XL Power 520/550

Znajdziesz tu również Protosy MSH...
Awatar użytkownika
LechuW
Elita forum...
Posty: 601
Rejestracja: 12-04-2017
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 32 razy
Podziękowano: 11 razy
Kontaktowanie:

Postautor: LechuW » 22 kwie 2021, o 10:03

A ja się w końcu skusiłem i zamówiłem to:)

Dziś przyszedł w 2 dni od zamówienia.
Wrzucę na ładowarkę pewnie dopiero w weekend, bo ostatnio hobby przystopowało niestety.
Syn mi sie w marcu urodził i obecnie to jest tylko praca, opieka i spanie.
Brak sił i koncentracji na heli:(

PS: dzięki za podpowiedź o miniaturkę Kubacki!
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 22 kwie 2021, o 10:31 przez LechuW, łącznie zmieniany 2 razy.
Pozdrawiam,
Leszek
Goosky S2 Goosky RS4 Venom
SAB Raw 420 SAB Kraken 580
Vcontrol EVO
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15948
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 22 kwie 2021, o 10:11

z fotowrzut się nie da - https wymagany.
Awatar użytkownika
kubacki
Lider forum...
Posty: 2055
Rejestracja: 28-12-2015
Lokalizacja: Będzin
Podziękował: 114 razy
Podziękowano: 67 razy

Postautor: kubacki » 22 kwie 2021, o 10:19

Ale można wstawic bezpośrednio z dysku komputera ,nie trzeba nigdzie udostępniac i wstawiac z https
Goosky S2 Legend
XL Protos 380 V2
Spektrum NX10
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15948
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 22 kwie 2021, o 10:22

A tak tak można jako załącznik do postu
Awatar użytkownika
kubacki
Lider forum...
Posty: 2055
Rejestracja: 28-12-2015
Lokalizacja: Będzin
Podziękował: 114 razy
Podziękowano: 67 razy

Postautor: kubacki » 22 kwie 2021, o 10:22

Ja odkąd tufotki nie dzialają tak wlasnie robię
Goosky S2 Legend
XL Protos 380 V2
Spektrum NX10
Awatar użytkownika
LechuW
Elita forum...
Posty: 601
Rejestracja: 12-04-2017
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 32 razy
Podziękowano: 11 razy
Kontaktowanie:

Postautor: LechuW » 22 kwie 2021, o 10:33

Dzięki, poprawiłem posta.
Widzę, że większość preferuje pomarańczowe kabinki :D
Pozdrawiam,
Leszek
Goosky S2 Goosky RS4 Venom
SAB Raw 420 SAB Kraken 580
Vcontrol EVO
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7200
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 22 kwie 2021, o 10:48

bo nie ma różowych
Awatar użytkownika
Galo82
Elita forum...
Posty: 659
Rejestracja: 16-08-2016
Lokalizacja: Sosnowiec, Dąbrowa Górnicza
Podziękował: 16 razy
Podziękowano: 15 razy
Kontaktowanie:

Postautor: Galo82 » 22 kwie 2021, o 12:02

LechuW daj znać jak te pakiety, na stronie są w całkiem rozsądnych cenach, szkoda że po pobieżnym przeglądzie nie ma nic za bardzo co by do xl380 się nadało.
2 x XL Power 380 I XL Power 550 I OXY4max I OXY2 SH I
Fr-Sky X-lite Pro
Awatar użytkownika
LechuW
Elita forum...
Posty: 601
Rejestracja: 12-04-2017
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 32 razy
Podziękowano: 11 razy
Kontaktowanie:

Postautor: LechuW » 24 kwie 2021, o 16:51

Miałem chwilę wolnego więc wrzuciłem pakiety na ładowarkę.
Pakiety ładowanie od storage 3,85V na cele czyli 49-50%
Fotki poniżej. Do tej pory na Turnigy się nie zawiodłem więc wychodzi na to że CNHL nie są za bardzo oszukane na pojemności w stosunku do ceny.
Turnigy jest droższy o jakieś 50zl z HK z dostawą ( jak jest dostępny to czas dostawy to około 2 tyg w moim przypadku)
Z CNHL to było moje 2 zamówienie i czas dostawy to 2-3 dni.
Fajnie było by jakby jeszcze Don Mirson poświęcił chwilę i sprawdził ile wchodzi w dość drogie SLS 4000, na których lata:)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Pozdrawiam,
Leszek
Goosky S2 Goosky RS4 Venom
SAB Raw 420 SAB Kraken 580
Vcontrol EVO
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19689
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 24 kwie 2021, o 18:01

Nie jestem pewien czy ładowanie od 3.85 jest obiektywnym porównaniem. Być może odniesie się wyłącznie do pojemności ale nie uwzględni realnej możliwości lipola. Pytanie zasadnicze ile odda prądu pod obciążeniem. Zaposilkuje się tutaj przykładem testów jakie robiłem na mikro lipolach dawno temu.

Obrazek

Obrazek

Co z tego że przy małym prądzie lipole nie różniły się aż tak bardzo pojemnością podczas gdy przy obciążeniu ok 10-15C połowa z nich okazywała się praktycznie pusta...

A po Twoim teście wszystkie miałyby dość zbliżone wyniki.

Oczywiście w wolnej chwili sprawdzę ile wchodzi w te drogie ;) lipole. Z tego co pamiętam to na początku je testowałem i od 3.35v wchodziło mniej więcej to co deklarowane.

Jeśli chodzi o te CHL to z tego co słyszałem mają nieco zawyżoną pojemność. Ci co latali a nie badali mówią że te 5000 mają raczej ok 4000 - wnioskując po czasie lotu

Oczywiście jeśli oszukany 5000 100c będzie miał w rzeczywistości 4000 40c a będzie połowę tańszy to i tak będzie dobra opcja... Byle tyle rzeczywiście miał.

Do tego dochodzi aspekt, który wyjdzie z czasem - powtarzalność jakości cel. Jeśli nie są dobrze sortowane (tego nie wiem) to wystarczy że po sezonie jedna cela pójdzie i dla większości z nas pakiet do kosza lub sprzedania z kozie boby (mwx pewnie już zaciera rączki ;) )
Awatar użytkownika
LechuW
Elita forum...
Posty: 601
Rejestracja: 12-04-2017
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 32 razy
Podziękowano: 11 razy
Kontaktowanie:

Postautor: LechuW » 24 kwie 2021, o 18:40

Racja z tymi małymi aku pod obciążeniem.
Sam przerobiłem różne aku 1S przy 5 mikrósach ktore miałem i rzeczywiście niektóre od razu po zakupie praktycznie dawały 1 minute lotu i potem amen.
To oczywiście dotyczyło tych kupowanych na Ali, markowe nie zawodziły.
Przy aku 3 i 6 S nie miałem takich przypadków oprócz jednej próby 6S 5000 z Ali o rzeczywistej pojemności 3000, która ledwo dawała rade w Agile 5.5 przy zawisie.
Dlatego teraz tak wypytywałem o CNHL przed zakupem.

Przy obecnych moich umiejętnościach nie potrafię wycisnąć 7 potów z aku więc przeciętne, ale nie oszukane mi totalnie wystarczają.
Pozdrawiam,
Leszek
Goosky S2 Goosky RS4 Venom
SAB Raw 420 SAB Kraken 580
Vcontrol EVO
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19689
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 24 kwie 2021, o 19:37

No te 1s to jakieś skrajnie oszukane były i jestem przekonany że te większe jednak działają lepiej. Chciałem jednak zobrazować o co mi chodzi...
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15948
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 24 kwie 2021, o 20:59

No dobra, to skoro już tu jedziemy o pakietach (chociaż może byś to MIru wyniósł...?) to napiszę o moich doświadczeniach z GEnsami.
Mowa konkretnie o Gensach Ace 4000 45C.
Mam trzy sztuki.
Przecyklowałem je już cztery razy i mam teorię dlaczego ludzie na nich psy wieszają: Otóż Gensy są pakietami w których formowanie to nie jest tylko formowanie formalne (a tak było w większości pakietów jakie miałem do tej pory).
Pierwsze ładowanie to był jakiś dramat - balansowanie trwało ciężej i dłużej niż w moich trzyletnich SLSach, które katuję w Gauce.
Lot - też żadna rewelacja - 3,5 minuty bardzo spokojnych kółek i ósemek i 3,8V/s
No blać... myślę sobie... to żem wtopił.
Drugie ładowanie - balansowania dosłownie ZERO. Balanser nawet nie zaczął nic robić a jak zaczął to tylko symbolicznie - 0bserwowałem cały proces ładowania wyrywkowo i nie przyłapałem go na jakimś miganiu którąkolwiek celą.
Lot - taki sam i 3,95V/s.
Dorzuciłem więc minutę i miałem 3,8.
Trzecie ładowanie - tak samo jak drugie.
Trzeci lot - 4,5 minuty w mieszanym cyklu czyli taki typowo mój styl - trochę miękkiego 3D, trochę przelotów i 3,85V/s po locie.
Czwarty lot to już praktycznie to samo co w trzecim.

I teraz tak: jak ktoś weźmie nowego nielatanego Gensa, albo i nawet SLSa i w pierwszym locie spuści mu wpierdol na swoim standardowym czasie lotu, to ja jak najbardziej wierzę, że po pierwsze ten pakiet zostanie wydrenowany do odcięcia, a po drugie zostanie na dzien dobry zamordowany i już nigdy nie będzie takim pakietem jakim mógł być.
To odnośnie zasłyszanych przeze mnie historii o nowych SLSach, o GENSach... Bez konkretów, bo historie zasłyszane z trzecich ust i mniejsza o szczegóły... ale tak jak to widzę.

Dawno już nie miałem nowych pakietów, ale prawda jest tak, żę jak dobrze pamiętam to każdy NOWY pakiet zawsze w pierwszych kilku cyklach traktowałem delikatnie i ostrożnie a te pakiety potem się za to odwdzięczały.
Po dłuższej przerwie w używaniu niby jest to samo, ale chyba jednak nie do końca, bo pakiety które były używane przez powiedzmy sezon, są już trochę zlatane i po np. zimowej przerwie dadzą wyraźnie znać że im źle przez spadek mocy, spadek napięcia i tak dalej... Więc trudniej jest ten moment zarzynania pakietu przegapić.
Nowy pakiet da z siebie wszystko i umrze.

Tak to widzę.
Generalnie moim zdaniem dziś naprawdę trudno jest kupić złe pakiety.
W tym sezonie raczej nie planuję już nic kupować, no chyba, że ze dwie sztuki 3s2200 do szybkiego skrzydełka, bo mam już same straszne kapcie, ale narazie nie mam za bardzo ochoty tym speedem latać... więc nie wiem jak to będzie z nowymi zakupami.

Wracając do Gensów: oczywiście są to tylko 4 loty narazie, więc żaden test jeśli chodzi o trwałość, ale mój czuj mówi, że problem z tymi pakietami to głownie był umiejscowiony między ziemią a aparaturą.
;)
Awatar użytkownika
LechuW
Elita forum...
Posty: 601
Rejestracja: 12-04-2017
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 32 razy
Podziękowano: 11 razy
Kontaktowanie:

Postautor: LechuW » 2 maja 2021, o 11:22

A tak z innej beczki, czy ktoś może przetestował jakies zapinki magnetyczne do tego heli?
Zastanawia mnie czy nie pasowały by tak takie zapinki jak miałem w Agile :
117,90 zł | Kylin Quick release canopy mount KL-7255001
https://a.aliexpress.com/_m08KiNf

Tylko jeszcze nie mierzyłem czy długość będzie ok.
Pozdrawiam,
Leszek
Goosky S2 Goosky RS4 Venom
SAB Raw 420 SAB Kraken 580
Vcontrol EVO
Awatar użytkownika
radios24
Elita forum...
Posty: 572
Rejestracja: 14-05-2010
Podziękował: 2 razy
Podziękowano: 40 razy

Postautor: radios24 » 2 maja 2021, o 11:48

Ja mam quickrelease z Compass Atom 500 ale nie wiem czy to jeszcze jest gdzieś do dostania. Pasuje idealnie :) Obrazek

Check out my website yellowhammer.pl
COMPASS CHRONOS | XLPOWER 550 | FORZA 450EX
http://www.yellowhammer.pl

Paweł Trznade
Awatar użytkownika
LechuW
Elita forum...
Posty: 601
Rejestracja: 12-04-2017
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 32 razy
Podziękowano: 11 razy
Kontaktowanie:

Postautor: LechuW » 2 maja 2021, o 12:32

Niestety masz racje:( nigdzie nie mogę znaleźć.
Pozdrawiam,
Leszek
Goosky S2 Goosky RS4 Venom
SAB Raw 420 SAB Kraken 580
Vcontrol EVO
Awatar użytkownika
Jazz
Lider forum...
Posty: 2960
Rejestracja: 02-10-2014
Lokalizacja: Ozarow mazowiecki
Podziękował: 30 razy
Podziękowano: 188 razy

Postautor: Jazz » 2 maja 2021, o 16:34

Ee tam, te oryginalne nie dziala tak zle.
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15948
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 2 maja 2021, o 20:18

Ja tam szczerze mówiąc bardziej wolę zapinanie gumka - pręcik niż jakieś szybko-wynalazki.
Miałem to w Gaui X7. Działa, ale po pierwsze szybkość to ma tylko z nazwy bo nigdy mi to jakoś nie chciało zaskoczyć, załapać, utrafić, więc się zawsze napierdzieliłem, żeby to zamknąć, po drugie miałem dodatkowe mocowanie z przetyczkami samochodowymi, bo Adam powiedział, że nie ufa tym szybkozapinkom i ja Go rozumiałem i popierałem.
W samych gumkach przynajmniej się czuje, czy one wchodzą ciasno czy lekko i się czuje z jaką siłą się trzymają.
I np. w małej Gauce mam tylko małe gumki i nigdy mi się żadna nie rozpięła.
W XLu mam jeszcze fabtyczne magnesiki: jedna para nad brainem i druga para pod dziobem i uważąm, że nic lepszego nie było, nie ma i nie potrzeba.
Awatar użytkownika
Jazz
Lider forum...
Posty: 2960
Rejestracja: 02-10-2014
Lokalizacja: Ozarow mazowiecki
Podziękował: 30 razy
Podziękowano: 188 razy

Postautor: Jazz » 2 maja 2021, o 20:29

A w jakim setupie złożyłeś xl550 ?
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15948
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 3 maja 2021, o 00:07

Wszystko stockowe, Brain2 i serwa od Piotra, nie pamiętam dokladnie tych cyferek wszystkich, ale GDW.

No juz nie pisalem drugi raz bo ileż można miodu wylewać, ale wczoraj znowu latalem - udalo sie wyłapać kilka międzydeszczowych okienek i to jest tak, ze on rak zajebiscie lata, ze człowiek nie ma ochoty nawet jakichś akrobacji wykonywac.. sam zwykły prosty lot postępowy jest w tym modelu tak zaje**sty ze mi nic więcej nie trzeba.
Oczywiście to sie z czasem zmieni, znudzi mi sie i bede pewnie cośtam wariował ale wczoraj....
Dziiizas... non stop kolor proste przeloty w jedną i w drugą strone i banan od ucha do ucha.

Wróć do „XLPower”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości