Karta kredytowa pre-paid - do placenia w internetach

Sklepy znane i polecane, organizacja zakupów zbiorowych. Napotykane problemy i jak sobie z nimi poradzić.
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 30 mar 2015, o 14:46

jakis czas temu gdzies w ktoryms watku pytalem jak zrobic zeby miec karte debetowa polaczona z paypalem... Dostalem kilka porad, zmatchowalem to z oferta mojego banku (Alior) i wyszlo ze ni chu chu.
Albo podpinam ta karte ktora mam, albo zakladam bezplatne konto i dostaje do niego karte kredytowa, albo zakladam platne konto i dostaje do niego karte debetowa... a tak zebby bylo tak jak chce to nie da rady.

Innymi slowy nie ma rozowo. :(

Ale ostatnio alior do spolki z bluemedia mnie wpienili tak ze bym ich pogryzl gdybym mogl :mad2: - doladowalem sobie konto w nocy z soboty na niedziele i kasa pojawila sie dopiero w poniedzialek po interwencji telefonicznej :readit:


Wiec zaczalem drazyc temat, czy by moze jednak jakos...
... no i okazalo sie ze OTO JEST!!!!
JEST ROZWIAZANIE DLA KAZDEGO!!!

Prosze!
Wirtualna karta kredytowa prepaid:

http://bank-zachodni-wbk.na.allegro.pl/ ... 38446.html

Kupie sobie ją.
:banana:

Sa jeszcze karty fizyczne nawet z paypasem:
http://bank-zachodni-wbk.na.allegro.pl/

Ale one juz kosztuja, wiec ja takiej nie chce :gas:


Gogiel zna tego wiecej, i w innych bankach, ale czniac to, kazdy juz moze sobie wyszukac co mu sie tam spodoba.
Najwzniejsze zeby wiedziec ze cos takiego istnieje.
Ja dowiedzialem sie przed chwila od znajomego.
:piwo:
Awatar użytkownika
MacGyverek
Lider forum...
Posty: 2082
Rejestracja: 30-09-2014
Lokalizacja: Rydułtowy/Śląsk
Podziękował: 72 razy
Podziękowano: 159 razy

Postautor: MacGyverek » 30 mar 2015, o 15:44

Ja mam w ing kartę wirtualna aktywacja 12zł na 4 lata i używam od ponad roku.
Flota:Align TREX 450L + MSH Brain, ALZRC Devil 420 + MSH Brain, ALZRC X360 + MSH Brain, OMP M2 v2, DJI Mavic Air, HeliQuad 3D, GEPRC CineQueen, ESA, Lidl
Radio: Walkera DEVO 8S + DEVIATIONTX 5.0.0, FrSky Horus X10S + OPENTX
Awatar użytkownika
Kula
Elita forum...
Posty: 1468
Rejestracja: 04-01-2013
Lokalizacja: Pruszków, Warszawa
Podziękował: 55 razy
Podziękowano: 148 razy
Kontaktowanie:

Postautor: Kula » 30 mar 2015, o 16:11

Ja od wielu lat mam też kartę wirtualna w MBanku. Działa rewelacyjnie. Ładowanie trwa tyle co wklepanie kodu z smsa. Jest podpięta do paypala i dziala jak pełnowartościowa karta kredytowa tyle ze w 100% bezpieczna
"Każden jeden musi se czasem polatać..." (Złomek-Auta)

Graupner HOTT
Awatar użytkownika
SeKLeS
Lider forum...
Posty: 1860
Rejestracja: 26-09-2014
Lokalizacja: Riom (Francja)
Podziękował: 29 razy
Podziękowano: 135 razy

Postautor: SeKLeS » 30 mar 2015, o 17:02

Kurka ja rezygnując z Inteligo założyłem w Aliorze konto rozsądne i dostałem do niego podstawową kartę, którą spiąłem z PP. Działa elegancko. Płaciłem przez PP nawet kilka tyś PLN i bez problemu. Możliwe, że nie do końca rozumiem słowo klucz Pre-Paid. Chciałbyś mieć możliwość doładowania tej karty tylko na potrzeby konkretnej zapłaty? Względy bezpieczeństwa? To już lepiej założyć w aliorze subkonto (przyp. tłumacza) z kantorem online. Kupisz tyle zielonych ile będziesz potrzebował, przelejesz z subkonta na PP i dalej w świat. Dodatkowo jeszcze kilka-kilkanaście groszy na $ zaoszczędzisz. Rzuciłem ostatnio okiem na tą opcję i wydała się bardzo ciekawa. Niestety chwilowo nie kupuję zbyt wiele i temat zawieszony. Gdybym ją znalazł przed zakupem osprzętu do rowerów, trochę grosza bym zaoszczędził... :cry:
Za co krzywo patrzy na mnie kobieta:
ReX 500EFL 3GX vel ŚPIOCH
Protos Mini vel... Miniak?
Protos Pincet
Extra 260 PA vel WiDmO
Reactor vel Papierzak
F16 - w budowie
Aurora 9
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 30 mar 2015, o 17:58

SeKLeS pisze:Kurka ja rezygnując z Inteligo założyłem w Aliorze konto rozsądne i dostałem do niego podstawową kartę, którą spiąłem z PP. Działa elegancko. Płaciłem przez PP nawet kilka tyś PLN i bez problemu. Możliwe, że nie do końca rozumiem słowo klucz Pre-Paid. Chciałbyś mieć możliwość doładowania tej karty tylko na potrzeby konkretnej zapłaty? Względy bezpieczeństwa?


Tak. Nie chce laczyc mojego zasadniczego konta w zaden, ABSOLUTNIE ZADEN SPOSOB z PayPalem.
A niestety i tak juz musialem to zrobic, ale na szczescie w sposob ktory nie oznacza ze PayPal moze sobie z tego konta wyciagnac pieniadze (chyba).


SeKLeS pisze:To już lepiej założyć w aliorze subkonto (przyp. tłumacza) z kantorem online. Kupisz tyle zielonych ile będziesz potrzebował, przelejesz z subkonta na PP i dalej w świat. Dodatkowo jeszcze kilka-kilkanaście groszy na $ zaoszczędzisz.


Albo mowimy o dwoch roznych Alior Bankach, albo ja trafiam na samych przetrąconych konsultantow...
Zaden konsultant w zadnej rozmowie ze mna nie wymienil nawet slowa "Subkonto".
A jak zapytalem o SUBKONTO, to dostalem jasna i rzeczowa odpowiedzc będącą poprostu aktualna oferta Aliorbanku z ktorej jasno i przejrzyscie wynikalo, nie maja uslugi ktora by spelniala moje oczekiwania.
A oczekiwania nie byly wygorowane:
Darmowe konto, z darmowa karta do placenia w internecie, BEZ MOZLIWOSCI DEBETOWANIA, i bez koniecznosci wplywania na to darmowe konto wynagrodzenia.
:dk:
NIE MA CZEGOS TAKIEGO.


A ten kantor online? Kupuje zielone i przelewam na PP??
Zaraz zaraz... przelewam na PP... czyli korzystam z opcji np. "Doladowanie blyskawiczne"??
Czyli z tego co mi ostatnio zablokowalo kase na caly je&*^%ny weekend?
hmm Pomyslmy...
Nie, jednak nie. :gas:



Kula pisze:Ja od wielu lat mam też kartę wirtualna w MBanku. Działa rewelacyjnie. Ładowanie trwa tyle co wklepanie kodu z smsa. Jest podpięta do paypala i dziala jak pełnowartościowa karta kredytowa tyle ze w 100% bezpieczna



O mBanku wiem, w mBanku jest superp, ale ja niestety z mBankiem jestem na sciezce wojennej wiec nie chce korzystac z ichnich "dobrodziejstw".
Awatar użytkownika
Artu
Fochmen
Posty: 3469
Rejestracja: 09-01-2011
Lokalizacja: 52°38'25''N, 20°56'31''E
Podziękował: 163 razy
Podziękowano: 414 razy

Postautor: Artu » 30 mar 2015, o 18:03

Kula pisze:Ja od wielu lat mam też kartę wirtualna w MBanku. Działa rewelacyjnie. Ładowanie trwa tyle co wklepanie kodu z smsa. Jest podpięta do paypala i dziala jak pełnowartościowa karta kredytowa tyle ze w 100% bezpieczna

Popieram :thumb: Mam, korzystam i nie zmieniam :juppi: Mam też "Cinkciarza", ale po kilku wpadkach :mad2: już o niej zapomniałem :rotfl2:
Pozdrawiam, Artur
"...rzeczy niemożliwe do zrobienia robią ci, którzy o tym nie wiedzą"
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 30 mar 2015, o 18:06

No właśnie, ale w czym rzecz w ogóle? Ja robie zawsze doładowanie błyskawiczne i zawsze mam od razu kasy na pp. Przelewam ile potrzebuje a przelew zatwierdza moimi kodami do przelewów.
Mi to w sumie wystarcza. Jest szybko, bezpiecznie i bez zakładania czegokolwiek dodatkowego...
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 30 mar 2015, o 18:18

@Miru, napisalem w pierwszym poscie w czym rzecz: Firma bluemedia odpowiedzialna za doladowania blyskawiczne z jakiegos powodu nie lubi sie z Aliorbankiem.
Rzecz w tym ze ich miedzyfirmowe przepychanki malo mnnie obchodza, jestem raczej zadowolonym klientem aliorbanku i nie bede zmieniac banku z powodu kaprysu jakiegos zasmarkanego bluemedia, jak to powiedziala przesympatyczna pani konsultant przez telefon "problemow technicznych z aliorbankiem" ...
"Problemow technicznych" ktorych nikt inny z tym bankiem nie doswiadcza, a bluemedia nie moze sobie z nimi od ponad roku poradzic... No w koncu sa to problemy teczniczne czy co??
Awatar użytkownika
valoos
Domownik forum...
Posty: 404
Rejestracja: 17-05-2011
Lokalizacja: Łopuchowo / Poznań
Podziękował: 30 razy
Podziękowano: 44 razy

Postautor: valoos » 30 mar 2015, o 19:51

Ja od dłuższego czasu używam opcji szybkie doładowanie w pp w tandemie z aliorem. Wszystko ładnie działało, aż pewnego razu zonk - 3 godziny czekania i nic. Po interwencji telefonicznej czekałem jeszcze 2 godziny, ale się odetkało. (w bm oczywiście standardowa odpowiedź że oni nic nie mogą i trzeba czekać).
Po tym incydencie od pół roku już się sytuacja nie powtórzyła...
Co jest nie zapisane zmierza do nieistnienia...
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 30 mar 2015, o 20:00

O pieknie! Czyli moj przypadek nie jest odosobniony.
I dlatego koniec z tym zawracaniem glowy.
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 31 mar 2015, o 18:49

Ok czaje. Ale ja też miałem kilka razy w ciągu ostatnich lat sytuacje ze szybkie ładowanko ;) trwało do śniadania. Pomimo, że bank mam inny.
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 1 kwie 2015, o 13:46

Aikus, jak nie chce Ci sie bujać z bankami pozostają jeszcze karty doładowujące paypala (na razie dostępne chyba tylko w empiku i którejś sieci kioskow). Działa banalnie. Wysyłasz kod z karty i gotowe.
Niby nic, ale przydatne szczególnie dla tych, co im połóweczki konta przeswietlają :D
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 1 kwie 2015, o 17:23

No a w czym to jest lepsze od karty kredytowej prapaid?
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 1 kwie 2015, o 17:46

Że nie podpisujesz umowy, nie czytasz umowy, nie zastanawiasz się nad ukrytymi prawdami w umowie. Kupujesz w kiosku pieniądz i ładujesz bez żadnego myślenia. Testowalem dzisiaj z ciekawości. Kasa weszla po minucie.
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 1 kwie 2015, o 18:12

No to z karta prepaid jest to samo - co na nia wleje to juz odzalowane...
Zadnych umow...
Kupuje i mam.
Moge co najwyzej zarejestrowac i miec wjazd tak jak na konto bankowe...
(jeszce nie wiem dokladnie tak to dziala, bo jeszce nie mam).
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 1 kwie 2015, o 18:29

Ale o jakiej teraz Ty karcie mówisz bo znów odurnialem?
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 1 kwie 2015, o 20:44

O wirtualnej karcie kredytowej pre-paid:
http://bank-zachodni-wbk.na.allegro.pl/ ... source=mlt
Awatar użytkownika
wojtekr
Administrator
Posty: 8004
Rejestracja: 22-01-2013
Lokalizacja: W-wa
Podziękował: 299 razy
Podziękowano: 458 razy
Kontaktowanie:

Postautor: wojtekr » 2 kwie 2015, o 15:38

Gadacie se chłopaki o tym samym i się ze sobą nie zgadzacie? :roll:
Helikoptery
Awatar użytkownika
Piotrek_SP
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 20
Rejestracja: 01-10-2014
Lokalizacja: W-wa
Podziękował: 3 razy

Postautor: Piotrek_SP » 21 paź 2015, o 13:50

Potrzebuję zrobić zakup w sklepie który nie obsługuje płatności PayPal-em, tylko karty kredytowe.

W moim koncie, w moim banku nie posiadam takiej karty. Tzn niby jest jakaś za chyba 70zł rocznej opłaty, ale zdaje się podpięta do podstawowego rachunku bankowego, a tego bym nie chciał.

Przydała by mi się karta kredytowa, nawet taka wirtualna, może jakaś pre-paid (jeśli takie są), nie związana z moim kontem, z jakimś bezpiecznym limitem żeby sklep/źli ludzie w razie czego mi za dużo nie ściągnęli. Taka tylko do bardzo sporadycznego płacenia, tam gdzie na antypodach nie obsługują PayPal, a mają to co chciałbym kupić. Przelewałbym na tą kartę odpowiednią ilość kasy, płacił za zakup i gotowe.

Jest jeszcze coś takiego fajnego i prostego na rynku? :)

Albo taka wyżej wspomniana karta kredytowa pre-paid (jak rozumiem) w BZ WBK? Czy żeby ją mieć to trzeba od razu zakładać konto w tym banku, i się z nim wiązać jakoś umową?
Awatar użytkownika
emas
Zaczyna się rozkręcać...
Posty: 70
Rejestracja: 06-09-2011
Lokalizacja: Wałbrzych
Podziękował: 2 razy
Podziękowano: 16 razy
Kontaktowanie:

Postautor: emas » 26 paź 2015, o 11:55

A to ja się pochwalę jak mam to rozwiązane... Moje konto main bankowe mam w PKO tradycyjne bez dostępu z sieci itd.
Gratisowo założyłem sobie drugie konto w mBanku bez debetów i innych bzdetów... Jedyna opłata jaka jest to związana z prowadzeniem karty płatniczej - przypisana do Paypala.
Na tym koncie zawsze mam coś w okolicy 0PLN.
Kiedy potrzebuję coś kupić udaję się do bankomatu PKO potem wpłatomatu mBanku - zanim wrócę do domu kasę mam na koncie - robię zakupy i znów w okolicy 0.
Raz mi to uratowało tyłek gdy dostałem sms'a o braku środków do realizacji płatności... Mój synek powciskał na PS3 - a że tam do sklepu PS jest też wpisana no to chciało zapłacić.
Uważam, że bezpieczniej się nie da
Play. Mamy dla Pana ofertę w sieci Play - NIE, STANOWCZO DZIĘKUJĘ
Dyskusja z idiotą to jak granie w szachy z gołębiem. Przeciwnik porozrzuca wszystko, nasra na szachownicę, po czym odleci w przekonaniu o własnym miażdżącym zwycięstwie.

Wróć do „Zakupy nie tylko za waluty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości