g outranera ..
-silnik cholernie dużo żre, jego sprawność jest niska, łąpie bardzo wysoką temp ~70c
- na stock baterii 200mAh i ustrawieniu gaz80% pitch 68% mamy zalednie 2:15-2:30latania, na baterii 320 udało mi się dobić do 4min
-większy silnik na ogonie nie daje sobie rady.... :masakra:

jak by tego było mało padło mi serwo tzn potencjometr kaput i w jednej pozycji skacze, helik strasznie się telepie wszystko głupieje. W sumie latać można tylko bez zwalniania do zawisu lub ciągle na plecach. No ale jak zobaczyłem pochodzenie serw to mnie przestał ten fakt dziwić bo jak się łatwo domyślić producentem jest zdobywca nagrody "Złoty potek 2009" - Spektrum :hammer: :gas: :mad2:

edit:
Generalnie polecam ten mod po którym waga modelu jest -2.5g (minus 2.5g) l
Here's the equipment I'm using:
AEO CO5M 11000kv outrunner (4.6g) - $14.76 +shipping from HobbyKing - http://www.hobbyking.com/hobbyking/s...dProduct=10578
XP-7A esc ~1.5g - $14 +shipping from ClubHeli - http://www.clubheli.com/Oversky-XP-7A-ESC_p_2546.html
thesteve converter ~0.5g - $14 for single - http://thesteve.ca/walkera/
9t 0.3 mod 1.5mm pinion made by GWS - I want to try 8t if I can find one. - $0.10each if you buy 10 from BPhobbies - http://www.bphobbies.com/view.asp?id...18&pid=S739658
Hyperion 240 1s - $4+ shipping from AlleRC - http://www.allerc.com/hyperion-g3-cx...ll-p-4500.html

Obrazek

Pozdrawiam ;)
Awatar użytkownika
Ramotny
Administrator
Posty: 3709
Rejestracja: 28-01-2010
Lokalizacja: 52°5'38''N 21°7'3''E
Podziękował: 313 razy
Podziękowano: 294 razy

Postautor: Ramotny » 31 maja 2011, o 07:51

Wiktor pisze:jak by tego było mało padło mi serwo tzn potencjometr kaput i w jednej pozycji skacze, helik strasznie się telepie wszystko głupieje. W sumie latać można tylko bez zwalniania do zawisu lub ciągle na plecach. No ale jak zobaczyłem pochodzenie serw to mnie przestał ten fakt dziwić bo jak się łatwo domyślić producentem jest zdobywca nagrody "Złoty potek 2009" - Spektrum :hammer: :gas: :mad2:
te liniowe serwa są od Spektrum? :wow2:
Pozdrawiam, Grzegorz
Mieć czy latać? Oto jest pytanie...
Awatar użytkownika
Wiktor
Elita forum...
Posty: 953
Rejestracja: 02-05-2010
Lokalizacja: Wadowice
Podziękował: 130 razy
Podziękowano: 67 razy

Postautor: Wiktor » 2 cze 2011, o 04:43

Tak Grześ. Tak. A w zasadzie to ich nie ma bo "Item coming soon." :masakra:

Co by mi się nie dłużyło oczekiwanie na fantastyczne produkty Spektrum chciałem sprawdzić jeszcze jeden motorek (ten z drugiego moda)

Obrazek

Obrazek

jeszcze więcej wycinania (motorek ma 14mm)
Obrazek

Do tego motorka niestety muszę zmienić ESC ponieważ obecny jest ustawiony pod inrunnera (timing low) i nie jest programowalny. jestem ciekaz jak to bedzie działać bo silniczek waży 4,2g a inrunner 11g
Awatar użytkownika
mbrawanski
Stały bywalec...
Posty: 104
Rejestracja: 26-03-2010
Lokalizacja: Łomianki
Podziękował: 9 razy
Podziękowano: 14 razy

Postautor: mbrawanski » 8 cze 2011, o 21:00

I jeszcze jeden (nie wiem czy można to tak nazwać) - mod:

W nowym silniku ogonowym warto ostrożnie zakleić dekielek silnika klejem CA i to samo warto zrobić z "zewnętrznym" kapturkiem ochronnym.

Przetestowane w dniu dzisiejszym - mimo szczególnie aktywnych kretów w - zewnętrzny kapturek odpadł, ale dekielek jest na miejscu - silnik uratowany - latam dalej :)

P.S. Wiktor wielkie dzięki za namiary na pakiety do mcpx w HC :thumb:
Awatar użytkownika
Wiktor
Elita forum...
Posty: 953
Rejestracja: 02-05-2010
Lokalizacja: Wadowice
Podziękował: 130 razy
Podziękowano: 67 razy

Postautor: Wiktor » 9 cze 2011, o 00:16

Nie wiem co już o tym ogonie myśleć bo:
- gość z HeliFreak wywalił wtyczkę i przylutował przewody bezpośrednio do płytki. Ogon całkowicie fabryczny. Na filmie widać że radzi sobie wyśmienicie
- natomiast tutaj główny silnik bl a gość zmienił tylko śmigło ogonowe na solo pro i efekt również jest niesamowity...

a u mnie nawet z większym silnikiem nie jest tak różowo :masakra:
Awatar użytkownika
Wiktor
Elita forum...
Posty: 953
Rejestracja: 02-05-2010
Lokalizacja: Wadowice
Podziękował: 130 razy
Podziękowano: 67 razy

Postautor: Wiktor » 17 lip 2011, o 18:18

Chyba zapomniało mi się :masakra:
w drugim BL modzie jest:
silnik C05M
regulator Aeolian XP-7A
konwerter sygnału

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek


Zestaw ten jest sporo słabszy od poprzednika (108g ciągu vs 135g) ale zestaw jest dużo lżejszy 47g vs 56g
Moim zdaniem jest to bardzo dobre -kompromisowe rozwiązanie. Moc wyczuwalnie większa niż z oryginalną szczotką oraz dłuższe czasy lotu w porównaniu do BL walkera
w normalu stock bateria wystarcza na 4minuty a w idlu 3:15- 3:30
turnigy 300mah wystarcza na 5:30 idla (prosta75%)
generalnie zadowolony z tego rozwiązania ale nie ukrywam, że przez ciekawość idzie do mnie jeszcze C05XL ponoć mocniejszy a jedyni 2g cięższy.
jedyna wadą jaką ja dostrzegam przy stosowaniu silników outrunner 14mm to spore spustoszenia w konstrukcji ramy. Niestety trzeba pokombinować ze wzmocnieniem lub nie kretować :(
Obrazek
Awatar użytkownika
przynenta
Stały bywalec...
Posty: 163
Rejestracja: 21-05-2011
Podziękował: 18 razy
Podziękowano: 17 razy

Postautor: przynenta » 31 lip 2011, o 12:41

Postanowiłem zamienić Big Lame na mCPxa i zastanawiam się jakiego kątomierza użyć do ustawienia łopat, mój elektroniczny połamał by chyba ten model, jakieś propozycje :?: Chyba nie należy wieżyc ustawieniom fabrycznym :?:
Pozdrawiam
Tomek

Spekrtum DX7;PhoenixRC; Blade mCPx; Blade MqX; Copterx 250 SE - do modernizacji ;Copter 450 V2 SE z FLYMENTOR
Gaui X5 FES Super Combo
Awatar użytkownika
Wiktor
Elita forum...
Posty: 953
Rejestracja: 02-05-2010
Lokalizacja: Wadowice
Podziękował: 130 razy
Podziękowano: 67 razy

Postautor: Wiktor » 1 sie 2011, o 00:45

Powiem Ci szczerze, że na oko jest wystarczająco dobrze.
Awatar użytkownika
przynenta
Stały bywalec...
Posty: 163
Rejestracja: 21-05-2011
Podziękował: 18 razy
Podziękowano: 17 razy

Postautor: przynenta » 1 sie 2011, o 07:29

Myślę, że jest coś nie tak, jest cholernie niestabilny. Apka ustawiona wg instrukcji, serwa wg mnie ( a nie mam doświadczenia z jednowirnikowcami) nie powracają, muszę ruszyć drążkiem by ustawić w miarę stabilnie heli, dopiero później startować. Jak się już podniesie to od biedy można opanować a jeżeli symulator jest do nauki i do odwzorowania realu to w tym przypadku jest porażka. :masakra:

Zaczynam wątpić w słuszność ćwiczeń na pc :oops:
Pozdrawiam
Tomek

Spekrtum DX7;PhoenixRC; Blade mCPx; Blade MqX; Copterx 250 SE - do modernizacji ;Copter 450 V2 SE z FLYMENTOR
Gaui X5 FES Super Combo
Awatar użytkownika
Ramotny
Administrator
Posty: 3709
Rejestracja: 28-01-2010
Lokalizacja: 52°5'38''N 21°7'3''E
Podziękował: 313 razy
Podziękowano: 294 razy

Postautor: Ramotny » 1 sie 2011, o 08:03

przynenta pisze:Zaczynam wątpić w słuszność ćwiczeń na pc :oops:
jeśli pecek daje Ci w kość to dobrze - wyrobisz sobie bezcenne odruchy :)
Pozdrawiam, Grzegorz
Mieć czy latać? Oto jest pytanie...
Awatar użytkownika
przynenta
Stały bywalec...
Posty: 163
Rejestracja: 21-05-2011
Podziękował: 18 razy
Podziękowano: 17 razy

Postautor: przynenta » 1 sie 2011, o 10:23

Ramotny pisze:
przynenta pisze:Zaczynam wątpić w słuszność ćwiczeń na pc :oops:
jeśli pecek daje Ci w kość to dobrze - wyrobisz sobie bezcenne odruchy :)


Własnie nie PC tylko model, mCPxem latam właściwie na spokojnie bez stresu a model już ma pęknięte podwozie, 2 snapy wystrzeliły w powietrze. Generalnie ucieka i nie ma reguły w która stronę. (raczej do tyłu i lewy bok)
Pozdrawiam
Tomek

Spekrtum DX7;PhoenixRC; Blade mCPx; Blade MqX; Copterx 250 SE - do modernizacji ;Copter 450 V2 SE z FLYMENTOR
Gaui X5 FES Super Combo
Awatar użytkownika
Wiktor
Elita forum...
Posty: 953
Rejestracja: 02-05-2010
Lokalizacja: Wadowice
Podziękował: 130 razy
Podziękowano: 67 razy

Postautor: Wiktor » 1 sie 2011, o 23:04

Na początku (gdy był nowy) też mi robił takie myki, że przy starcie chciał się wywrócić na bok. Chyba on lubi jak mu się podpina baterię na podłożu i nie trąca nim.
Serwa nie wracają bo FBL próbuje trzymać pozycję. weź go w łapsko, daj gazu na małe obroty i popatrz na tarczę co się dzieje.
Tak czy inaczej po podpięciu pakietu pierwszy raz musisz spokojnie startować tzn obserwuj jego reakcję i zauważ
nie lataj w domu bo on naprawde potrzebuje przestrzeni ...
po kazdym krecie sprawdzaj koło zębate - ono się obluzowuje i skręca (popatrz od spodu)
a tak z Ciekawości: Ty masz RTF?
edit:
co do uciekania to mam wrażenie że zbyt mocno kontrujesz bo ja dopiero przy tym mikrusie zauważyłem ile jest "wolnego czasu" w trakcie lotu...
Awatar użytkownika
przynenta
Stały bywalec...
Posty: 163
Rejestracja: 21-05-2011
Podziękował: 18 razy
Podziękowano: 17 razy

Postautor: przynenta » 2 sie 2011, o 18:23

TEGO malucha, dziś dotarły do mnie części, będzie trochę alu ;)
Pozdrawiam
Tomek

Spekrtum DX7;PhoenixRC; Blade mCPx; Blade MqX; Copterx 250 SE - do modernizacji ;Copter 450 V2 SE z FLYMENTOR
Gaui X5 FES Super Combo
Awatar użytkownika
przynenta
Stały bywalec...
Posty: 163
Rejestracja: 21-05-2011
Podziękował: 18 razy
Podziękowano: 17 razy

Postautor: przynenta » 15 sie 2011, o 20:37

Pytanie do użytkowników tego szkraba.

Ile czasu latacie (spokojny lot) na jednym pakiecie :?:

Dziś po dłuższej przerwie (nie było czasu) odpaliłem heli ale lot trwał może 2-3 min a później wegetacja 20-30 nad ziemią?

Dwa pakiety po 4 ładowaniach, jeden nówka naładowany.
Pozdrawiam
Tomek

Spekrtum DX7;PhoenixRC; Blade mCPx; Blade MqX; Copterx 250 SE - do modernizacji ;Copter 450 V2 SE z FLYMENTOR
Gaui X5 FES Super Combo
Awatar użytkownika
mbrawanski
Stały bywalec...
Posty: 104
Rejestracja: 26-03-2010
Lokalizacja: Łomianki
Podziękował: 9 razy
Podziękowano: 14 razy

Postautor: mbrawanski » 16 sie 2011, o 13:41

max 3 minuty intensywnego latania lub 6-8 anemicznych przelotów.

... przy okazji

dobra wiadomość dla włascicieli BLADE mSR ze stockowym radiem pragnacych przesiąśc się na mCPx.

Da się :)

Binduje się nastepujaco:

1. wyłaczyć nadajnik i model
2. włączyć model (odbiornik) i odczekac aż zacznie mrugać niebieska dioda
3. nacisnać oba drażki i włączyć aparaturę
4. zwolnic nacisk na drazki
5. po drugim mrugnieciu diody LED nadajnika odchylić drazek RUDD max w lewo
6. poczekac aż przestanie mrugać niebieska dioda w module 3in1 i zaświeci światłem ciagłym
7. zwolnić drążek RUDD (ustawić w poł. neutrum)
8. Nacisnac lewy drażek - dioda w odbiorniku powinna zacząc mrugać (jeżeli poruszy się tarcza góra-dół - trzeba powtórzyć całą operację)
9. wyłączyć odbiornik, potem nadajnik
Gotowe
deckard-x
Witaj. Zanim zapytasz - poszukaj i poczytaj!
Posty: 1
Rejestracja: 05-11-2011
Podziękował: 1 raz

Postautor: deckard-x » 5 lis 2011, o 15:55

Witam na forum,

Kilka dni temu udalo mi sue uruchomic mojego nowego blade z radiem DX6i. Dziala ok ale mam kilka problemow. Szukalem pomocy na zachodnim forum ale nie opisywal nikt podonego problemu a mianowicie: co zrobic gdy po wlaczeniu helik ma bardzo duzy negatywny pitch ? Prolem udalo mi sie rozwiazac konfiguracja radia ale w tej chwili jest przygotowany jak by do latania akrobacyjnego czyli kiedy zwiekszam obroty silnika to zmienia sie pitch. Moze ktos ma podobne doswiadczenie ? Z gory dzieki za odpowiedz.
Awatar użytkownika
Ramotny
Administrator
Posty: 3709
Rejestracja: 28-01-2010
Lokalizacja: 52°5'38''N 21°7'3''E
Podziękował: 313 razy
Podziękowano: 294 razy

Postautor: Ramotny » 5 lis 2011, o 21:48

deckard-x pisze:Witam na forum,

Kilka dni temu udalo mi sue uruchomic mojego nowego blade z radiem DX6i. Dziala ok ale mam kilka problemow. Szukalem pomocy na zachodnim forum ale nie opisywal nikt podonego problemu a mianowicie: co zrobic gdy po wlaczeniu helik ma bardzo duzy negatywny pitch ? Prolem udalo mi sie rozwiazac konfiguracja radia ale w tej chwili jest przygotowany jak by do latania akrobacyjnego czyli kiedy zwiekszam obroty silnika to zmienia sie pitch. Moze ktos ma podobne doswiadczenie ? Z gory dzieki za odpowiedz.

WIęcej pewnie mógłby powiedzić Marek B ale wydaje mi się że wystarczy "spłaszczyć" krzywą skoku (PITCH CURVE) i po temacie...(nie da sie tego inaczej zmienić niż w nastawie radia).
Pozdrawiam, Grzegorz
Mieć czy latać? Oto jest pytanie...
Awatar użytkownika
crash
Domownik forum...
Posty: 381
Rejestracja: 19-07-2012
Podziękował: 38 razy
Podziękowano: 15 razy

Postautor: crash » 19 sie 2012, o 18:36

przy próbie poderwania mcpx na plecki, zaczyna się obracać wokół własnej osi. Właśnie założyłem nowy ogon(kompletny). zmieniałem krzywą na "stunt" ale bez zmian.
na trzy podejścia (przy pełnej baterii) raz opanowałem maszynę, a dwa razy zakładałem kabinę... :masakra:
jak temu zaradzić? dłuższa belka ogonowa? hmm
Awatar użytkownika
Gmeracz
Lider forum...
Posty: 2203
Rejestracja: 16-03-2010
Lokalizacja: UE
Podziękował: 78 razy
Podziękowano: 206 razy
Kontaktowanie:

Postautor: Gmeracz » 19 sie 2012, o 20:59

Podaj ustawienia krzywych STUNT z apki
Od śmigła... Sławek
http://www.youtube.com/user/Vipcioo
Awatar użytkownika
crash
Domownik forum...
Posty: 381
Rejestracja: 19-07-2012
Podziękował: 38 razy
Podziękowano: 15 razy

Postautor: crash » 19 sie 2012, o 22:56

było 95 90 85 90 95, potem zmieniłem znów na "podręcznikowe" i jest 100 100 100 100 100. reszta ustawień jak w instrukcji, rudd na 100% itd.
wygląda jakby prądu brakowało, gaz do góry a prawy drąg na dół - wtedy zaczyna się obracać. jak dodam tylko gazu, nawet bardzo dynamicznie to ładnie skacze do góry, no czasem wykona 1/2 obrotu wokół własnej osi. jednoczesne działanie na dwóch drążkach przerasta moją maszynę :x

Wróć do „E-Flite”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości

cron