Octocopter by miruuu

Miało być lepiej niż daje fabryka a wyszło jak zwykle... Czyli relacje naszych inżynierów...
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 29 paź 2014, o 09:03

No i zapomniałbym...

Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
wojtekr
Administrator
Posty: 8004
Rejestracja: 22-01-2013
Lokalizacja: W-wa
Podziękował: 299 razy
Podziękowano: 458 razy
Kontaktowanie:

Postautor: wojtekr » 29 paź 2014, o 13:50

Jak by coś to mogę zrobić crash test
Helikoptery
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 29 paź 2014, o 14:17

Już jeden crash test zrobiłeś ;)
Ale jak całość złoże do kupy, pewnie zrobimy powtórkę, na nieco większą skalę :D
Awatar użytkownika
donia
Elita forum...
Posty: 1016
Rejestracja: 26-09-2014
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 24 razy
Podziękowano: 43 razy

Postautor: donia » 29 paź 2014, o 14:36

Fajnie to teraz wygląda. , jakbyś zamontował wszystko od spodu, to mógłbyś go wysłać z czterema drinkami do sąsiadów, albo wysłać go do kuchni po talerz zupy. ;)

~wysłano z ciapciaka~
--
donia
=Wrocław=
Awatar użytkownika
Luki35
Elita forum...
Posty: 731
Rejestracja: 12-08-2013
Lokalizacja: Świnoujście
Podziękował: 58 razy
Podziękowano: 18 razy

Postautor: Luki35 » 29 paź 2014, o 14:49

Miruuu, tak z ciekawości: dlaczego nie heliki , tylko takie twory akurat? :)
E-Sky Hunter, Blade 300 X

http://www.rcauto.pl/forum/memberlist.php?mode=viewprofile&u=36487 - mój profil na RCAUTO
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 29 paź 2014, o 15:15

donia pisze:Fajnie to teraz wygląda. , jakbyś zamontował wszystko od spodu, to mógłbyś go wysłać z czterema drinkami do sąsiadów, albo wysłać go do kuchni po talerz zupy. ;)
W sumie to dałoby sie tak zrobić :) Ponieważ balsa jest głeboka, możnaby nawet powiercić w niej otwory na elektronikę i wyrównać powierzhcnię od góry. Ale wiesz, jakbym zaczął tak z drinkami po chałupie latać, to pewnie szybko bym na pałacową nie dotarł :piwo2:
Awatar użytkownika
Gmeracz
Lider forum...
Posty: 2203
Rejestracja: 16-03-2010
Lokalizacja: UE
Podziękował: 78 razy
Podziękowano: 206 razy
Kontaktowanie:

Postautor: Gmeracz » 30 paź 2014, o 20:15

Miruuu... Weź sobie zamów wizytę u lekarza :P:P:P
Od śmigła... Sławek
http://www.youtube.com/user/Vipcioo
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 30 paź 2014, o 21:15

Byłem. Ale nie mogłem się zgodzić z jego diagnozą bo przy okazji prawo jazdy by mi unieważnili...
Awatar użytkownika
Intruz
Stały bywalec...
Posty: 143
Rejestracja: 16-08-2013
Lokalizacja: Nieporęt
Podziękował: 12 razy

Postautor: Intruz » 1 lis 2014, o 08:22

Miruuu poszedł do lekarza


Obrazek


a ten przepisał mu zamiast picia kawy pić Ayahuasce i zamiast palenia papierosów popalanie Salvia Divinorum
Trzeba mu przyznać jedno ma chłopak zacięcie, talent i cierpliwość w oczekiwaniu na części.
HK-450TT PRO V2 Flybarless
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 1 lis 2014, o 09:24

Hehe:)
Chlopak ma po prostu co robic :( Jak sie lata raz na tydzien, dwa, trzy... To sie okazuje ze miesiac przestoju to raptem kilka pakietow w plecy :P

A swoja drogą Intruz, jak idzie latanie? (Dla tych co nie wiedzą - wspomniana wyzej moja 450tka fbl trafila wlasnie do Intruza) :P
Awatar użytkownika
Intruz
Stały bywalec...
Posty: 143
Rejestracja: 16-08-2013
Lokalizacja: Nieporęt
Podziękował: 12 razy

Postautor: Intruz » 1 lis 2014, o 10:43

Po ostatnich manewrach powietrznych czeka na małe poprawki. Nie wiem jak to jest ale im dzieciak większy to jakoś mniej czasu na wszystko. I w wolnych chwilach katuję symka. Bardziej mi idzie samolotem niż śmigłem ale nie poddaje się.
HK-450TT PRO V2 Flybarless
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 1 lis 2014, o 10:47

Male dzieci - mały problem... :D
Awatar użytkownika
valoos
Domownik forum...
Posty: 404
Rejestracja: 17-05-2011
Lokalizacja: Łopuchowo / Poznań
Podziękował: 30 razy
Podziękowano: 44 razy

Postautor: valoos » 1 lis 2014, o 13:33

Przepraszam, że dopiero teraz się oddzywam, ale czy ze względu na charakter druku 3d nie chcesz jednak puścić tych trytek górą. W tej chwili największe siły (lift) działają "na rozklejanie warstw" - cała okta na tym będzie wisieć. Objęcie całego drukowanego elementu trytkami może zminimalizować ryzyko rozklejenia elementu.
Co jest nie zapisane zmierza do nieistnienia...
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 1 lis 2014, o 15:46

Wydaje mi sie, ze te sily nie beda az takie duze, ale bede obserwowal. Jak cos, dorzuce tez cos "doobkoła" :)
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 2 lis 2014, o 14:51

My tu pitu pitu a robota stoi. Wczoraj przysiadłem na chwilę i poczyniłem kolejne kroki.
Nie śmiejcie się z tej kablo-plątaniny. Zdecydowanie wymaga do uporządkowania, tym bardziej, że to nie koniec makaronów... Ale najpierw chciałem w ogóle sprawdzić czy to działa...

Położyłem na wadze gotowe do lotu, czyli z:
- pakietem turnigy 3000 4S
- mobiusem
- bez linku FPV.
Czyli takie latanie-mobiusowe nagrywanie wychodzi 935 gram.

W tych 935 gram mieści się:
- pakiet : 347 gram
- mobius: ok 9 gram
Czyli klamot bez zasilania wychodzi jakieś 580 gram.

Domyślam się, że "nóżki" mogą budzić uśmiech... :vhappy:
Ale są kurde dobre. Dosyć, że lekkie to jeszcze pięknie wszystko amortyzują. Ale przyznaje - nie testowałem na mokrym :D
Jeszcze się zastanawiam, ale mam ochotę mobiusa "wtłoczyć" właśnie w przednią nogę. Powinno to nieco zneutralizować jakiekolwiek wibracje.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Podłączyłem, ustawiłem, odpaliłem kontrolowanie w mieszkaniu. Wszystkie silniki kręcą w dobrych kierunkach, drągi powodują reakcję w odpowiednią stronę. Mam tylko wrażenie, że straszny dzikus z niego.
No nic. Będzie czas to pójde sprawdzić w plenerze co trzeba dogrzebać w nim jeszcze.
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 6 lis 2014, o 08:42

Przedwczoraj zrobiłemm pierwszą, szybką i krótką próbe podniesienia. Generalnie wszystko kręci się prawidłowo, model reaguje na prawy drążek w dobrych kierunkach (czyi kabelki podpięte dobrze), ale musze jeszcze przegrzebać ustawienia ardupilota.

Okta zachowuje się bardzo dziwnie. Regle skalibrowałem, więc ten problem raczej wykluczam (ale jeszcze powtórzę kalibrację na wszelki).
Co się dzieje:
1. Trzęsie - to nie problem bo to kwestia dopracowania PIDów
2. Baaardzo agresywnie reaguje na gaz. Tak do 20% gazu rozkręca się na ziemi. Po dodatniu jeszcze max 5% wyskakuje w powietrze na kilka metrów w mnieniu oka i szaleje :D Oczywiście była gleba, ale że nawet śmigiełko się nie zatarło, fotek nie robiłem :)

Tak na szybko:
- obniżyłem PIDy (na pewno są za mocne i na tyle zbyt mocne, że ciężko będzie wykonać automatyczne PIDo-strojenie w powietrzu)
- zmniejszyłem szybość wznoszenia i opadania oraz procent gazu do zawisu (z ok 10-15% do 50%), ale nie wiem czy to nie są ustawienia do trybu althold
- ponieważ dotychczas latałem na 4 silniczkach na pakiecie 3S a teraz 8 na pakiecie 4S jest tez najzwyczajniejsze ryzyko, że ma po prostu zbyt mocnego powera, więc dla testu obniżyłem krzywą (prostą) gazu do 50% wartości. Zobaczymy, czy na zmniejszonym gazie będzie płynniej, czy chodzi wyłącznie o ustawienia ardu...

Wróć do „DIY”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości