OMP Hobby - M1 Evo

Wszystkie maluszki do polatania w domu i w hangarze. Chociaż wiele z nich potrafi też poszaleć na dworze...
Awatar użytkownika
bjacek
Zaczyna się rozkręcać...
Posty: 79
Rejestracja: 23-08-2023
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 4 razy
Podziękowano: 8 razy
Kontaktowanie:

Postautor: bjacek » 30 sie 2023, o 20:37

Kupiłem M1 Evo. Sparowałem go ze Spektrum DX8, ustawiłem parametry zgodnie z instrukcją dla DX9 i postanowiłem polecieć. Krótko mówiąc - udało się to bez większych trudności. Na początek dysponowałem jedynie 1 szt. akumulatora, więc nieco pokręciłem się po pokoju i tyle. Sprzęt jest bardzo fajny (zgodnie z powiedzeniem "mały ale wariat"), ale 1 akumulator z kompletu to troszkę za mało do zabawy. Postanowiłem zamówić ich więcej i tu zaczęły się schody. Oryginalne akumulatory mają wymiary (43x20x13)mm. Póki co nie udało mi się ich znaleźć ani w Polsce, ani w Czechach, chociaż same modele są dostępne. W CZ wypatrzyłem akumulatory Kavan (później znalazłem je też w PL), które są o 1mm grubsze i mają większą pojemność. Wnęka na akumulatory w M1 jest dosyć ciasna (zmierzyłem, że ma niemal dokładnie 13 mm), więc obawiam się, czy aby ten 1 mm nie zaważy i czy taki akumulator się zmieści. Mówiąc szczerze, nie mam ochoty na eksperyment za blisko 90 złotych - może ktoś już je wypróbował? Może ktoś sprawdził czy się mieszczą?

download/file.php?mode=view&id=15907
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Wróć do „Mikro heliki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości