WLtoys - V913

Wszystkie maluszki do polatania w domu i w hangarze. Chociaż wiele z nich potrafi też poszaleć na dworze...
Awatar użytkownika
Piotr_T
Elita forum...
Posty: 1278
Rejestracja: 13-06-2017
Lokalizacja: Józefosław
Podziękował: 70 razy
Podziękowano: 94 razy

Postautor: Piotr_T » 26 kwie 2020, o 20:55

Pierwsze - po przełączeniu na Mode 1 gaz powinien być w prawym drążku i reagować tak samo jak w Mode 2 w lewym. Chyba rzeczywiście coś jest na rzeczy z prawym drążkiem. Rozbierz apkę i zobacz (zwarcie, urwany przewód). BTW - większość Świata lata w Mode 2.
Bindowanie z FlySky - spróbuj tak

Może zadziałać (protokół teoretycznie jest ten sam, co w V911), ale gwarancji że poleci nie ma.

Pozdrawiam,
Piotr.
Wirniki - XL Power 550, Protos Mini 325 3S, OMP Hobby M2 EXP
Skrzydła - Zeta Wing-Wing Z-84 2S, LIDL EDF 2S
FlySky FS-I6X
Awatar użytkownika
Maniunio
Witaj. Zanim zapytasz - poszukaj i poczytaj!
Posty: 9
Rejestracja: 19-04-2020
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 1 raz

Postautor: Maniunio » 26 kwie 2020, o 21:52

Hej,

Nie chce kręcić w apce bo fartownie się udało kupić ten model u kogoś na allegro i dał na to rok gwarancji ;) bardziej mi zależało na tym żeby się dowiedzieć czy to wina sprzętu czy mojej niewiedzy. Także odeślę sprzęt i wtedy już niech sprzedawca się martwi. No cóż, innym razem może polatam :(
Co do bindowania flysky to dopiero apka do mnie leci więc nawet nie mam jak tego sprawdzić ale filmik już zapisałem, dzięki.
Awatar użytkownika
Maniunio
Witaj. Zanim zapytasz - poszukaj i poczytaj!
Posty: 9
Rejestracja: 19-04-2020
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 1 raz

Postautor: Maniunio » 27 kwie 2020, o 14:29

Witam ponownie,

Nie mogłem dać za wygraną i przeczytałem całą instrukcję od deski do deski.
Wynalazłem tam jakąś procedurę do resetowania położenia gimbali w apce czy coś takiego i po wszystkim...sprzęt działa poprawnie :)
@mario70 , dzięki za podpowiedź z tym programowaniem bo akurat to mnie skłoniło, żeby zagłębić temat.

Pozdrawiam,
Mariusz.
Awatar użytkownika
mario70
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 15
Rejestracja: 09-02-2020
Lokalizacja: Bydgoszcz
Podziękował: 3 razy
Podziękowano: 2 razy

Postautor: mario70 » 27 kwie 2020, o 17:46

Maniunio pisze:Nie mogłem dać za wygraną i przeczytałem całą instrukcję od deski do deski

No i super, grunt to się nie poddawać :piwo2:
Pozdrawiam
Mariusz
--------------------------------------------
takie tam latadła: Extra 330 by Pilot RC & MythoS / PrometheuS / Sebach / SU-29 by SebArt & Extra 260 by PA & Lumax & Solius
Awatar użytkownika
Piotr_T
Elita forum...
Posty: 1278
Rejestracja: 13-06-2017
Lokalizacja: Józefosław
Podziękował: 70 razy
Podziękowano: 94 razy

Postautor: Piotr_T » 27 kwie 2020, o 18:10

Ha. No to udanego latania. Trochę dziwne, że gimbal był aż tak rozkalibrowany, ale... to tylko WLToys. Mój V977 po wyjęciu z pudełka też miał nadajnik i FBL-a "w lesie".

Pozdrawiam,
Piotr.
Wirniki - XL Power 550, Protos Mini 325 3S, OMP Hobby M2 EXP
Skrzydła - Zeta Wing-Wing Z-84 2S, LIDL EDF 2S
FlySky FS-I6X
Awatar użytkownika
Maniunio
Witaj. Zanim zapytasz - poszukaj i poczytaj!
Posty: 9
Rejestracja: 19-04-2020
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 1 raz

Postautor: Maniunio » 28 kwie 2020, o 08:29

Niestety tutaj masz rację, to tylko WLToys, ale mam od nich auto i na nie akurat nie mogę narzekać. Mam nadzieję, że po tym niezbyt udanym starcie teraz pójdzie z górki.

Pozdrawiam,
Mariusz.
Awatar użytkownika
Maniunio
Witaj. Zanim zapytasz - poszukaj i poczytaj!
Posty: 9
Rejestracja: 19-04-2020
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 1 raz

Postautor: Maniunio » 10 maja 2020, o 12:10

Witam ponownie,

Wczoraj udało się trochę "polatać" ale niestety pomimo kalibracji problem z ogonem nadal występuje.
Podczas uczenia się zawisu silnik ogonowy raptownie odpalił swoje maksymalne turbo obroty, okręcił się kilka razy wokół własnej osi i i spadł. Mam wrażenie że po ruszeniu wtyczki od silnika ogonowego problem na jakiś czas znika ale to może być przypadek.
Macie może jakiś pomysł co może być nie tak i co warto sprawdzić?

Wróć do „Mikro heliki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości