Helipal.com

Sklepy znane i polecane, organizacja zakupów zbiorowych. Napotykane problemy i jak sobie z nimi poradzić.
Awatar użytkownika
Piotrek_SP
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 20
Rejestracja: 01-10-2014
Lokalizacja: W-wa
Podziękował: 3 razy

Postautor: Piotrek_SP » 20 paź 2014, o 21:39

Cześć,

Kilka dni temu założyłem konto na helipal.com i w czwartek 16-10-2014 zakupiłem kilka rzeczy (lista rzeczy i cen na screenie poniżej).

Przeszedłem bez żadnych kłopotów przez wszystkie etapy kupowania, potem bez problemu zapłaciłem przez PayPal, płatność została przyjęta, statusy zamówienia się zmieniały na stronie - ostatecznie w piątek 17 października na: "10/17/2014 Packing". To się ucieszyłem że pewnie niedługo wyślą.

A dziś (20 październik) dostałem nieprzyjemny email, że jedna z zamówionych rzeczy nie może być mi sprzedana, po takiej cenie jak ją zakupiłem. Email ten też jest na screenie poniżej. Konkretnie to głowica (hub) do T-Rex 600, oznaczenie: "HN6107QA Metal Main Rotor Housing/Black". Że mam im dopłacić dodatkowo $25,49 to wtedy mi ten hub też wyślą, albo mogę sobie wybrać inne opcje z emaila.

Czy poważny sklep może po kilku dniach od przyjęcia płatności wycinać klientowi takie numery... ?!

Skoro tak, to bym chciał żeby ten hub usunęli z mojego zamówienia, resztę rzeczy mi wysłali, a to co zapłaciłem na hub i za większy koszt wysyłki, zwrócili mi na moje konto PayPal, bo hub jednak trochę waży, i system sklepowy doliczył mi trochę do kosztu wysyłki kiedy hub dodałem do koszyka. Tylko że akurat tej opcji chyba w emailu od nich nie widzę.

Proszę doradźcie co mam teraz zrobić, i proszę może też (na wszelki wypadek) o przetłumaczenie na polski najważniejszej części tego emiala, bo może ja ze swoim nie najlepszym angielskim coś źle doczytałem?

Pozdrawiam

screen z zamówienia
Obrazek


screen z emaila o dopłacie itp
Obrazek
Ostatnio zmieniony 20 paź 2014, o 21:50 przez Piotrek_SP, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
wojtekr
Administrator
Posty: 8004
Rejestracja: 22-01-2013
Lokalizacja: W-wa
Podziękował: 299 razy
Podziękowano: 458 razy
Kontaktowanie:

Postautor: wojtekr » 20 paź 2014, o 21:48

1.
2. dogadaj się w temacie zwrotu za ten element lub całego zamówienia
3.
Helikoptery
Awatar użytkownika
SeKLeS
Lider forum...
Posty: 1860
Rejestracja: 26-09-2014
Lokalizacja: Riom (Francja)
Podziękował: 29 razy
Podziękowano: 135 razy

Postautor: SeKLeS » 21 paź 2014, o 05:33

1. Możesz wymienić przedmiot na inny. Nie napisali niestety jaki. Za identyczną kwotę, czy jak?
2. Możesz anulować zamówienie. Chyba chodzi o całość.
3. Tutaj już wiesz, że możesz dopłacić via PP i wtedy dostajesz co chcesz...

Na Twoim miejscu anulowałbym całość i złożył zamówienie raz jeszcze, bo jak coś pójdzie nie tak, będzie ciężko reklamować?
Z drugiej strony... Co Ciebie interesuje, że nie mają za 8,5? Kupiłeś, zapłaciłeś, mają wysłać i koniec!
Za co krzywo patrzy na mnie kobieta:
ReX 500EFL 3GX vel ŚPIOCH
Protos Mini vel... Miniak?
Protos Pincet
Extra 260 PA vel WiDmO
Reactor vel Papierzak
F16 - w budowie
Aurora 9
Awatar użytkownika
Ramotny
Administrator
Posty: 3708
Rejestracja: 28-01-2010
Lokalizacja: 52°5'38''N 21°7'3''E
Podziękował: 313 razy
Podziękowano: 294 razy

Postautor: Ramotny » 21 paź 2014, o 07:27

SeKLeS pisze:Co Ciebie interesuje, że nie mają za 8,5? Kupiłeś, zapłaciłeś, mają wysłać i koniec!
a widzisz jakąś możliwość zmuszenia ich do tego poza obsmarowaniem na wszystkich możliwych forach? Poza tym przypuszczam że w regulaminie jest przewidziana taka sytuacja... (tzn że można ich cmoknąć w odwłok)
Pozdrawiam, Grzegorz
Mieć czy latać? Oto jest pytanie...
Awatar użytkownika
shacker
Elita forum...
Posty: 578
Rejestracja: 28-01-2013
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 25 razy
Podziękowano: 59 razy

Postautor: shacker » 21 paź 2014, o 08:01

SeKLeS pisze:Z drugiej strony... Co Ciebie interesuje, że nie mają za 8,5? Kupiłeś, zapłaciłeś, mają wysłać i koniec!


Panowie, spokojnie, trochę mniej cebulactwa. Na świecie są kraje cywilizowane, a nie to co Polska. Napisali to bardzo jasno i grzecznie - to była wyprzedaż/czyszczenie magazynów, liczba sztuk na wyprzedaży ograniczona i tę część wyprzedali do 0. Bywa i tak. Podejrzewam że w regulaminie wyprzedaży mieli to opisane, że liczba jest mocno limitowana.

Co do załatwienia sprawy to zwyczajnie pogadaj/mailuj z nimi. Napisz swoją propozycję, że trudno tak wyszło, że chcesz dostać resztę części a za to zwrot kasy i trochę z przesyłki. I jakoś się dogadacie na spokojnie. Jedyny problem jest taki, że przez paypal nie widziałem jeszcze zwrotu. Jak załatwiałem sprawę z Gensem, to sorry ale dosłali mi gratisy, ale kasy nie zwrócili (swoją drogą stracili na tym drugie tyle co od nich chciałem).
DEVO 8S @ ALZRC 450 Pro V2 FBL (ZYX) / T-rex 600 Pro (MSH Brain)
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 21 paź 2014, o 08:53

Shacker bardzo fajnie to podsumował.
Nie ma co bić piany - trzeba sie dogadać. A z Chinolami stety/niestety z reguły dużo łatwiej niż lokalnie.
Awatar użytkownika
SeKLeS
Lider forum...
Posty: 1860
Rejestracja: 26-09-2014
Lokalizacja: Riom (Francja)
Podziękował: 29 razy
Podziękowano: 135 razy

Postautor: SeKLeS » 21 paź 2014, o 10:16

Oj Panowie zbyt serio odebraliście moje ostatnie zdanie. Jasne jest, że tupanie nóżkami nic nie pomoże a może tylko pogorszyć sprawę. Jeżeli nie chcesz dopłacić, wybierz coś innego za te 8,5 dolara i po kłopocie.
Osobiście jestem przezorny i próbowałbym anulować całość a następnie zamówić raz jeszcze dla "porządku w papierach".
Za co krzywo patrzy na mnie kobieta:
ReX 500EFL 3GX vel ŚPIOCH
Protos Mini vel... Miniak?
Protos Pincet
Extra 260 PA vel WiDmO
Reactor vel Papierzak
F16 - w budowie
Aurora 9
Awatar użytkownika
wojtekr
Administrator
Posty: 8004
Rejestracja: 22-01-2013
Lokalizacja: W-wa
Podziękował: 299 razy
Podziękowano: 458 razy
Kontaktowanie:

Postautor: wojtekr » 21 paź 2014, o 10:20

Jedyny problem jest taki, że przez paypal nie widziałem jeszcze zwrotu.


Ja miałem wiele takich przypadków z HK
Helikoptery
Awatar użytkownika
Piotrek_SP
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 20
Rejestracja: 01-10-2014
Lokalizacja: W-wa
Podziękował: 3 razy

Postautor: Piotrek_SP » 21 paź 2014, o 13:30

Dzięki za odpowiedzi,

Czyli sprawa jest mniej więcej jasna, mieli wyprzedaż, skończyły się tańsze egzemplarze, zostały im tylko te droższe (mimo że to te same huby).

Swoją drogą oglądałem m.in. ten hub już na kilka dni przed założeniem konta w helipal, i cały czas wisiał jako dostępny z tańszą ceną, a obok była przekreślona droższa cena. Czyli dopiero jak zaczęli pakować (według statusu zamówienia), to się zorientowali że tańszych nie ma. Trochę to wygląda na bałaganiarstwo u nich w takim razie. Ale trudno, bywa i tak.

Jeszcze się zastanowię co zrobić.
Albo dopłacę im tą sumę, bo w sumie chciałbym ten hub kupić.
Albo poproszę żeby sam hub usunęli z zamówienia, resztę rzeczy wysłali, a różnicę wartości zamówienia, i tańszej wysyłki bez huba, zwrócili mi na konto PayPal.

Poproszę tylko w emailu, żeby na blankiecie adresowym/paragonie napisali bez zaniżania realną 100% wartość całego zamówienia, żeby w razie czego w papierach u celnika wszystko się zgadzało.


EDIT
Poprosiłem grzecznie o usunięcie huba z zamówienia, kiedy indziej może go sobie dokupię, i o zwrot kasy za hub, i odpowiadający wadze kawałek za wysyłkę. Oraz żeby na paczce i paragonie, była cała 100% realna wartość zamówienia, bez zaniżania.

Teraz czekam na odpowiedź ze sklepu.
Awatar użytkownika
Piotrek_SP
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 20
Rejestracja: 01-10-2014
Lokalizacja: W-wa
Podziękował: 3 razy

Postautor: Piotrek_SP » 13 lis 2014, o 16:33

Dokończę jak to się zakończyło, ogólnie Ok.

Przyszedł email w którym HeliPal się zgodził na usunięcie tego huba z zamówienia i zwrot jego kosztu, i odpowiedniej części kosztu wysyłki, na mojego PayPal.

Po kilku dniach przyszedł kolejny email, w którym grzecznie napisali, że nie mogą też mi przysłać 3szt. zamówionych "H60153 Flybar Control Rod", tylko mogą 2szt., i pytali czy w związku z tym, też mogą za ten jeden mi zwrócić koszt na PayPal. Na co ja się grzecznie zgodziłem.

Wkrótce na PayPal pojawił się zwrot kasy za te rzeczy i część wysyłki, a potem wysłali zamówienie, które doszło po ok. 2-3 tygodniach.

Wróć do „Zakupy nie tylko za waluty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości