Wspólne zamówienia - HobbyKing International

Sklepy znane i polecane, organizacja zakupów zbiorowych. Napotykane problemy i jak sobie z nimi poradzić.
Awatar użytkownika
Bartoszko
Stały bywalec...
Posty: 240
Rejestracja: 25-02-2010
Podziękował: 10 razy
Podziękowano: 59 razy

Postautor: Bartoszko » 10 mar 2011, o 08:42

Znów wpadka w HC.
Pierwszy raz dopuścili się poważnego kłamstwa jak robiłem zamówienie zbiorcze dla kilku osób w ubiegłym roku. Obszernie na ten temat już pisałem.
Wczoraj przyszła paczka z L-39, jednak zamówiony model śmigłowca wraz z wyposażeniem (dla mojego kolegi)wcześniej o dwa dni - zaginął.. :evil:
- Jak sięokazało, żółtki wysłały model - a jakże - ale nie z Hong Kongu, tylko z Singapuru i nie pocztą lotniczą (za którą zapłaciłem ponad 30$), tylko drogą lądową.. :evil:

Ja już nie mam do nich siły.. Co jakiś czas walną głupotę i to dotkliwą.. Zwłaszcza, że jak wspomniałem wyżej - model jest kolegi..
Napisałem im maila dwa dni temu i do dziś milczą.. Czyli niewiele się zmieniło od ostatniego razu.. Mają gdzieś drobnego klienta w Polsce.
Nie będę się nakręcał, ale radzę uważać na nich.. Czytałem na forach, że coraz częściej oszukujhą na przesyłkach..

Pozdrawiam wszystkich.
Awatar użytkownika
Max S
Domownik forum...
Posty: 282
Rejestracja: 30-06-2010
Podziękował: 3 razy
Podziękowano: 17 razy

Postautor: Max S » 10 mar 2011, o 09:00

Bartoszko pisze: ale radzę uważać na nich.. Czytałem na forach, że coraz częściej oszukujhą na przesyłkach..


Ja jak nie jestem zadowolony ze sklepu to poprostu tam nie kupuje.
Mysle ze nie mozna oczekiwac super obslugi gdy sie placi 1/5 ceny normalnego sklepu jak sie chce miec 100% procentowa obsluge to trzeba kupowac w sklepie na miejscu a nie u Chinoli

Nie jest to osobisty atak na ciebie ale w koncu kiedy co niektozy naucza sie ze nie mozna miec najlepszej obslugi za najnizsza cene.
Maciek

TDR, T-Rex 800, 600-12s, 500
Flasher 500, CopterX 450, HK450, Kalt SB30
Futaba 12ZH, 10CH
Awatar użytkownika
Bartoszko
Stały bywalec...
Posty: 240
Rejestracja: 25-02-2010
Podziękował: 10 razy
Podziękowano: 59 razy

Postautor: Bartoszko » 10 mar 2011, o 10:19

Ciekawe przemyślenia.. No to informacja dla ciebie:

- Każdy kto dokonuje gdziekolwiek i jakichkolwiek zakupów oczekuje, że po terminowej i rzetelnej zapłacie otrzyma to co zamawiał i obsługa będzie odpowiednia. Nie ważne w jakim sklepie.. Czy tak..? Sam dobrze wiesz, że jakość niektórych modeli, części czy wyposażenia odbiega znacząco od pewnych ogólnie przyjetych standardów - i na to właśnie świadomie się godzimy na nie na wałki związane z wysyłką.. Czytaj ze zrozumieniem co napisałem..
Chodzi o to, że jeśli płacisz kilkadziesiąt dolców za przesyłkę lotniczą i czekasz na nią - bo mimo wszystko TY chcesz się wywiązać należycie wobec kolegi - to informacja, że żółtki wysłali nie lotniczą, tylko lądową może po pierwsze mocno wkurzyć, a po drugie powoduje niechęć. Pomijam różnicę blisko połowy wartości za nadanie przesyłki którą będzie trzeba rozliczyć z zainteresowanym.. Kumasz..? Czy dalej będziesz wypisywał brednie o godzeniu się na niższą jakość obsługi w zamian za cenę..?
Powiadasz, że trzeba kupować w sklepie na miejscu chcąc mieć 100% obsługę.. No.. I widzę, że podchodzisz tak średnio poważnie do tego tematu który poruszyłem a ty byłeś łaskaw podjąć..
Nie mam zamiaru się z tobą szarpać, ale następnym razem proponuję, że byś lekko przeanalizował co czytasz i czego dotyczy no i jakich rad udzielasz..

Nie odbieraj tego jako atak, tylko jako obronę ;)
Awatar użytkownika
Kowal
Lider forum...
Posty: 2896
Rejestracja: 18-01-2011
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 208 razy
Podziękowano: 254 razy

Postautor: Kowal » 10 mar 2011, o 11:31

Max, zgadzam się z Tobą pod względem 1/5 ceny i odpowiedniej jakości do ceny. Natomiast jeżeli ktoś pisze, że za milion masz przesyłkę lotniczą, a za 5 dolców zwykła i Ty wybierasz lotniczą, to tak powinno być. Płacisz więcej, za to, że Tobie zrobią szybciej.

Bartek, jezeli chodzi o przesyłki, to nie powinni robić wałków, to fakt. A że robią i będą robić to inna bajka. Mają dużo ryżu i dużo ludzi, którzy chca kupić małe chińskie pakieciki od wujka czi. Zakładając, że dziennie mają powiedzmy 1000 zamówień, czyli teoretycznie 1000 wysyłek i zakładając 5% błędów przy wysyłkach to masz sporo ludzi, ktorzy są wkurzeni. Jednak powinniśmy brać to pod uwagę w momencie robienia zamówienia. To jest dużo wiecej ludzikow od ryżu niż w innych sklepach z tamtych stron, a co za tym idzie możliwość pomyłki jest większa, chociaż teoretycznie nie powinna być, bo każdy płaci za wysyłkę i towar.
Tutaj jest różnica pomiędzy "w teorii", a "w praktyce".... szkoda :-/.
Z lotniczymi pozdrowieniami,
Piotrek "Kowal" Kowalski
Awatar użytkownika
Max S
Domownik forum...
Posty: 282
Rejestracja: 30-06-2010
Podziękował: 3 razy
Podziękowano: 17 razy

Postautor: Max S » 11 mar 2011, o 11:37

Bartoszko pisze:.. Kumasz..? Czy dalej będziesz wypisywał brednie ;)

He he he..... ja kumam i cie rozumiem ale nie wiem czy ty kumasz bo z tego co widze to jestes troche nie doinformowany i raczej ty piszesz brednie ;) .

Zeby bylo jasne wlascicielem Hobby King jest Ozi a nie Chinczyk (zobacz film z pierwszej strony HK) i jest to bardzo successful businessman a nie oszust i pieniadze kture on zarabia to ci gwarantuje ze nie sa one z oszukiwania na wysylce.


Nastepnie... dostarczaja oni produkty po bardzo niskiej cenie i chca rowniez dostarczyc/wyslac product do odbiorcy po jak najnizszej cenie, sytuacja ktora opisujesz ze dostales paczke z 2 tygodniowym opuznieniem i droga morska/ladowa jest czesta i zreguly (ale nie zawsze) ze wzgledu na baterie w paczkach.

Od ponad roku poczta w Hong Kong zainstalowala skanery do detekcji bateri w paczkach bo wysylka lotnicza bateri jest nielegalna tam i w inny krajach wiec Hobby King robi GIGANTYCZNE przekrety (na poczcie i kurjer companys) aby dostarczyc paczki po jak najnizszej cenie do ciebie i do mnie.
Narazaja sie bardzo abys ty i ja mniej zaplacili za przesylke.

Czesto Hobby King umieszcza jako nadawce twoje nazwisko z obcym imieniem aby zmylic HK poczte ze to rodzina wysyla do ciebie paczki a nie oni bo wtedy paczka nie przechodzi przez skaner do bateri, gdy ten numer sie nie uda to w tedy wysylaja innymi drogami
przez co sa opuznienia i dodatkowe koszty przesylki co wplywa ze na koncu paczka idzie najtansza droga.
Niektore paczki nie maja bateri i tez maja ten problem z innych wzgledow.

Ja kiedys mialem podobna sytuacje zaplacilem za express ktory normalnie idzie do mnie 3-4 dni a wtedy szedl 6 tygodni i odziwo byl wyslany z Singapore.
Singapore poczta nie uzywa skanerow do bateri, paczka potem wyladowala w Szwajcari potem w Francji potem wrocila do Singapore i wykoncu wyladowala u mnie, tez zaplacilem spora sume za expresowa przesylke a szlo do mnie 1.5 miesiaca ale gwarantuje ci ze nigdzie nie znajdzesz mojego szlochania na necie ze tak mi sie zdazylo bo ja rozumie ze oni probuja jak najlepiej dla nas a nie oszustwa.

Poprostu sytuacja ich zmusze do tego.
Konsumenci nie wiedza co sie dzieje za kulisami chocby walka z “lewemi SWARM” polak potrafi nieprawdasz ? szkoda ze tego nie napiszesz w twoim poscie jak potrafimy oszukiwac.

A Hobby King nie moze publicznie pewnych zeczy wykrzykiwac a maja duzo innych problemow,

Ja do tej pory zamowilem od nich 87 razy na sume powyzej $12 000 i zdoswiadczenia moge to powiedziec
Ostatni moj przypadek Hobby King mial wszystko na polce otrzymali zaplate 23 luty a wyslali 8 marca wzielo im ponad 2 tygodnie aby nadac paczke na poczte :( , jeszcze nic nie doszlo domnie :evil:

I nie wypisuje herezji tak jak ty. jak nie wierzysz to ci zrobie kopie mojego zamowienia i dam ci trucking numer abys sprawdzil

Piszesz ze cie to Wkurza i zniecheca Ja jak nie jestem zadowolony to nie kupuje ze sklepu a nie szlocham ze przesylka czy rzecz jest nie tak jak powinna np. Pisalem wszesniej ze nano baterie sa dziadowskie i ich wiecej nie kupie i ci gwarantuje ze za miesiac czy dwa nie uslyszysz odemnie ze znowu kupilem syf i nie dziala tak jak trzeba i bede rozrzewniac sie nad soba o nie nie nie
Raz sklep wyslal mi zle lopaty Aligna zorjetowalem sie po wadze dalem wzmianke na forum o oszustwie a sklep usunolem z mojego komputera.


Bartoszko pisze:oszukujhą na przesyłkach..
Jezeli nie rozumiesz czy niewiesz pewnych zeczy i uwazasz ze cie oszukuja to poprostu nie kupuj od nich i niebedziesz zawiedziony i nie bedziesz wylewac lez i szlochac a co najwazniejsze blednie ocenial innych bo widze ze w tym jestes dobry.

Dzieki za rade abym przeanalizowal co czytam zrobilem to dosc dokladnie a moja rada dla ciebie jest abys przeczytal to co jest powyzej 3 razy..... nie lepiej 5 razy i przeanalizowal i jak dalej nie zatrybisz o co chodzi to wejdz na HF czy inne forums i poczytaj troche na temat przesylek z Hobby King bo sa tego tony to moze wtedy zatrybisz.

Bartoszko pisze:.. Nie odbieraj tego jako atak, tylko jako obronę
odebralem jako twoja obrona ale niestety bardzo mizerna sorry :(

Ps.
Dodam tylko ze nie mam zadnych powiazan ani ukladow z HK dziele sie tylko informacjami jakie posiadam jest to sklep o wspanialych cenach ale tylko dla ludzi cierpliwych i wyrozumialych.

Wielu znas moze zawdzieczac Hobby King ze jest wstanie bawiec sie w to hobby.

Aaamen.
Maciek

TDR, T-Rex 800, 600-12s, 500
Flasher 500, CopterX 450, HK450, Kalt SB30
Futaba 12ZH, 10CH
Awatar użytkownika
Gmeracz
Lider forum...
Posty: 2203
Rejestracja: 16-03-2010
Lokalizacja: UE
Podziękował: 78 razy
Podziękowano: 206 razy
Kontaktowanie:

Postautor: Gmeracz » 11 mar 2011, o 13:18

PANOWIE - będziemy bardzo wdzięczni za zakończenie tych przepychanek. Bartek miał podstawy aby tak sądzić a nie inaczej, Max podał parę ciekawych bo nieznanych ogólnie faktów. Teraz mamy znacznie klarowniejszy obraz i można wrócić do sympatyczniejszych relacji, bez zbędnych nerwów - wasz mod.
Od śmigła... Sławek
http://www.youtube.com/user/Vipcioo
Awatar użytkownika
Bartoszko
Stały bywalec...
Posty: 240
Rejestracja: 25-02-2010
Podziękował: 10 razy
Podziękowano: 59 razy

Postautor: Bartoszko » 11 mar 2011, o 13:25

Drogi Maćku.. :)

Zastosowałem się do Twoich wskazówek i przeczytałem Twoje wypociny kilka razy więcej niż mi sugerowałeś... Niestety - ilekroć czytam - mam trudności ze zrozumieniem.. Nie dla tego, że jestem w jakimś stopniu ograniczony, ale dla tego, że walisz Panie kolego tyle błędów i ztakim uporem, że trudno nieraz jest zrozumieć.. Każdy z nas czasem popełni jakiś błąd - nawet ort. czy literowy, ale w Twoim poście niestety częstotliwość jest zatrważająca.. ;)
No i informuję Cię, że znam metody działania HK, wiem także kto jest jego właścicielem - więc nie musisz brylować aż taką wiedzą na temat struktur działania HK.. Nie interesuje mnie także kwota jaką pozostawiłeś właścicielowi naszego ulubionego sklepu. mamy Ci zazdrościć, podziwiać za operatywność, czy może poważać za perfekcję w podejmowaniu interesów..?
Czytając kilka ostatnich linijek Twojego postu, nasuwa mi się obraz małolata.. :) Nie podejmuj synek dyskusji w celu wszczynania kłótni, bo to niezdrowo.. Jeśli masz coś mądrego do powiedzenia - chętnie podyskutuję.. Jeśli zaś chcesz niepotrzebnie doprowadzić to zacne forum do niższego poziomu (zapewne odpowiadającego Twojemu rozumowaniu), to lepiej tego nie rób.. Chłopaki którzy stworzyli to forum - zasługują na szacunek i raczej kłótnie nie będą tutaj mile widziane..
Biorąc pod uwagę ostatnie stwierdzenie - uważam za bezcelowe dyskutowanie z Tobą.. I tym samym proszę Cię o nie podejmowanie czynności w postaci kłótliwych sformułowań mogących być podstawą odebrania treści jako kłótliwe lub bezsensownie zaczepne.
Powiem tak:
- I ja mam wyrobione zdanie na Twój temat i Ty pewnie na mój - więc na tym koniec..

@Gmeracz - przepraszam - już więcej nie będę.. :) Odpuszczam ten temat, ale pozostawiam jako informację..
@Max S - Ciebie także przepraszam jeśli Cię w jakiś sposób urazilo to co napisałem. Nie zamierzam jednak tego usuwać, bo słowo raz wypowiedziane (napisane) jest trwałe. I to działa w obie strony. Jednak obiecuję, że uszczypliwości z mojej strony już nie będzie.

Pozdrawiam serdecznie,
Bartek.
Awatar użytkownika
Ramotny
Administrator
Posty: 3708
Rejestracja: 28-01-2010
Lokalizacja: 52°5'38''N 21°7'3''E
Podziękował: 313 razy
Podziękowano: 294 razy

Postautor: Ramotny » 11 mar 2011, o 14:27

@Bartoszko: widzę że przeoczyłeś wątek Maxa (viewtopic.php?f=15&t=577&start=0) w którym napisał gdzie jest i od kiedy i dlaczego prosi o wybaczenie jeśli będzie robił błędy - robić błędy jest rzeczą ludzką ale równie ludzką je wybaczać. Z powyższego powodu Max jest na nieco innych zasadach i nie jest za swoje błędy "tępiony" - mam nadzieję że również inni użytkownicy się do tego dostosują. :wall:
Ponadto wymiana argumentów powinna następować bez epitetów i zbędnych emocji. :hammer:
I proszę się tego trzymać.

Wasz Admin


Ad rem: każdy ma jakieś doświadczenia z HK/HC - również ja i również pozytywne jak i negatywne i również zauważyłem ostatnio obniżenie się jakości ich usług. Może ich również dopadł kryzys...
Pozdrawiam, Grzegorz
Mieć czy latać? Oto jest pytanie...
Awatar użytkownika
jedrus
Elita forum...
Posty: 599
Rejestracja: 13-05-2010
Podziękował: 69 razy
Podziękowano: 63 razy

Postautor: jedrus » 11 mar 2011, o 14:51

Ramotny pisze:Ad rem: każdy ma jakieś doświadczenia z HK/HC - również ja i również pozytywne jak i negatywne i również zauważyłem ostatnio obniżenie się jakości ich usług. Może ich również dopadł kryzys...
Albo wręcz odwrotnie - są przeładowani i nie wyrabiają...
Awatar użytkownika
Bartoszko
Stały bywalec...
Posty: 240
Rejestracja: 25-02-2010
Podziękował: 10 razy
Podziękowano: 59 razy

Postautor: Bartoszko » 11 mar 2011, o 15:34

Niniejszym przepraszam wszystkich i Ciebie adminie..

Chcę jednak wskazać na fakt, że zrozumiałym jest wybaczanie sobie błędów.. Tych wynikających z natury charakteru także.. Jednak ja z tego powodu nie będę prosił o specjalne przywileje tolerowania mnie za mój charakter bo odstaję od innych..
Jeśli zaś chodzi o sposób pisowni - już zwrociłem uwagę, że każdy się myli.. Chcę tylko po cichutku wspomnieć, że mój kolega z lat szkolnych przebywa w USA ponad 20 lat i nie ma problemu komunikować się z nim metodą poprawnej (w miarę) polszczyzny.. To tak na marginesie.

Traktujmy się wszyscy na równi..
Awatar użytkownika
jedrus
Elita forum...
Posty: 599
Rejestracja: 13-05-2010
Podziękował: 69 razy
Podziękowano: 63 razy

Postautor: jedrus » 11 mar 2011, o 16:35

Bartoszko pisze:Jeśli zaś chodzi o sposób pisowni - już zwrociłem uwagę, że każdy się myli.. Chcę tylko po cichutku wspomnieć, że mój kolega z lat szkolnych przebywa w USA ponad 20 lat i nie ma problemu komunikować się z nim metodą poprawnej (w miarę) polszczyzny.. To tak na marginesie.

Traktujmy się wszyscy na równi..
I co w związku z tym, że Twój Kolega coś tam. Co to ma wspólnego z Maxem? To, że ktoś coś a ktoś inny nie to znaczy, że co? I żeby było jasne - nie zabieram głosu w temacie o którym rozmawiacie, a tylko i wyłącznie w tamcie tego jak pisze Max. Jeżeli Admini na to zezwalają (i nie widzę powodu dla którego nie mieli by się na to godzić w zaistaniałej sytuacji) to ich święte prawo tak zadecydować, a reszta musi to zaakceptować... albo nie czytać/komentować postów Maxa... albo założyć sobie swoje własne forum.
Awatar użytkownika
Bartoszko
Stały bywalec...
Posty: 240
Rejestracja: 25-02-2010
Podziękował: 10 razy
Podziękowano: 59 razy

Postautor: Bartoszko » 11 mar 2011, o 16:54

..Amen.. :)
Awatar użytkownika
Ramotny
Administrator
Posty: 3708
Rejestracja: 28-01-2010
Lokalizacja: 52°5'38''N 21°7'3''E
Podziękował: 313 razy
Podziękowano: 294 razy

Postautor: Ramotny » 11 mar 2011, o 17:12

A wracając do HobbyCity: kiedyś kupiłem od nich ładowarkę Quattro (tą czterkanałową) ale po ok 2 miesiąch "padły" dwa kanały. Więc odesłałem. Po 3 miesiącach jak już myślałem że szlag trafił i ładowarkę i kasę nagle oddali pieniądze - co prawda nie na konto ale na "bonus" ale oddali.
To pozytyw. Teraz negatyw - niestety wskutek wysłania do mnie paczki również przez Singapur i jakąś dziwną metodą zaginęła i niestety tym razem nic nie oddali :( - niby nie była to jakaś oszałamiająca kasa ale sam fakt że wcięło zabolał.

Podsumowując: jest gorzej niż było ale nadal najtaniej (może z wyjątkiem LiPoli)...
Pozdrawiam, Grzegorz
Mieć czy latać? Oto jest pytanie...
Awatar użytkownika
jedrus
Elita forum...
Posty: 599
Rejestracja: 13-05-2010
Podziękował: 69 razy
Podziękowano: 63 razy

Postautor: jedrus » 11 mar 2011, o 19:18

Ramotny pisze:Podsumowując: jest gorzej niż było, ale nadal najtaniej (może z wyjątkiem LiPoli)...
A gdzie są tańsze bakterie?
Awatar użytkownika
Ramotny
Administrator
Posty: 3708
Rejestracja: 28-01-2010
Lokalizacja: 52°5'38''N 21°7'3''E
Podziękował: 313 razy
Podziękowano: 294 razy

Postautor: Ramotny » 11 mar 2011, o 19:38

jedrus pisze:
Ramotny pisze:Podsumowując: jest gorzej niż było, ale nadal najtaniej (może z wyjątkiem LiPoli)...
A gdzie są tańsze bakterie?

Cena netto jest bardzo okey ale po doliczeniu transportu z HK już nie bardzo. Ostatnio zasysałem z magazynu DE i wyszło o ile pamiętam 10 czy 12% drożej niż z HK (fakt że bankowo bez Vat)
Pozdrawiam, Grzegorz
Mieć czy latać? Oto jest pytanie...
Awatar użytkownika
miszcz_waw
Elita forum...
Posty: 577
Rejestracja: 13-05-2010
Podziękował: 38 razy
Podziękowano: 79 razy

Postautor: miszcz_waw » 11 mar 2011, o 21:53

Max S pisze:...Ja do tej pory zamowilem od nich 87 razy...

A nie tak dawno obchodziłeś rocznicę przygody z heli, z tego co wiem samolotów ani łodzi nie masz a auta u nich od niedawna są. Plus twoje zakupy u Aligna i w innych sklepach (kontroników na HC nie sprzedają, jeszcze) pewnie tak ze 2-3 zamówienia na tydzień wychodzi... :kopara: Wiesz, przy całej sympatii i szacunku ale to ma nawet swoją nazwę -> zakupoholizm :rotfl2:
Piotrek
Awatar użytkownika
Gmeracz
Lider forum...
Posty: 2203
Rejestracja: 16-03-2010
Lokalizacja: UE
Podziękował: 78 razy
Podziękowano: 206 razy
Kontaktowanie:

Postautor: Gmeracz » 12 mar 2011, o 01:17

Ja kupiłem wczoraj pakiecik 6S na próbę - zobaczymy ile czasu będzie szedł do UK. No i w jakim stanie dotrze bo czytałem na forum HK jak panowie z USA skarżyli się na tandetne pakowanie, gdy gość kupił chyba 4-ry, z tego dwa były poobijane bo latały po pudle swobodnie.

Do tego nieciekawego obrazu dochodzi jeszcze notoryczny brak wielu pozycji. Robi się to już nużące, gdy czegoś tam nie ma przez parę miesięcy, a na liście wybranego towaru połowa albo i więcej jest "backorder". życzę firmie dalszego rozwoju, ale może faktycznie cztery magazyny aktualnie przerosły tego właściciela?
Od śmigła... Sławek
http://www.youtube.com/user/Vipcioo
Awatar użytkownika
Max S
Domownik forum...
Posty: 282
Rejestracja: 30-06-2010
Podziękował: 3 razy
Podziękowano: 17 razy

Postautor: Max S » 12 mar 2011, o 03:20

Bartoszko pisze:że walisz Panie kolego tyle błędów


He he he :vhappy: :vhappy: :vhappy: he he he

Usmialem sie co nie miara z twojej odpowiedzi bo nie jestes pierwszy co wytyka mi moje bledy w polskiej pisowni,
sa to zawsze ludzie ktozy przegrali argument w dyskusji i robia chwyty ponizej pasa aby sie odgrysc he he he.

Wiec zacytuj moja odpowiedz i zakoloruj wszystkie moje bledy, jezeli bedzie ich 40 lub wiecej no to faktycznie sie zastanowie aby przestac pisac po polsku lub sie troche poduczyc w pisowni ale jezeli bedzie 30-40 to mysle ze nie jest tak zle a w przypadku 30 lub mniej to bedzie komplement dla mnie ze wzgledow dla mnie oczywistych.

Bartoszko pisze:mamy Ci zazdrościć, podziwiać za operatywność, czy może poważać za perfekcję w podejmowaniu interesów..?
Tu faktycznie nie zakumalem o co ci chodzie i skad to wzioles :dk: co maja moje interesy, operatywnosc do tej dyskusji zalatuje mi to zazdroscia tylko nie wiem o co :dk:


Bartoszko pisze:Nie podejmuj synek dyskusji
Nie zwracaj sie do mnie "synek, Panie kolego" bo nie jestem twoja rodzina jak bym mial takiego ojca jak ty to .......eh szkoda cokolwiek pisasc,
Jak rowniez nie jestem twoim kolega ani nie mam zamiaru nim zostac ;)


Bartoszko pisze:...doprowadzić to zacne forum do niższego poziomu (zapewne odpowiadającego Twojemu rozumowaniu), .. Chłopaki którzy stworzyli to forum - zasługują na szacunek
= (NOS)
przy twojej bystrosci rozumu powinienes natychmiast wiedzec co to jest w nawiasach.


Bartoszko pisze:Chcę tylko po cichutku wspomnieć, że mój kolega z lat szkolnych przebywa w USA ponad 20 lat i nie ma problemu komunikować się z nim metodą poprawnej (w miarę) polszczyzny.. To tak na marginesie.
Nie musisz po cichutku wal glosno.
Bo tu rowniz nie zakumalem o co ci chodzi co to ma wspolnego z ta dyskusja a na marginesie to ja ci powiem cos innego jakis czas temu mieszkalem na "Jackowie" w Chicago USA przez krotki czas
Jest to najwieksza polonia na swiecie rowniez w Melbourne jest ponad 100 tys polakow ale niestety ponad polowa jest tam i tu wiecej niz 30 lat na emigracji i nie pisze po angielsku i z mowieniem tez sporo ma problemy i napewno sporo znich lepiej pisze czy mowi odemnie po polsku ale punkt jest, tu gdzie ja jestem jezyk polski nie ma zadnego zastosowania.

Nie znam twojego kolegi i nie mam zamiaru sie wypowiadac o nim tak ze dalej nie kumam co on ma wspulnego ze mna :dk: a moze on jest ztych dobrze piszacych po polsku a nie znajacych angielski ? o to ci chodzilo bo tu naprawde mnie zgubiles :dk: zakladam ze mieszkasz w polsce bo niezabardzo znasz realia zycia pozagranicami polski smutne.

A na temat reszty twojego textu i "twojego rozumowania" to wstrzymam sie od opini bo dales nam niezly opis o sobie :( .

Hallelujah !!!!





miszcz_waw pisze:A nie tak dawno obchodziłeś rocznicę przygody z heli, z tego co wiem samolotów ani łodzi nie masz a auta u nich od niedawna są. Plus twoje zakupy u Aligna i w innych sklepach (kontroników na HC nie sprzedają, jeszcze) pewnie tak ze 2-3 zamówienia na tydzień wychodzi... :kopara: Wiesz, przy całej sympatii i szacunku ale to ma nawet swoją nazwę -> zakupoholizm :rotfl2:

Masz racje miszczu stoczylem sie na dno zakupoholizmu nie do zaprzeczenia ale sa i pozytywne strony helifluenzy/zakupoholizmu napisze ponizej
Pierwsze objawy choroby z Hobby King zobacz obrazek ponizej zaczolem 1 listopada w 3 ½ miesiaca 30 zamowien na kwote powyzej $ 4500
Na dzien dzisiejszy obrazek 2 zamowien 87 na ponad $12 tys plus kilkanascie kitow Rexa (wlasnie kilka dni temu przyszedl nowy rexo 550) plus inne akcesoria nastepne 5 -10 tys oceniam ze na dzien dzisiejszy ponad 30 klockow ale zona i tak zadowolona bo duzo mniej niz moje poprzednie hobby (to ta pozytywna strona).


Ps.
Pokazalem ponizej dane z mojego konta nie poto aby sie chwalic ale pokazac ze mam troche doswiadczenia w zakupach w Hobby King i moge powiedziec pewne zeczy obiektywnie.

Ilosc zamowien w 2 dni od 4 do 6 listopada 4 tys tak ze sie nie dziwie ze wala babole od czasu do czasu a ze padnie to na mnie to i tak mysle ze robie dobry interes przy ilosciach jakie zakopowalem choc rozumie ze jak ktos kupi 2 baterie i 1 jest szajcowna to robi sie to malo oplacalne.

Obrazek


Obrazek
Maciek

TDR, T-Rex 800, 600-12s, 500
Flasher 500, CopterX 450, HK450, Kalt SB30
Futaba 12ZH, 10CH
Awatar użytkownika
Bartoszko
Stały bywalec...
Posty: 240
Rejestracja: 25-02-2010
Podziękował: 10 razy
Podziękowano: 59 razy

Postautor: Bartoszko » 12 mar 2011, o 07:21

Już wspomniałem, że rozsądnie będzie z tobą nie dyskutować. Z dwóch powodów:

1. Aby zakończyć ten nieciekawy i nie wnoszący nic bajzel jaki prowokujesz (przypominam ci, że założyłem ten wątek nie po to, żeby się wypłakiwać w rękaw, albo narzekać, tylko po to, aby uczulić innych kupujących na pewnego rodzaju brak szacunku dla klienta. Są ludzie, którzy mi podziękowali poprzez priv'a (nie tutaj) za słowa ostrzeżenia - mowa o innym forum - a nie chrzanili takie dyrdymały jak ty.. Gdybyś śledził temat jaki założyłem na EPheli robiąc zbiorowe zamówienie dla kilku forumowiczów i jakie były problemy z oszustwem włącznie ze strony HC- to nie rozwodził byś się, że ktoś "wypłakuje się do rękawa" itd.. Ale pewnie nie doczytałeś, bo albo wtedy jeszcze miałeś inne hobby i nie bylo cię jeszcze na EP, albo już zniknąłeś, bo ktoś dobrze ci przygadał).
2. Nie będę już dyskutował z tobą, bo ściągniesz mnie do swojego poziomu a później pewnie pokonasz doświadczeniem.

Pozwolę sobie przypomnieć, że przez wzgląd na moich kolegów którzy tworzą to zacne forum, oraz przez wzgląd na innych miłych użytkowników i całą naszą spoleczność forumową - powstrzymuję się przed wylewnością - która w pewnym sensie ci się należy.. Chcesz podyskutować..? Dyskutuj w sposób klarowny i nie krytykuj ludzi.. Bo kedyś trafisz tutaj na kogoś kto nie przebiera w środkach i polegniecie obaj.. A forum śmigłowcowych już więcej nie ma w Polsce..
Awatar użytkownika
Artu
Fochmen
Posty: 3469
Rejestracja: 09-01-2011
Lokalizacja: 52°38'25''N, 20°56'31''E
Podziękował: 163 razy
Podziękowano: 414 razy

Postautor: Artu » 12 mar 2011, o 08:11

Dla rozładowania (a może zaognienia :roll: ) sytuacji, jak również z powodu niechęci zaśmiecania forum, kolejny problem - pytanie dotyczące HK.

Pojawił się w moim "recent orders" następujący kwiatek przy zamówieniu: "Processing [Modify Items / Credits] "
I następujące po nim "propozycje" HK:

Order: 2002157147, (1/3/2011)
Your order currently includes backordered (out of stock) items.
If you do not wish to continue waiting for the items to be restocked, you have the following options;

OPTION 1
Cancel backorder items only.
The cancelled item cost will be credited to your bonus points, and any bonus points gained from that product will be deducted.
We are unable to refund differences in shipping.
Once the items have been cancelled we can release the order to our warehouse for dispatch.

OPTION 2
Cancel whole order.
Cancel order 2002157147 and credit your bonus points for the total of $41.95 minus bonus points gained from the order.
I am aware that cancelling my order will remove all items and refund the paid total to my bonus points balance minus any points gained from the order.
Any credit codes used on this order will not be reactivated.

I co z tym kwiatkiem zrobić...
Spotkał sie ktoś z Was z podobnym działaniem ze strony HK ?
Pozdrawiam, Artur
"...rzeczy niemożliwe do zrobienia robią ci, którzy o tym nie wiedzą"

Wróć do „Zakupy nie tylko za waluty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości