Szukam... Widziałem... - o zakupach i ciekawych ofertach

Sklepy znane i polecane, organizacja zakupów zbiorowych. Napotykane problemy i jak sobie z nimi poradzić.
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15948
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 14 sie 2020, o 21:05

Clad pisze:Aikus, MWX...
Może mnie źle zrozumieliscie. Nie mam nic do segregacji ale jak nie muszę to tego robił nie będę.


No więc w takim razie NIESTETY, zrozumieliśmy Cię bardzo dobrze. Od samego początku, do samego końca, mimo, że chciałem, wierzyć, że jest inaczej.
"Podjebujesz batoniki w sklepie."
Szkoda, że to napisałeś.
Wolałem tego nie wiedzieć.
Awatar użytkownika
Carson
Faraon
Posty: 2201
Rejestracja: 22-05-2018
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
Podziękował: 281 razy
Podziękowano: 112 razy

Postautor: Carson » 14 sie 2020, o 22:15

Powiedzcie to baranom od produkcji piwa i wszelkich napojow w szklanych niezwrotnych butelkach ;) Ludzkosc i tak juz od dawna stacza sie po rowni pochylej. Niestety ale wydaje mi sie, ze z tym jest jak z ludzkim organizmem - bardzo dlugo jest w stanie zniesc robienie z siebie kompletnego smietnika.
Awatar użytkownika
dawo
Sknerus
Posty: 2135
Rejestracja: 06-10-2014
Lokalizacja: Piastów
Podziękował: 46 razy
Podziękowano: 81 razy

Postautor: dawo » 14 sie 2020, o 22:19

Mnie najbardziej wkurwia rosnąca wyspa śmieci na oceanie...
Heli: 450, V922, 2x250, Protos 380, Protos 500, 2 x XL POWER 550
Samoloty: 2 x Combat, FunCub, MX-S, Sebart Katana 50E, Skrzydło, 2xF16, Hyper Bipe, Hawk EDF, Rad Jet, Akrobat Halowy,Bolt Mavimodels, ASW28 Volantex, E-flight v900 i Mini EDGE 540, Kwarciński Micron 150,
Drony: quad 250 i QX 90,
Samochodziki: Traxxas Rustler i 2 x Rustler 4x4, Slash 2wd, Summit, Arrma Typhon i Infraction 6s
DX9 G2 :)
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7200
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 14 sie 2020, o 22:36

Szkło jest o tyle spoko, że to generalnie piasek i po czasie wraca do pierwotnej formy.

Clad nie wiem gdzie mieszkasz ale bazując na doświadczeniach z mojej podmiejskiej wsi śmiem twierdzić że fantazjujesz z tym wrzucaniem do jednej zgniatarki żeby usprawiedliwić się sam przed sobą. U mnie zupełnie inne auta zbierają poszczególne odpady, często w inne dni. I trafiają w różne miejsca zgodnie z przeznaczeniem.
Wiem bo jak przez miesiąc gmina się nie mogła dogadać z firmą wywożącą to sam zawiozłem te worki gdzie trzeba i widziałem jak to działa. Nikt nic nie wrzuca na jedną górę, nikt nic nie pali ani nie topi w rzece. Jesteśmy mimo wszystko w Europie. Chyba że tylko moja gmina w niej jest.
Awatar użytkownika
Carson
Faraon
Posty: 2201
Rejestracja: 22-05-2018
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
Podziękował: 281 razy
Podziękowano: 112 razy

Postautor: Carson » 14 sie 2020, o 22:50

po czasie.... :mrgreen: masz poczucie humoru

Warto jednak podkreślić, że szkło jako takie się nie rozkłada. Nawet jeśli zostanie mocno rozkruszone, szkło przetrwa tysiące lat, czego dowodem mogą być np. szklane koraliki znalezione na stanowiskach archeologicznych w północnej Syrii, Mezopotamii i starożytnym Egipcie sprzed 5500 lat, a na ziemiach polskich ślady produkcji szkła, szklanych paciorków i łezek, co najmniej z VI w. p.n.e w Żywcu.
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7200
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 14 sie 2020, o 22:51

W porównaniu do tego ile czasu potrzebują na to tworzywa to właściwie szkło w kilka chwil znika. Morze zamienia je w otoczaki :D
Przede wszystkim jest nieszkodliwe, o ile nie przebije Ci podeszwy sandała i nie uszkodzi skarpety.
Awatar użytkownika
Clad
Elita forum...
Posty: 838
Rejestracja: 16-06-2019
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował: 93 razy
Podziękowano: 21 razy

Postautor: Clad » 14 sie 2020, o 23:06

mwx pisze:Clad nie wiem gdzie mieszkasz ale bazując na doświadczeniach z mojej podmiejskiej wsi śmiem twierdzić że fantazjujesz z tym wrzucaniem do jednej zgniatarki żeby usprawiedliwić się sam przed sobą. U mnie zupełnie inne auta zbierają poszczególne odpady, często w inne dni. I trafiają w różne miejsca zgodnie z przeznaczeniem.
Wiem bo jak przez miesiąc gmina się nie mogła dogadać z firmą wywożącą to sam zawiozłem te worki gdzie trzeba i widziałem jak to działa.

Być może u Ciebie jest inaczej. Ja mieszkam w bloku, ale znajomi którzy mieszkają w domach opowiadali że segregują bo inaczej kary itd. a podjeżdża smieciara do której wrzucają wszystko jak leci. Ja się nie usprawiedliwiam. Uczciwie płace więcej za wywóz śmieci nieposegregowanych. Patrząc z innej perspektywy, daje komuś pracę kto te odpady segreguje ;)
Alzrc x360, T-rex 550E, T-rex 600E, Aurora 9X
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7200
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 14 sie 2020, o 23:42

Jak ostatnio byłem w sortowni to więźniowie delektowali się tą pracą.

Tzn oni sortowali te już posortowane przez ludzi, bo mało kto trzyma się zasad wypisanych na workach. Tych zmieszanych śmieci nikt nie ruszał, to byłoby chyba niebezpieczne.
No ale to było ładnych parę lat temu, może się pozmieniało.

Pamiętam że wybierali głównie butelki PET, aluminium oraz nylonowe pończochy. Reszta szła na przemiał. Zdaje się że mielonka wykorzystywana jest/była jako wypełniacz do zderzaków autobusowych i mniej odpowiedzialnego asfaltu.

PET to każdy wie - przerabia się na recyklat i miesza z nowym, ale tego że pończochy się recykluje (?) i potem z tego nylonu robi się "nowe" niższej jakości to nie wiedziałem.
Awatar użytkownika
Carson
Faraon
Posty: 2201
Rejestracja: 22-05-2018
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
Podziękował: 281 razy
Podziękowano: 112 razy

Postautor: Carson » 4 wrz 2020, o 10:00

Nie wiem czy to dobry topic ale chyba lepszego nie ma. Linkuje artykuł, nie wiedzialem, że szykuja sie zmiany w kupowaniu na ali/bg od 2021 roku. Chyba nie bedzie juz tak tanio...

https://www.money.pl/podatki/przesylki- ... 5552a.html
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19689
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 4 wrz 2020, o 10:33

Piotr zaciera łapki... :D
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15948
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 4 wrz 2020, o 11:38

Ale to przesz nic nowego co chwila niby do tematu podchodzą i co chwila robi się "już nie tak tanio jak było"...
Efekt jest taki, ze ja np. nie kupuję na dalekim wschodzie praktycznie w ogóle, bo nie kupuję jeśli nie muszę, ergo, nie kupuję jeśli to co chcę kupić jest dostępne w polsce.
A 10 lat temu - nie do pomyślenia - tylko głupi kupowałby w polsce jak z chin ma dziesięć razy taniej. I to bez przesady, 10 razy, albo i lepiej.
Ale to była patologia.
I do póki skala zjawiska była mała - rząd na to pozwalał, bo ilość kasy jaka była do wyrwania była znikoma.
Pamiętamy to, bo modelarstwo było pionierem tego procederu.
Ale ten proces trochę sobie już trwa i konsekwencje jego są różne:
- chinczyk, to już nie jest głupi chinczyk co będzie jebał 36 h/doba za miskę ryżu - nie nie: "koniec frajerzenia się głupi europejczyku, teraz weź i płać mi bardziej rozsądne pieniądze, bo i tak Ci się to opłaci"
- rząd widzi, że ta mała strużka którą kasa przecieka mu koło nosa nie jest już taka mała, więc opłaca się w tym temacie zadziałać i działa - coraz skuteczniej.
- polski janusz biznesu, widzi, że nichuja, nie da się już sprzedawać z marżą 1000%, więc albo zwija biznes, albo zagryza zęby, sprzedaje z mniejszą marżą, ale robi coś innego, żeby wyjść na swoje (powiększa asortyment i tak dalej).

I to wszystko się dzieje powoli, stopniowo, nie ma rewolucji, jest ewolucja, ja uważam, że ostatecznie w dobrą stronę, bo ostatecznie, nie oszukujmy się, każdemu z nas jest lepiej kupić w polskim sklepie i mieć zagwarantowane choćby podstawowe prawa konsumenta niż u chińca i ewentualnie walczyć przez paypala.
A ceny..?
blać... naprawdę... popatrzcie sobie ile kosztowało 10 lat temu złożenie przeciętnej helikoptera klasy 450 (np. CopterX o którym dziś już mało kto pamięta), a za ile dziś ze sklepu choćby u Piotra można mieć XLPowera 550.
... to jest tak, że wszystko idzie w złą stronę, a jakimś cudem mamy coraz lepiej i coraz taniej :D:D bo na tym przykładzie widać, że w ciągu 10 lat zmieniło się tyle, że za cenę helikoptera średniej klasy i wielkości 450 dziś mamy helikopter klasy ... no wyższej na pewno i klasy wielkościowej 550.
A że ewolucja polega czasami na tym, że robimy gdzieś tam krok wstecz po to, żeby zrobić dwa kroki do przodu - no tak, tak to już jest.

A jeszcze raz na jakiś czas taki Pioter, weźnie i zrobi taką promke jak choćby ta ostatnia.
No kuźwa, naprawdę, ja się zastanawiam, czy on czasem nie podjebał tira z tymi helikoopterami i teraz tego po cichu nie wyprzedaje :D:D:D
Oczywiście żart - chodzi mi głownie o to, że ...
... mirek, tak się przyjebię niby trochę do Ciebie, ale to chyba jednak istotne jest, żęby i ten mój żart sprostować jakoś konkretniej...
Bo my tu sobie to czytamy, wszyscy się znamy wiemy, że to żarty, sruty tury pierduty, ale są ludzie, którzy przychodzą z zewnątrz i nie znają całokształtu sytuacji, mogą z powodu takich własnie żartów w ktorych nie wyczują ironii nabrać fałszywego przekonania o stanie faktycznym... a są tacy co przychodzą, czytają i nawet ich nie widzimy, bo się nie rejestrują... i nie wiem jak jest teraz, ale kiedyś takich było 10 razy więcej niż zarejestrowanych użytkowników.

... więc ja tu teraz przypomnę, że w Polsce, tak naprawdę NIKT NIE ZARABIA NA HELIKOPTERACH.
W ogóle mało kto jakkolwiek sensownie zarabia na modelarstwie, poza kilkoma dużymi sklepami modelarskimi (jak modelemax, modelarnia, abc-rc i pewnie jeszcze kilka).
I w tych dużych sklepach jak na złość ciężko jest o sensowną ofertę helikopterową.
Natomiast absolutnie ŻADEN dobry sklep helikopterowy, (a do tych w moim odczuciu zaliczają się sklepy takie jak rc-heli, rcforever, rcmaniak (przy czym ten ostatni chyba już się tylko na drony przerzucił)) NIE JEST zyciodajnym biznesem ich właścicieli.
Nie nie. Na helikopterach to te sklepy zarabiają przypuszczalnie tyle, zeby jako tako wyjśc na zero, albo minimalnie na plus.
Ci ludzie robią to po to, żeby to było. Bo tego chcą i to kochają. A kasę na życie zarabiają na czymś innym, na czym w tym kraju zarobić się da.

No niestety, tak to wygląda i wielu próbowało stać się milionerami na handlu helikopterami i Ci którzy zakładali sklepy i dla których celem nadrzędnym był biznes - tych dziś już nie ma i o nich nawet nie pamiętamy.
Niestety, albo właściwie to stety, bo ja tam osobiście lubię robić coś dlatego, że to lubię a nie dlatego, żeby mieć z tego kasę i lubię wiedzieć, jak i ktoś tak pracuje.
Jak się przy okazji da coś zarobić, czasem, trochę, a czasem nawet i dużo - to fajnie, ale przede wszystkim chcę to robić.
To jest OK! Tak powinno być w każdej branży.
... i może kiedyś będzie...
Awatar użytkownika
mikegsx400
Lider forum...
Posty: 1882
Rejestracja: 01-10-2014
Lokalizacja: Pruszków/W-wa
Podziękował: 133 razy
Podziękowano: 163 razy

Postautor: mikegsx400 » 4 wrz 2020, o 12:53

Ooo Paaanie...
TL;DR :vhappy:








Nie no żartuje - przeczytałem :lol:
"...możesz być znacznie szybszy, nie myśl o tym, po prostu to zrób!"
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19689
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 4 wrz 2020, o 13:41

Zostałem wywołany to się odzywam :)
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7200
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 4 wrz 2020, o 14:05

Daleki byłbym od paniki. Co roku pojawiają się takie doniesienia a potem temat się rozmywa.
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19689
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 4 wrz 2020, o 15:55

Różnice w cenach na ten moment są już na tyle niewielkie, że chyba na coraz mniejszej grupie zakupowiczów tego typu zmiany robią wrażenie.
Wydaje mi się, że już dawno temu skończyły się czasy, w których nasze zakupy opieraliśmy przede wszystkim na chińskich sklepach.
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19689
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 4 lis 2020, o 00:09

Kto jeszcze nie kupił swojemu kurczakowi prezentu, aktualnie jest dobra cena

https://m.pl.aliexpress.com/item/400117 ... kgroup_101



Obrazek
Awatar użytkownika
Lukasz
Stały bywalec...
Posty: 182
Rejestracja: 12-02-2019
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 6 razy
Podziękowano: 15 razy

Postautor: Lukasz » 4 lis 2020, o 09:02

Rewelacja - od lat wystawiam kurczaki na walkach ale nie wpadlem na ten pomysl :)
--
Oxy 2, Devil 420, Specter 700, Spektrum DX8e, EVPEAK CD3, ISDT T8 MAX, >>> RC photos <<<
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15948
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 4 lis 2020, o 10:58

A na kutasa takie są?
Awatar użytkownika
Artu
Fochmen
Posty: 3469
Rejestracja: 09-01-2011
Lokalizacja: 52°38'25''N, 20°56'31''E
Podziękował: 163 razy
Podziękowano: 414 razy

Postautor: Artu » 4 lis 2020, o 13:25

Mirru vel Don Mirson wydrukuje :vhappy:
Pozdrawiam, Artur
"...rzeczy niemożliwe do zrobienia robią ci, którzy o tym nie wiedzą"
Awatar użytkownika
dawo
Sknerus
Posty: 2135
Rejestracja: 06-10-2014
Lokalizacja: Piastów
Podziękował: 46 razy
Podziękowano: 81 razy

Postautor: dawo » 4 lis 2020, o 13:29

Aikus chcesz i masz prawie to samo - tylko Kasi nie pokazuj bo jeszcze Ci kupi...
https://www.ceneo.pl/91310541
Inaczej nie będę wklejał ;)
Heli: 450, V922, 2x250, Protos 380, Protos 500, 2 x XL POWER 550
Samoloty: 2 x Combat, FunCub, MX-S, Sebart Katana 50E, Skrzydło, 2xF16, Hyper Bipe, Hawk EDF, Rad Jet, Akrobat Halowy,Bolt Mavimodels, ASW28 Volantex, E-flight v900 i Mini EDGE 540, Kwarciński Micron 150,
Drony: quad 250 i QX 90,
Samochodziki: Traxxas Rustler i 2 x Rustler 4x4, Slash 2wd, Summit, Arrma Typhon i Infraction 6s
DX9 G2 :)

Wróć do „Zakupy nie tylko za waluty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości