Poczta Polska

Sklepy znane i polecane, organizacja zakupów zbiorowych. Napotykane problemy i jak sobie z nimi poradzić.
Awatar użytkownika
bejo
Elita forum...
Posty: 1280
Rejestracja: 09-06-2013
Podziękował: 15 razy
Podziękowano: 39 razy

Postautor: bejo » 29 sty 2015, o 09:31

Polska i polskie realia ..... :dk:
Awatar użytkownika
Pietruch
Zaczyna się rozkręcać...
Posty: 65
Rejestracja: 03-12-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 2 razy
Podziękowano: 1 raz

Postautor: Pietruch » 29 sty 2015, o 12:02

U mnie jest 6 dni od wysłania do doręczenia, tylko że pomylili dzielnice... :mad2:
Ciekawe ile będzie teraz krążyć, aż trafi do moich rąk. :wall:
Pół świata przeleciała, nie zginęła w tych wielkich molochach sortujących w Chinach, a u nas wysłali nie w tą część Warszawy co trzeba... Najgorsze, że rama do 250-tki gdzieś utknęła, a przyszły duperele. :masakra:
Pozdrawiam,
Maciej

Latam Phantomem i się tego nie wstydzę.
Awatar użytkownika
MacGyverek
Lider forum...
Posty: 2082
Rejestracja: 30-09-2014
Lokalizacja: Rydułtowy/Śląsk
Podziękował: 72 razy
Podziękowano: 159 razy

Postautor: MacGyverek » 29 sty 2015, o 13:10

Ja dzwoniłem do BOKu Poczty Polskiej i otrzymałem następujący email:

Mój email:

Witam serdecznie...

Mam problem z moją przesyłką. Z Chin mam przesyłkę zaadresowaną na
Adam #####
ul. ###### $$$$$$$
### Rydułtowy

Tracking: RI322195324CN

Przesyłka zamiast w doreczeniu w Rydułtowy doręczana jest właśnie w Gliwicach. Czy można prosić o sprawdzenie co jest nie tak??


Otzymałem maila z PP:

Szanowny Panie,
Uprzejmie informujemy, iż dane odbiorcy czy dane adresowe nie podlegają rejestracji w systemie monitorowania, dlatego nie możemy przekazać informacji na jaki adres jest kierowana przesyłka. W zaistniałej sytuacji proponujemy kontakt z nadawcą przesyłki, czy wskazany numer nadania przesyłki to przesyłka do Pana kierowana.

Z poważaniem

Zespół Doradców Klienta

Poczta Polska S.A.
Dział Contact Center


Dodzwoniłem się do Gliwic i niejaki listonosz Waldek jeszcze nie wyszedł. Się okazało, że na sortowni się pomylili i w Zabrzu i w Gliwicach i szło to na tą samą ulicę co moja ale w Gliwicach. Pani powiedziała, że wyślą to do mnie. Ciekawe kiedy dotrze!!!!!
Flota:Align TREX 450L + MSH Brain, ALZRC Devil 420 + MSH Brain, ALZRC X360 + MSH Brain, OMP M2 v2, DJI Mavic Air, HeliQuad 3D, GEPRC CineQueen, ESA, Lidl
Radio: Walkera DEVO 8S + DEVIATIONTX 5.0.0, FrSky Horus X10S + OPENTX
Awatar użytkownika
DeDragonSlayer
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 19
Rejestracja: 29-01-2015
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 2 razy
Podziękowano: 3 razy

Postautor: DeDragonSlayer » 13 lut 2015, o 22:47

Kiedyś jak PP miała starą stronę do śledzenia przesyłek, tą w tonacji granatowo-szaroburej, to w momencie gdy przesyłka przeszła przez UC i coś tam naliczono, to u góry w danych przesyłki pojawiał się wiersz "NC - należności celne". Wtedy człowiek wiedział że należy szykować pieniądze.

Pytanie - czy teraz jak mają już tą nową czerwoną stronę, to ta informacja nadal się pojawia? Czy też może przy okazji okroili jej funkcjonalność?
Pytam, bo mam przesyłkę która widzę że została zatrzymana w cle w WER Zabrze, dzisiaj stamtąd wyszła, a żadnej informacji o opłatach na stronie śledzenia nie widzę.
I nie wiem teraz czy puścili ją wolno bo dzisiaj piątek 13-go, czy jednak po prostu już teraz nie udostępniają tej informacji i wolą trzymać klienta w niepewności?
BLADE nanoCPX, mSR, mCX2
HIROBO Embla 450E + Spirit FBL
Awatar użytkownika
DeDragonSlayer
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 19
Rejestracja: 29-01-2015
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 2 razy
Podziękowano: 3 razy

Postautor: DeDragonSlayer » 16 lut 2015, o 21:45

Okazuje się że niestety obecna wersja trackingu poczty nie pokazuje już informacji o należnościach celnych.
Cóż - nowe wrogiem dobrego. :( A na pewno mają takie możliwości techniczne, skoro kiedyś to działało...
BLADE nanoCPX, mSR, mCX2
HIROBO Embla 450E + Spirit FBL
Awatar użytkownika
Artu
Fochmen
Posty: 3469
Rejestracja: 09-01-2011
Lokalizacja: 52°38'25''N, 20°56'31''E
Podziękował: 163 razy
Podziękowano: 414 razy

Postautor: Artu » 16 lut 2015, o 21:50

Się zmieniło, bo zmieniły się przepisy. Zapewne ta informacja "podpadła" pod "dane osobowe" lub inne "dane wrażliwe" i nie mogą ich publikować w dostępnym w sumie dla każdego serwisie.
Rozumiem, że Otrzymałeś przesyłkę "za pobraniem należności celnych" hmm
Pozdrawiam, Artur
"...rzeczy niemożliwe do zrobienia robią ci, którzy o tym nie wiedzą"
Awatar użytkownika
DeDragonSlayer
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 19
Rejestracja: 29-01-2015
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 2 razy
Podziękowano: 3 razy

Postautor: DeDragonSlayer » 16 lut 2015, o 22:35

Jak dla mnie to kwota należności celnych nie jest daną osobową, bo nawet w powiązaniu z numerem przesyłki nie pozwala na identyfikację odbiorcy.
Pewnie jakiś nadgorliwiec nad tym za długo myślał. Cóż. Znając życie pewnie normalnych kwot pobrania też już nie pokazuje.

A te moje należności celne - zamierzam w końcu złożyć sobie tą swoją pierwszą 450-tkę i kompletuję różne części, pierdułki, narzędzia, skanuję HobbyKinga pod kątem tego co jeszcze by się mogło przydać, robi się z tego worek bez dna. Ale chcę zdecydowanie uniknąć sytuacji gdzie przy w połowie rozgrzebanym modelu nagle okaże się że brakuje jakichś szczypców do snapów, pilnika, oleju, kabla, wyważarki albo innego wihajstra. Planując proces budowy muszę mieć ułożone w głowie nie tylko przepływ podstawowy, ale także wszelkie przepływy alternatywne diagramu postępowania, i posiadać środki do ich wykonania. :lol: Oczywiście jak przyjdzie co do czego, to się pojawi odpowiedni temat.
BLADE nanoCPX, mSR, mCX2
HIROBO Embla 450E + Spirit FBL
Awatar użytkownika
Artu
Fochmen
Posty: 3469
Rejestracja: 09-01-2011
Lokalizacja: 52°38'25''N, 20°56'31''E
Podziękował: 163 razy
Podziękowano: 414 razy

Postautor: Artu » 17 lut 2015, o 06:44

DeDragonSlayer pisze:Oczywiście jak przyjdzie co do czego...

...to i tak się okaże, że czegoś brakuje :vhappy:
Pozdrawiam, Artur
"...rzeczy niemożliwe do zrobienia robią ci, którzy o tym nie wiedzą"

Wróć do „Zakupy nie tylko za waluty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości