Omp M1 vs K130 vs V977

Mniej lub bardziej obiektywnie i subiektywne porównania różnych modeli.
Awatar użytkownika
Clad
Elita forum...
Posty: 838
Rejestracja: 16-06-2019
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował: 93 razy
Podziękowano: 21 razy

Postautor: Clad » 28 lut 2021, o 20:41

Śledząc temat mikrusów, widziałem bardzo dobre komentarze na temat helików jak w tytule i jestem ciekaw, którego teraz byście polecili. Każdy niby jest/był super. Można je w ogóle ze sobą porównać?
Alzrc x360, T-rex 550E, T-rex 600E, Aurora 9X
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 28 lut 2021, o 23:02

Można, i jest to dość proste bo to zupełnie inne heliki ;)

V977 - lata jak mały, kosztuje jak mały, (nie)kreci jak mały

K130 - lata jak mały, kreci jak duży, kosztuje jak dwa małe

M1 - lata (prawie) jak duży, kreci jak mały (tak przypuszczam), kosztuje jak duży
Awatar użytkownika
Piotr_T
Elita forum...
Posty: 1278
Rejestracja: 13-06-2017
Lokalizacja: Józefosław
Podziękował: 70 razy
Podziękowano: 94 razy

Postautor: Piotr_T » 1 mar 2021, o 08:19

V-977 / K-110 to już w sumie zabytki, ale fakt, taki "łomot" jaki dostał ode mnie mój V-977 w przypadku innego helika spowodowałby już jego anihilację, a ten ciągle lata i ma się dobrze, choć jedyne części które nie były w nim wymieniane na nowe to... ESC i FBL z odbiornikiem :-).
K-130 - nie latałem, nie kretowałem, ale... patrząc na niego mogę zaryzykować stwierdzenie, że względem zastosowanych rozwiązań (typowo mikrusowych) ma on po prostu za dużo mocy i stąd mamy efekt...
lata jak mały, kreci jak duży

A co do M-1, to liczę na Mirka :mrgreen: i jak okaże się, że się nie pomylił w swoich osądach, to... M-1 będzie moim nowym mikrusem, mimo że jak na malucha kosztuje całkiem sporo.

Osobiście K-110 brałbym dla początkującego, M-1 w sytuacji, gdy warunki powodują, że na co dzień do latania mamy dostępny głównie niewielki placyk (czyli tak jak ja), a K-130 raczej bym sobie odpuścił.

Pozdrawiam,
Piotr.
Wirniki - XL Power 550, Protos Mini 325 3S, OMP Hobby M2 EXP
Skrzydła - Zeta Wing-Wing Z-84 2S, LIDL EDF 2S
FlySky FS-I6X

Wróć do „Heli-Ring”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości