Hisky - HCP100S

Wszystkie maluszki do polatania w domu i w hangarze. Chociaż wiele z nich potrafi też poszaleć na dworze...
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19691
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1768 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 20 lut 2016, o 21:55

No tak, czułem ze cos nie tak :D

(Masakrejszyn)
Awatar użytkownika
Vinci
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 31
Rejestracja: 12-01-2016
Lokalizacja: Baile Átha Cliath/Lublin
Podziękował: 5 razy
Podziękowano: 2 razy

Postautor: Vinci » 26 lut 2016, o 19:00

Witam
Mam do Was pytanie.
Do tej pory latałem po domu blade msr i teraz zastanawiam się nad 6ch aby móc polatać trochę i po dworze.
Jestem laikiem w temacie więc nie bardo wiem co z czym się je.
Posiadam dx6i oraz dwa odbiorniki orange dsm2 RX.
Co muszę dokupić abym mógł latać Hisky z aparaturą dx6i?
Powiedzcie mi jeszcze proszę czy w zestawie z Hisky jest też ładowarka do pakietów?
Rozumiem, że jakbym miał kupować Hisky to razem z HT8?
Jeżeli ktoś zdecyduje się odpisać to poproszę o wmiarę prosty język tak aby zrozumiał:)
Awatar użytkownika
przemek
Elita forum...
Posty: 800
Rejestracja: 22-10-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 95 razy
Podziękowano: 90 razy

Postautor: przemek » 26 lut 2016, o 22:04

Albo HT8 albo satelitka do Tojego Spectruma. Z tym ze na HT8 jest dosyc mocno wyczuwalny deadband na ogonie, czyli brak reakcji na ruchy drazka w okolicy neutrum. Walczylismy z tym i ostatecznie kazdy z nas (czyli ja i Mirek ;) ) kupil w koncu nadajnik Hiskaja i deadband w zasadzie przestal przeszkadzac. Ale na satelitkach nikt podobnego problemu nie zglaszal wiec moze pojdz bardziej w tym kierunku, tylko nie wiem czy satelitka nie bedzie drozsza od modulu.
Co do kupna BNF-a czyli samego helika, to w zestawie nie ma ladwarki, ale jest bateria, zapasowe lopaty, smigielko ogonowe i jakies drobiazgi.
Protos Mini i dlugo nic :)
Awatar użytkownika
Vinci
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 31
Rejestracja: 12-01-2016
Lokalizacja: Baile Átha Cliath/Lublin
Podziękował: 5 razy
Podziękowano: 2 razy

Postautor: Vinci » 26 lut 2016, o 22:44

Czyli jak dobrze rozumiem do uruchomienia Hiskaja wystarczy to co mam, czyli dx6i z odbiornikiem orange RX dsm2?
Zastanawiam mnie też kwestia montażu takiego odbiornika w tak małym heli. Rozumiem, że bez zdjęcia obudowy się nie obędzie?
Mógłbyś jeszcze mi podać przykładowy model ładowarki? Z tego co się domyślam ta od blade msr nie jest odpowiednia.
Awatar użytkownika
przemek
Elita forum...
Posty: 800
Rejestracja: 22-10-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 95 razy
Podziękowano: 90 razy

Postautor: przemek » 27 lut 2016, o 00:08

Jesli w Blade msr masz pakiety 1s (nie znam tego heli) to ladowarka do nich nie naladuje pakietow Hajskaja, bedziesz ją musial kupic. Ja uzywam Turnigy Accucell 6 i Reactor.
Poczytaj troche o satelitkach do Spectruma, to nie jest pelny odbiornik o ktorym mowisz. Sposob podlaczenia opisywal tu Jazz, ale jest tez na Banggood. Nie wiem ile kosztuje i czy zbindujesz ja z DX6i za pomoca Twojego odbiornika, bo ja uzywam innego radia i nie chce Cie wprowadzic w blad.
Ewentualnie poszukaj RTF-a z nadajnikiem H-6, byc moze nie bedzie duzo drozszy (tyle ze ladowarka z zestawu to badziew).
Protos Mini i dlugo nic :)
Awatar użytkownika
Vinci
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 31
Rejestracja: 12-01-2016
Lokalizacja: Baile Átha Cliath/Lublin
Podziękował: 5 razy
Podziękowano: 2 razy

Postautor: Vinci » 27 lut 2016, o 00:33

Dokładnie blade msr ma 1s
Co do apki to nie ma opcji abym kupił jeszcze jedna. Ta miała pasować prawie do wszystkiego :) Żonka z domu by mnie pogoniła jakby trzecia apke zobaczyła zwłaszcza jak juz powiedziałem ze juz teraz to wystarczy heli zmienić.
Bez H- 6 kosztuje 90$ a z 115$ na BG . Nie wiem czy te odbiorniki do spektrum nie wyjdą podobnie. Jak tak to chyba jest to lepsze rozwiazanie ponieważ mógłbym je wykorzystać po zmianie hisky na cos innego. Tak mi sie przynajmniej wydaje
Czytałem dzisiaj cały wątek ale jakoś opis Jazz mi umknął. Tyle tu fachowego słownictwa ze wiele nie rozumiałem. Zatem wroce do czytania jeszcze raz
Dzieki za pomoc
Awatar użytkownika
zborecque
Lider forum...
Posty: 1524
Rejestracja: 07-12-2014
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 102 razy
Podziękowano: 114 razy
Kontaktowanie:

Postautor: zborecque » 27 lut 2016, o 07:35

Na upartego możesz kupić satelitkę Orange za 11 euro zamiast spektrum: http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... iver_.html ale popytaj, czy ktoś już próbował.

Z samym połączeniem problemu nie ma, ja też gdzieś wstawiałem fotki: viewtopic.php?p=74175#p74175 - satelitka ma kabel z wtyczką pasującą do gniazda w hiskaju. Nie da się spieprzyć.

Jedyny problem jest taki, że samej satelitki nie zbindujesz z DX6i. Satelitkę najpierw trzeba wpiąć w odbiornik, zbindować je razem z jakimś modelem w apce, a potem możesz wypiąć satelitkę i użyć jej samej w modelu. Będzie zbondowana do tego modelu do którego bindowałeś zestaw satelitka-odbiornik. Później możesz ten odbiornik użyć w innym modelu - satelitka będzie pamiętać swoje bindowanie.

Wysłane z tapatalk. Android forever.
GOOSKY RS4 | GAUI X7 | GAUI X5 | Tarot 450 PRO | 3x QUAD RACER | 2x ESA COMBAT | Radiomaster TX16S | FPV Combat fighter | more at my profile on ZBRC
Awatar użytkownika
Vinci
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 31
Rejestracja: 12-01-2016
Lokalizacja: Baile Átha Cliath/Lublin
Podziękował: 5 razy
Podziękowano: 2 razy

Postautor: Vinci » 27 lut 2016, o 10:42

Powoli już mi się rozjaśnia :)
Czyli bindowanie trzeba wykonać tak jak jest pokazane chociażby na banggood? Nad tą satelitką jeszcze pomyślę, zobaczę jak się mają jej ceny do cen spektrum. Do tej którą pokazałeś trzeba drugie tyle doliczyć w ramach kosztu wysyłki niestety.
Właśnie widzę, że taki ar6200 sepktrum ściągając z chin wyjdzie około 17 dolców więc chyba źle nie jest.
Co do HT8 to raczej nie zdecyduję się na takie rozwiązanie ze względu na wspomniany przez Was deadband oraz to, że i tak muszę mieć satelitkę (tak mi się wydaje). Nie ogarniam tematu ustawień pod tym względem więc wolę nie dokładać sobie kłopotów, chociaż kolega miruuu dość atrakcyjną ofertę mi przedstawił :)
Awatar użytkownika
zborecque
Lider forum...
Posty: 1524
Rejestracja: 07-12-2014
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 102 razy
Podziękowano: 114 razy
Kontaktowanie:

Postautor: zborecque » 27 lut 2016, o 18:13

Vinci, HT8 nie oznacza, że musisz mieć satelitkę. Możliwości sterowania Hiskym z apki DX6i są trzy:
1) Moduł HT8 wpinany do apki (moduł komunikuje się bezpośrednio z modelem) - niewygodne, i zgłaszany bardzo duży deadband
2) Satelitka DSM2/DSMX (Spektrum, ale możliwe, że zadziała Orange/Lemon - bo to w sumie ten sam protokół) - najwygodniejsze, jest lekki deadband (da się z nim żyć); ale wymaga posiadania odbiornika do satelitki na czas bindowania (później odbiornik jest niepotrzebny, satelitka współpracuje z hiskajem sama)
3) Apka Hisky sprzedawana oddzielnie, albo w zestawie z helikiem - dedykowana do tego modelu - najmniej wygodna (imho; jak się ma wiele modeli i chce się jedną apkę), ale pod względem ustawień - najlepsza

Co do kosztów satelitki orange vs. satelitki spektrum - trzeba rzeczywiście przejrzeć co jest dostępne. Tak naprawdę odbiornik nie jest Ci potrzebny - sama satelitka wystarczy do streowania. Odbiornik jest tylko potrzebny na etapie bindowania. Jeśli nie masz innych modeli, w których wykorzystasz odbiornik, a jednocześnie masz w pobliżu kogoś, kto na czas bindowania może użyczyć odbiornika - to wystarczy kupić satelitkę. Jeśli masz możliwość kupić odbiornik - to pamiętaj, że odbiorniki Spektrum do działania wymagają satelitki (o ile ta była dołączana w zestawie), więc jak z takiego zestawu wyjmiesz satelitkę - to sam odbiornik będzie bezużyteczny. Więc w takim przypadku lepiej kupić odbiornik + dodatkową satelitkę. Z orange z tego co wiem jest o tyle fajniej - że odbiornik może pracować samodzielnie (bez satelitki) - więc na upartego możesz kupić odbiornik i satelitkę - satelitkę zbindować za pomocą odbiornika - i odbiornk zostanie Ci do innego modelu, lub go sprzedasz.

Moim zdaniem mając DX6i nie powinieneś pchać się w Hiskajową aparaturę - chyba, że ilość aparatur nie ma dla Ciebie znaczenia. Szedłbym w rozwiązanie z satelitką - bo jest wygodne. Ewentualny delikatny deadband zniwelujesz opcjami EXPO, i być może MIX 1 lub MIX 2 (jak będzie trzeba) - to są funkcje dostępne w DX6i.
GOOSKY RS4 | GAUI X7 | GAUI X5 | Tarot 450 PRO | 3x QUAD RACER | 2x ESA COMBAT | Radiomaster TX16S | FPV Combat fighter | more at my profile on ZBRC
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19691
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1768 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 27 lut 2016, o 18:44

Niewygodna apka dedykowana - a ja mam wlasnie przeciwne odczucie. Dla mnie jest genialna.

Ta apka plus dwa heliki hisky plus 12 paietow i worek czesci wchodza mi w ndajnikiwy pokrowiec turnigy. Calosc jest wygodna do noszenia i jednoczesnie wrzucaja di torby rowerowej, auta na zimowe noce i inne takie, nie musze sie martwic o nadajnik ktorego uzywam do wiekszych modeli i ktorego jednak jakos sensiwniej traktuje.

Druga sprawa, ten madajnik ma domyslnie wrzucone modele hisky (hcp60, 80, 100s i inne takie) wiec wybierajac model helik jest juz ustawiony. Reszta to kosmetyka pod wlasne gusciki.
Awatar użytkownika
zborecque
Lider forum...
Posty: 1524
Rejestracja: 07-12-2014
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 102 razy
Podziękowano: 114 razy
Kontaktowanie:

Postautor: zborecque » 27 lut 2016, o 19:00

miruuu, ja nie miałem na myśli niewygody w sensie noszenia na pole, tylko niewygodę w sensie wiele apek ;-) Jak ktoś chce mieć jedną "by wszystkimi rządzić" (jak np. ja) to każdy kolejny nadajnik rozważa jako zbędny. Dla mnie było czymś MEGA pozytywnym i niespodziewanym, że na rynku pojawił się mikrus inny niż BLADE, który jest kompatybilny z DSMX. Blade'y są strasznie drogie, a przy tym to słabe modele. Przed Hiskajem nic specjalnie dostępnego nie było.
GOOSKY RS4 | GAUI X7 | GAUI X5 | Tarot 450 PRO | 3x QUAD RACER | 2x ESA COMBAT | Radiomaster TX16S | FPV Combat fighter | more at my profile on ZBRC
Awatar użytkownika
Jazz
Lider forum...
Posty: 2960
Rejestracja: 02-10-2014
Lokalizacja: Ozarow mazowiecki
Podziękował: 30 razy
Podziękowano: 188 razy

Postautor: Jazz » 27 lut 2016, o 19:01

Vinci - na pustyni nie mieszkasz :-) poszukaj kogos kto ma odb spectrum z mozliwoscia podpiecia satelitki, wtedy bedzie ci potrzebna tylko satelitka na stałe.
Satelitkę warto kupić tylko oryginalna spectrum, nie Orange etc - mam złe doświadczenia z odb orange , a przecież można poszukać używanej satelitki.
Będzie ona tańsza niż nowa a się nie psuje i nei zużywa.
Awatar użytkownika
Vinci
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 31
Rejestracja: 12-01-2016
Lokalizacja: Baile Átha Cliath/Lublin
Podziękował: 5 razy
Podziękowano: 2 razy

Postautor: Vinci » 27 lut 2016, o 20:56

Dzięki wszystkim za odpowiedź
Jazz może nie na pustyni ale w nowym mieście i nawet imienia sąsiada jeszcze nie znam :D Trzeba będzie się pointegrować

Wnioski wysuwają mi się następujące:
Każde rozwiązanie ma wady i zalety ale one mogą mieć rożne znaczenie w zależności od sytuacji danej osoby
W moim przypadku kupno apki odpada, ponieważ nie chce się narażać żonie :D i po to kupiłem dx6i aby mieć jedną w miarę uniwersalną apkę.
HT8 też odpada ze wzgędu na deadband z którym mogę sobie nie poradzić (w sumie dziwi mnie troche ze dedykowany ht8 przez producenta ma taka wadę)
Pozostaje więc odbiornik i satelitka. Wybór padnie raczej na spektrum zwłaszcza, że jest do ściągnięcia z Chin za całe 17$. Mówię o AR6200 http://www.ebay.com/itm/1Pc-New-Generic-AR6200-6Channel-DSM2-2-4GHz-Receiver-Ultralite-For-SPEKTRUM-Spek-/221866097044?hash=item33a83ff994:g:B5EAAOSwgQ9V37BG
Awatar użytkownika
bndx
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 29
Rejestracja: 25-02-2016
Lokalizacja: Grodzisk WLKP.
Podziękował: 1 raz

Postautor: bndx » 29 lut 2016, o 10:46

Vinci pamiętaj (ht8) jeśli coś jest do wszystkiego to tak naprawde jest do d#$&. A ten spektrum to podróba w polsce dostepny za ok 115 zl podalbym Ci namiar na sklep ale nie wiem czy można, w razie czego priv. Ale mimo że podróba to polecam bo posiadam i daje radę a cena 3x mniejsza niż oryginal.

A co do tematu heh...
Czytałem, czytałem i co.... shipped żona mnie zabije.

--------------------
Taptalk
pozdrawiam
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19691
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1768 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 29 lut 2016, o 10:49

Normalnie chyba ten HT8 rozpakuje i sprawdze. Bo jakoś nie wydaje mi sie żeby był z nim problem. Ja miałem, ale póxniej (gdy już ustawiałem nadajnik) okazało sie, że problem dotyczył helika a nie radia. Miałem pękniętą wzdłuż belkę ogonową i ślizgającą zebatkę po wale głównym, co było główną i jedyną przyczyną nierozwiązanych problemów.
Awatar użytkownika
Vinci
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 31
Rejestracja: 12-01-2016
Lokalizacja: Baile Átha Cliath/Lublin
Podziękował: 5 razy
Podziękowano: 2 razy

Postautor: Vinci » 29 lut 2016, o 11:24

Bndx podeslij adres sklepu jak mozesz. Zerknę sobie
Miruuu sprawdź sprawdz i daj znać co i jak. Ja tam sie nie znam za bardzo zasugerowalem sie tylko wpisami w tym wątku.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
Jazz
Lider forum...
Posty: 2960
Rejestracja: 02-10-2014
Lokalizacja: Ozarow mazowiecki
Podziękował: 30 razy
Podziękowano: 188 razy

Postautor: Jazz » 29 lut 2016, o 11:47

Ten modul jest chujowy, daj sobie z nim spokój - trzeba te gowno podczepiac pod radio, niewygodne to jest, ma swoja bateryjke osobna ktorej trzeba pilnowac z ladowaniem.
Z wszystkich modelow malych - w tym firmy hisky tylko ten jeden model jest fajny, reszta przy nim jest kiepska wiec lepiej kup satelitke i to jets najlepsze rozwiazanie.
Awatar użytkownika
przemek
Elita forum...
Posty: 800
Rejestracja: 22-10-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 95 razy
Podziękowano: 90 razy

Postautor: przemek » 29 lut 2016, o 17:35

Vinci, jestes z Lublina, bywasz, czy po prostu juz z sentymentu wpisales? ;)
Protos Mini i dlugo nic :)
Awatar użytkownika
Vinci
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 31
Rejestracja: 12-01-2016
Lokalizacja: Baile Átha Cliath/Lublin
Podziękował: 5 razy
Podziękowano: 2 razy

Postautor: Vinci » 29 lut 2016, o 18:07

Bywam mniej więcej raz na dwa miesiące na tydzień lub dwa
Awatar użytkownika
Vinci
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 31
Rejestracja: 12-01-2016
Lokalizacja: Baile Átha Cliath/Lublin
Podziękował: 5 razy
Podziękowano: 2 razy

Postautor: Vinci » 2 mar 2016, o 22:30

Powiedzcie mi czy Hiskym da radę po domu latać w takim np.20m2 pomieszczeniu czy raczej słabo będzie?

Wróć do „Mikro heliki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości