UC - czyli na co drobny importer jest narażony..

Sklepy znane i polecane, organizacja zakupów zbiorowych. Napotykane problemy i jak sobie z nimi poradzić.
Eze
Zaczyna się rozkręcać...
Posty: 60
Rejestracja: 26-01-2015
Lokalizacja: Wilanów
Podziękował: 1 raz

Postautor: Eze » 30 sty 2015, o 00:15

z HC zrobilem ok 20 paczek staram sie nie przekraczac 150 $ male paczki najtanszy kurier .1 zdazylo sie zaplacic clo.Loteria.Po odebraniu dokumentu z urzedu celnego przyszlo do zaplacenia jakies 40 zl grzecznie zaplacilem i poszedlem z paczka do domu.Oczywiscie wydruk z paypal i ze strony sklepu musial byc pan celnik zapytal sie grzecznie co to tam siedzi.Powiedzialem ze elementy elektroniczne do zrobienia bomby o duzym polu razenia wie pan sejm te sprawy.Pan celnik wziol paczke potrzasnol .Z tego to raczej pan zrobi otwierana popielniczke a nie bombe .Bierz pan paczke i dowidzenia.Podziekowalem i do domu
Awatar użytkownika
armagedon
Domownik forum...
Posty: 477
Rejestracja: 26-09-2014
Lokalizacja: Myszków
Podziękował: 27 razy
Podziękowano: 17 razy

Postautor: armagedon » 30 sty 2015, o 10:07

Mnie najbardziej wkurza,że gdy UC nalicza jakieś opłaty,nie dołącza kwitu za co i ile zostały pobrane opłaty.Powinien być dołączony jakiś dokument z wyliczeniami.Na przykładzie mojego silnika scorpiona którego niedawno kupiłem,doliczono mi 700zł skąd taka kwota!!!za co!!!plus 500$ za silnik dało kwotę 2400zł za sam silnik.
Liczyłem się z opłatami ale dlaczego nie dołączyli żadnego dokumentu na kwotę 700zł.!!! :mad2:
Rex 100
Tarot 450pro
Goblin 700 speed
Goblin 700 ważka
Mikado 800
Aurora9
Pozdrawia.Sebastian S.
Eze
Zaczyna się rozkręcać...
Posty: 60
Rejestracja: 26-01-2015
Lokalizacja: Wilanów
Podziękował: 1 raz

Postautor: Eze » 30 sty 2015, o 12:36

Prawo w polsce jest napisane tak zeby panowie z uc zawsze mieli racje.Od kiedy to w polsce prawo jest pisane dla ludzi.
Awatar użytkownika
Artja
Garage Manager
Posty: 5055
Rejestracja: 21-10-2013
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 271 razy
Podziękowano: 474 razy

Postautor: Artja » 30 sty 2015, o 13:01

armagedon pisze:Liczyłem się z opłatami ale dlaczego nie dołączyli żadnego dokumentu na kwotę 700zł.!!! :mad2:


a żądałeś kwitu?
Pozdrawiam,
Jacek
Awatar użytkownika
przemek
Elita forum...
Posty: 800
Rejestracja: 22-10-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 95 razy
Podziękowano: 90 razy

Postautor: przemek » 30 sty 2015, o 13:36

armagedon pisze:Mnie najbardziej wkurza,że gdy UC nalicza jakieś opłaty,nie dołącza kwitu za co i ile zostały pobrane opłaty.Powinien być dołączony jakiś dokument z wyliczeniami.Na przykładzie mojego silnika scorpiona którego niedawno kupiłem,doliczono mi 700zł skąd taka kwota!!!za co!!!plus 500$ za silnik dało kwotę 2400zł za sam silnik.
Liczyłem się z opłatami ale dlaczego nie dołączyli żadnego dokumentu na kwotę 700zł.!!! :mad2:


No dziwne, przecież na akcesoria modelarskie jest vat 23% więc max powinni Ci dołożyć 400 zł. Skąd te 700? :/
Protos Mini i dlugo nic :)
Awatar użytkownika
wojtekr
Administrator
Posty: 8004
Rejestracja: 22-01-2013
Lokalizacja: W-wa
Podziękował: 299 razy
Podziękowano: 458 razy
Kontaktowanie:

Postautor: wojtekr » 30 sty 2015, o 13:49

(500USD + transport + cło (o ile jest) )*0.23= kasa dla UC lub odwrotnie najpierw vat a potem cło
Helikoptery
Awatar użytkownika
przemek
Elita forum...
Posty: 800
Rejestracja: 22-10-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 95 razy
Podziękowano: 90 razy

Postautor: przemek » 30 sty 2015, o 14:34

Ale chyba cła nie ma na artykuły modelarskie? Czy jest, ale powyżej pewnej wartości?
Protos Mini i dlugo nic :)
Awatar użytkownika
Artu
Fochmen
Posty: 3469
Rejestracja: 09-01-2011
Lokalizacja: 52°38'25''N, 20°56'31''E
Podziękował: 163 razy
Podziękowano: 414 razy

Postautor: Artu » 30 sty 2015, o 14:38

przemek pisze:Ale chyba cła nie ma na artykuły modelarskie? Czy jest, ale powyżej pewnej wartości?

To zależy, pod jaką "grupę" Pan Celnik zakwalifikuje artykuły w przesyłce. Interpretacja jest dowolna :rotfl2:
Pozdrawiam, Artur
"...rzeczy niemożliwe do zrobienia robią ci, którzy o tym nie wiedzą"
Awatar użytkownika
armagedon
Domownik forum...
Posty: 477
Rejestracja: 26-09-2014
Lokalizacja: Myszków
Podziękował: 27 razy
Podziękowano: 17 razy

Postautor: armagedon » 30 sty 2015, o 15:55

Artja pisze:a żądałeś kwitu?

Nie żądałem kwitu.Ale powinno się dołączyć jakiś kwit do paczki z pieczęcią UC.Na paczce i wśrodku był kwit z firmy scorpionsystem gdzie kupowałaem silnik.
Eze pisze:Prawo w polsce jest napisane tak zeby panowie z uc zawsze mieli racje.Od kiedy to w polsce prawo jest pisane dla ludzi.

Żebyś wiedział,został wysłany e-mail do UC z prośbą o wyjaśnienie skąd taka opłata za paczkę :shock: odpisano że paczka przybyła przed świętami i leżała na urzędzie celnym, a za przechowanie przedmiotu w magazynie urzędu,naliczana jest stosowna opłata.Piszę że nikt mnie nie informował o przybyciu paczki :? A oni na to,że był wysłany e-mail do mnie,z informacją że przesyłka czeka na opłatę.Pierwsze słyszę więc szybko przegrzebałem cały kosz z wiadomościami,i nic nie ma tej wiadomości :evil: ,jest ostatnia wiadomość od FED EX że jeżeli nie zostanie uiszczona opłata,paczka wróci do nadawcy.Paczka leżała coś około 12dni na magazynie.Podobno są to koszty magazynowania i obsługi paczki :masakra:. dałem sobie siana :gas: przekomarzać się z nimi o e-mail, ja mówię że nie miałem żadnego e-maila a oni mówią że został wysłany.

Tak na marginesie powiem wam ostatnią akcję jaką miałem z kurierem,czekałem na nowego YGE 160hv,czekam i czekam tydzień czasu i nic,zaczynam się niecierpliwić co jest myślę pacxzka z Niemiec już dawno powinna być a tu cisza.aż wekeend wyszedłem sobie na spacer z pieskiem,gdzie napotkałem sąsiada mieszkającego dwa domy dalej,który powiedział że od czwartku leży u niego jakaś paczka do mnie :shock: Na początku się bardzo zirytowałem,ale dzisiaj się z tego śmieję :lol: :lol: co to się wyrabia w tym kraju, pytam się czy coś podpisywał jak odbierał paczkę a on skąd że,nic nie podpisywał :vhappy: :vhappy: :vhappy: normalnie aż się prosi o spór na Pay palu że nie otrzymałem paczki :lol:.Normalnie jaja :swir:
Rex 100
Tarot 450pro
Goblin 700 speed
Goblin 700 ważka
Mikado 800
Aurora9
Pozdrawia.Sebastian S.
Awatar użytkownika
Artja
Garage Manager
Posty: 5055
Rejestracja: 21-10-2013
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 271 razy
Podziękowano: 474 razy

Postautor: Artja » 30 sty 2015, o 16:27

armagedon pisze:A oni na to,że był wysłany e-mail do mnie,z informacją że przesyłka czeka na opłatę.Pierwsze słyszę więc szybko przegrzebałem cały kosz z wiadomościami,i nic nie ma tej wiadomości


Cóż za miałkie i łatwe do zweryfikowania wytłumaczenie, nie postarali się :gas:
Na miejscu urzędasa napisałbym Ci, że z paczki wydobywało się groźne warczenie i sączyła się ciecz z wyglądu przypominająca jad. Powyższe czyniło zasadnym wezwanie stosownych służb weterynaryjnych, toksykologa i snajpera oraz zapewnienie osłony medycznej dla procedury awaryjnej weryfikacji zawartości. W toku weryfikacji potwierdzono podejrzenia, w paczce istotnie znajdował się silnik skorpiona. Nie wiemy czemu już nie warczy i nie pluje jadem, nie mniej jednak wobec braku specyfikacji zawartości na formularzu ZX/8766-222/2015 który obecnie jest w przygotowaniu, koszty procedury ponosi adresat. Łącząc wyrazy .... etc itd..., sajonara.
Pozdrawiam,
Jacek
Awatar użytkownika
Kenobi36
Olimp forum
Posty: 5099
Rejestracja: 01-10-2014
Podziękował: 68 razy
Podziękowano: 508 razy

Postautor: Kenobi36 » 30 sty 2015, o 16:47

Do towaru jest naliczane cło , na ogół coś koło 3.7% lub 4.7%. Zero ciężko uzyskać. Silnik to silnik a nie artykuł modelarski.
23% jest naliczane do towaru już powiększonego o cło :-) i kosztów transportu.
Jeszcze jest opłata za odprawę celną :-)

Z tymi zabawkami i zerem % to też tak nie do końca.
Przykładowo:
ZABAWKI, GRY I ARTYKUŁY SPORTOWE; ICH CZĘŚCI I AKCESORIA
Z tworzyw sztucznych
Pozostałe
kod 503 00 75 90 V999
Z Chin cło to 4,7%


Jak na mój gust Armagedon coś ci za dużo policzyli bo większość silników to chyba stawka 2.7%

Tu można sobie przejrzeć i pośmiać.
http://isztar.mf.gov.pl/isztar/taryfa_c ... etariff_PL
Niech Moc Będzie z Wami,
Ben
DX18 Gasser 700 Goblin 550 Protos Mini
RCmaniak.pl - SAB Goblin, MSH Protos, Spektrum, Fatshark, Cześci Trex, Drony wyścigowe
Awatar użytkownika
Artja
Garage Manager
Posty: 5055
Rejestracja: 21-10-2013
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 271 razy
Podziękowano: 474 razy

Postautor: Artja » 30 sty 2015, o 17:49

Może będzie z tego jakiś dym... :juppi:
Armagedon + Isztar = si vis pacem, para bellum
Pozdrawiam,
Jacek
Awatar użytkownika
armagedon
Domownik forum...
Posty: 477
Rejestracja: 26-09-2014
Lokalizacja: Myszków
Podziękował: 27 razy
Podziękowano: 17 razy

Postautor: armagedon » 31 sty 2015, o 09:36

Artja pisze:Może będzie z tego jakiś dym... :juppi:

Raczej to walka z wiatrakami
Kenobi36 pisze:Jak na mój gust Armagedon coś ci za dużo policzyli

Też tak uważam,liczyłem maksymalnie 500zł
Rex 100
Tarot 450pro
Goblin 700 speed
Goblin 700 ważka
Mikado 800
Aurora9
Pozdrawia.Sebastian S.
Awatar użytkownika
Crazy_fly
Zaczyna się rozkręcać...
Posty: 95
Rejestracja: 09-11-2012
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 2 razy
Podziękowano: 4 razy

Postautor: Crazy_fly » 14 kwie 2015, o 19:29

witam,

Dziś otrzymałem wiadomość na @ o naliczonym podatku VAT za drobiazgi z HK.
O ile cło mnie nie martwi ( pech ) to zaskoczyła mnie forma w jakiej mam je zapłacić.
Dodatkowo otrzymałem info że paczkę dostarczy DPD lub GLS.
Czy ktoś miał podobny przypadek ? Co dalej robić - płacić ? olać ?

pozdr
Krzysiek

Dear XXXXXXXXX ,
Hobby King Order no. XXXXX / Airwaybill no. XXXXXX
Just to inform you that your Hobby King parcel has arrived and completed customs clearance by
bulk under one shipment in Europe. In order to dispatch the parcel to you, please settle the below
VAT payment within 7 working days. You do not need to pay the VAT payment again in your own
country.
The invoice of total amount EUR 35.18 will be sent to you via PayPal shortly. Don't worry if you
do not have a PayPal account, you can still make the payment on www.paypal.com by credit card.
Our PayPal account is support@scsexpress.com
Once we have received the payment confirmation, your parcel will be sent either by GLS or DPD
and should be with you within 3-5 working days.
GLS or DPD will send you a dispatch email to confirm that your order has been sent.
Alternatively, the tracking details can also be found at our website www.scsexpress.com
If you have any questions, please do not hesitate to contact us at support@scsexpress.com
Thank you for choosing our services.
nielot
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 14 kwie 2015, o 19:45

Dziwne jakieś. Ja nie miałem ale też nie brałem kuriera z Chin...
Awatar użytkownika
Artu
Fochmen
Posty: 3469
Rejestracja: 09-01-2011
Lokalizacja: 52°38'25''N, 20°56'31''E
Podziękował: 163 razy
Podziękowano: 414 razy

Postautor: Artu » 14 kwie 2015, o 19:46

Jak "olejesz", to nie Dostaniesz towaru :masakra: Przesyłka jest w którymś magazynie w europie i czeka na potwierdzenie zapłaty.
Pozdrawiam, Artur
"...rzeczy niemożliwe do zrobienia robią ci, którzy o tym nie wiedzą"
Awatar użytkownika
Kowal
Lider forum...
Posty: 2896
Rejestracja: 18-01-2011
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 208 razy
Podziękowano: 254 razy

Postautor: Kowal » 15 kwie 2015, o 07:33

Poproś o dokumenty z urzędu celnego, że coś zostało naliczone. Oczywiście oryginały. Skontaktuj się z firmą kurierską, czy wogole coś takiego moźe mieć miejsce, to samo możesz zrobić z urzędem celnym. Nie płać nic pay palem. TYLKO na konto urzędu celnego czy jak tam to idzie. Moim zdaniem to jakaś ściema. Niech się pałują. Napisz bezpośrednio do sklepu, czy w ogóle Ci taki email wysłali.
Z lotniczymi pozdrowieniami,
Piotrek "Kowal" Kowalski
Awatar użytkownika
Artu
Fochmen
Posty: 3469
Rejestracja: 09-01-2011
Lokalizacja: 52°38'25''N, 20°56'31''E
Podziękował: 163 razy
Podziękowano: 414 razy

Postautor: Artu » 15 kwie 2015, o 07:47

Była dyskusja na ten temat na Rc-Fpv http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?p=281715#p281715
Pozdrawiam, Artur
"...rzeczy niemożliwe do zrobienia robią ci, którzy o tym nie wiedzą"
Awatar użytkownika
Jazz
Lider forum...
Posty: 2960
Rejestracja: 02-10-2014
Lokalizacja: Ozarow mazowiecki
Podziękował: 30 razy
Podziękowano: 188 razy

Postautor: Jazz » 15 kwie 2015, o 09:35

Pod tym linkiem widac że to jakas sciema - koledze tam naliczyli opłate w wysokości połowy wartości zakupionego towaru.
Vat może byc naliczony tylko u nas, w Polsce, więc to jakaś sciema jest ...
Awatar użytkownika
Kenobi36
Olimp forum
Posty: 5099
Rejestracja: 01-10-2014
Podziękował: 68 razy
Podziękowano: 508 razy

Postautor: Kenobi36 » 15 kwie 2015, o 15:49

Też kiedyś coś zamówiłem SCS. Ale jako firma i chciałem opłacić cło i VAT ale ....
Dokonała oclenia firma SCS zbiorowo (hurtowo) na osobę prywatną w Angli (o ile dobrze pamiętam) więc z SADu na firmę nici.
Założyłem spór w PayPal i wygrałem, paczka wróciła do HK a ja dostałem całkowity zwrot.

W przypadku osoby prywatnej to raczej nie przejdzie. Niestety firmy kurierskie dorabiają sobie tak pokrętnie sobie. To samo dotyczy DHL i innych w Polsce.
Niech Moc Będzie z Wami,
Ben
DX18 Gasser 700 Goblin 550 Protos Mini
RCmaniak.pl - SAB Goblin, MSH Protos, Spektrum, Fatshark, Cześci Trex, Drony wyścigowe

Wróć do „Zakupy nie tylko za waluty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości